Bizimhikayelerimiz Forum - Powered by vBulletin


Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yabancı Damat

 1. #1

  Luna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Hikaye Tasarımcısı


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  04.09.2007

  Üyelik No: 158  Mesaj sayısı:
  2.741

  Tecrübe Puanı:
  223943

  Yabancı Damat

  Yabancı Damat

  Oyuncular

  Erdal Özyağcılar : Kahraman
  Sumru Yavrucuk : Feride
  Nehir Erdoğan : Nazlı
  Özgür Çevik : Niko
  Natalia Doussopoulos : Anna
  İlker Aksum : Ruşen
  Mübeccel Vardar : Heriye
  Binnur Kaya : Nazire
  Şinasi Yurtsever : Hamit
  Zeki Alasya : Ökkeş Usta
  Arif Erkin : Memik Dede
  Engin Akyürek : Kadir
  Nilgün Belgün : Katina Hala
  Mazlum Kiper : Stavro
  Ayla Karaca : Eleni
  Nazlı Tosunoğlu : Rabia

  Yapımcı
  Türker İnanoğlu

  Senaryo
  Güliz Kucur, Erdoğan Tünaş, Serap Gazel, Suna Dölek

  Müzik
  Gökhan Kırdar - Loopus

  Yönetmen
  Yağmur – Durul Taylan


  Genel Konu

  Ege'nin iki kıyısından; Türkiye ve Yunanistan'dan iki gencin masal tadındaki imkansız aşklarının öyküsü anlatılıyor. Gaziantep'in ünlü baklavacısı Kahraman Usta'nın kızı Nazlı Ankara da üniversite eğitimini bitirmiş memleketine dönmüştür. Çok sevgili kızlarının dönüşünü hasretle bekleyen aile çok mutludur. Ama Nazlı'yı bir sürpriz beklemektedir.

  Kahraman Usta, kızının evliliği için ortağı Ökkeş Usta'nın oğlu Kadir'e söz vermiştir. Nazlı buna şiddetle karşı çıkar. Nazlı'nın düşüncesine de başta babası olmak üzere annesi, dedesi, ablası ve eniştesi karşıdır. Bir kere söz verilmiştir ve bu iş olacaktır.

  Ökkeş ve Kadir'in kendisini istemeye geldikleri gün evden kaçan Nazlı, Bodrum'daki okul arkadaşı Zeynep'e gider. Nazlı burada bir otelde iş bulur ve çalışmaya başlar. Ailesi her yerde Nazlıyı aramaktadır. Bu sırada Nazlı Bodrum da yakışıklı, yabancı bir gençle tanışır. Nazlı bu gencin İngiliz olduğunu zannetmektedir. Oysa ki bu genç, ailesi İstanbul'dan Atina'ya göç etmiş Niko adında bir Yunanlıdır.

  Yıllardır birbirlerine düşmanlık beslemiş iki ülke insanı Yunanlı bir gençle Antepli bir kızın arkadaşlığı nasıl olacaktır? Nazlı ve Niko birbirlerine deliler gibi aşık olurlar. Ancak aşireti ile sözlüsü Nazlı'nın peşine düşer. Ayrıca Niko'nun, ses yıldızı sevgilisi Anna da bu aşk için büyük bir engeldir. Üstüne üstelik Niko'nun ailesi Türk'lerden, Nazlı'nın ailesi de Yunanlılardan nefret etmektedir.


  Onun çektiği acıları çekiyorum desem bu yaptıklarına bir son verir misin?
  Gözlerim her gün ağlıyor desem, canım her gün tükeniyor desem,
  Ömrüm her gün azalıyor desem beni birazcık olsa da sever misin?

 2. #2

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 1.Bölüm Özeti

  "Yabancı Damat" başlıyor

  Gaziantep'in ünlü baklavacısı Kahraman Usta'nın (Erdal Özyağcılar) kızı Nazlı (Nehir Erdoğan) Ankara da üniversite eğitimini bitirmiş memleketine dönmüştür. Çok sevgili kızlarının dönüşünü hasretle bekleyen aile çok mutludur. Ama Nazlı'yı bir sürpriz beklemektedir.

  Kahraman Usta, kızının evliliği için ortağı Ökkeş Usta'nın (Zeki Alasya) oğlu Kadir'e (Engin Akyürek) söz vermiştir. Nazlı buna şiddetle karşı çıkar. Nazlı'nın düşüncesine de başta babası olmak üzere annesi, dedesi, ablası ve eniştesi karşıdır. Bir kere söz verilmiştir ve bu iş olacaktır.

  Ökkeş ve Kadir'in kendisini istemeye geldikleri gün evden kaçan Nazlı, Bodrum'daki okul arkadaşı Zeynep'e gider. Nazlı burada bir otelde iş bulur ve çalışmaya başlar. Ailesi her yerde Nazlıyı aramaktadır. Bu sırada Nazlı Bodrum da yakışıklı, yabancı bir gençle tanışır. Nazlı bu gencin İngiliz olduğunu zannetmektedir. Oysa ki bu genç, ailesi İstanbul'dan Atina'ya göç etmiş Niko adında bir Yunanlıdır. (Özgür Çevik)

  Yıllardır birbirlerine düşmanlık beslemiş iki ülke insanı Yunanlı bir gençle Antepli bir kızın arkadaşlığı nasıl olacaktır? Nazlı ve Niko birbirlerine deliler gibi aşık olurlar. Ancak aşireti ile sözlüsü Nazlı'nın peşine düşer. Ayrıca Niko'nun, ses yıldızı sevgilisi Anna da (Natalia Doussopoulos) bu aşk için büyük bir engeldir. Üstüne üstelik Niko'nun ailesi Türk'lerden, Nazlı'nın ailesi de Yunanlılardan nefret etmektedir.


  Yabancı Damat 2.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko, Simi Adası'nda

  Kahraman, Nazlı'nın Bodrum'a gittiğini öğrenince çok sinirlenir. Evdekiler Kahraman'ı yatıştırmaya çalışırlar. Aşk ateşiyle yanıp kavrulan Kadir alkol komasına girer ve hastanelik olur. Ruşen, Nazlı'yı bulmak için Bodrum yollarına düşer. Nazlı Bodrum'da bir otelde iş bulur. Mutlu bir şekilde Zeynep'in ağabeyi Haluk'un teknesine gider. Yandaki tekne de Niko'nun teknesidir. Niko onları tekneye davet eder. Nazlı gitmek istemez ama Haluk Nazlıyı zorla götürür.
  Heriye, Feride'yi ziyarete gider. Kadir'in akşam yemeğinde aklına Bodrum'a gitme fikri gelir ve ertesi sabah iki adamıyla Bodrum'a Nazlı'sını bulmak için yola çıkar. Kadir Bodrum'da Nazlı'nın kaldığı yeri bulur ve onu görür. Nazlı da Kadir'i görünce oradan kaçar ve Niko'nun teknesine fark edilmeden atlar. Kadir de peşinden başka tekneye atlar. Nazlı gizlice kamaralardan birine saklanır. İki teknede yol almıştır ama Niko'nun teknesi Kadir'in kiraladığı tekneyi geçer. Niko kamaraya girer ve Nazlıyı görür. Niko çok şaşırır ve garsona Nazlı'nın rahat olması hususunda talimat verir. Tekne bir Yunan adasına yanaşır. Nazlı artık Yunanistan'ın Simi Adası'ndadır.


  Yabancı Damat 3.Bölüm Özeti

  Ada'da romantizm var
  Anna, Nazlı'yı teknede görünce Niko'ya sinirlenir. Yunan sularına kaçak olarak giren Nazlı, Simi Adası'nda olduğunu öğrenince panikler. Gaziantep'teki iki aile Nazlı'nın Yunanistan'a gittiğini öğrenir. Kahraman ve Ökkeş çocukları yüzünden un dalaşı yaparlar. Ökkeş, Kadir'i Bodrum'dan çağırır. Ruşen de Gaziantep'e dönmüştür.
  Niko sınır görevlilerine Nazlı ile yeni evlendiklerini söyler ve böylece olaylar başlar. Görevlinin içeri girmesini fırsat bilen Nazlı ile Niko kaçar ve Ada'da doyasıya eğlenirler.
  Niko, Nazlı'ya bir elbise alır. Denizde yüzüp, şakalaşırlar. Niko, Ada'da düğün olduğunu öğrenir ve Nazlı'yı düğünü götürür. İkili düğünde dans eder, düğün sahipleri de onları evlerine davet eder. Kahraman'ın ve Ökkeş'in aileleri de Ticaret Odası'nın ödül törenine gitmişlerdir. Yılın baklavacısı seçilirler. Onlar ödül alırken, Nazlı da Yunanistan'a kaçak girdiği için tutuklanır.Nazlı'nın ailesi ve Kadir durumdan habersizdir.


  Yabancı Damat 4.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko gözaltında

  Nazlı kaçak olarak girdiği Simi Adası'nda Niko ile birlikte gözaltına
  alınır. Onların sorgusu sürerken, Gaziantep'te de ortalık birbirine girer. Feride kızından haber alabilmek için son çare olarak gazeteye "Nazlı evine dön!" diye ilan verir. Kadir hala Nazlı'nın yolunu gözlemektedir ve bu aşktan vazgeçmeye de hiç niyeti yoktur.


  Nazlı ve Niko adadan çıkabilecekler mi? Kavga ile başlayan ilişkileri aşka mı dönüyor? Kahraman ve Ökkeş'in dostlukları çocuklarının sorunu yüzünden sona mı erecek? Tüm bu soruların yanıtı bu akşam "Yabancı Damat"ta.  Yabancı Damat 5.Bölüm Özeti

  Niko, Nazlı'nın evinde Niko, Nazlı'nın hasretine dayanamaz, ilk uçağa binip Gaziantep'e gider ve Nazlı'ların evinin kapısına dayanır. Nazlı, Niko'yu ailesine nasıl tanıştıracağının telaşı içindedir. Bu arada Kadir de Nazlı ile evlenme planları yapmaktadır. Tabii Niko da ondan önce davranmak ister. Memik Dede'nin gözünde, Türkiye-Yunanistan maçı öncesinde hatıraları canlanır ve Yunanlılar'ı hala düşman olarak görür. Nazlı böyle bir ortamda Niko'nun Yunanlı olduğunu ailesine nasıl söyleyeceğini bilemez. Asıl merak edilen sorular ise, Kadir'in sevdiği kızın arkadaşı olarak tanıdığı Niko'ya neler yapacak ve Kahraman ile Ökkeş'in araları tam düzelmişken Niko yüzünden yeni fırtınaların kopup kopmayacağıdır.


