Bizimhikayelerimiz Forum - Powered by vBulletin


7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Cennet Mahallesi

 1. #1

  Luna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Hikaye Tasarımcısı


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  04.09.2007

  Üyelik No: 158  Mesaj sayısı:
  2.741

  Tecrübe Puanı:
  223943

  Cennet Mahallesi
  Cennet Mahallesi


  Oyuncular

  Müjdat Gezen : Yunus
  Melek Baykal : Penbe
  Ali Şan: Ferhat
  Çağla Şikel : Sultan
  Serhat Özcan : Selim
  Levent Tülek : Rıza
  Buket Dereoğlu : Saliha
  Erol Günaydın : Kadir Dede
  Şeyla Halis : Menekşe
  Zeki Alasya : Komiser
  Ayten Erman : Kısmet
  Ümit Yesin : Muharrem
  Melih Çardak : Rüstem
  Aylin Kabasakal : Fatoş
  Cem Cücenoğlu : Cankat
  Özkan Uğur : Beter Ali


  Yapımcı
  Türker inanoğlu

  Senarist
  Serap Gazel, Resul Ertaş, Erdoğan Tünaş, İsa Yıldız

  Yönetmen
  Yaşar Seriner, Serdar Akar


  Genel Konu

  Cennet Mahallesi İstanbul'un kenar semtlerinden biridir. Dans, müzik, aşkların bol olduğu bir yerdir burası. En güzel kızlar, en afili delikanlılar, en hoş sohbet duygulu insanlar burada yaşar.Bu mahallenin gülü güzeller güzeli dansöz Sultan ile yanık sesli kemancı Ferhat birbirlerine deliler gibi aşıktır ama iki taraf aileleri arasında 4 göbek önceden başlayan düşmanlık bu iki sevgilinin aşkına mani olmaktadır.Sultan'ın anası bohçacı Penbe ile Ferhat'ın babası zurnacı Yunus'ta yıllar önce birbirlerine büyük sevda ile bağlanmışlar ama bu düşmanlık onlarında mutluluğunu bozmuştur.falcı nine, saz tamircisi dededen başlayıp 6 yaşındaki Ayşe ile 8 yaşındaki Ali'ye kadar süren bu düşmanlık bakalım sonra erecek mi?


  Onun çektiği acıları çekiyorum desem bu yaptıklarına bir son verir misin?
  Gözlerim her gün ağlıyor desem, canım her gün tükeniyor desem,
  Ömrüm her gün azalıyor desem beni birazcık olsa da sever misin?

 2. #2

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Cennet Mahallesi


  Cennet Mahallesi 1.Bölüm Özeti

  Cennet Mahallesi İstanbul'un kenar semtlerinden biridir. Dans, müzik, aşkların bol olduğu bir yerdir burası. En güzel kızlar, en afili delikanlılar, en hoş sohbet duygulu insanlar burada yaşar. Bu mahallenin gülü güzeller güzeli dansöz Sultan ile yanık sesli kemancı Ferhat birbirlerine deliler gibi aşıktır ama iki taraf aileleri arasında 4 göbek önceden başlayan düşmanlık bu iki sevgilinin aşkına mani olmaktadır.
  Sultan'ın anası bohçacı Penbe ile Ferhat'ın babası zurnacı Yunus'ta yıllar önce birbirlerine büyük sevda ile bağlanmışlar ama bu düşmanlık onlarında mutluluğunu bozmuştur.
  Falcı nine, saz tamircisi dededen başlayıp 6 yaşındaki Ayşe ile 8 yaşındaki Ali'ye kadar süren bu düşmanlık bakalım sonra erecek mi?
  Cennet Mahallesi 2.Bölüm Özeti

  Dansın ve müziğin mahallesi Cennet Mahallesi'nin ikinci bölümünde lotarya çılgınlığı yaşanıyor. Sayısal loto büyük ikramiyeyi devredince bütün mahalleli harıl harıl sayısal loto oynamaya başlar. Ferhat da kahvedekilerin ısrarıyla bir kupon yapar. Kupona öyle sayılar yazar ki herkes alay eder. Bu rakamlara sayısal loto çıkar mıymış hiç?
  Fakat Sayısal loto sonuçları açıklandığında Ferhat'ın yaptığı kuponlara büyük ikramiyenin çıktığı anlaşılır. Bütün mahalleli mahallenin yeni zengini Ferhat'tan para koparabilmek için etrafında pervane olurlar.
  Ferhat'ın bir türlü kavuşamadığı Sultan'ın annesi Pembe de Ferhat'ın zengin olduğunu öğrenince Sultan'la Ferhat'ın evlenmesine izin verir. İki sevgili kavuşacakları için çok mutluyken onları bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 3.Bölüm Özeti

  Yunuz'lar ve Pembe'ler meyhanede çalarken bir gece kulübü patronu Sultan'ı izler ve çok beğenir. Ertesi gün Ferhat ve ailesi Sultan'ı istemeye gideceklerdir. Fakat onlar gelmeden önce gece kulübü patronu gelir. Ve Sultan'a gazinosunda dansetmesini teklif eder.
  Karşılığında büyük paralar vaat eder. Sultan'ın annesi Pembe hemen teklifi kabul eder. Ferhat ve ailesine de kızını veremeyeceğini söyler.

  Cennet Mahallesi 4.Bölüm Özeti

  Ferhat okuldan bir arkadaşı olan Ayla ile karşılaşır ve konuşmaya başlarlar. Ayla ile Ferhat'ı gören Sultan, sevgilisi Ferhat'ı kıskanır ve kavga ederler. İki sevgili küserler. Ferhat Sultan'ın olayı yanlış anladığını, Ayla ile arasında birşey olmadığını anlatmaya çalışır ama beceremez. Pembe gazeteye takma isimle ilan vererek zengin koca aramaya başlar. Tesafüden Pembe'nin yazdığı ilanı gören Yunuz da takma isimle ilana cevap yazar. Böylece iki can düşmanı birbirleriyle buluşacaklarından habersiz randevulaşırlar. Pembe buluşma yerine yanında Sultan'ı, Yunuz da buluşma yerine yanında Ferhat'ı getirir. Buluştuklarında ise işler iyice çığrından çıkar.


  Cennet Mahallesi 5.Bölüm Özeti

  Organizatör Rıza Yunuz'lara ve Penbe'lere meyhanede devamlı iş bulur. Ama Yunuz'lar ve Penbe'ler daha meyhanedeki ilk gecelerinde kavga edip karakola düşerler. Bu arada tenor Pavarotti bir dizi konser vermek için Türkiye'ye gelmiştir. Konserden önce otantik müzik dinlemek isteyen Pavarotti'yi meyhaneye götürürler. Meyhanede Cennet Mahallesi Orkestrası'nın yaptığı müziği dinleyen Pavarotti roman müziğine aşık olur.
  Otelinde gazetecilerden bunalan Pavarotti tek başına otelden ayrılıp Cennet Mahallesi'ne roman müziği dinlemeye gider.
  Cennet Mahallesi 6.Bölüm Özeti

  Ailelerinin sürekli kavga etmesinden bıkan Sultan'la Ferhat, gizlice nikah kıydırmaya karar verirler. Mahalledekilerle birlikte plan yapan Ferhat ile Sultan, herkese bu nikahı Penbe'nin duymaması gerektiğini tembih ederler. Fakat Sultan'ı öteden beri beğenen Rüstem bu gizli nikah haberini alır almazhaberi Penbe'ye uçurur ve Pembe nikahı basarak Ferhat'la Sultan'ın evlenmesine engel olur. Cennet Mahallesinde olaylar yine durulmuşken
  beklenmeyen bir kaza olur ve Penbe bir trafik kazası geçirip kısmi olarak hafızasını kaybeder. Bu hafıza kaybıyla birlikte Penbe'nin karakteri de değişmiş, yumuşak huylu bir insan olmuştur. Üstelik geçmişe dair hiçbir şey hatırlamamaktadır.
  Ferhat'la Sultan bunu fırsat bilip Penbe'ye oyun oynarlar. Kazadan önce kendilerinin sözlü olduklarını ve şimdi evleneceklerini söylerler. Hiçbir şey hatırlamayan Penbe de buna inanır ve evlenmelerine izin verir.
  Mahalledeki herkes Ferhat'la Sultan'ın evleneceğini duyunca sevinir fakat onları tam düğün günü bir sürpriz
  beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 7.Bölüm Özeti

  Penbe ve Yunuzlar, kavga edip karakola düşerler. Karakolda komiser fenalaşır ve acilen hastahaneye kaldırılır. Komisere by-pass yapılacaktır. Kendilerini sorumlu gören Yunuz ve Penbeler, komisere kan vermek için hastahaneye giderler. Hastahanede Ferhat, acil ameliyata alınmış bir hastaya kan verir.
  Hasta bir mafya babasıdır ve iyileştikten sonra teşekkür etmek için Ferhat'ı aramaya başlar. Durumu öğrenen Ferhat ise kendisini vuracaklarını sanıp, kaçmaya başlar..  Cennet Mahallesi 8.Bölüm Özeti

  Sultan'ı Ferhat'a vereceğine söz veren Pembe, Yunuzlar kızı istemeye gelince cayar... Parası olmadığı için Sultan'la evlenemeyen Ferhat'a çok dokunur bu durum ve Cennet Mahallesini terketmeye karar verir... Bir müzik gurubuna katılarak, turnelere çıkacaktır... Ancak deniz otobüsünü kaçırır... Ve orada çarpıştığı biriyle çantaları karışır... Çantanın içinin parayla dolu olduğunu gören Ferhat mahalleye geri döner...
  Pembeye iyi bir ders vermek için eline fırsat geçmiştir... Meçhul bir zenginden geliyormuş gibi onlara değerli hediyeler gönderir... Çok sevinen Pembe meçhul zengin kızını istemeye geldiğinde çok şaşıracaktır... Para dolu çantanın sahibi olan mafyada Ferhat'ın peşine düşmüştür ve Ferhat'ın etrafındaki çeber gittikçe daralmaktadır.
  Cennet Mahallesi 9.Bölüm Özeti

  Komiserin girişimleri sonucu Yunuz ve Pembe aileleri bir barış yemeği düzenlerler. Yemekte komiser barışın kalıcı olması için iki ailenin aralarında kız alıp vermesini önerir. Böylece Pembe Sultan'ı Ferhat'a vereceğine söz verir. Fakat ertesi gün Pembe verdiği sözü tutmaz. Bunun üzerine bunalıma giren Ferhat intihar etmeye karar verir. Tam kendini atacakken Pembe gelir özür diler ve Sultan'ı vereceğini söyler. Ferhat intihardan vazgeçer ve düğün hazırlıkları başlar. Fakat Pembe'nin onlara bir sürprizi vardır.
  Cennet Mahallesi 10.Bölüm Özeti