  Yabancı Damat 6.Bölüm Özeti

  İşler iyice karışıyor

  Anna, Niko'nun Türkiye'de olduğunu öğrenince ilk uçakla Gaziantep'e gelmiştir. Feride, Nazlı'nın Naki ile evlilik kararı aldıklarını söylemesinin şokunu henüz üzerinden atamamışken bir yandan da bunu Kahraman'a nasıl söyleyeceğini düşünmeye başlar. Beklenen olur ve bu karar karşısında Kahraman çılgına döner. Ama biricik kızına kıyamaz ve evlenmelerine razı olur. Nazlı ile Niko yine de mutlu olamazlar. Çünkü Kahraman kızının, Yunan Niko ile değil, Boşnak Naki ile evlenmesine razı olmuştur. Ruşen ve Kadir, Niko'yu hamama götürür. Tellak Niko'yu iyice yoğurur. Kadir'in 'Nazlı' dövmesi görünür, Niko'nun da peştamali düşer ve… Kahraman'ın kulüp başkanlığı kesinlik kazanmıştır. Kahraman ve Ökkeş başkanlığı kutlamak için eğlenmeye gider ama başları belaya girer. Nazlı ile Niko ise sevgileriyle tüm zorlukları aşacaklarına inanarak söyledikleri yalanı düzeltmeye çalışırlar ama artık vakitleri yoktur.


  Yabancı Damat 7.Bölüm Özeti

  Gerçekler ortaya çıkıyor

  Nazlı ve Niko yalanlarını nasıl açıklayacaklarını düşünürler. Bu sırada Ruşen de Kahraman'a Niko'nun sünnetsiz olduğu açıklar. Kahraman sonunda cesaretini toplayarak Nazlı'nın Kadir'le değil Niko ile evleneceğini Ökkeş'e söyler. Nazlı da babası gibi cesaretlenerek Kadir'le konuşur ve Niko'yla evleneceğini söyler.
  Kadir, Nazlı'yı namussuzlukla, Ökkeş, Kahraman'ı hainlikle, Heriye de Feride'yi vicdansızlıkla suçlar. Nazlı annesine Naki'nin Bosnalı değil, Yunanlı olduğu gerçeğini açıklar. Feride bu gerçeği öğrenince fenalık geçirir.Ama Nazlı'nın evden kaçacağından korkarak Kahraman'a açıklamayı düşünür. Feride Kahraman'a Naki'nin aslında Niko olduğunu söylemeye çalışırken Niko elinde çiçekleri ve çikolatasıyla kapıdadır. Niko, Kahraman'ın karşısında ecel terleri dökmektedir. Kahraman'a gerçek söylendiğiyse Niko'nun yapabileceği hiçbir şey yoktur. Gerçeği öğrenen Kadir, Kahraman'ların kapısına dayanır ve gerçeği Memik'in de öğrenmesine sebep olur. Memik evdeki herkese küsmüştür. Nazlı bütün bunlara rağmen Niko'dan vazgeçmeyeceğini, onunla evleneceğini söyler ve evden kaçmakla tehdit eder. Kahraman yine sinirini Ruşen'den çıkarır fakat bu kez beklemediği bir tepkiyle karşılaşır.
  Kadir ve Niko, Nazlı yüzünden birbirlerine girerler. Nazlı ve Niko aralarında anlaşıp plan yaparlar. Niko Atina'da Nazlı ise Gaziantep'te ailelerini yatıştırmaya çalışacaklardır. Eğer bir sonuca varamazlarsa Nazlı Niko'nun yanına kaçacaktır.


  Yabancı Damat 8.Bölüm Özeti

  Nazlı da Niko da mutsuz

  Memik, Niko'yu kovduğu için Kahraman'la gurur duymaktadır. Kadir de Niko'nun gidişinden çok mutludur. Niko'nun babası Stavro ve annesi Eleni Türkiye'den sınır dışı edilişlerini unutmamışlardır. Ve onlarda bu evliliğe izin vermezler. Niko'ya tek destek halası Katina'dan gelir. Niko her şeyden vazgeçip evi terk eder. Nazlı da mutsuzdur.
  Kahraman Nazlı'yla barışmanın yolunu ararken, Ruşen'in kalbini kırmaya devam eder. Ruşen bu sefer evden ayrılmaya kesin kararlıdır. Anna, Niko'nun bir Türk kızıyla evlenmek istediğini öğrenir. Buna inanmaz ve Kadir'i arar. Ev halkı Ruşen'in evden ayrılışının şokundayken bir şok daha yaşanır. Eve küçük bir misafir gelecektir. Katina, Niko'ya hala unutamadığı İstanbul'daki Türk sevgilisini, yaşadığı üzüntüleri, yarım kalan aşkını anlatır. Bu arada evin misafirinin kim olduğunu öğrenen Kahraman, Ruşen'den özür diler ve onu eve dönmeye ikna eder. Böylece evde Nazlı hariç küskünlükler bitmiştir. Niko hayata küsmüş bir halde meyhanede içmektedir. Stavro ve Katina konuşmaya çalışırlar fakat Niko öfkeyle meyhaneden çıkar.
  Hayriye Kadir'in deli aşık durumuna dayanamaz ve Feride ile konuşacağını söyler. Ökkeş ise buna tamamen karşıdır ve Kadir'e bağrına taş basıp Nazlı'yı unutmasını söyler. Ama Nazlı'ya olan aşkı Kadir'in aklını iyice başından almıştır. Niko ile Katina'nın da bir planı vardır.


  Yabancı Damat 9.Bölüm Özeti

  Niko'nun ailesi Nazlı'yı istemeye geliyor

  Kadir'in Nazlı'yı kaçırması ve Niko'nun da numaradan hastalanması işe yaramış, iki aile de evliliği kabul etmiştir. Yunan Kapiline kız verdiği için Kahraman'a çok kızgın olan Memik, eşyalarını toplayıp evden ayrılır. Kahraman'ın ise Nazlı ile Niko'nun evlenmeleri için 'şok' bir şartı vardır.
  Haberciler 'Nazlı- Niko' aşkı hikayesi peşindedir. Kahraman'ı, Nazlı'nın evlenmesine Niko'nun ailesi zengin olduğu için izin vermekle suçlarlar. Eleni'nin, Niko'nun Nazlı'dan ayrılması için dua etmekten başka yolu yoktur. Heyriye büyücülerde çare arar. Kadir ise yine haydutluk planları yapar. Feride, Heyriye'lerden hediyeleri geri götürür. Heyriye ise onların hayırsız olduğunu düşünmektedir. Kahraman ve Ökkeş'ten sonra onlarında araları açılır. Niko, Nazlı'ya güzel haberi verir. Gaziantep'e kız istemeye geliyorlardır. Bu sırada gazetelerde Yabancı Damat manşetleri altında, armatör Stavro'nun, Gaziantepli baklavacı Kahraman'ın kızını istemeye geleceği haberleri vardır. Herkes Kahraman'ın Niko zengin olduğu için Nazlı'yı verdiğini düşünür.Sonunda misafirlerin geleceği gün Kahraman kendini bağ evine kapatır.
  Memik, Gaziler Derneği'nde Palikaryaya karşı savaş açmayı önerir.Nazlı, ablası ve eniştesiyle Nikolar'ı karşılamaya gider. Tabi gazeteciler de özel uçaklarıyla gelecek misafirleri bekliyorlardır.


  Yabancı Damat 10.Bölüm Özeti

  Nazlı ile Niko nişanlanıyor

  Nazlı babasını eve dönmesi için ikna eder. Bu arada Memik, Hasan Onbaşı ve Kadri, Polikarya'ya saldırmak için hazırlık yapmaktadır. Baklavacıoğlu ve Angelopulos aileleri arasında soğuk ve gergin bir tanışma akşamı geçer. Gazetecilere sokaktan gelen sloganlar ve Kahraman'ın sünnet şartı gerginliği iyice arttırır. Kahraman sünnet işinde kararlıdır. Stavro ve Eleni dini inançlarına karıştığını düşünüyorlardır. Ama yine de Niko'ya Nazlı ile konuşması için zaman verirler
  Ökkeş ile Kahraman kavga eder. Bu sefer sebep Ökkeş'in Kahraman'ın paraya düşkün olduğunu söylemesidir. Nazlı'nın Niko'yu sünnetten kurtaracak bir planı vardır. Kahraman'a Niko'nun sünneti kabul ettiğini Stavrolara'da babasının sünnetten vazgeçtiğini söyleyerek aradaki gerginliği ortadan kaldıracaklardır. Planlar işe yarar ve nişan günü belirlenir. Ailede bir aşk hikayesi daha başlar. M.Can, Zehra'ya aşık olur ve onunla beraber olmak için bale kursuna kaydolur. Ama bu babasının hiç hoşuna gitmez. Anna, Niko'yu aklından çıkaramamaktadır. Gaziantep'e gelip Kadir'le buluşur. Aşk acısı yaşayan Anna ve Kadir nişana nasıl engel olabileceklerini düşünürler. Ökkeş'ler ise Anna'yı Kadir'in sevgilisi sanırlar.Ve Nazlı'dan vazgeçmesi onları çok mutlu eder.
  Sünnet korkusu Niko'nun rüyalarına girer. İki aile de nişan hazırlıklarına başlamışlardır. Bu arada Nazire'nin hamileliği ile ilgili sürpriz bir haber vardır. Aile, nişan telaşı arasında Kahraman'a büyük haberi nasıl vereceklerini düşünmektedirler.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 3. #3