  Yunus ailesi ve Penbe ailesi, bir tatil köyünde iş bulurlar ve oraya giderler. Bu arada Yunuzlardan kurtulmak isteyen Komiser de tatile çıkmaya karar verir. Ve aynı tatil köyüne düşerler. Tatil köyünde komiseri acı sürprizler beklemektedir.
  Yunuzların kaldığı tatil köyüne gelen bir kiralık katil ise tatilini orada geçirmekte olan belediye başkanına suikast düzenlemek istemektedir. Fakat her seferinde bir tesadüfle Yunuslar ve Penbeler suikasta engel olmaktadırlar.
  Cennet Mahallesi 11.Bölüm Özeti

  Ferhatla Sultan aileleri yüzünden bir türlü kavuşamayacaklarını anlayınca birlikte kaçmaya karar verirler. Bir gece kaçıp muhtar Muarrem'in evinde saklanırlar. Ertesi gün nikah kıyacaklardır; fakat Muarrem kahvede Ferhatla Sultanın kendi evinde saklandıklarını ağzından kaçırır. Bunu duyan Rüstem haberi Pembe'ye ulaştırır ve Pembe evi basarak Sultanı zorla götürür. Kaçma planları suya düşen Ferhat ile Sultan yeni bir plan yaparlar. Plana göre Sultan Ferhattan hamileymiş gibi numara yapacak, Pembe de evlenmelerine izin verecektir. Planları tıkır tıkır işlemeye başlar.Fakat hiç hesapta olmayan olay onları beklemektedir.  Cennet Mahallesi 12.Bölüm Özeti

  Meyhanede Pembe'yi gören zengin bir arap şeyhi Pembe' ye aşık olur ve Pembe ile evlenmek ister. Hediyeler gönderir. Bir anda hediyelere ve paraya boğulan Pembe parasıyla Yunuzlar'a hava atar. Arap şeyhinin limuziniyle mahalleye dönerlerken Pembe Yunuz'a çarpar. Zaten Pembe'ye sinir olan Yunuz, Pembe'den intikam almak için iç kanaması geçiriyorum numarası yaparak Pembe'den tedavi masraflarını ister.

  Cennet Mahallesi 13.Bölüm Özeti

  Penbe, Sultan'ı mahallenin en zengini Hüsamettin'in oğluna verir. Bunun üzerine Penbe ailesi ve Yunuz ailesi kavga ederler. Sultan'ın başkasıyla evlenecek olmasına üzülen Ferhat efkar dağıtmak için bir gece kulübüne içmeye gider. Klüpte sesinin güzelliği fark edilen Ferhat'ın bir anda yıldızı parlar ve meşhur bir şarkıcı olur. Yunuz oğluyla gurur duymaktadır. Fakat Ferhat'ın klüpte çıkacağı ilk gecede herkesi bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 14.Bölüm Özeti

  Penbe, Sultan'ı mahallenin en zengini Hüsamettin'in oğluna verir. Bunun üzerine Penbe ailesi ve Yunuz ailesi kavga ederler. Sultan'ın başkasıyla evlenecek olmasına üzülen Ferhat efkar dağıtmak için bir gece kulübüne içmeye gider. Klüpte sesinin güzelliği fark edilen Ferhat'ın bir anda yıldızı parlar ve meşhur bir şarkıcı olur. Yunuz oğluyla gurur duymaktadır. Fakat Ferhat'ın klüpte çıkacağı ilk gecede herkesi bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 15.Bölüm Özeti

  Ferhat metroseksüel şarkıcı olmuştur ve iyi para kazanmaktadır. Fakat Yunuz, oğlu Ferhat'ın bu duruma düşmesinden dolayı büyük üzüntü duymaktadır. Meyhanede içerken sarhoşlardan biri Ferhat için kötü laf eder. Buna dayanamayan Yunuz adamla kavga eder. Adam bayılır. Yunuz adamı öldürdüğünü sanır ve korkuyla saklanmaya başlar. Fakat finalde herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.

  Cennet Mahallesi 16.Bölüm Özeti

  Tahsin adında oldukça zengin bir damat adayı Sultan'ı istemeye gelir. Penbe'de öteden beri zengin bir damat aradığı için Sultan'ı Tahsin'e verir. Oldukça kibar bir damat olan Tahsin, bir gece Penbelerde içki içer ve bütün kişiliği ortaya çıkar. Tahsin aslında çok sert bir adamdır. Penbe'ye kızar, bağırır ayaklarını yıkatır. Pembe yardım istemek için Yunuz'a sığınır. Yunuz Pembe'yi Tahsin'den kurtarır ama tek şartı vardır. Ferhat'la Sultan'ın evlenmesi... Tam evlilik yaklaşırken herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 17.Bölüm Özeti

  Penbe ailesi ve Yunuz ailesi Ramazan davulculuğuna başlayıp, birbirlerine rakip olurlar. Aralarındaki çekişme sürerken Sultan bir kaza sonucu geçici görme duyusunu yetirir. Penbe Sultanın geçici kör olmasına çok üzülmekte kızının evde kalacağını düşünmektedir. Bu sırada Sultan'ın gözleri açılır fakat Sultan'la Ferhat bu müjdeli haberi Penbe'ye söylemezler ve ona güzel bir oyun oynamaya karar verirler. Hesaplayamadıkları bir şey vardır ki; Penbe de onlara sürpriz bir oyun oynayacaktır.
  Cennet Mahallesi 18.Bölüm Özeti

  Aliş'in çektiği milli piyango biletine büyük ikramiye çıkar. Haberi alan Pembe hemen koşarak gelir ve biraz para koparabilmek için türlü numaralar yapmaya başlar. Yunuz durumdan istifade ederek üçlü düğün ister. Sultanla Ferhat, Selim'le Fatoş, Yunuz'la da Pembe evlenecektir. Fakat nikah günü Yunuz evlilik sözleşmesi yapmak ister.

  Cennet Mahallesi 19.Bölüm Özeti

  Yunuz ve Pembe ailelerine bir televizyoncu gelir ve onlardan bir eğlence programı yapmalarını ister. Yunuzlar iyi bir paraya anlaşırlar ve ilk programlarını yapmaya başlarlar. Fakat durmadan kavga ettikleri için ilk programı yüzlerine gözlerine bulaştırırlar ve daha program bitmeden kovulurlar. Kovulmalarına üzülürlerken başlarına daha kötü bir şey gelir ve banka soyguncuları tarafından rehin alınırlar. Soyguncular istekleri yerine getirilmezse saat başı bir rehinenin öldürüleceğini söylerler. Pembe ve Yunuz ölüm korkusu içinde itiraflara başlarlar. Fakat herkesi şok eden bir sürpriz gelişme olayların gidişatını tamamen değiştirecektir.

  Cennet Mahallesi 20.Bölüm Özeti

  Cennet Mahallesi'ne gelen bir film yönetmeni burada bir film çekmek ister. Yönetmen filminde Yunuz ve Penbe ailesini oynatacaktır. Ferhat'la Sultan filmdeki iki sevgiliyi canlandırmaktadırlar. Ferhat'la Sultan'ı evlendirmek isteyen Yunuz bir üçkağıt bulur. Filmdeki sevgililerin evlenme sahnesinde gerçek nikah memuru kullanacaklar böylece Penbe'nin haberi bile olmadan Sultan'la Ferhat resmi nikahla birbirleriyle evleneceklerdir. Yunuzlar planlarını uygularken Penbe'de onlara güzel bir sürpriz hazırlamaktadır.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 3. #3

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Cennet Mahallesi


  Cennet Mahallesi 21.Bölüm Özeti

  Ailelerinin baskısından bunalan Ferhat ve Sultan bu kez evlenmeye kararlıdırlar. Penbe onları vazgeçirmeye çalışır ama dinlemezler. Bu arada Karadeniz'in bir köyünden kalkıp gelen Cemile namusunu temizlemek için İdris'i aramaktadır. Kadere bakın ki İdris Ferhat'a ikizi kadar benzemektedir. Ferhat'ı İdris sanan Cemile kendisiyle evlenmezse onu öldüreceğini söyler.
  Bu arada Sultan da Ferhat'ın gerçekten kendisini aldattığını düşünmektedir. Olaylar tam içinden çıkılamaz duruma geldiğinde ise herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 22.Bölüm Özeti

  Penbe ve Yunuz bir gece birlikte alkol alır ve sarhoş olurlar. Sabah uyandıklarında Yunuz Penbe'ye bir oyun oynamaya karar verir ve Penbe Yunuz'la birlikte olduklarından şüphelenmeye başlar. Yunuz'un bu durumu her yerde anlatacağından korkan Penbe mahallenin diline düşmemek için Yunuz'u evlenmeye ikna eder. Yunuz'un şartı ise önce Sultan'la Ferhat'ın evlenmesidir. Penbe bu şartı da kabul eder. Bu sırada hapisten çıkan azılı katil Jilet Abbas Yunuz'dan intikamını almak için gelir. Yunuz Jilet Abbas'tan kurtulabilmek için kadın kılığına girer ama bu işleri daha da karıştıracaktır. Jilet Abbas Yunuz'a aşık olacak ve evlenmek isteyecektir. Finalde ise herkesi bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 23.Bölüm Özeti

  Yunuz Pembe'yi kıskandırmak için Olga Dimitrova adında çok güzel bir yabancı kadınla formalite nikah yapacaktır. Pembe ise Yunuzu Olga'ya kaptırmamak için hemen kolları sıvar, güzellik merkezlerine gider, solaryuma girer, güzel elbiseler alır. Bu arada meyhaneye gelen Parmaksız Hakkı isimli mafya babasının kızı Ferhat'a aşık olur ve yakın olabilmek için Ferhat'tan keman dersleri almaya başlar. Ferhat kızın asıl niyetini öğrenince ders vermeyi bırakır. Fakat kız Ferhat'ın peşini bırakmaz ve gelip Yunuzların evine yerleşir. Kızın babası Parmaksız Hakkı kızının Ferhata kaçtığını öğrenince evlenmeleri gerektiğini söyler.
  Ferhat Parmaksız Hakkının kızıyla evlenir fakat düğünde herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.


  Cennet Mahallesi 24.Bölüm Özeti

  Yunuz Hindistan'dan gelmiş bir guru taklidi yapmaktadır. Sosyete kadınları Hindistan'dan gelen bu ünlü guruyu görebilmek için mahalleye akın ederler. Fakat guruluk macerası karakolda sonlanır. Bu arada Penbe'nin de doğum günüdür. Yunuz, Ferhat ve Sultan Penbe'ye sürpriz bir doğum günü partisi yapmaya karar verirler. Ve bir plan yaparlar. Plan gereği Yunuz'la Ferhat kar maskesi takıp soyguncu gibi Penbe'yi rehin alıp kaçıracaklardır. Penbe kaçırıldım sanırken bir doğum günü partisinin içine düşecektir. Planlarını tam uygulayacakken beklenmeyen bir gelişme olur ve Penbe gerçek soyguncular tarafından kaçırılır. Herkes şaşkınlık içindeyken hiç beklemedikleri bir sürpriz olayların akışını tamamen değiştirecektir.