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 11.Bölüm Özeti

  Nazlı yüzüğü atıyor

  Niko'nun nişanlanmasına engel olmak için ilk uçakla Gaziantep'e gelen Anna, Kadir'le buluşur. Bu sırada nişan töreni için bir araya gelen Baklavacıoğlu ve Angelopus Aileleri arasındaki Yunan-Türk çekişmesi devam etmektedir. Nihayet yüzükler takılır ve Nazlı ile Niko muratlarına ererler.
  Ökkeş anılara dalmış fotoğraf albümlerini karıştırırken, 30 yıllık ortaklığı bozma kararı alır. Nazlı ile Niko'nun mutluluğu uzun sürmez. Çünkü Anna'nın onlara sürpriz bir haberi vardır. Bu haber karşısında Nazlı, Niko'nun yüzüne önce tokadı patlatır, sonra da yüzüğü fırlatır.
  Niko, Nazlı'ya ve ailesine Anna'nın yalan söylediğini ispatlamaya çalışır. Nazlı ise annesine ve ablasına Niko'dan ayrıldığını açıklar. Herkes hem sinirli hem de şaşkındır. Nazlı ile konuşmak isteyen Niko her defasında reddedilir. Kahraman, babasına dükkanda tek başına kaldığını ve kendisine destek olmasını istediğini söyler. Ama Memik geri gelmemekte kararlıdır. Ökkeş'in ortaklığı bozmasının ardından babasından da bir alay laf işiten Kahraman eve geldiğinde Nazlı ve Niko'nun ayrıldığı haberini duyunca çılgına döner. Ökkeş dükkanın hissesini Kahraman'a satmak için hesaplar yapar. Bu arada Kadir'in sevgilisi sandıkları Anna'yı da merak ederler.
  Bütün kötü olayların üst üste geldiğini düşünen Kahraman, karşısında Ökkeş'in avukatını ve 500 bin dolar istediğini gösteren belgeleri görünce iş ciddiye biner ve iki dost dükkan için pazarlığa oturur. Gazintep'ten ayrılmak için hazırlanan Stavro'ya gelen telefon sürpriz bir gelişmeye yol açacaktır.  Yabancı Damat 12.Bölüm Özeti

  Ortalık toz duman

  Stavro, Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen telefon üzerine, Gaziantep'te kalmaya karar verir ve Niko ile Kahraman'la konuşarak arayı düzeltmeye çalışır.
  Nazlı, babasına Niko'dan neden ayrıldığını nasıl söyleyeceğini düşünmektedir. Kahraman, Ökkeşin istediği parayı nasıl ödeyeceğinin hesabını yaparken, Ökkeş de yeni dükkan açmanın hazırlığı içindedir. Yeni dükkana alınacak baklavacı ustası, Memik Dede'nin arkadaşı Celayir Usta'tır. Bu arada Kahraman, Ökkeş'in karşı dükkanı alıp baklavacı açacağını öğrenir. Heyriye ise dostluklarını kurtarmak için Feride'ye gider. Kahraman, Niko ve Nazlı'nın ayrılık sebebini öğrenince deliye döner. Ökkeşler'in evinde ise her şey yolundadır. Tabi ki yemeğe gelen Anna'nın Yunan olduğunu öğrenene kadar. Ökkeş mankenli, dansözlü bir açılış yapar. Hamit'in de oraya girdiğini gören Kahraman sinir kriz geçirir. Şok üstüne şok yaşayan Kahraman, Niko'yu Nazlı'nın odasında bulur. Ökkeş'in dükkanı dolup taşarken, Kahraman'ın işleri bozulmuştur. Memik Dede ve Celayir Usta'nın hikayesini herkes merak etmektedir.
  Nazlı'yı doğru söylediğine inandıran Niko, Anna'nın her şeyi itiraf etmesi için bir plan yapar. Doğrular ortaya çıkınca Gaziantep'ten ayrılmaktan başka çaresi kalmayan Anna tam o sırada Nazlı ile karşılaşır.  Yabancı Damat 13.Bölüm Özeti

  Herkes Niko için seferber

  Nazlı ve Anna otelde karşılaşırlar. Bütün aile, Niko'nun masum olduğunu Kahraman'a ispatlamak için seferber olur. Anna'nın itiraf görüntülerini seyrettirirler ama Kahraman inanmamakta kararlıdır. Memik ve Celeyir kahvede karşılaşırlar. Tabi eski günlerdeki gibi düello havası eser. Kadir'in Anna'dan uzaklaşması için Ökkeş ve Heyriye yeni gelin adayı aramaya başlarlar. Kahraman yardım istemek için bir kez daha babasına gider. Celayir Usta ve Kahraman'ın sözleri rüyasına bile giren Memik Usta dükkana dönmeye karar verir. Ve işler düzelmeye başlar.
  Katina cephesinde de bir sürpriz vardır. Hiç beklemediği bir arkadaşı Katina'ya belki kırk yıldır beklediği haberi verir.
  Atina'da Dışişleri Bakanı düğün hazırlıkları için Stavro'yu sıkıştırırken, Gaziantep Valisi de Kahraman'ı yanına çağırtır. Yunan Başkonsolosluğu'nda Nazlı ve Niko şerefine bir yemek tertip edilmiştir. Celayir Usta dükkanda terör estirmektedir. Bu arada Kahramanlar'ın dükkanına iftira atıp valiliğe şikayet etmeyi planlamaktadır.
  Ökkeş'e olan borcunu ödeme günü yaklaşmakta olan Kahraman'ın sinirleri bozulur, çünkü parayı denkleştirememiştir. Son çare olarak evi satmayı düşünür.  Yabancı Damat 14.Bölüm Özeti

  Niko'dan Kahraman'a zeytin dalı

  Kahraman ve Ökkeş birbirlerine hakaret edip, kavga eder. O sırada düğünün Gaziantep'te olmasını konuşmak üzere belediye başkanı gelmektedir. Kahraman, Niko'yu dükkana çağırır ve tehditleriyle dövmekten beter eder. Kahraman'ın Ökkeş'e borcu olduğunu öğrenen Niko parayı ödemeye karar verir. Kahraman'a parayı verme işi Ruşen'e kalmıştır. Ancak, Kahraman parayı Niko'nun verdiğin bilmeyecektir. Kahramanlar'ın evinde mevlüt okunmaktadır. Bu mevlüt bütün küsleri Kahraman'nın evine toplar. Ökkeş ve Hayriye, Kadir'e kız aramaya devam eder. Bu arada Kadir, Anna ile İstanbul'a gitme planları yapmaktadır.
  Kahraman ve Stavro, devlet zoruyla İstanbul'daki yemeğe gitmeyi kabul eder. Ve iki tarafta da hazırlıklar başlar. Kadir'in İstanbul'la gittiğini öğrenen herkes telaşlanır. Nazlı için gittiğini düşünürler. Yemek televizyonda canlı yayınlanmaktadır. Herkes, Kadir yemeği berbat edecek kaygısıyla diken üstündeyken, onları başka bir sürpriz belemektedir.  Yabancı Damat 15.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko aşk sarhoşu

  İstanbul'daki dostluk yemeğini protesto etmek için kendini zincirleyen Memik karakolda affedilir. Memik, Ruşen ile eve gitmeyi kabul eder. Nazlı ve Niko'nun aileleri boğaz gezisine çıkmak için buluşurlar. Bir tek Salih'ini bulmaya gidecek olan Katina onlara katılmaz.
  Kahraman uçaktan olduğu gibi denizden de korktuğu için onun adına tekne gezisi pek güzel geçmez. Gazetecilere Kadir'i sevgilisi olarak tanıtan Anna'nın klip çekiminde Kadir ortalığı birbirine katar. Ökkeş, gazetede Anna ile Kadir'in fotoğraflarını ve ünlü Yunan şarkıcıya 'Türk damat' haberini görünce öfkeden çıldırır. Kendine eş bulmada kararlı olan Celayir, Hayriye'nin arkadaşına göz diker. Stavro ve Kahraman, İstanbul'da Stavrolar'ın yaşadığı yerleri gezerler. Feride ve Eleni alışverişe çıkmıştır. Eleni'nin aldığı hediyenin altında kalmak istemeyen Feride de Eleni'ye hediye alır ama fiyatını sormayı unutmuştur. Niko ve Nazlı fırsattan istifade sarmaş dolaş İstanbul'un tadını çıkarır. Mustafacan annelerinin yokluğunu fırsat bilip, Zehra'yı eve çağırır. Ama Nazire tepelerindedir.

  Nazlı ve Niko'nun birlikte dışarıda olduklarını öğrenen babaları neler yapacak, birbirlerine neler söyleyecek? Kahraman, Feride'nin Eleni'ye aldığı hediyenin fiyatını öğrenince neler olacak? Katina, Salih'ine kavuşabilecek mi? Yabancı Damat bu akşam yine keyif dolu!

  Yabancı Damat 16.Bölüm Özeti

  Niko, Memik Dede'ye kan veriyor!

  Nazlı ve Niko'nun aileleri İstanbul gezisi sırasında birbirlerine ısınmışlardır. Ama Kahraman, Feride'nin Eleni'ye aldığı hediyenin fiyatını öğrenince yine delirir. Celayir'in yine hain planları vardır. Bu kez Kahramanlar'ın dükkanına girip una ve şekere çar çöp karıştırır. Dükkana hırsız girdiğini öğrenen Memik de tüfeğini kapar, ardından da dükkanda patlama sesleri duyulur. Memik ve Celayir karakolda kavga ederler. Bu sırada Memik fenalaşır ve hastaneye kaldırılır.
  Katina, Salih'i ziyarete gider. İki sevgili 40 yıl sonra kavuşur. Kezban Katina'dan eski günlerini tekrar Salih'e yaşatmasını ister ama kızı buna karşıdır. Memik ameliyata alınır ama kana ihtiyaç vardır. Kan gurubu Memik Dede'yle aynı olan bir kişi vardır, o da Niko! Memik Dede iyileşip taburcu olur ama ona kan verenin Niko olduğunu söyleyemezler. Niko'nun telefonunda Anna'nın fotoğrafını bulan Nazlı çok kıskanır. Ökkeş ve Hayriye, Memik Dede'ye geçmiş olsuna gelirler fakat Kahraman'la karşılaşırlar.  Yabancı Damat 17.Bölüm Özeti

  Nazlı kıskançlık krizine girdi

  Memik Dede, kendisine kan verenin Niko olduğunu öğrenir ve herkese kızar. Celayir'in eline de bir koz geçmiştir. Her fırsatta Memik'e damarlarında Yunan kanı taşıdığını hatırlatıp, dalga geçer ve onu sinirlendirir. Hamit işinden istifa eder ve Kahraman'ın yanına dönmek ister. Katina ve Salih eski günlerde olduğu gibi birliktedirler.
  Anna, Kadir'e sürpriz yapmak için Gaziantep'e gelir. Nazlı, Anna'yı otelde görünce Niko'dan kuşkulanır ve kıskançlık kavgaları başlar. Anna ve Kadir ilişkileri hakkında ciddi kararlar alırlar. Ökkeş, Hayriye ve Kadir, Meral'i istemeye giderler. Bu arada Feride de değişiklikler göze çadpar. Midesi bulanmakta, başı dönmekte ve canı turşu, karpuz çekmektedir. Memik damarlarındaki Yunan kanını temizlemek için çareler arar. Nazlılar'ın Atina'ya gidiş tarihi kesinleşmiştir. Stavro ve Eleni misafirler için hazırlıklara başlarlar. Ama bir korkuları vardır; Atina'da yaşayan sinirli babaannenin de aynı zamanda Atina'ya gelecek olması.  Yabancı Damat 18.Bölüm Özeti