  Cennet Mahallesi 25.Bölüm Özeti

  Yunuz ve Penbe aileleri kavga edip karakola düşerler. Karakoldan dönerlerken Ferhat yolda bir poşet bulur. Poşetin içinde büyük miktarda para vardır. Para paylaşımı için kavga ederlerken poşette bir not bulurlar. Ve parayı bir böbrek hastasına ait zannederler. Parayı sahibine geri vermek için saklarlar. Oysa para bir mafyaya aittir. Mafya paranın Yunuzlarda olduğunu öğrenir. Paralarını geri alabilmek için Yunuzun küçük oğlu Alişi kaçırırlar. Mafya Yunuzlardan parayı bir saat içinde bir adrese bırakmalarını ister. Fakat Yunuzlar parayı bırakırken başlarına olmadık işler gelir. Bu arada zaman giderek daralmaktadır. Yunuzlar Aliş için endileşenirken hiç beklemedikleri bir sürpriz sayesinde olaylar çözülür.

  Cennet Mahallesi 26.Bölüm Özeti

  Meyhaneye eğlenmeye gelen bir Mafya babası Sultana aşık olur. Sultanı istemek için eve gelir. Ama Mafya babasına kızını vermek istemeyen Pembe korkudan ne diyeceğini bilemez ve bir yalan uydurur. Sultan Ferhatla evlidir der. Mafya babası bu yalana inanmaz ve durumu kontrol eder. Sultanla Ferhat evli numarası yapmaya başlarlar. Fakat Mafya babası bu evliliğin bir yalan olduğunu fark eder ve meyhaneyi basar. Baskın sırasında Yunuz Pembeyi korumak için silahın önüne atlar ve yaralanır.
  Hastanede bir eşcinsel Yunuza kan verir. Yunuz bunu öğrenince şok olur. Ertesi gün eşcinsel gibi davranmaya başlayan Yunuz herkesi hayretler içinde bırakır. Fakat güzel bir sürprizle her şey tatlıya bağlanır.

  Cennet Mahallesi 27.Bölüm Özeti

  Penbe'nin babası Deli Kadir bir kadınla evlenir ve kadını eve getirir. Penbe ve ailesi bu kadını kabul etmek istemezler. Bunun üzerine Kadın Penbe'ye kötü davranmaya başlar. Penbe en sonunda kadının eziyetlerine dayanamayıp evden kaçar. Fakat bindiği otobüs kaza yapar. Penbe kazayı ucuz atlatır ama bir karışıklık sonucu televizyonda ölenler arasında adı okunur. Penbe otobüs firmasının yolcuları sigortalattığını ve ölenlerin ailesine yüklüce bir miktar para ödeneceğini öğrenince ölü numarası yapar. Erkek kılığına girip mahalleye gelir. Herkesten kimliğini gizler.
  Bu arada Yunuzlar ve Sultanlar da Penbe'ye cenaze merasimi hazırlamaktadırlar. Penbe erkek kılığında cenaze yerine gelir. Fakat Sultan Penbe'nin yaptığı küçük bir hata yüzünden Pembe'nin gerçek kimliğini anlar ve o da anasına oyun oynamaya karar verir.
  Ferhat'la evlenmeye karar verirler. Ferhat'la Sultan doludizgin evliliğe giderken onları büyük bir sürpriz beklemektedir.

  Cennet Mahallesi 28.Bölüm Özeti

  Yılbaşı gecesi meyhanede çalan Yunuzlar, Noel baba giysileri giymişlerdir. Bu arada yılbaşı gecesi bir mağazayı soymak isteyen soyguncular da Noel Baba kostümleri giymişlerdir. Soyguncular meyhanenin önünde araba değiştirirken sarhoş olan Yunuz soyguncuları görür. Ve soyguncuların giydikleri Noel baba kostümlerinden dolayı onları Penbeler sanır. Aralarına karışarak gider.
  Bu arada soyguncuları arayan polisler de Penbeleri soyguncu diye yakalar. İşler iyice karışır. Fakat beklenmeyen bir sürpriz her şeyi değiştirecektir.
  Cennet Mahallesi 29.Bölüm Özeti

  Sultan'ı istemek için zengin görücüler gelir. Tam bu sırada Yunuz'lar da Ferhat'a Sultan'ı istemek için gelirler. Ve iki taraf kıyasıya bir mücadeleye girer Sultan için. En sonunda Yunuz Pembe'nin istediği başlık parasını ödemeyi kabul eder. Böylece Pembe de Sultan'la Ferhat'ın evlenmesine razı olur. Fakat bir problem vardır.
  Yunuzlar başlık parasını nasıl ödeyeceklerini kara kara düşünmeye başlarlar.
  Bu arada Pembe'nin eski sevdalılarından Etem Almanya'dan kesin dönüş yapar. Etem, yunuz'un can düşmanıdır. Yunuz Etem'in dönmesinden hiç memnun değildir. İkisi de Pembeye aşık olan bu iki eski düşman birbirleriyle sürekli dalaşmaya başlarlar….


  Cennet Mahallesi 30.Bölüm Özeti

  Sultanı istemeye zengin bir damat adayı gelir. Fakat Sultan adamı istemez. Bunun üzerine Pembe büyücüye gidip büyü yaptırır. Bu büyüyle Sultan zenginlikten ve paradan hoşlanacaktır. Yunuzlar Pembenin böyle bir büyü yaptırdığını öğrenirler ve pembeye bir oyun oynamaya karar verirler. Oyun gereği; Sultan Pembe'nin büyülü böreğinden yer ve paragöz olmuş gibi davranır. Pembe büyünün işe yaradığına sevinirken Sultan bu sefer de eve oldukça yaşlı bir adamı getirir. Bu çok yaşlı ve zengin adamla evlenecektir. Pembe şok olur. Bu sefer de Sultanın üzerinden büyüyü kaldırmaya çalışır. Herkesi finalde bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 31.Bölüm Özeti

  Yunuz yolda giderken ünlü kabadayı Kadırgalı Hakkı'nın öldürülmesine tanık olur. Hakkı'ya yardım edip, hastaneye yetiştirmek ister ama beceremez. Hakkı Yunuz'un kollarında ölür. Bu arada oradan geçen Azize Yunuz'un elinde bıçak ve kucağında Hakkı'yı görünce Yunuzun katil olduğunu sanır. Bütün mahallede Yunuzun katil olduğu söylentisi yayılır. Herkes Yunuz'dan korkmaya başlar. Penbe de çok korkar. Yunuz'u görünce korkuyla kaçar. Yunuz bu yanlış anlaşılmadan faydalanarak Sultan'ı Ferhat'a ister. Penbe korkusundan durumu kabul eder. Fakat finalde herkesi bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 32.Bölüm Özeti

  Ferhat ve Sultan, Penbe ne derse desin, onu dinlemeyip evlenmeye karar verirler. Penbe Sultan'la Ferhat'ın evleneceğini öğrendiğinde şok olur. Ne yapıp edip onların evlenmesine mani olmalıdır. Ama aklına hiç bir çözüm gelmemektedir. Penbe çiçek satarken kapkaçcılar çantasını çalarlar. Penbe karakolda kapkaççının robot resmini çizdirirken, kapkaççının çok hapis yatacağını öğrenir. Bunun üzerine hemen verdiği tarifi değiştirir ve polise Ferhat'ın robot resmini yaptırır. Ferhat kapkaççı diye yakalanır. Ama çok geçmeden Penbe'nin oyunu ortaya çıkar ve Penbe polisi yanıltmaktan tutuklanır. Ferhat'la Sultan'ın evlenmelerine mani olacak hiçbir neden kalmamıştır ama yine de düğünde onları acı bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 33.Bölüm Özeti

  Penbe evliliklerine mani olmak için Sultan'la Ferhat'ın aslında kardeş olduğunu iddia eder. Sultan ve Ferhat şok olurlar ve evlenmekten vazgeçerler. Yunuz bu kardeşlik hikayesinin yalan olduğunu bilmektedir. Penbe'ye gerçeği itiraf ettirmek için olmadık numaralar yapar. Ama Penbe gerçeği itiraf etmeye yanaşmaz. Bunun üzerine Sultan ve Ferhat Penbe'ye yaptığı bu oyun için bir ders vermek isterler ve birlikte intihar etmeye kalkarlar. Penbe her şeyin aslında yalan olduğunu, Sultan'la Ferhat'ın kardeş olmadıklarını itiraf etse de Sultan ve Ferhat onu dinlemezler. Birlikte kendilerini yüksek bir binadan atarlar.

  Cennet Mahallesi 34.Bölüm Özeti

  Yunuz'un Amerika'da yaşayan amcası Barbut Üsnü mahalleye gelir. Barbut Üsnü yanında yüklüce bir para getirmiştir. Yunuzlar onun bu kadar para kazandığına şaşırırlar. Pembe Barbut Üsnü'nün paralarını görünce hemen Yunuza evlenme teklif eder. Yunuz da bu teklifi kabul eder. Öteden beri evlenmek isteyen Sultanla Ferhat, bu evliliğe karşı çıksalar da Yunuz onları ikna eder.
  Pembeyle evlendikten sonra onları evlendireceğine söz verir. Barbut Üsnü, evlilikten bir gece önce, Yunuz için bekarlığa veda partisi verir. Partide iyice sarhoş olan Yunuz, sabah uyandığında, yatağında bir hayat kadını bulur. Hiçbir şey hatırlamamaktadır.
  Üstelik düğünden sonra haberlerde aynı kadının hastalık taşıdığı için sınır dışı edildiği haberini izleyince iyice korkar. Pembeye hastalık bulaştırmamak için köşe bucak kaçmaya başlar.
  Pembe ise bu komik duruma bir anlam verememektedir. Yunuz hasta olmadığını öğrendiğinde sevinir ama finalde herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.

  Cennet Mahallesi 35.Bölüm Özeti

  Ezeli aşıklar Penbe ve Yunuz yıllar sonra nihayet evlenmişlerdir. Fakat evlilikleri yürümemektedir. Penbe boşanmak ister. Yunuz yuvasını kurtarmak için Penbe'ye şiirler yazar, serenatlar yapar. Onların boşanmasını istemeyen Ferhat ve Sultan'da Yunuz'a yardım ederler. Fakat Penbe'yi kararından vazgeçiremezler. Penbe boşanabilmek için televizyondaki kadın programına katılır ve kocasının kendisini dövdüğünü söyler.
  Televizyonu izleyen Yunuz sinirlenir ve bütün mahalleyle birlikte televizyon stüdyosunu basar. Kavga çıkar. İşler tam sarpa sarmışken sürpriz bir gelişme onların tekrar yakınlaşmalarını sağlayacaktır.