  Feride ve Hayriye efkar dağıtıyor

  Hamit hainliğinin cezasını çekmektedir. Bütün işleri ona yaptırıp, canını çıkarırlar.
  Ökkeş, Kadir'in Anna ile görüşmesini engellemek için telefonuna el koyar. Kadir sonunda isyan edip dükkanı terk eder. Sonra da Anna'ya imam nikahıyla evlenmeyi teklif eder. Doktor, Feride'ye hamile olduğu için değil, menopoza girdiği için adetten kesildiğini söyler. Feride hayal kırıklığı içinde Hayriye'ye gider. İki arkadaş dertleşip kafaları çeker.
  Naime'ye kafayı takana Celayır, ona bir aşk mektubu yazar. Kahraman bir demet kırmızı gülle Ökkeş'lere sarhoş karısını almaya gider. Feride'nin menopoz sıkıntıları da devam etmektedir. Üşümeler, sıcak basmalar, ağlamaklı haller yaşamaktadır.
  Anna, Kadir'i arar ama telefonu Hayriye açar. Buluşup konuşmaya karar verirler. Hayriye'nin anlatıkları karşısında Anna büyük bir karar alır.
  Evde ise yolculuk telaşı vardır. Zira Atina'ya gidiş günü gelmiştir. Atina'da karşılaşacakları sürprizlerden habersiz yolculuğa çıkarlar.  Yabancı Damat 19.Bölüm Özeti

  Memik, Atina'yı birbirine katıyor

  Memik, Atina'ya gitmeye karalıdır. Nazlı ve Niko, 200 bin dolarlık bir reklam filmi teklifi alır. Tek engel Kahraman'ın ikna etmektir. Celayir'in dükkan için yeni bir promosyonu vardır; viagra baklavaları. Kadir, Anna'nın gidişinden üzgündür.
  Hayriye ve Ökkeş, Meral'le evlenmesi konusunda ısrarlı davranınca Kadir restini çeker. Etfalya (babaanne) gazetede Niko'nun bir Türk kızıyla nişanlandığı haberini okur ve ilk uçakla Atina'ya gelir. Memik'in Atina'ya gidişinden kendini suçlayan Ruşen, Döne'yi istemeye gelen Hamit'i yine evden kovar. Atina'ya gittiklerinden beri hiçbir sorun yaşamayan Nazlı ve Niko büyük bir engelle karşılaşır. Türk düşmanı Etfalya ve Yunan düşmanı Memik yemeği basıp, ortalığı dağıtır. Kahraman bütün bu rezilliğe inanamazken Memik başına bir bela daha açar. Parlamento binası içinde olay çıkarmaktan gözaltına alınır. Etfalya, Nazlı'yı tanımak istediğini söyleyince Nazlı ve Niko onu ziyarete gider. Ama ortalık birbirine girer.  Yabancı Damat 20.Bölüm Özeti

  Atina'da ayrılık var

  Eftalya, Niko ve Nazlı'yı ayırmak için Anna ile işbirliği yapar. Kadir, hasretine dayanamayıp Anna'yı arar ve annesi yüzünden gittiğini öğrenir. Celayir'in Naime'ye yazdığı bel aşağı mektuptan sonra sıra mesaj göndermeye gelmiştir.
  Niko, babaannesini özür dilemesi için Nazlılar'ın yanına götürür. Fakat Eftalya özür dilemediği gibi, Nazlı'nın Niko'nun parasının peşinde olduğunu söyleyerek ortalığı iyice karıştırır. Bunun üzerine Kahraman, kızının Niko ile evlenmesine asla izin vermeyeceğine yemin eder.
  Nazire'nin doğum sancıları başlamıştır. Ama Ruşen yolları karıştırdığı için hastaneye bir türlü ulaşamazlar. Kahraman ve ailesi Türkiye'ye dönüş yolundadır. Nazlı'nın dünyası yıkılmış ve bütün aile çok kırılmıştır. Uçaktan iner inmez bebeklerin haberini alırlar. Eftalya, şirketi Stavro, Katina ve Niko'ya devretme kararı alır. Ama bir şartı vardır.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 4. #4

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 21.Bölüm Özeti

  Kahraman evi terk ediyor

  Kadir ve Anna rüyada gibidirler. Kavuşacakları günü iple çekerler. Memik Dede, Gaziler Derneği'nde Yunan üstüne yaptığı seferi anlatır. Nazlı sonunda Niko'nun telefonunu cevaplar ve aşklarıyla her engelin üstünden gelebileceklerine bir kez daha inanırlar.
  Kahramanlar'ın evinde bebeklerin ağlama sesi hiç eksik olmaz. Bebeklerin isim karmaşası da nihayet çözümlenir. Herkesin gönlünü yapacak bir fikir bulunur. Nazlı'ya Atina'da çekilen reklamın parası gelir. Böylece hem Niko'ya hem de Ökkeş'e olan borçlarını öderler. Eftalya'nın Niko'ya bir sürprizi vardır. Nazlı'nın Bodrum'daki arkadaşı Zeynep, Gaziantep'e gelir. O da dertlidir.
  Kahraman, aldıkları borç paranın Niko'dan olduğunu öğrenir. Evdeki herkesi suçlar, ardından da Atina'ya telefon eder. Anna, annesi ve dayısıyla Gaziantep yolundadır. Hayriye ve Ökkeş dünürleri için hazırlık yapar. Feride sabah uyandığında Kahraman'ı evde bulamaz. Kahraman evi terk etmiştir!  Yabancı Damat 22.Bölüm Özeti

  Niko'nun gizli evlilik planı

  Aldıkları borç parayı Niko'nun verdiğini öğrenince evi terk eden Kahraman için ev halkı endişelenmektedir. Ökkeş dahil herkes Kahraman'ı aramaya koyulur. Bu sırada Ökkeşler'in evinde de dünürlerini ağırlama telaşı vardır. Anna'nın ailesi Kadir'inkine göre çok farklıdır ama çabuk kaynaşırlar. Niko kötü gelişmelerden sonra Nazlı'nın moralini düzeltmek için ona bir sürpriz yapar.
  Celayir'in horozu Haydar'dan herkes bıkmıştır. Memik'in Haydar'dan kurtulmak için bir planı vardır. Horoz ortadan kaybolur ve Celayir, Memikler'i pilav üstü tavuk yerken görür. Ruşen, Kahraman'ın saklandığı yeri bulur. Feride elindeki üç büyük kozu kullanarak onu eve dönmeye ikna eder.
  Anna'nın fotoğrafçı dayısı dergide yayınlamak üzere Celayir'in fotoğraflarını çeker. Başına neler geleceğinden habersiz olan Celayir bu seferde Anna'nın annesine abayı yakar. Bu sırada çektikleri reklam filmi Türk ve Yunan televizyonlarında yayınlanmaya başlar. Ancak reklam hiç de beklenilen gibi değildir. Niko, Eftalya'nın baskılarına dayanamayıp İstanbul'a gitmeye karar verir ve Nazlı'yı da oraya çağırır. Planı İstanbul'da evlenmektir.  Yabancı Damat 23.Bölüm Özeti

  Nazlı, Niko'nun yanında

  Celayir'in ahlaksızlıkları Ökkeş'in sabrını taşırır ve onu dükkandan kovar. Bütün aile, Kahraman Nazlı'nın erotik filmini izlemesin diye seferber olur. Ökkeş ile Kahraman arasındaki buzlar erimeye başlar.
  Evde hava yine gergindir. Reklam filmini izleyen Kahraman evi birbirine katıp, herkesin kalbini kırar. Önce Nazlı, sonra Kahraman en son da Feride evi terk eder. Nazlı, Niko'nun yanına İstanbul'a gider. Planları orada evlenmektir. Herkes evlenmeden önce bir yaramazlık yapmalarından korkar.
  Feride, Mardin'deki kuzeni Zarife'nin yanına gider. Kahraman ayaklarına kapanana kadar eve dönmemeye, Kahraman da ondan özür dilememeye kararlıdır. Celayir avukatıyla dükkana gelir, Ökkeş'e dükkana dönmek istediğini söyler ve yaptığı bütün ahlaksızlıkları bir daha yapmayacağına söz verir. Feride evi terk edince bütün işler Nazire ve Döne'ye kalır. Üçüzler ağlar, Mustafa Can hastalanır, ev işleri bitmek bilmez ve ev savaş alanına döner.
  Bu arada Kadir ve Anna da nişanlanırlar. Ama nişan sabahı Hayriye, Kadir'i odasında bulamayınca işler değişir.  Yabancı Damat 24.Bölüm Özeti

  İstanbul'da düğün hazırlığı var

  Katina, Nazlı ve Niko'nun yanına İstanbul'a gelir. Niko ve Nazlı reklam filmini yayından kaldırmanın yollarını ararlar. Stavro ve Katina'nın onlara bir sürprizi vardır. Bir televizyon programına katılıp haksızlığa uğradıklarını ispat edebileceklerdir. Döne ve Hamit barışır. Anna ve ailesi Atina'ya döner. Feride'nin yokluğunda Nazire ve Döne ev işlerine yetişemez. Bu nedenle de evdeki herkes isyandadır. Kahraman, Feride'yi aramamakta inat eder. Memik Dede ise iş yapacağım derken eline yüzüne bulaştırır. Celayir meşhur olur, fotoğrafları bir Yunan dergisinde çıkar. Niko ile Nazlı'yı ayırmayı kafasına koyan Eftalya Gaziantep'e gelir ve Memik'i bulur.
  İstanbul'da düğün hazırlıkları başlar. Gelinlik ve damatlık seçilir. Kahraman evlilik yıldönümlerinde Mardin'e Feride'yi almaya gider. Nazlı onları kutlamak için aradığında büyük haberi verir.  Yabancı Damat 25.Bölüm Özeti