  Cennet Mahallesi 36.Bölüm Özeti

  Mahallede seçim rüzgarları esiyor. Muarrem muhtarlıktan istifa edince iki ezeli rakip Penbe ve Yunuz muhtarlığa adaylıklarını koyarlar. Her iki aday da seçimi kazanmak için çalışmaya başlarlar. Bu arada Ethem Penbe seçimi kazansın diye mali destek verir. Bir Karı kocanın seçimlerde birbirlerine rakip olmaları basının da ilgisini çeker. Olay giderek büyür.
  Bu arada kaynana zulmünden bıkan Fatoş da Penbe'den intikamını almak için planlar yapmaya başlar.
  Cennet Mahallesi 37.Bölüm Özeti

  Pembe'nin eziyetlerinden bıkan gelini Fatoş intikam alıyor. Fatoş'un babası Yunuz bilgisayarda büyük ikramiye çıkan piyango biletinin sahte bir kopyasını yapar. Fatoş bu bileti Pembe'ye gösterir ve kendisine büyük ikramiye çıktığını söyler. Pembe de bu yalana inanır. Pembe bilete çıkan parayı alabilmek için Fatoş ne isterse yapmaya başlar.
  Bu arada mahallede okuma yazma kursu açılır ve diploması olmayan herkes okula gitmeye başlar. Okulu birincilikle bitirene ödül oyduğunu duyan Pembe'yle Menekşe ödülü almak için birbirlerine yapmadıklarını bırakmazlar. Okulun altı üstüne getirirler.
  Cennet Mahallesi 38.Bölüm Özeti

  Sultan küçük bir rahatsızlık nedeniyle hastaheneye gidince, doğan bir karışıklık yüzünden Penbe onun bir aylık ömrü kaldığını sanıyor. Sultan'ın son bir ayını mutlu geçirmesi için her dediğini yapmaya başlıyor. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen Ferhat'la Sultan Penbe'yi parmaklarında oynatıyorlar. Daha sonra Penbe gerçeği öğrenince ortalık karışıyor ve karakola düşüyor. Karakolda tesadüf eseri beş cinayetten tutuklanmış bir katil zanlısıyla birlikte kelepçeleniyor. Katil zanlısı firar edince mecburen Penbe de peşinden sürükleniyor. Finalde herkesi büyük bir sürpriz bekliyor.
  Cennet Mahallesi 39.Bölüm Özeti

  Yunuzlar bir define haritası bulurlar ve bu defineyi çıkarmak için kolları sıvarlar. Fakat küçük bir sorun vardır. Haritaya göre define Penbe'nin evinin altındadır. Yunuzlar Penbe'ye çaktırmadan defineyi çıkarmaya çalışırlar. Fakat Penbe hemen durumu anlar ve defineye el koyar. Her iki aile de definede hak iddia edip kavgaya tutuşurlar.
  Bu arada Penbe, televizyondaki evlilik yarışması İkinci Şans'a katılır. Fakat hiç beklemediği bir sürpriz olur ve yarışmada karşısına çıka çıka Yunuz çıkar. Ve şenlik başlar...

  Cennet Mahallesi 40.Bölüm Özeti

  Penbe'nin meyhanedeki arap turistlere paraları var diye iyi davranınca Yunuz'un aklına bir plan gelir. Yunuz Sultan'ı Ferhat'a alabilmek için kılık değiştirir. Ferhat'la birlikte arap kılığına girip takma sakal takarlar. Kendilerini Penbe'ye Arap petrol kralları diye yuttururlar. Penbe bu iki bonkör petrol kralını görünce hemen yelkenleri indirir. Sultan'ı petrol kralı kılığındaki Ferhat'a vermeye çalışır. Kendisi de boş durmaz tabi, petrol kralı sandığı Yunuz'la evlenmeye çalışır.
  Yunuz'la Ferhat'ın bu evlilik planları tıkır tıkır işlerken finalde hepsini büyük bir sürpriz beklemektedir.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 4. #4

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Cennet Mahallesi


  Cennet Mahallesi 41.Bölüm Özeti

  Penbeler bir sabah uyandıklarında kapılarında sahipsiz bir köpek bulurlar. Köpeği istemedikleri için Yunuzlara verirler. Fakat gazetede çıkan bir ilanı okuduklarında bu sefer de köpeği Yunuzlardan geri almak için olmadık numaralara başvururlar.
  Çünkü ilanda kayıp köpeği bulup getirene beş milyar ödül verileceği yazmaktadır. Penbeler ve Yunuzlar bir kavgaya tutuşurlar. Fakat kavgadan da bir sonuç alamayınca köpeği birlikte sahibine vermek isterler.
  Ödülü de paylaşacaklardır. Yalnız küçük bir problem vardır. Bu köpek ilandaki köpek değildir. Fakat bizimkiler ödülü almakta kararlıdırlar...
  Cennet Mahallesi 42.Bölüm Özeti

  Ünlü bir gece kulübünün patronu Sultan'ı görür ve çok beğenir. Gazinosuna assolist olarak çıkarmak ister. Penbe bunu duyunca sevinçten havalara uçar. Assolist anası olarak herkese hava atar. Fakat Ferhat Sultan'ın assolist olmasına karşı çıkar. Ferhat Sultan'ın o parıltılı dünyaya kendini kaptıracağından ve kendisini bırakacağından korkmaktadır.
  Sultan'ın assolistliği iki sevgilinin arasını açar ve Ferhat mahalleyi terk edip Almanya'ya gitmeye karar verir. Finalde herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 43.Bölüm Özeti

  Turizm Bakanlığı bir Roman Müzik topluluğu kuracaktır. Topluluk üyeleri devlet sanatçısı kabul edilip hepsine maaş bağlanacaktır. Haber gazetede yayınlanınca Pembeler, bu topluluğa girebilmek için bakanlığa başvururlar. Bakanlık mahalleyi teftiş etsin diye gizlice bir müfettiş gönderecektir. Pembeler mahalleye dönüp gizlice gelecek olan bu müfettişi beklemeye başlarlar.
  Bu sırada mafyadan kaçan Beter Ali cennet Mahallesine gelir. Pembeler de Beter Ali'yi müfettiş sanınca işler iyice arap saçına döner. Keyifli bir gece geçirmek için bu Cumartesi de Cennet Mahallesini izleyeceksiniz.
  Cennet Mahallesi 44.Bölüm Özeti

  Pembe, Sultan'ı zengin damat adayıyla evlendirebilmek için Ferhat'ı mafyaya kaçırtır. Sultana da Ferhat seni terk edip Almanya'ya gitti der ve Ferhat'ın ağzından bir ayrılık mektubu yazar. Bu yalana inanan Sultan Ferhat'a sinirlenir ve damat adayıyla evlenmeye karar verir. Beter Ali Ferhat'ın mafya tarafından kaçırtıldığını öğrenince gidip Ferhat'ı kurtarır. Ferhat ve Beter Ali Pembe'den intikam almaya karar verirler ve bir plan yaparlar.
  Beter Ali gelip Pembe'ye mafyanın Ferhat'ı öldürdüğünü söyler. Pembe Ferhat'ı kendisi yüzünden öldüğünü sanarak vicdan azabıyla yanıp tutuşur. Üstüne üstlük bir de öldü sandığı Ferhat'ın hortladığını görünce işler iyice arap saçına döner.

  Cennet Mahallesi 45.Bölüm Özeti

  Yunuz'un Almanya'da evlendiğini öğrenen Penbe sinir krizleri geçirir ve bu durumu protesto için mahallenin ortasında Yunuz'un kuklasını yakmaya kalkar. Kızılca kıyamet kopar iki aile büyük bir kavgaya tutuşurlar. Bu arada Beter Ali'nin zengin dedesi mirasını bırakmak için İstanbul'a geleceğini söyler. Beter Ali'nin paçası tutuşur. Çünkü Beter Ali dedesine evli olduğunu ve iki çocuğuyla villada yaşadığını söylemiştir. Dedesi gerçeği öğrenirse Beter Ali'yi mirasından mahrum edecektir. Ferhat bir plan yapar, plan gereği Beter Ali Penbe'yle evliymiş gibi yapacaktır. Kahvede para toplayıp villa kiralarlar. Mahalleli de villanın hizmetçileri olur. Acaba Beter Ali'nin zengin dedesi bu zenginlik numarasına inanacak mı? Miras kime kalacak?

  Cennet Mahallesi 46.Bölüm Özeti

  Almanya'ya giden Yunuz, orada evlendiği alman karısı Helga'yla birlikte döner. Kızılca kıyamet kopar. Penbe kıskançlık kavgaları çıkarır ve Yunuz'un karısı gerisingeri Almanya'ya kaçmak zorunda kalır. Bu arada Penbe'ye ikizi kadar benzeyen Sosyete Seren, Penbe'yle yer değiştirmeye karar verir. Penbe Seren'in kılığına girip sosyeteye karışır, Seren de Pembe'nin kılığına girip Cennet Mahallesi'ne gelir. Tabi işler çığırından çıkar ve iyice arap saçına döner.
  Cennet Mahallesi 47.Bölüm Özeti

  Beter Ali Ethem'i turizm işine girmek lazım diye kandırır ve Şile'de bir oteli satın aldırır. Ethem otelde çalışmaları için Penbeleri davet eder. Penbeler çok para kazanacaklarını düşünerek bu teklifi seve seve kabul ederler. Yalnız küçük bir problem vardır. Bu otele uzun süredir hiçbir müşteri gelmemiştir.
  Penbeler hep birlikte el ele vererek oteli tamir ederler. Otelin tanıtımı için de çok ünlü bir sanatçıdan gelip konser vermesini isterler. Fakat finalde herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 48.Bölüm Özeti

  Etem'in satın aldığı oteldeki curcuna tam gaz devam etmektedir. Otele ünlü oyuncu Arda Hürkan ve manken sevgilisi gelir. Penbe ve Beter Ali ünlü oyuncuyu kameraya çekip görüntüleri televizyonlardaki magazin programlarına satmaya karar verirler. Fakat küçük bir hata bütün planı alt üst eder.
  Penbeler, Arda Hürkan ve manken sevgilisi yerine tarihi eser kaçakçılarını filme çekince işler karışır. Kaçakçılar filme çekildiklerini anlayınca görüntülerin peşine düşerler. Paradan vazgeçen Penbe ile Beter canlarını kurtarmaya çalışır. Penbe ile Beter Ali peşlerindeki bu tehlikeden kurtulabilecekler mi?
  Cennet Mahallesi 49.Bölüm Özeti

  Penbe otele gelen zengin bir adamla tanışır. Zengin adamın bir ay ömrü kaldığını öğrenen Penbe mirastan faydalanmak için adamla evlenmeye karar verir. Penbe bir ay sonra kavuşacağı mirasın hayalini kurarken olmadık bir sürprizle karşılaşır. Zengin adamın aslında bir mafyanın parasını çaldığı ortaya çıkar.
  Mafya parayı alabilmek için Penbe'yi kaçırır. Penbe'ye karşılık paralarını isterler. İşler iyice arap saçına döner.
  Cennet Mahallesi 50.Bölüm Özeti

  Etem'in oteline yıkım emri çıkar. Etem bütün servetini kaptırdığı için üzülürken, Beter Ali bir mafya babasını kandırıp oteli ona satar. Otel yıkılınca Mafya babası dolandırıldığını anlayıp Beter'i öldürmek için peşine düşer. Bu arada Sultan'ın güzelliğini duyan belalı bir adam Sultan'la evlenmek istemektedir. Penbeler Sultan'ı kurtarmak için bir çare ararken Beter Ali şeytanın aklına bile gelmeyecek bir çözüm bulur. Fakat hiçbir şey planladıkları gibi gitmez ve işler iyice arap saçına döner.
  Cennet Mahallesi 51.Bölüm Özeti

  Davul ihalesini kaybeden Penbe, Beterlerin bahşişini kapmak için davulcu kılığına girer. Beterler bahşişlerin toplandığını anlayınca korsan davulcunun peşine düşerler. Bu arada Penbe doktora gider ve iki böbreğinin de çürüdüğünü öğrenir. Yaşaması için tek şansı Ferhat'ın ona vereceği tek böbrektir. Fakat Ferhat böbreğe karşılık Sultan'ı ister. Acaba Penbe böbreği almak için Sultan'la Ferhat'ın evlenmesine razı olacak mı? Ferhat'la Sultan birbirine kavuşacaklar mı?
  Cennet Mahallesi 52.Bölüm Özeti

  Ferhat Sultan'ı istemeye gelir fakat Penbe tarafından kovulur. Penbe zengin bir kocanın hayallerini kurarken Ferhat taksisine binen bir yönetmenden teklif alır ve bir dizide başrol oynamaya başlar.
  Ferhat'ın çok para kazandığını gören Penbe hemen Sultan'ı alır ve film setine koşar. Fakat bu sefer de Ferhat Sultan'a bakmaz.
  Penbe yana yakıla Ferhat'ı Sultan'ı evlenmeye nasıl ikna edeceğini düşünmektedir. Bu arada Beter Ali kendini gurme olarak tanıtıp lokantalarda bedavadan yiyip içmeye başlar. Fakat bu durumu öğrenen Ethem Beter'e bir sürpriz hazırlamaktadır.
  Cennet Mahallesi 53.Bölüm Özeti

  Sultan, hastanede tahlil yaptırırken hamile olduğunu öğrenir. Bunun üzerine mahallede kızılca kıyamet kopar. Penbe, Sultan'ı Ferhat'ın hamile bıraktığını iddia eder ve iki aile kavgaya tutuşurlar. Ferhat masum olduğunu ispat etmek için hastaneye gittiğinde ise gerçeği öğrenir.
  Fakat Sultan'la birlikte Penbe'ye güzel bir oyun oynama karar verirler. Bilmedikleri şey ise sonunda Penbe'nin herkese yapacağı sürprizdir.
  Cennet Mahallesi 54.Bölüm Özeti

  Penbe sokakta bir kapkaççının saldırısına uğrar. Çantasını kurtarmak isteyen Penbe kazayla kapkaççıyı yaralar ve hapse düşer. Hapiste azılı suçlu Deli Melahat Penbe'nin anasından emdiği sütü burnundan getirir. Bu arada Sultan ve Ferhat Penbe'nin hapse düşmesini fırsat bilip evlenmeye kalkarlar. Fakat Penbe'nin daha fazla hapiste kalmaya hiç niyeti yoktur.
  Cennet Mahallesi 55.Bölüm Özeti

  Pembe zabıtadan kaçayım derken bir mağazaya dalar ve başına talih kuşu konar. Mağazanın bir milyonuncu müşterisi olduğu için bir sürü ödül kazanır. Menekşeler kıskançlıktan çatlar ve kavga çıkarırlar. Bir anda zengin olan Pembe başına geleceklerden habersiz, evini filmcilere kiralar. Bu arada Ferhat bahçeye ağaç ekerken petrol bulur. Pembe Petrol kralı Ferhat'ı kaçırmamak için Sultan'la evlenmesini ister ama finalde herkesi güzel bir sürpriz beklemektedir.

  Cennet Mahallesi 56.Bölüm Özeti

  Penbe doktora gidince iki böbreğinin de çürük olduğunu öğrenir. Yaşaması için tek şansı Ferhat'ın ona vereceği bir böbrektir. Penbe Ferhat'tan böbreği almaya çalışır. Ferhat böbreği vermeye razı olur ama bir şartla. Penbe Sultan'la evlenmelerine izin verirse... Bu arada Beter Ali ve Ferhat herkesten gizli iş alıp otele giderler. Penbe ile Sultan haberi alınca oteli basmaya giderler fakat oda numaraları karışınca işler arap saçına döner ve curcuna başlar.
  Cennet Mahallesi 57.Bölüm Özeti

  Cennet Mahallesi'nde yine şenlik var şenlik... Edirne'den Sultan'ın beşik kertmesi çıkagelince herkes şok olur. Üstüne üstlük beşik kertmesi zengin çeribaşının oğlu olunca Penbe hiç düşünmeden Sultan'ı verir. Ferhat'la Sultan bu durumdan nasıl kurtulacaklarını düşünürlerken imdatlarına Beter Ali yetişir.
  Bu arada Fenerbahçe'ye transfer olacak Brezilyalı Futbolcu Albertino meyhaneye eğlenmeye gelir. Meyhane çıkışı Albertino saldırıya uğrar ve hafızasını kaybeder. Albertino'nun beş milyon dolara transfer olacağını öğrenen Penbe hemen Ferhat'ı Albertino'nun kılığına sokar ve kulüplerle pazarlığa oturur.
  Cennet Mahallesi 58.Bölüm Özeti

  Meyhanede büyük bir kavga çıkar. Penbe ünlü mafya babası Balyoz Muzo'nun manken kız arkadaşını kameralar önünde, evire çevire döver. Görüntüler televizyonda yayınlanınca Balyoz Muzo mafya alemine rezil olur. Sevgilisini dayaktan koruyamadı diye bir anda bütün itibarını kaybeder. Bunun üzerine Balyoz Muzo şanını kurtarmak için Penbe'yi öldürmeye yemin eder. Pembe öldürülmekten kurtulmak için her çareyi dener fakat gittikçe başını daha çok belaya sokar.  Cennet Mahallesi 59.Bölüm Özeti

  Ayşe eve bir papağan getirir. Ardından mahallede kuş gribi alarmı patlak verir. Penbeler evdeyken gelen sağlık görevlileri kuş gribi şüphesiyle evi karantinaya alır. Penbelerin evden dışarı çıkmaları, dışarıda kalan Sultan'ın de eve girmesi yasaklanır. Penbe'nin karantinada olmasını fırsat bilen Ferhat ve Sultan evlenmeye karar verirler. Fakat finalde herkesi bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 60.Bölüm Özeti

  Penbe çiçek satarken mafyanın işlediği bir cinayete tanık olur. Mafya arkada şahit bırakmamak için Penbe'nin peşine düşer. Penbe öldürüleceğini anlayınca herkesten yardım ister. Beter Ali çözümü bulur. Mafyayı Penbe'nin cinayeti görmediğine inandırmak için, Penbe'yi kör kılığına sokar. Fakat Pembe'nin körlüğü başına yeni belalar açar ve işler iyice sarpa sarar.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 5. #5

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Cennet Mahallesi


  Cennet Mahallesi 61.Bölüm Özeti

  Menekşe'yle Muarrem kilo vermek için hipnozla zayıflama seansına katılırlar. Beter Ali ipnotize olanların verilen her emri yerine getirdiğini görünce Penbe'yi hipnotize etmeye karar verir. Penbe hipnotize olunca bütün emirleri yerine getirmeye başlar ve curcuna başlar. Bütün mahalle Penbe'nin bu yeni halinden yararlanmaya çalışır. Tabi Sultan'la Ferhat da durur mu? Onlar da evlilik hayalleri kurarlar. Fakat finalde herkesi bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 62.Bölüm Özeti

  Menekşelerin yılbaşı için aldıkları hindi kaçar, Menekşeler Penbelerin hindisini kendi hindileri sanınca kızılca kıyamet kopar. İki aile birbirlerine girerler. Beter Ali Noel baba kılığına girip mahalleliye hediye dağıtır.
  Bu arada ünlü mafya babası Beton Ziya polisten gizlenmek için Noel Baba kılığına girer. Beton Ziya aynı kostümü giyen Beter Ali'yle karışınca işler iyice arap saçına döner. Ve curcuna başlar...
  Cennet Mahallesi 63.Bölüm Özeti

  Bülent Ersoy tiplemesiyle Hamdi Alkan, Tarık Mengüç ve Lerzan Mutlu'nun konuk olacakları bu özel bölümde olaylar şöyle gelişir: Pembeler özel bir televizyon kanalı ile anlaşıp yılbaşı eğlence programı yaparlar. Programa Bülent Ersoy'u çağıracaklarını söylerler. Fakat Bülent Ersoy gelmeyince her kılığa giren Binbir Surat Behçeti (Hamdi Alkan) Bülent Ersoy diye yutturmaya kalkarlar. Bu arada seyircilerden biri canlı yayında Lerzan Mutlu'yu rehin alınca işler iyice çığırından çıkar...

  Cennet Mahallesi 64.Bölüm Özeti

  Pembe, Sultanı zengin bir kocaya vermek isteyince kızılca kıyamet kopar. Ferhat ve Sultan, Pembeyi protesto etmek için açlık grevine giderler. Bütün mahalleli onlara destek verir. Pembe önceleri grevi ciddiye almaz fakat olay medyaya düşüp büyüyünce grevi sabote etmek için elinden geleni yapar. Sultanla Ferhat açlık grevinde inat edince iki tarafı barıştırmak için araya çok ünlü bir siyaset adamı girer. Acaba Pembe bu ünlü siyasetçiyi dinleyip Sultanla Ferhat’ın evlenmelerine izin verecek mi?
  Cennet Mahallesi 65.Bölüm Özeti

  Penbe, Sultan'ı zengin bir kocaya vermek isteyince kızılca kıyamet kopar. Ferhat ve Sultan, Penbe'yi protesto etmek için açlık grevine giderler. Bütün mahalleli onlara destek verir. Penbe önceleri grevi ciddiye almaz fakat olay medyaya düşüp büyüyünce grevi sabote etmek için elinden geleni yapar. Sultan'la Ferhat açlık grevinde inat edince iki tarafı barıştırmak için araya çok ünlü bir siyaset adamı girer. Acaba Penbe bu ünlü siyasetçiyi dinleyip Sultan'la Ferhat'ın evlenmelerine izin verecek mi?
  Cennet Mahallesi 66.Bölüm Özeti

  Ferhat ve Sultan evlenmek için evden kaçar ve bir otele giderler. Penbe haberi öğrenince bir kurtarma timi kurar ve Sultan'ın peşine düşer. Ferhatlarla Penbe arasında bir kovalamaca başlar. Bu arada Beter Ali, Panter Aysel adında bir mafya anasının Almanya'dan geleceğini ve bir trilyonluk parayı alıp gideceğini öğrenir. Üstelik parayı verecek olanlar Panter Aysel'i daha önce hiç görmemişlerdir. Beter Ali bir trilyonu alabilmek için Penbe'yi herkese Panter Aysel diye tanıtır. Acaba Penbeler parayı alabilecekler mi? Yoksa başlarına yine olmadık felaketler mi gelecek?  Cennet Mahallesi 67.Bölüm Özeti

  Penbeler Avrupa sahnelerinde dans etmeleri için bir teklif alırlar. Bunun üzerine kadroyu genişletmek için mahallede bir dans yarışması düzenlemeye karar verirler. Dansözleri değerlendirme jürisinde Penbe de olunca işler iyice arap saçına döner. Bu arada Selim Çeribaşı dedesinin defterini bulur ve dedesinin bir hazinesi olduğunu öğrenir. Penbe hazinenin yerini öğrenmek için çeribaşı dedesinin ruhunu çağırır. Fakat Beter Ali Penbe'ye öyle bir oyun oynar ki, Penbe ruhu çağırdığına bin pişman olur.