  Gaziantep'te olay var

  İstanbul'da düğün hazırlıkları başlamıştır. Nazlı ile Niko, gelinlik ve damatlıklarını seçerler. Gaziantep'te ise Kahraman ile Feride'nin 30. evlilik yıldönümlerini kutlama telaşı vardır. Nazire ve Döne, Feride ile Kahraman için sürpriz bir parti hazırlarlar. Nazlı, anne ve babasını tebrik etmek için arar ve onlara evlenecekleri haberini verir.
  Eftalya, Memik ve ekibi planlarını yapıp sahte kaçırılma operasyonunu gerçekleştirir. Eftalya onu kaçıran adamlara kan kusturur. Emniyete göndermek üzere bir kaset kaydederler. Bütün televizyonlarda Eftalya'nın 'El Antep Fedaileri' denilen bir örgüt tarafından kaçırıldığı ve serbest bırakmak için tek şartlarının, Nazlı ve Niko evliliğinin iptali olduğu haberi yayınlanır.
  Celayir'in emniyeti arayıp Eftalya ve Memik'i birlikte gördüğünü ihbar etmesi üzerine Memik, Kahraman ve Ruşen sorguya alınır Bu arada Kadir Anna'nın yarı çıplak fotoğraflarını gazetede görünce başından kaynar sular dökülür. Eftalya'nın kaçırıldığı haberini izleyen Nazlı, Niko ve Katina Gaziantep'e gitmeye karar verirler. Stavro ve Eleni de Gaziantep yolundadır.
  Emniyet teşkilatı Eftalya'yı bulabilmek için her yeri didik didik ararken Kadir çarşıda Yunanlar ve Yunan kadınları hakkında konuşan şüpheli iki adama rastlar ve onları takip eder.  Yabancı Damat 26.Bölüm Özeti

  Nazlı ile Niko'ya evlilik izni çıktı

  Kadir, Anna'nın dergideki yarı çıplak fotoğrafını görünce nişanı atamaya karar verir. Eftalya ve Memik'i bir kez daha sorgulayıp meseleyi kapatırlar.
  Kahraman, Nazlı ile duygu yüklü bir konuşma yapar. Düğüne razı olduğunu ve İstanbul'a gidip nikahı kıyacaklarını söyler. Nazlı ve Niko, Eftalya ve Memik'in oyununu bozduğu için Kadir'e teşekkür etmeye gider.
  Bu arada kocasından yadigar yaka iğnesini kaybeden Eftalya bir taraftan da Atina'ya dönmeye hazırlanır. Memik yaka iğnesini getirdiğinde ise ilk kez kavga etmezler hatta aralarında bir sıcaklık olur.
  Zengin bir aile, oğullarına Döne'yi isteyecektir. Bunu duyan Hamit yıkılır. Niko'nun ailesi düğünü konuşmak için Kahramanlar'a yemeğe gelir. Ama üzücü bir gelişme olur. Düğünün, kına gecesinin nerede yapılacağı, Niko ve Nazlı'nın nerede oturacakları gibi bütün ayrıntılar yemekte konuşulur. Ama Memik Dede'nin bir şartı vardır; Niko'nun sünnet olması.  Yabancı Damat 27.Bölüm Özeti

  Niko'ya sünnet düğünü yapılıyor

  Nazlı ve Niko'nun aileleri sahte bir sünnet düğünü planlarlar. İki aile de biraz daha rahatlamıştır. Tek sorun Eftalya ve Memik'in yaptıkları sahtekarlığı öğrenmemeleridir. Rabia, bebeklerin hastalandığını öğrenince Gaziantep'e gelir. Bu kez uzun kalacaktır.
  Memik Dede sünnet hazırlığındadır. Davetiye bastırır, Niko'ya sünnet kıyafeti alır ve evi süsletir. Aşk acısı çeken Kadir ve Hamit kafaları çekip, Gaziantep Kalesi'ne çıkarlar. Anna da Kadir'in hasretine dayanamayıp Gaziantep e gelir.
  Kadir ile Hamit kendilerini kaleden atmaya kalkışır. Herkes onları kurtarmak için toplanır. Döne ve Anna, onları aşağıya inmeleri için ikna etmeye çalışır.
  Bu arada Kahramanlar'ın evinde sünnet düğünü hazırlıkları devam etmektedir. Sahtekarlıklarına uyacak bir sünnetçi bulurlar. Fakat sünnetçi hem yaşlı hem de alkoliktir. Niko çok korkmaktadır.
  Celayir sarkıntılık yaptığı bir kadının kocasından dayak yer. Sünnet günü gelir. Her şey adetlere uygundur. Müzisyenler,davetliler, hokkabazlar, Niko'nun pelerini, asası ve şapkası. Gazeteciler de evin önünde haber peşindedir. Eftalya sünneti televizyondan öğrenir ve küplere biner. Memik ise son derece mutludur. Sünnetli damadını Gaziler Derneği'ne el öpmeye götürür.  Yabancı Damat 28.Bölüm Özeti

  Nazlı'ya kına gecesi, Niko'ya bekarlığa veda partisi düzenleniyor

  Ferdide ve Kahraman kızlarının evleneceğini düşündükçe mahzunlaşır. Nazire, Ruşen'in onu artık beğenmediğini ve sevmediğini düşünür. Komplekse girer. Bir de Ruşen'i mayolu mankenleri seyrederken görünce kendini değiştirmeye karar verir.
  Kahraman, Feride'nin ısrarıyla Ökkeş'e düğün davetiyesi götürür. Böylece iki eski dost arasındaki buzlar erir. Buna en çok sevinenlerden biri Hamit'dir. Ökkeş Usta'dan Kahraman Usta ile Döne meselesini konuşmasını isteyecektir. Niko ve ailesi düğün hazırlıkları için Atina'ya gider. Eftalya'ya Niko'nun sünnet olmadığını söylerler. Ama inandırmak için Niko pantolanunu indirmek zorunda kalır. Celayir ve Rabia tesadüfen tanışırlar. Aralarında duygusal bir çekim olur. Celayir'in niyeti ciddidir. Nazire'nin yeni imajını gören herkes taş kesilir. Gaziantep'te Nazlı'ya kına gecesi, Atina'da da Niko'ya bekarlığa veda partisi düzenlenir.
  Niko'nun partisinde bir sürpriz vardır. Ama bu sürpriz Nazlı'nın hiç hoşuna gitmeyecektir.  Yabancı Damat 29.Bölüm Özeti

  Yabancı Damat'ta muhteşem sezon finali

  Nazlı, Niko'nun bekarlığa veda partisinde dansöz oynatıldığını öğrenince küplere biner. Rabia evlenmek istediğini, damat adayının da Celayir olduğunu söyleyince ortalık karışır. Ruşen ve Kahraman, Ökkeş'in dükkanını basar.
  Ev halkı düğün için İstanbul'a yola çıkmak üzereyken Eftalya, Memik'i arar ve Niko'nun sünnet olmadığını söyler. Bu arada iki aile ve Ökkeşler, Türk-Yunan ilişkilerinin konu alındığı Fatih Altaylı'nın Teke Tek programına davet edilirler. Fakat Eftalya ve Memik programı altüst edecektir.
  Eleni, Nazlı'ya çok kıymetli aile yadigarı mücevherleri verince Feride de Niko'ya pahalı takılar almak ister. Fakat kuyumcudan çıkınca bir kapkaççının saldırısına uğrarlar. Hayri'ye ile Anna, Ökkeş ve Kadir'i havuz başında turist kızlarla samimi bir şekilde yakalar.
  Düğün günü Nazlı bir dergide Niko ve dansözün fotoğraflarını görünce yüzüğünü parmağından çıkarıp Niko'yu terk etse de, aşk galip gelir ve nikah masasına otururlar. Fakat tam nikah kıyılırken sürpriz bir gelişme ile işler yine karışır.  Yabancı Damat 30.Bölüm Özeti

  Yabancı Damat'a özlem sona eriyor

  Aradan 4 yıl geçmiş;Niko başarılı,kendine güvenen bir iş adamı olmuştur. Nazlı ise yedi aylık hamiledir Bu arada aşklarının başladığı yere, Simi'ye tatile gitme planları yaparlar.
  Eftalya inadından vazgeçmemiş, hala Nazlı ile Niko'nun mutluluklarını bozmaya çalışmaktadır. Casusları sayesinde de onların her yaptıklarından haberdardır.
  Memik ise Kahraman'a "sünnetsiz oğlanın kayınbabası" demeye devam etmektedir.
  Döne ve Hamit evlilik arifesindedirler ve hazırlıklarını tamamlamaya çalışmaktadırlar. Kahraman'ın onlara bir sürprizi vardır.
  Feride'nin aklı hep Nazlı dadır.
  Stavro ve Eleni torunlarını beklemenin heyecanıyla bebeğe alışveriş yaparlar.
  Nazlı ile Niko bebeğin adı hakkında anlaşmazlığa düşerler. Türk adımı, yoksa Yunan adımı olacak diye aralarında konuşurlar.
  Kadir aşk acısı çekmektedir. Celayir ve Rabia aşkı bütün engellere rağmen devam etmektedir. Celayir evlenmek için sabırsızlanır.
  Üçüzler ise yaramazlıklarıyla herkesi canından bezdirir.
  Döne ile Hamit in davullu-zurnalı düğününde herkes çok mutluyken, Celayir'in yüzünden ortalık birbirine girer. Kahraman her şeyden damadı Ruşen'i sorumlu görür. Bu kez evde işler iyice karışır. Çünkü Ruşen'in sabrı tükenmiştir.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 5. #5

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 31.Bölüm Özeti

  Nazlı ile Niko'nun arasına yine ayrılık girdi

  Kahraman, Ruşen'e yaptıklarından pişmandır. Ama yine de eve dönmelerini istediğini söylemez.
  Rabia, Ruşenler'den sıkılmıştır. Bir an evvel başlarını sokacak bir ev bulsunlar diye gözlerinin içine bakar.
  Nazlı ve Niko, Simi'ye doğru yola çıkarlar. Başta her şey çok güzeldir. Ancak Nazlı, Niko ve Çiğdem'in kokteylde çekilen fotoğraflarının yayınlandığı dergiyi görünce Niko'yu terk eder ve ailesinin yanına gitmeye karar verir.
  Niko kendisine güvenmediği için Nazlı'ya çok kızgındır. Yinede peşinden Gaziantep' e gider.
  Eftalya ve Stella, amaçlarına ulaştıkları için kendileriyle gurur duyarlar.
  Nazlı'nın Gaziantep yolunda sancısı tutar, erken doğum yapacaktır. Uçakta bulunan bir veteriner ona yardım eder. Haberi alan herkes paniktedir.

  Nazlı bebeğini uçakta mı doğuracak? Nazlı, Niko'yu affedecek mi?
  Niko'nun Nazlı'yı aldatdığını öğrenen Kahraman neler yapacak?


  Yabancı Damat 32.Bölüm Özeti

  Gaziantep'te bebek sevinci var...

  Nazlı ile Niko'nun bebeği bütün aileyi Gaziantep de bir araya getiriyor. Niko'nun ailesi de uçakla Gaziantep'e bebeği görmeye gelir ve bir otele yerleşirler.
  Niko ve Nazlı dayanamayıp barışırlar. Herkes bebeğin doğumundan çok mutludur.
  Ruşen ve Nazire, Rabia'nın çocukları azarlamasından sıkılıp üçüzleri alıp Gaziantep'e götürürler. Celayir, Rabia'nın evine onu ziyarete gider.
  Memik de içten içe bebeği merak etmektedir, ama bunu fark ettirmez. Eftalya da dayanamayıp Gaziantep'e bebeğin yanına gelir. Eftalya'nın burada tansiyonu yükselir. Memik ve Eftalya hastanede karşılaşırlar. Nazlı hastaneden davul, zurnalar eşliğinde taburcu olur.


  Yabancı Damat 33.Bölüm Özeti

  Bütün aile bir arada...

  Nazlı ile Niko'nun aileleri bir araya geliyor. Aile fotoğrafı çekimi esnasında da ortalık şenleniyor.
  Nazireler ev bulana kadar Ökkeşler'de kalacaklardır. Üçüzler onlara iyice alışır ve Ökkeş'e "dede" demeye başlarlar. Bu durum Kahraman ve Feride' yi çok kıskandıracaktır.
  Ramazan ayı gelmiştir. Ferideler ilk iftara dünürlerini davet ederler.
  Stella ve Kadir iyi arkadaş olurlar. Birlikte Gaziantep'i gezerler. Kadir, Stalla' yı iftara davet eder. Eftelya bebeği vaftiz ettirmek için Gaziantep'te kilise arayışına girer.
  Katina'yı bir sürpriz beklemektedir. Hikmet Gaziantep'e gelir.
  Celayir ve Rabia gizlice buluşup, kimseye haber vermeden evlenmeyi planlarlar.
  Eftalya'ya iftara gelmeyi zar zor kabul ettirirler. Memik'i de, Eftalya ile aynı sofraya oturmaya zor ikna ederler. Oruç başına vuran Kahramanın sağa sola bağırır.
  Memik, Niko'ya oruç tutturmayı ve bebekle birlikte sünnet ettirmeyi düşünmektedir.
  Bu arada herkes Gaziantep'teyken bir aile fotoğrafı çektirmeye karar verirler.
  Fotoğraf çekimi sırasında Eftalya ile Memik'in yine kapışıp kapışmayacağı, bebeği kucağına kimin alacağı merak konusu olur.
  Yabancı Damat 34.Bölüm Özeti

  Bebeğin adı ne olacak kavgası...

  Herkes, Kahramanlar'ın evinde aile fotoğrafı çektirmek için toplanmıştır. Bu sırada bebeğe ne isim koyulacağı konusu açılır ve iki aile birbirlerine girer. Oysa Nazlı ve Niko oğullarına çok güzel bir isim bulmuşlardır bile.
  Bebeğin ismini kimse kabul etmek istemez. Eftalya'nın tansiyonu çıkar.
  Daha sonra Nazlı, Memik'i kıramaz ve bebeğin adını ezan okuyarak koymasına izin verir.
  Fotoğraflar geldiğinde Feride, Katina'yı genç göründüğü için kıskanır. Katina'nın genç görünmesinin sırrının estetik ameliyatlar olduğunu öğrenir.
  Kahraman erkek torununun çırılçıplak fotoğrafını dükkanın başköşesine asar, bütün esnafı da görmeleri için çağırır. Ruşen ev tutmak için emlakçıya gittiğinde, istediği evin Celayir'in Rabia ile oturmak için tuttuğunu öğrenir ve deliye döner. Elinde bıçakla onları basmaya gider. Feride ve Hayriye estetik operasyonlarla ilgili bilgi almak için bir estetik cerrahına gider. Nazlı ve Niko bebeği evde bırakıp Stavrolar'ı ziyarete giderler. Onlarla birlikte olan Mustafa Can, bebeğin ismini Memik'in ezan okuyarak koyduğunu söyler. Ortalık birbirine girer. Bu arada evden gelen kötü bir haberle herkes telaşlanır. Bebek hastalanmıştır.  Yabancı Damat 35.Bölüm Özeti

  Nazlı ile Niko'ya rahat yok...

  Nazlı ile Niko'ya aileleri bir türlü rahat vermiyor. Ailelerin tartışmasından sonra Nazlı ve Niko kimseye haber vermeden İstanbul'a gider. Kahramanlar, ertesi sabah onların yokluğunu fark edince, çocuklarının Stavrolar tarafından kaçırıldığını düşünür ve oteli basmaya giderler. Otelde çıkan tartışmada fenalaşan Eftalya, hastalığını kullanarak, Stavro'dan Ege bebeğin vaftiz edilmesi için söz alır. Memik ise Eftalya nın hastalanmasından kendisini sorumlu görür.
  Bu arada üçüzlerin yokluğuna dayanamayan Kahraman, Ruşenler'in kaldığı otele gider ve onları dönmeleri için ikna etmeye çalışır. Fakat Ruşen'in ağır şartları vardır.
  Stavro'lar Atina'ya döneceklerdir. Feride ve Kahraman dünürleri ile aralarını düzeltmek için onları yolcu etmeye gider.
  Eftalya uçakta yine yapacağını yapar. Hastalanmış numarasıyla uçağı İstanbul'a indirtir.
  Rabia'nın Ayhan Işık'ı çok beğendiğini öğrenen Celayir, Rabia'ya bir sürpriz yapar.
  Eftalya'ya Ege'nin vaftiz edilmesi için söz verildiğini öğrenen Nazlı deliye döner.  Yabancı Damat 36.Bölüm Özeti

  Vaftiz krizi doğuyor, ortalık karışıyor...

  Nazlı ile Niko'ya aileleri arasında bu kez de Ege bebek için düzenlenecek vaftiz, kriz yaratıyor ve ortalık yine karışıyor.
  Eftalya. Ege'nin vaftiz olmasını istediği için Nazlı ve Niko'nun arası açılır.
  Stella ve Kadir, aşık olduklarını birbirlerine itiraf ederler. Niko'nun Ege'yi vaftiz olmaktan kurtarmak için bir planı vardır. Sahte bir vaftiz töreni düzenleyecektir.
  Ege'nin vaftiz edileceğini öğrenen Kahramanlar, Memik Dede'den habersiz İstanbul'a baskına giderler. Ancak Niko'nun planını öğrenince bu oyuna onlarda katılırlar.
  Mustafa Can' dan İstanbul'da Ege için yapılan vaftizi öğrenen Memik Dede de doğru İstanbul'a gider.
  Memik'in gelmesiyle kilisede olay çıkar ve emniyet müdürlüğüne götürürler.
  Bütün gazeteler ve televizyon kanallarına konu olurlar. Gazetede haberler "Toplu vaftiz töreni, "Bütün aile Hıristiyan oldu" başlıklarıyla çıkar.
  Eftelya zaferini kutlarken, Memik'i yatıştırmaya çalışan Kahraman'ın başka çaresi kalmaz ve Memik'e gerçekleri anlatır.
  Memik yemeyip içmeyip papazın, kilisenin, yani vaftiz töreninin sahte olduğunu Eftalya'ya yetiştirince ortalık yine karışır.
  Yabancı Damat 37.Bölüm Özeti

  Aileler Ülker - Panathinaikos maçında buluşurlar...

  Aileler Ülker - Panathinaikos maçında buluşurlar. Onlar için hiç de centilmence geçmeyen bir karşılaşmadan sonra geceyi emniyette geçirirler. Ailelerin kavgalarından sıkılan Nazlı ve Niko büyük bir karar alır. İyi anlaşmayı öğrenene kadar ikisi de ailesiyle görüşmeyeceklerdir. Bu karar karşısında çok sinirlenen Kahramanlar Gaziantep' e Satvrolar ise Atina'ya dönerler.
  Bu arada Katina hiç beklemediği bir şey öğrenir ve Hikmet le ilişkisini bitirir.
  Kahraman Gaziantep' e geldiğinde baklavacı dükkanını bıraktığı gibi bulamaz. Ruşen büyük değişiklikler yapmıştır.
  Şimdiye kadar hiçbir bayramı ailesinden ayrı geçirmeyen Nazlı' nın buruk hali Niko' yu çok üzer.
  Rabia ve Celayir üçüzleri alıp parka götürürler. Bunu öğrenen Ruşen onların peşinden gider.
  Stavrolar gönüllerini almak için Kahramanları arayıp bayramlarını kutlar.
  Nazlı 'dan ayrı oldukları için bayramları buruk geçen Kahramanları büyük bir sürpriz beklemektedir.  Yabancı Damat 38.Bölüm Özeti

  Eftalya, Kahramanlar'ı AİHM'e şikayet ediyor...

  Ruşen ve Hamit, internetten kız arkadaş bulurlar. Kızlarla yazışabilmek için dükkanda fazla mesaiye bile kalırlar. Eleni, Stavro ile ettikleri kavgadan sonra evi terk etme kararı alır. Gidebileceği tek bir yer vardır, Nazlı ve Niko'nun evi.
  Niko'nun Gaziantep'te olduğunu öğrenen Eftalya deliye döner. Niko'yu takip etme görevini ihmal ettiği için Stella'yı işten kovar. Gaziantep'e telefon edip Nazlı ve Feride'ye ağzına geleni söyler.
  Mustafa Can, Ruşen ve Hamit'in kızlarla yazıştığını söylememek için sürekli rüşvet ister. İşten ayrılan Stellla tatil yapmak için Gaziantep'e Kadir'in yanına gelir.
  Eftalya bir basın toplantısı düzenleyip Niko ve Ege'nin dil, din, fikir özgürlüklerinin ihlal edildiğini bu yüzden Nazlı'nın ailesini Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne şikayet ettiğini açıklar. Tazminat olarak da 50 milyon Euro istemektedir.
  Nazlı ve Niko, İstanbul'a döndüklerinde onları bir sürpriz beklemektedir. Stavro'yu terk eden Eleni onların yanına yerleşmeye kararlıdır.

  AİHM Eftalya'nın şikayet dilekçesini kabul edecek mi? Kahramanlar 50 milyon Euro'yu nasıl ödeyecekler? Gaziantep'e gelen Stella'yı Kadir'in ailesi nasıl karşılayacak? Nazire ve Döne, Ruşen ve Hamit' in yaramazlıklarını öğrenecekler mi?  Yabancı Damat 39.Bölüm Özeti

  Kadir ve Stella evleniyor...