  Cennet Mahallesi 68.Bölüm Özeti

  Beter Ali Penbe'ye ilan-ı aşk eder. Fakat Penbe onu reddeder. Tam bu sırada Beter Ali'nin dedesi köyden telefon edip ona evlenecek kız bulduğunu söyler. Beter Ali de Penbe'yi kıskandırmak için bu teklifi kabul eder. Penbe Beter Ali'nin evleneceğini duyunca kıskançlık krizleri geçirir. Fakat evleneceği kız çok çirkin çıkınca Beter Ali bu evlilikten kurtulmak için olmadık kılıklara girer. Penbe de Beter Ali'den intikamını alır.  Cennet Mahallesi 69.Bölüm Özeti


  Mahallede futbol rüzgarları esiyor. Belediye mahalle takımları arasında bir futbol turnuvası düzenler. Mahalleli turnuvadaki büyük ödülü almak için Cennet Sporu kurar. Fakat erkekler kadınları takıma almayınca Pembe olaya el koyar ve kadınlara Dansöz sporu kurar.
  Ve mahalledeki kadınlarla erkekler arasında kıran kırana rekabetin yaşandığı şenlikli bir mücadele başlar.  Cennet Mahallesi 70.Bölüm Özeti

  Penbe doktora gidiyor ve amansız bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Nasıl olsa öleceğim diye düşünen Penbe her türlü belanın içine korkusuzca dalar. Kah bomba imha eder, kah soyguncularla boğuşur. Ve bir anda korkusuz kadın diye ülkenin gündemine oturur. Ölmeden önce kızının mürüvvetini görmek isteyen Penbe Sultan'la Ferhat'ın evlenmelerine izin verir. Fakat finalde herkesi bir sürpriz beklemektedir..
  Cennet Mahallesi 71.Bölüm Özeti

  Ayşe dışarıda oynarken bir maymun bulur ve eve getirir. Penbe ilk başta maymunu beslemeye karşı çıkar fakat maymunun çok maharetli olduğunu görünce onu evde hizmetçi yapar. Geceleri de meyhanede dansöz olarak oynatır. Fakat Maymunun büyük sırrı ortaya çıkınca Beter'le Ferhat maymunu kaçırmaya karar verirler. Tabi maymunun peşinde başkaları da vardır... Maymunun büyük sırrı ne? Beterler maymunu kaçırabilecekler mi?
  Cennet Mahallesi 72.Bölüm Özeti

  Mahalleye gelen zengin bir adam Menekşelerin evini satın almak ister. Fakat Menekşeler evi satmaya yanaşmayınca devreye Penbe girer. Zengin adama evi satın alacağını söyleyip komisyon ister. Ve bundan sonra Menekşelerin evinde akıl almaz olaylar cereyan etmeye başlar. Evin altında yatır olduğuna inanan mahalleli dilek dilemek için evi doldurur. Gece olunca ortalıkta hayaletler fink atmaya başlar. Evdeki işler iyice arap saçına döner. Fakat finalde Beter Ali'nin herkese bir sürprizi vardır.
  Cennet Mahallesi 73.Bölüm Özeti

  Gözleri iyi göremeyen yaşlı bir kadın, Penbe'nin sesini yıllardır görmediği kızının sesine benzetince curcuna başlar. Penbe zengin konakta yaşamak için kadının kızıymış gibi numara yapmaya başlar. Bu arada Penbeye aşık olan Maymun Hüsnü aşkına kavuşabilmek için evden kaçar. Maymun Hüsnü her yerde aşkı Penbe'yi araya dursun Penbe'nin zenginlik hayalleri konağa giren bir hırsız yüzünden tehlikeye girer.

  Cennet Mahallesi 74.Bölüm Özeti

  Zengin ve hayırsever bir kadın derneklere yardım etmek için mahalleye geliyor. Bunu duyan Penbeler bu yardımı alabilmek için olmadık işler çeviriyor. Ferhat ve Sultan Penbe yüzünden kavga ederler ve küserler. Penbe Sultan'ı zengin biriyle evlendirmek ister. Sultan çileden çıkar ve Ferhat'tan yardım istemeye gider. Ferhat küs diye konuşmayınca Sultan sinirlenir ve silah zoruyla Ferhat'ı kaçırır. Olayı öğrenen Penbe'nin dünyası yıkılır. Ferhat kaçmaya çalışırken Sultan onu topuğundan vurur. Karakolda Ferhat şikayetçi olunca Sultan hapse girer. Şimdi Penben'in tek bir derdi vardır. Ferhat'ın ikna edip ifadesini değiştirtmek ve Sultan'ı hapisten çıkarmak.
  Penbe Ferhat'ı ikna edebilecek mi? Sultan Hapisten çıkabilecek mi? Ferhat'ın şartları ne?

  Cennet Mahallesi 75.Bölüm Özeti

  Penbe'ye aşık olan bir İngiliz onunla evlenmek ister. Bunu duyan Beter'le Etem'in paçaları tutuşur. Bu evliliği engellemek için olmadık numaralar yaparlar. Bu arada Ferhat Penbe'nin Sultan için istediği başlık parasını tamamlamaya çok yaklaşır. Bunu duyan Penbe panikler ve Ferhat'ın parayı toplayamaması için elinden geleni yapmaya başlar.
  Ferhat talihsiz bir trafik kazası geçirince direksiyona Sultan geçer.
  Beter'le Etem Penbe'nin evliliğini engelleyebilecek mi? Ferhat'la Sultan başlığı toparlayabilecek mi?
  Cennet Mahallesi 76.Bölüm Özeti

  Penbe Deli Kadir'in parasını Alev'e kaptırmamak için mücadeleye başlar. Fakat Alev çetin ceviz çıkar. Deli Kadir'in aklını çelip Penbeleri sokağa atar. Penbeler sokakta yaşarken Alev Deli Kadir'le evlilik hazırlıklarına başlar. Bu arada esrarengiz bir yazar Cennet Mahallesi'nin romanını yazar ve herkesin sırlarını ortaya döker. Mahallede kızılca kıyamet kopar. Herkes romancının kim olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır.
  Penbe Alev'le başa çıkabilecek mi?
  Romanı yazan Esrarengiz yazar kim?
  Cennet Mahallesi 77.Bölüm Özeti

  Beter Ali ve sevgilisi Serpil bir televizyon çekimi için meyhaneye gelirler. Serpil Penbe'yi küçümseyince kavga çıkar. Penbe Beter Ali'den intikam almak için yemin eder. Penbe'nin eski dostu Sururi Bey devreye girer ve Penbe'ye yardım etmek için kolları sıvar. Penbe Beter Ali'den intikamını alabilmek için zerafet dersleri alır ve tam bir hanımefendi olur. Bu arada Menekşe Muarem'in başka bir kadınla konuştuğunu duyar. Muarem'in kendisini aldattığını düşünüp takibe başlar. Muarem'i başka bir kadınla basar.
  Penbe Beter Ali'den intikamını alabilecek mi? Muarrem gerçekten Menekşe'yi aldatıyor mu?
  Cennet Mahallesi 78.Bölüm Özeti

  Sultan başlık toplaması için Ferhat'a yardım etmeye karar verir ve zengin bir konakta gizlice göbek dersi vermeye başlar. Fakat göbek dersi verdiği zengin kadının oğlu Mert Sultan'a askıntı olur. Ferhat Sultan'ın sürekli ortadan kaybolmasına bir anlam veremez. Şüphelenen Ferhat Sultan'ı takip etmeye başlar. Ferhat Sultan'ı başkasıyla görünce her şeyi yanlış anlar ve kavga edip Sultan'dan ayrılır.
  Bu arada Beter Ali, Penbe'yi unutamayacağını anlayıp Penbe'ye bir mektup yazar. Fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez.
  Cennet Mahallesi 79.Bölüm Özeti

  Beter Ali Serpil'le evlenmeye hazırlanmaktadır. Penbe Beter Ali'den intikam almak için Etem'le evlenmeye karar verir. Beter Ali'ye düğün davetiyesi gönderir. Beter Penbe'nin Etem'le evleneceğini öğrenince şok olur. Bu arada Maymun Hüsnü Penbe'nin aşkından intihar etmeye kalkışır. Penbe gelip Hüsnü'yü kurtarır ama görüntüleri televizyonda çıkınca herkese rezil olduğunu düşünüp Hüsnü'den kurtulmaya çalışır.
  Penbe Etem'le evlenecek mi?
  Beter Ali Serpil'e evet diyecek mi?
  Penbe, Maymun Hüsnü'den kurtulabilecek mi?
  Cennet Mahallesi 80.Bölüm Özeti

  Penbe, Maymun Hüsnü'yü evden kovar. Hüsnü Menekşelere sığınır ancak, Menekşe hamile olduğu için, bebeğe zarar vereceğinden endişe edilir ve buradan da kovulur. Kimse istemediği için Hüsnü mahallede ev ev dolaşmaya başlar. Fakat Hüsnü'ye yüklüce bir miras çıktığı duyulunca bu sefer herkes Hüsnü'yü geri almaya çalışır. Bu arada Penbe'nin minik kızı Ayşe fidye için kaçırılır. Penbe kara kara fidyeyi nasıl bulacağını düşünürken yardıma Beter Ali koşar. Beter Ali fidye parasını bulabilecek mi? Ayşe kurtarılacak mı? Maymun Hüsnü'ye kalan miras kimin olacak?
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 6. #6

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Cennet Mahallesi


  Cennet Mahallesi 81.Bölüm Özeti

  Sultana zengin bir talip gelir. Ferhatla Sultan bu yüzden kavga ederler ve Ferhat Sultanı kaçırmaya karar verir. Pembe bunu öğrenince Ferhat’ın kaçırma planını alt üst eder. Maymun Hüsnü, televizyonda gördüğü sirk maymunu Cevriye’ye aşık olur. Yemeden içmeden kesilir. Beter Ali Maymun Hüsnüye yardım eder ve maymuna görücüye giderler. Bu arada mahallede zehirli atık varilleri bulunur ve mahalle karantinaya alınır.
  Herkesin yüzünde atıktan dolayı lekeler çıkınca bütün mahallede panik başlar. Ferhatla Sultan bu durumdan faydalanıp evlenmeye çalışırlar fakat finalde herkesi bir sürpriz beklemektedir.

  Cennet Mahallesi 82.Bölüm Özeti

  Bir gurup turist meyhanede eğlenmeye gelir. Penbe turistlerin parasını almak için evini otele çevirir. Penbe kıvrak zekasıyla turistlerin her isteğine anında çözümler bulur. Ferhat'ın taksisinden bir sutyen çıkınca Sultan küplere biner. Ferhat bu durumu Sultan'a açıklamakta zorlanır ve kavga ederler.
  Bu arada mahalleye gelen bir avukat Penbe'ye Beter Ali'nin romandan bir milyon telif hakkı kazandığını söyler. Bunu duyan Penbe Beter Ali'yle evlenmek için olmadık numaralar çevirir. Fakat finalde her şey arap saçına döner.

  Cennet Mahallesi 83.Bölüm Özeti

  Mahalledeki kız anaları Penbe'ye öykünüp evlenecek kızları için başlık parası isterler. Gençlerde para olmayınca mahallede kimse evlenemez hale gelir. Bu duruma isyan eden gençler yardım istemek için soluğu Beter Ali'nin yanında alırlar. Beter Ali gençleri örgütler ve başlık parasını protesto mitingi düzenler. Olay medyaya yansır ve bir anda ülkenin gündemine oturur. Bu arada Penbe de kız analarını örgütleyip yürütünce mahallede kızılca kıyamet kopar.  Cennet Mahallesi 84.Bölüm Özeti

  Bir gece kulübünün sahibi Yıldız Kaplan'ı kaçırır. Bir kaza sonucu Yıldız düşüp bayılır ve hafızasını kaybeder. Yıldız'ı yolda bulan Penbeler alıp eve götürürler. Penbeler hiçbir şey hatırlamayan Yıldız'dan faydalanıp onun sayesinde çok para kazanırlar. Fakat finalde işler iyice arap saçına döner.  Cennet Mahallesi 85.Bölüm Özeti

  Meşhur kumarbaz Sinek Turgut Sultan'ı istemeye gelince mahallede ortalık karışır. Beter'le Ferhat Turgut'un kumarbaz olduğunu söylerler fakat Penbe onlara inanmaz. Turgut'un kumarbaz olduğunu kanıtlamalarını ister. Beter'le Ferhat da ispatlamak isteyince başlarına gelmedik şey kalmaz. Bu arada Etem'in para kasası soyulur. Tüm deliller Ferhat'ın aleyhine olunca Ferhat tutuklanır. Penbe gerçek hırsızı görmüştür ama Ferhat'ı Sultan'dan ayırmak için sessiz kalır. Etem'in kasasını soyan hırsızlar yakalanabilecek mi? Ferhat hapisten çıkabilecek mi?
  Cennet Mahallesi 86.Bölüm Özeti

  Bir türlü kavuşamayan Sultan ile Ferhat sonunda Penbe'yi at edip evlenebilecekler mi? Ferhat Japon turist Takaşi'nin hayatını kurtarır. Robot uzmanı olan Takaşi Japonya'ya döndüğünde Ferhat'a hediye olarak Sultan'ın robotunu gönderir ve mahallede kıyamet kopar. Robot yüzünden işler birbirine karışır, her şey arap saçına döner. Bu durumdan istifade eden Ferhat'la Sultan nikah masasına oturur.  Cennet Mahallesi 87.Bölüm Özeti

  Bir türlü kavuşamayan Sultan ile Ferhat sonunda Penbe'yi at edip evlenebilecekler mi? Ferhat Japon turist Takaşi'nin hayatını kurtarır. Robot uzmanı olan Takaşi Japonya'ya döndüğünde Ferhat'a hediye olarak Sultan'ın robotunu gönderir ve mahallede kıyamet kopar. Robot yüzünden işler birbirine karışır, her şey arap saçına döner. Bu durumdan istifade eden Ferhat'la Sultan nikah masasına oturur.  Cennet Mahallesi 88.Bölüm Özeti

  Ferhat bir bayan müşterisine yardım edip poşetlerini yukarı çıkarınca başına gelmedik kalmıyor... Müşterisinin kıskanç kocası evi basıyor ve kadın kocasının korkusundan ferhatı dolaba saklıyor... Ferhat bir dolabın içinde mahsur kalıyor... Bu arada Pembeler kavgayı abartınca komiser sinirleniyor ve hepsini nezarethaneye atıyor... Menekşenin nezarette doğum sancıları tutuyor... Fakat komiser Menekşe'nin numara yaptığını sanıyor...
  Ferhat kafasını kırdı diye Pembe'yi mahkemeye veriyor... Pembe infaz yasasından yararlanarak hapis cezasından kurtuluyor... Fakat bir daha suç işlememesi gerekiyor...
  Cennet Mahallesi 89.Bölüm Özeti

  Patron Halil mekanında Ramazan eğlencesi yapmaları için Feshane gurubuyla anlaşır. Penbeler işten çıkarılır ve bir anda kendilerini kapının önünde bulurlar. İntikam yemini eden Penbeler hemen kolları sıvarlar ve Patron Halil'in karşısına Cennet Mahallesi Ramazan Kumpanyası adında yeni bir mekan kurarlar. Ve iki eğlence gurubu arasında kıyasıya bir mücadele başlar. Bu arada Ferhat'ın kendisini kıskanmadığını düşünen Sultan Ferhat'a bir oyun oynamaya karar verir. Fakat Ferhat oyunu gerçek sanınca işler iyice çığrından çıkar ve giderek arap saçına döner.
  Cennet Mahallesi 90.Bölüm Özeti

  Penbeler açtıkları kumpanya iş yapmayınca kurtuluşu Metin Şentürk'ü sahneye çıkarmakta buluyorlar. Fakat Metin Şentürk'e bir Ali Cengiz oyunu hazırlıyorlar. Mafya babası Kinyas ferhatı ünlü kiralık katil Deli Ferhat'la karıştırınca kendilerini bir anda mafya dünyasının içinde buluyorlar.
  Bizimkiler mafyaların elinden canlarını kurtarabilecekler mi?
  Metin Şentürk kendisine yapılan oyunu anlayacak mı?
  Cennet Mahallesi 91.Bölüm Özeti

  Penbe psikolojik bir rahatsızlık sonucu, aklından ne geçerse söylemeye başlıyor. Yalan söyleyemediğini fark edince de iyice paniğe kapılıyor. Beter Ali, peşine takılan mafyadan saklanıyor.
  Penbe'nin hastalığı yüzünden her şey arapsaçına dönüyor.
  Penbe yurtdışına işçi olarak gidebilmek için, müebbet hapis cezası almış Dolapdere Canavarı Pala Abbas'la evleniyor. Fakat herkesi bir sürpriz beklemektedir.
  Cennet Mahallesi 92.Bölüm Özeti

  Dolapdere Canavarı Pala Abbas hapisten kaçıp gelince Penbe'yi bir telaş alıyor. Penbe, Pala Abbas'ı atlatıp Avustralya'ya gitmenin yollarını arıyor. Penbe gitmek için hazırlıklar yaparken beklenmedik bir şey oluyor ve Pala Abbas Ferhat'ın Sultan'la evlenmesine izin veriyor. Ve dananın kuyruğu kopuyor. Bu arada Muharrem, bebeği aşı için doktora götürüyor. Ama bir karışıklık sonucu bebekleri karıştırıyor. Menekşe, Muarrem'in yanlış bebekle geldiğini görünce mahalleyi ayağa kaldırıyor.
  Cennet Mahallesi 93.Bölüm Özeti

  Penbe evden kovunca Pala Abbas çalışmak zorunda kalıyor, bayan terzisinde iş buluyor. Sultan ile Ferhat Penbe'yi oyuna getirip buluşmaya çalışıyor.

  Beter ve Pembe ise zengin bir kadının koruması olarak işe başlıyor. Fakat bu işle ikisinin de hayatı kabusa dönüyor.


  Cennet Mahallesi 94.Bölüm Özeti

  Ferhat, bir reklamda oynuyor ve Sultan'ın başlığı için eksik olan parayı topluyor. Fakat tam Sultan'ı istemeye giderken reklam her tarafta çıkmaya başlayınca ortalık karışıyor. Ferhat ve Beter Ali Sultan'a reklamı göstermemek için olmadık numaralar yapıyorlar. Bu arada Kısmet Ana Penbe'nin falında ölüm görüyor. Penbe bu fala inanmıyor. Fakat Kısmet Ana'nın diğer falları bir bir çıkınca Penbe'yi ölüm telaşı alıyor.
  Penbe ölmemek için ne numaralar yapacak?
  Sultan Ferhat'ın oynadığı reklamı görecek mi?

  Cennet Mahallesi 95.Bölüm Özeti

  Penbe mahallede çıkan kavgada bir kadını tokatlıyor. Kadının diş ağrısı geçince, Pembe'nin adı şifacıya çıkıyor. Şifa bulmak isteyen insanlar, Penbe'nin tokadını yiyebilmek için sıraya giriyorlar. Mafya, Mihriban Sultan Kasrı'nda sergilenen bir elmasın peşine düşünce, bizimkiler kendilerini devasa bir maceranın ortasında buluyor.
  Cennet Mahallesi 96.Bölüm Özeti

  Penbe mahallede çıkan kavgada bir kadını tokatlıyor. Kadının diş ağrısı geçince, Pembe'nin adı şifacıya çıkıyor. Şifa bulmak isteyen insanlar, Penbe'nin tokadını yiyebilmek için sıraya giriyorlar. Mafya, Mihriban Sultan Kasrı'nda sergilenen bir elmasın peşine düşünce, bizimkiler kendilerini devasa bir maceranın ortasında buluyor.
  Cennet Mahallesi 97.Bölüm Özeti

  Penbe meçhul bir hayranından sürekli çiçekler alıyor. Ancak meçhul hayranıyla evlenmeyi düşlerken bütün hayalleri suya düşüyor. Gudik Asan Milli Piyango'dan kazandığını söylediği parayla mahalleye geliyor. Fakat paranın gerçek sahipleri Gudik'in peşine düşüyor.
  Yeni çıkaracağı kaseti için medyada skandal yaratmak isteyen şarkıcı Filiz, Ferhat'a iftira atıyor. Ferhat suçsuz olduğunu ispat edebilecek mi?
  Gudik Hasan parayı kurtarabilecek mi?
  Penbe Meçhul hayranıyla mutlu olabilecek mi?
  Cennet Mahallesi 98.Bölüm Özeti

  Penbe uzaya gönderilen Astronot Maymun Lusi'nin aracının düştüğünü öğreniyor ve bu durumdan faydalanarak Maymun Hüsnü'yü Maymun Lusi diye yutturuyor. Etem Gudik Hasan'a kız tavlama konusunda dersler veriyor. Fakat Gudik Hasan'ın kızı Helga'yı tavlamaya çalıştığını öğrenince küplere biniyor.
  Penbe kızı Sultan ile ilgili bir sırrı öğrenince şok oluyor.
  Cennet Mahallesi 99.Bölüm Özeti

  Ferat'la Beter Ali plan yaparlar Ferat Pembe'nin hayatını kurtaracak Pembe'de Sultan'la Ferhat'ın evlenmesine izin verecektir. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz. Ferhat'ın başına gelmedik şey kalmaz. Menekşe bebeği için dadı isteyince Muharrem ona öyle bir dadı tutar ki Menekşe dadı istediğine pişman olur.
  Bu arada Pembe gittiği hastanede ücreti ödememek için doktor kostümüyle dışarı çıkarken bir mafya babası Pembe'yi psikolog doktor sanınca işler karışır. Pembe bir anda kendini mafya babasını tedavi ederken bulur.