  Hayriye, Kadir ve Stella'nın arasını bozmak için nefesi kuvvetli bir hocaya gider. Tabi Feride de yanındadır. Bu arada Kadir'in Stella'ya bir sürprizi vardır. Sürpriz nikah töreni!
  Eleni ve Katina, Nazlı ve Niko'nun evinde kendilerini içkiye vermiş, bütün erkeklere ateş püskürmektedirler.
  Feride ve Hayriye'nin gittikleri muskacıya polis baskın yapar. Kahraman ve Ökkeş'e de onları karakoldan çıkarmak kalır.
  Hamit ve Ruşen'in başları beladadır. İnternette tanıştıkları kızlar baklavacı dükkanına gelirler. Mustafa Can da olanları ağzından kaçırınca kızılca kıyamet kopar.
  Bir kıyamette Ökkeş'lerin evinde kopmaktadır. Kadir ve Stella evlendiklerini söylerler.
  Nazire, Ruşen'in yaptıklarını hazmedemez. Üçüzleri de alıp İstanbul'a Nazlı'nın yanına gitmeye karar verir.
  Nazire ve Döne'nin hayatları ile ilgili yeni planları vardır.
  Evleri tam bir dullar pansiyonuna dönen Nazlı ve Niko, baş başa kalabilmek için değişik fikirler üretirler.  Yabancı Damat 40.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko'ya rahat yok...

  Kendi evlerinde bile yalnız kalamayan Nazlı ve Niko baş başa kalabilmenin yollarını arıyor.
  Döne, Hamit'i affeder ama onun için güzel cezaları da vardır. Zehra, bale çalışmaya Mustafa Can'lara gelir. Ama Mustafa Can dayanamayıp Zehra'yı öpünce sopayı yer. Nazlı ve Niko otelde buluşma planlarını gerçekleştirirler. Niko'nun telefon konuşmasını duyan Nazire sevgilisiyle buluşacağını düşünür ve Niko'nun peşine düşer. Evde çok sıkılan Nazire, Katina ve Eleni meyhaneye gitmeye karar verir.
  Nazire ile barışmayı umut eden Ruşen postacının getirdiği celple sarsılır. Nazire boşanma davası açmıştır. Eftelya, Amerika'ya gitmiştir. Çocuklarının hayatından çıkabilmek için kendini manastıra kapatır. Memik'in ise Ruşen'le Nazire'yi, Mustafa Can'la da Zehra'yı barıştırmak için ilginç bir fikri vardır. Ama her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırırlar.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 6. #6

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 41.Bölüm Özeti

  Mektuplar karışıyor, ortalık şenleniyor...

  Ruşen'in Nazire'ye yazdığı mektupla Mustafa Can'ın Zehra'ya yazdığı mektuplar karışınca ortalık şenleniyor.
  Manastıra kapandığı yalanına tüm aileyi inandıran Eftalya, herkesten uzak gününü gün etmektedir.
  Nazire ve Zehra'ya yazılan mektuplar karışınca Nazire ortalığı ayağa kaldırır. Mektubu okuyan Zehra'nın babası soluğu Kahramanın dükkanında alır. Mustafa Can artık bir cezayı hak etmiştir.
  Meyhanede dağıttıkları geceyi magazin programında izleyen Nazire gözlerine inanamazken, aynı programı Ruşen ve evdekilerde izlemektedir.
  Kadire ulaşamayan Ökkeş ve Hayriye meraktan deliye dönerler ve doğru bağ evine giderler. Ama onları bir sürpriz beklemektedir.
  Nazire'yi ikna etmek için Feride İstanbul'a gider. Tüm aile Eleni'nin doğum gününü kutlamak için dışarıya çıkarlar. Bu kutlamaya sonradan dahil olacak biri herkesi çok sevindirir. Gaziantep'de Nazire ve kızlarının yokluğuna dayanamayan Ruşen, İstanbul'a gider.  Yabancı Damat 42.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko tango dersi alıyor...

  Memik, Eftalya'nın manastırda yardıma muhtaç halde olduğunu düşünür ve destek olmak için ona telefon eder. Stella, Hayriye ile arasındaki soğukluğu yok etmek için ona bir hediye alır.
  Nazire'yi boşanma kararından hiç kimse vazgeçirememektedir. Ta ki Ruşen'i televizyonda görene kadar.
  Ökkeşler, Kadir ve Stella'ya düğün yemeği düzenlemektedirler. Stella'nın dayısı ve Kadir'in yakın akrabaları da bu yemeğe davetlidir.
  Gaziantep, 'En iyi Baklava Ustası' yarışması düzenleneceği haberi çalkalanır. Ezeli rakipler Celayir ve Memik bıyıkları üstüne bahse girerek yarışmaya katılırlar.
  Katina'nın bir misafiri vardır. Hikmet bu sefer Katina ile görüşmeyi başarır. Ona şaşırtıcı bir teklifi vardır.
  Stavro ve Eleni aralarını düzeltmiş ve Yunanistan'a dönmüşlerdir.
  Sonunda Nazlı ve Niko baş başa kalır. Bunu kutlamak için gittikleri restoranda bir tango eğitmeniyle tanışırlar. Nazlı'nın ısrarıyla dans derslerine katılmayı kabul eden Niko bu işin büyüyeceğini düşünememiştir.  Yabancı Damat 43.Bölüm Özeti

  Memik'e Eftalya'nın sürprizi var...

  "En İyi Baklava Ustası" yarışmasını Memik kazanınca, Celayir bıyıklarına veda eder. Nazlı dans yarışmasına katılmakta kararlıdır.
  Katina, Nazlı ve Niko'ya Hikmet'le evlenmeye karar verdiklerinin müjdesini verir.
  Yarışmayı kaybetmesi ve bıyıklarının kesilmesi Celayir'in onurunu çok kırar. Rabia sabah Rabia uyandığında Celayir'in bıraktığı mektubu bulur.
  Memik'e Eftalya'dan bir paket ve mektup gelir. Bu hediye karşısında Memik çok duygulanır. Niko, Stella'nın yerine işe, yeni bir asistan alır. Güzel, yetenekli, şık ve zeki bir asistan; Esra...
  Ruşen ve Hamit'in, Nazire ile Ruşen'in arasının düzelmesini sağlayacak bir fikri vardır. Memik, Eftelya ile rahat rahat konuşabilmek için cep telefonu alır. Ruşen'in depresif hali devam etmektedir. Tekrar intihara teşebbüs etmesinden korkarlar ve psikiyatra götürmeye karar verirler. Stella'nın dayısı Gaziantep'e gelir. Onu gören herkes şaşırır. Çünkü dayı hakkında kimsenin bilmediği bir şey vardır.
  Hikmet'in kızı Melis'le tanışmak için bütün aile toplanır. Melis'in açıklamalarıyla Hikmet hakkında hiç bilmedikleri şeyler öğreneceklerdir.  Yabancı Damat 44.Bölüm Özeti

  Ruşen'in de Eftalya'nın da yalanı ortaya çıkıyor ...

  Hikmet'in, kendisiyle parası için evlenmek istediğini öğrenen Katina ne yapacağına karar vermeye çalışır.
  Ruşen'in tedavi olması için Kahraman, Feride ve Nazire de onunla birlikte psikiyatra giderler. Ama ortalık birbirine girer.
  Ökkeş ve Kadir, Stella'nın papaz dayısına Gaziantep' i gezdirirler. Dayı hiç de Ökkeş'in sandığı gibi biri değildir.
  Eftalya'ya Memik Dede'den manalı mesajlar gelir.
  Sonunda Ruşen'in foyası ortaya çıkar hastalık numarası anlaşılır. Artık Kahraman'ın elinden çekeceği vardır.
  Celayir evine ve dükkana geri döner.
  Nazlı, Esra'yı Niko'nun kolları arasında görünce öfkeden deliye döner.
  Kadir, Stella'ya yılbaşı hediyesi olarak bir araba alınca Stellla mutluluktan uçar. Ancak Ökkeş kızgınlıktan, Nazire ise kıskançlıktan deliye döner. İstanbul'da eski günlerini yad eden Stavro ve Eleni tesadüfen Eftalya'nın oyununu öğrenirler.  Yabancı Damat 45.Bölüm Özeti

  Memik ustanın oklavası çalınır...

  Kahramanların evi dükkana hırsız girdiği haberiyle ayaklanır. Dükkana gittiklerinde sadece Memik ustanın oklavasının çalındığını görürler. Eftalya yılbaşı sürprizi yapmak için İstanbul'a gitmeye karar verir. M. Can ve Memik' in telefonla konuşma sevdasının faturası 1.400 YTL' geldiğinde ortalık karışır. Döne Hamit' e eziyet etmeye devam eder. Bu arada bebeklerinin erkek olacağını öğrenmiş çok sevinçlidirler.
  Nazire, Stella ya alınan arabayı kıskanmaktadır. Feride Nazire' ye araba alınması için Kahramana küçük bir oyun oynar. Kahraman ve Feride yılbaşı için İstanbul'a gitmeye hazırlanırlar. Kahramanın Nazire' ye bir sürprizi vardır. Eftalya İstanbul'a geldiğini Memik' e haber verince, Memik bavulunu toplamaya başlar. Ruşen Nazire' ye araba kullanmayı öğretmeye çalışır, fakat Nazire iyi bir öğrenci değildir.
  Yılbaşını kutlamak için Nazire ve Döne, Ökkeşlere, İstanbuldakiler ise tavernaya giderler. Nazlı ve Niko yılbaşı gecesi görkemli bir tango gösterisi yaparlar, bu arada evlerine gelen sürpriz misafirlerden haberleri yoktur.  Yabancı Damat 46.Bölüm Özeti

  Kahraman ve Ökkeş'e kötü sürprizler var...

  Kahraman, Ruşen'in Nazire'ye araba kullanmayı öğretmek için dükkandan ayrıldığını öğrenince küplere biner.
  Memik ve Eftalya'nın samimiyetini tüm aile fark eder. Ama hiçbiri ikisinin arasında böyle bir şey olabileceğine ihtimal vermez.
  Arabanın ilk senedini gören Ökkeş sinirden delirir. Ama Kadir de uslanacak gibi değildir.
  Eftalya ve Memik evdekileri atlattıklarını zannederek, İstanbul'u gezmek için dışarıda buluşurlar. Ancak her zaman ki gibi yine tartışırlar. Eftalya da, İstanbul'u hiç bilmeyen Memik'i tek başına bırakıp eve döner.
  Katina, Hikmet'le olan ilişkisiyle ilgili olarak kesin kararını verir.
  Nazire araba kullanmaya çalışırken kaza yapar ve birine çarpar. Haberi duyan Ökkeş ile Kahraman soluğu karakolda alırlar. Nazire'nin ehliyeti olmadığı için tüm aile kazazedenin ağzından çıkacak lafı beklemektedir.
  Nazlı, Niko'ya belli etmeden onu şirkette kontrol etmeye çalışır.
  Kadir'in Stella'ya aldığı yeni bir hediyenin, yeni bir senedini gören Ökkeş, herkesin içinde Kadir'e bağırır. Gururu kırılan Kadir dükkandan ayrılıp başka bir iş yapmaya karar verir. Kendine bir de ortak bulur, Ruşen.
  Nazlı ve Niko evlerinde bebekleriyle huzurlu bir akşam geçirirken Atina'dan gelen kötü bir haberle sarsılırlar.  Yabancı Damat 47.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko, Atina’ya gidiyor...

  Niko, babasının kalp krizi geçirdiğini öğrenince Atina’ya gider. Doktorlar Stavro’nun çalışmasını yasaklar. Eftalya şirkette bir toplantı yaparak işin başına Niko’nun geçmesine karar verir. Artık Nazlı ve Niko’nun Atina’ya taşınması gerekmektedir.
  Gaziantep’tekiler Nazlı’nın Atina’ya taşınacağını öğrenince çok üzülür.
  Memik, Eftalya’yı geçmiş olsun demek için arar ama yine kavga ederler.
  Ruşen, Kahraman’ın yanından ayrılıp Kadir’in dükkanına ortak olmaya karar verir. Ama para gerekmektedir. Ruşen’e ihtiyacı olan parayı hiç ummadığı biri verecektir. Terlikçi dükkanının hazırlıkları başlar. En önemli konu ise dükkanının isminin ne olacağıdır.
  Ökkeş, Kadirle küstür. Kahraman ise Ruşen’e kızgınlığından yeni kalfa arayışındadır. Mustafa Can, karnesinde beş kırık getirince herkese yalan söyleyerek karnesini saklar. Ama gerçek ortaya çıkar ve kıyamet kopar.
  Feride izlediği TV programının etkisiyle strese savaş açmaya karar verir. Kahraman’ı da kendisine katılması için ikna eder. Artık sabah egzersizlerine başlayacaklar ve sinirlendiklerinde ‘ben sinirli değilim’ diye üç kere tekrar edeceklerdir.

  Nazlı, Niko’yu yalnız bırakmamak için Ege ile birlikte Atina’ya gider. Ama Nazlı ve Ege’yi Atina’da Eftalya’nın sürprizleri beklemektedir.  Yabancı Damat 48.Bölüm Özeti

  Nazlı kıskançlık krizine giriyor, ortalık karışıyor...

  Eftalya’nın bulduğu Türkçe bilmeyen dadı ve şoförle, Nazlı’nın Atina’daki hayatı iyice zorlaşmıştır. Niko, şirketteki işlerle başa çıkamayınca yardım etmesi için Esra’yı Atina’ya çağırır. Nazlı buna çok bozulur.
  Hikmet, Katina ile ayrılığa katlanamaz, kendini içkiye verir. Babasının haline çok üzülen Melis olanlardan kendini sorumlu tutar ve Katina ile konuşmaya gider.
  Kahraman sonunda aradığı becerikli, saygılı kalfayı bulur. Feride ve Kahraman’ın strese karşı açtıkları savaş devam etmektedir. Bu arada Kahraman rejime de başlar.
  Kahraman; Ruşen ve Kadir’in dükkanın açılışından dönen ev halkını ve ellerindeki bir düzine terliğe görünce strese karşı açtığı savaş biter ve evden “ Ben sinirliyim” sesleri yükselir. Nazlı ; dadı, şoför ve Eftalya’dan çok sıkılmıştır. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle Niko’ yu da görememektedir. Sıkıntılı bir anında Niko’yu arar. Telefonu Esra açınca Nazlı kıskançlığa engel olamaz ve onları basmak için habersiz yanlarına gider.
  Nazlı’nın sesini telefonda ağlamaklı duyan Feride ve Kahraman’ın içi hiç rahat etmez ve kızlarını üzdükleri için baskın yapmaya Atina’ya gitmeye karar verirler. Bu arada Nazlı da Atina’dan ayrılmaya karar vermiştir.  Yabancı Damat 49.Bölüm Özeti

  Kahramanlar, Atina’nın altını üstüne getiriyor...

  Feride ve Kahraman, kızlarını Yunan zulmünden kurtarmak için Atina’ya gelmiştir. Bu arada Nazlı ve Niko ise barışmalarının şerefine tavernaya eğlenmeye giderler. Nazlı ile Niko’nun barıştıklarından haberleri olmayan Kahraman ve Feride eve baskına geldiklerinde zor durumda kalırlar.
  Ökkeşler’in evinde ise Kadir ve Stella zor durumdadır. Hayriye torunu için hazırlıklara başlamıştır. Ona yelekler örer, oyuncaklar alır.
  Stavro iyileşmesinin şerefine düzenlenen davete Kahraman ve Feride’nin de katılmasını ister. Bu yüzden Gaziantep’e dönüş ertelenir. Bu arada da Atina’da olmanın keyfini çıkarırlar. Rabia, her gün Ruşenler’in dükkana gidip işlere karışmaya başlar. Ruşen ve Kadir yeni tanıştıkları toptancı Hamdi’ye terlik siparişi verir ve Memik’i de kefil gösterip bir sürü senede imza atar.
  Eftelya, Memik’i arayıp Stavro’nun partisine çağırır. Memik, Mustafa Can’ın ders çalışması için hoca tutar. Fakat Mustafa Can bu durumdan hiç şikayet etmez. Çünkü Melek öğretmen çok genç ve çok güzeldir .
  Kahramanlar’ın gelişini kutlamak için bütün aile tavernaya gider. Kahraman farkında olmadan koca bir domuz pirzolasını yiyince eğlenceleri kabusa dönüşür.
  Bu arada Esra değişmeye başlar. Süslü püslü giyinip Niko’ya yakın olmaya çalışır. Niko, Esra’nın kendisinden hoşlandığını düşünmeye başlar.  Yabancı Damat 50.Bölüm Özeti

  Memik Dede'nin aklı Eftalya'da

  Esra'nın Nazlı'ya benzeme çabası Nazlı'yı çılgına çevirir. Bu arada Memik ve Eftalya arasındaki samimiyet yüzünden Kahraman da çılgına döner. Ruşenler'in başı beladadır. Senet imzalayıp sipariş verdikleri terlikler hala gelmemiş, üstelik Arap Hamdi de ortadan kaybolmuştur.
  Kahraman ve Memik,Atina'da baklavacı dükkanı açmak için bir iş teklifi alır. Memik, Eftalya'yı daha çok görebilmek için teklife sıcak bakmaktadır.
  Kahraman ve Stavro kumarhaneye giderler. Kahraman rulet masasına oturunca kendinden geçip bütün parasını kaybeder.
  Bu arada Mustafa Can, Melek Nur öğretmene abayı iyice yakmıştır. Ona şiir bile yazar. Okuldaki arkadaşlarına da kız arkadaşı olduğunu söyler.
  Ferideler'in Gaziantep'e dönme vakti gelmiştir. Bu sefer ayrılık Memik ve Eftalya'yı çok etkiler. Birbirlerinin fotoğraflarını ellerinden düşürmezler.
  Katina'nın Hikmet'le evlenme kararı hiç hoşuna gitmeyen Eftalya, gazetede verdiği davette çekilen fotoğrafları görünce iyice sinir olur.
  Niko, Esra'yı hayatlarından çıkarabilmek için İstanbul'daki şirkete göndermek ister. Ama Esra Niko'yu takıntı haline getirmiştir. Niko ve Nazlı'nın fotoğraflarını kesip Nazlı'nın yerine kendini montajlar. Esra'nın İstanbul'a döneceğini düşünen Nazlı ve Niko barışmaları şerefine yemeğe çıkarlar. Ama Esra'dan gelen bir telefon gecelerini mahvedecektir.
  Bu arada Gaziantep'te de Kahraman, Memik'i Eftalya'dan ayırabilmek için babasını başkasıyla evlendirme çabasındadır.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 7. #7

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 51.Bölüm Özeti

  Nazlı, Niko’ya boşanma davası açıyor!

  Esra ile Niko’nun birlikte olduğunu düşünen Nazlı eşyalarını toplayıp gitmeye hazırlanır. Eftalya, Nazlı’nın gitmemesi için elinden geleni yapar ama onu ikna edemez. Ökkeş ve Hayriye torunları için hediyeler almaya devam eder. Stella artık dayanamaz ve hamile olmadığını söyler.
  Ruşen gazetede okuduğu “Terlik çetesi ele geçirildi ! Çete lideri Arap Hamdi tutuklandı.” haberiyle yıkılır. Niko, Nazlı’nın avukatından gelen boşanma dilekçesini alınca İstanbul’a döner. Nazlı ile konuşmak ister ama Nazlı çoktan Gaziantep’e gitmiştir. Herkes şaşkın ve üzgündür. Bu durumu Kahraman’dan saklamak için evdeki herkes senaryo yazıp oynamaya başlar.
  Nazlı ve Niko’nun barışması için kilisede dua eden Eftelya, Esra’ya olanları ödetmeye kararlıdır.
  Ruşen ve Kadir’in dolandırıldıkları haberi yayılınca ortalık birbirine girer. Memik’in 50 milyarlık senet imzaladığını öğrenen Kahraman’ın şekeri 300’e çıkar. Bu arada Ruşen gittiği kahvede kalfa Muharrem’i kumar masasında görür. Muharrem elinde avucun da ne varsa kaybetmiştir. Nazlı ve Niko birbirlerini çok özlerler. Ama ikisi de telefon etmemekte inat eder. Katina ve Hikmet’in düğün tarihi belli olur ve davetiyeler basılır. Katina’nın Nazlı ve Niko’yu barıştırmak için bir planı vardır. Davetiye verme bahanesiyle Gaziantep’ e gidecektir.  Yabancı Damat 52.Bölüm Özeti

  Niko, Nazlı’nın yanına geliyor!

  Niko, Nazlı ile konuşmaya Gaziantep’e gelir. Heyecanla Niko’yu bekleyen Nazlı, televizyonda Esra’nın, Niko ile birlikte olduklarını söylemek için