  Cennet Mahallesi 100.Bölüm Özeti

  Onlar için kavuşamazlar denildi. Penbe kızını düşmanının oğluna vermez dendi.
  Sonları Leyla ile Mecnun gibi olacak denildi.
  Ama Sultan'la Ferhat'ın fendi Penbe'yi yendi.
  Mahallede davullar çalıyor, Sultan'la Ferhat nihayet evleniyorlar.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 7. #7

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Cennet Mahallesi


  Cennet Mahallesi 101.Bölüm Özeti

  Menekşeler Aliş ve Cemil bebeği sünnet ettirirken Gudik'in de bu güne kadar sünnet olmadığı ortaya çıkıyor. Herkes Gudik'i sünnet ettirmek için seferber oluyor ama Gudik kaçıyor. Yeni evliler Ferhat'la Sultan, Penbe'yi atlatıp baş başa kalmaya çalışıyorlar. Penbe ise akıllara zarar bir plan yapıyor.
  Cennet Mahallesi 102.Bölüm Özeti

  Cennet Mahallesi'nde Yeni Yıl telaşı var. Bir televizyonunu yeni yıl kutlamalarına katılan Cennet Mahallesi sakinleri İbrahim Erkal, Nadide Sultan ve Lara'ya eşlik ediyorlar. Ancak çekim yapılan stüdyoya gelen canlı bomba ihbarı Cennet Mahallesi sakinlerini tüm hayallerini suya düşüyor.
  Cennet Mahallesi 103.Bölüm Özeti

  Ferhat, Penbe'nin evine içgüveysi olarak yerleşiyor. Polisin uyuşturucu ağını çözebilmek için takip ettiği kurye Françeska öldürülüyor. Polis Penbe'yi malumat toplaması için mafyaların arasına sokunca işler arap saçına dönüyor.
  Cennet Mahallesi 104.Bölüm Özeti

  Pembe içgüveysi olarak evinde kalan Ferhat'a her fırsatta eziyet ediyor. Ferhat'ın adı kazara bir soyguna karışınca her şey tersine dönüyor. Ferhat'ta para olduğunu sanan Penbe ve mahalleli Ferhat'ın etrafında pervane oluyorlar.
  Gudik, Helga ile barışmak için kendini yakmaya karar veriyor. Ama işler hiç de umduğu gibi gitmiyor.

  Cennet Mahallesi 105.Bölüm Özeti

  Sultan, hamile olduğunu söyleyince Penbe'yi torun telaşı sarıyor. Sultan'ın eski belalısı Deli Necip hapisten çıkıyor. Mahallede panik havası esiyor.
  Penbe, torunu Junior Penbe'ye kavuşabilecek mi?
  Sultan içinde bulunduğu durumdan kurtulabilecek mi?

  Cennet Mahallesi 106.Bölüm Özeti

  Ferhat, taksiyle bir adama çarpar ve adam hastaneye kaldırılır. Hapse gireceğini düşünen Ferhat, boşanmak için Sultan'ı kendisinden soğutmaya çalışır. Etem'in kızı Helga fidye için kaçırılır. Gudik, Helga'yı kurtarmak için kendini kurşunların önüne atar.
  Ferhat, Sultan'dan boşanacak mı?
  Gudik hayati tehlikeyi atlatabilecek mi?
  Cennet Mahallesi 107.Bölüm Özeti

  Ferhat, dolandırıcı bir kadın tarafından soyuluyor. Ferhat, kadının hasta olduğunu öğrenince Sultan'dan köşe bucak kaçmaya başlıyor. Arap Prensi Yasemin Türkiye'ye geliyor. Sultan'ın bire bir benzeri olan Yasemin ile Sultan yanlışlıkla birbirlerinin yerine geçince işler arap saçına dönüyor.

  Cennet Mahallesi 108.Bölüm Özeti

  Ferhat ve mahalleli Beter'e kamera şakası hazırlıyorlar. İşler arap saçına dönüyor.
  Deli Kadir evlenmek için eve bir kadın getiriyor. Kadın bir aşiret ağasının annesi çıkınca kızılca kıyamet kopuyor. Ağa anasına karşılık Pembe'yi berdel istiyor. Pembe , berdel olacak mı?

  Beter mafyanın elinden kurtulabilecek mi?
  Cennet Mahallesi 109.Bölüm Özeti

  Görücüler Pembe'yi beğenmeyince Pembe, bunalıma giriyor ve estetik ameliyet yaptımaya karar veriyor. Fakat gittiği doktor sahte çıkınca Pembe'nin burnu enfeksiyon kapıyor. Bu arada Ferhat bir müşterisinin takside düşürdüğü cüzdanı götürdüğü masaj salonunda kameralı baskına yakalanıyor. Kıskançlık krizleri geçiren Sultan, Ferhat ile kavga ediyor. Acaba Ferhat, suçsuzluğunu ispat edebilecek mi?
  Ve Pembe yeni burnunu düzelttirebilecek mi?
  Cennet Mahallesi 110.Bölüm Özeti

  Ferhat, trafik kazası geçiriyor. Taksiyi tamir ettirmek için gerekli parayı bulamayınca bunalıma girer.
  Sultan bir dans yarışmasında büyük ödül olarak lüks bir otomobil verdiklerini görünce Ferhat'a yardım etmek için gizlice yarışmaya katılır.

  Elmas hırsızı Kedi Ersin, polislere yakalanacağını anlayınca çantayı elmas gerdanlığı gizlice Pembe'nin çantasına bırakır. Polislerden kurtulunca gerdanlığı geri almak için Pembe'nin evine gelir.
  Cennet Mahallesi 111.Bölüm Özeti

  Hamile olan Sultan karpuz aşeriyor. Ferhat hiçbir yerde bulunmayan karpuzu bulmayı kafasına koyunca başına gelmeyen kalmıyor.
  Pembe, zabıta olarak işe başlayınca mahallelinin hayatı kararıyor. Mahalleli Zabıta Pembe'nin zulmünden kurtulabilecek mi?
  Ferhat Sultan'ın aşerdiği karpuzu alabilecek mi?
  Cennet Mahallesi 112.Bölüm Özeti

  Beter mafyanın haraç alırken kullandığı parolayı öğreniyor ve mafyanın haracını toplamaya başlıyor. Fakat evdeki hesap çarşıya uymuyor ve Beter yakayı ele veriyor. Pembe ve Sultan bankadayken soyguncular tarafından rehin alınıyorlar. Herkes onları kurtarmaya çalışırken Sultanın doğum sancıları tutuyor.  Cennet Mahallesi 113.Bölüm Özeti

  Pembe, meyhanede sihirbazlık gösterisi yaparken mafya babasını kaybediyor. Fakat bir daha geriye getiremiyor ve başı mafyayla belaya giriyor.
  Ferhat'ın aldığı piyango bilete büyük ikramiye çıkınca bir kadın çocuğunun Ferhat'tan olduğunu iddia ediyor. Çocuğun kendisinden olmadığını ispat etmek için DNA testi yaptıran Ferhat'ı çok daha büyük bir sürpriz bekliyor.  Cennet Mahallesi 114.Bölüm Özeti

  Pembe sihirbazlık yaparken Menekşe'yi yılana sokturunca iki aile kavgaya tutuşuyor. Menekşeler ceza olarak Pembe'ye torunu Papatya'yı göstermiyor. Pembe'de torununu kendi evine getirebilmek için sinsi planlar yapıyor.

  Bu arada mahallede deprem tatbikatı yapılıyor. Tatbikat yapıldığını bilmeyen mahalleli pencerelerden atlamaya kalkınca ortalık gerçek deprem olmuştan beter oluyor.
  Finalde onları bekleyen sürpriz ise her şeye tuz biber ekliyor.
  Cennet Mahallesi 115.Bölüm Özeti

  Pembe, Ferhat'a bebeği Papatyayı göstermiyor. Ferhat'da gece Pembe'nin evine girip bebeğini kaçırmaya kalkışıyor. Fakat evdeki hesap çarşıya uymuyor. Pembeler uyanınca arbede çıkıyor ve Sultan'ın burnu kırılıyor. Pembe suçu Ferhat'a atıyor. Bu arada Muarrem muhtarlıktan istifa edince yerine Pembe muhtar oluyor. Mahallelinin anasından emdiği süt burnundan geliyor.
  Cennet Mahallesi 116.Bölüm Özeti

  Kadının mı yükü ağır yoksa erkeğin mi yükü ağır? Ferhat ve Sultan bunu tartışıp bir günlüğüne işlerini değiştiriyorlar. Sultan Ferhat’ın yerine Taksiye çıkıyor. Ferhat da Sultanın yerine ev işlerini yapmaya başlıyor. Fakat ikisi de kısa süre sonra yer değiştirdiklerine bin pişman oluyorlar. Pembe elektriğe çarpılıyor ve vücudunda biriken elektrik yüzünden dokunduğu hastaları iyileştirmeye başlıyor. Hasta bir mafya babası Pembe’ye şifa bulmaya geliyor. Fakat o sırada Pembenin gücü bitince başına gelmedik felaket kalmıyor.
  Cennet Mahallesi 117.Bölüm Özeti

  Ferhat, sokakta ünlü şarkıcı Derya Şengül'le öpüşürken gazetecilere yakalanıyor. Sultan görüntüleri izleyince evde kızılca kıyamet kopuyor. Küçük Papatya'nın bebek arabası parkta mafyanın bebek arabasıyla karışıyor. Papatya yanlışlıkla mafya tarafından götürülünce bütün mahalle Papatya'yı aramaya çıkıyor. Papatya bulunabilecek mi?

  Ferhatla Sultan barışacak mı?


  Cennet Mahallesi 118.Bölüm Özeti

  Pembe, gazetede kendisine çok benzeyen Hanımağa Sümbü'lün kayıp olduğunu ve bulana ödül verileceğini öğreniyor. Uyanık Pembe Sümbül'ün kılığına giriyor ve Silo Ağa ile buluşuyor. Fakat evdeki hesap çarşıya uymuyor.

  Bu arada Etem mahalledeki herkese haciz getirince, dersini vermek Beter Ali'ye düşüyor. İki hafta ömrünün kaldığını öğrenen Etem panikle hatalarını düzeltmeye çalışıyor.

  Cennet Mahallesi 119.Bölüm Özeti (Final)

  Pembe'nin başına talih kuşu konuyor ve evlenmek için zengin bir kısmet buluyor. Pembe, zengin adamla evlenebilmek için hiç evlenmemiş gibi numara yapıyor. Fakat tam düğüne oturduğu sırada Yunus Almanya'dan gelip düğünü basıyor ve mahallede kızılca kıyamet kopuyor. Bu arada mahalleye dönen Ferhat'ın eski kız arkadaşı Gülay, Ferhat'la Sultan'ın arasını açıyor. Sultan'la Kavga eden Ferhat evden ayrılıyor.

  Ferhat'la Sultan barışacak mı?

  Pembe, Yunus'un evlilik teklifini kabul edecek mi?
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •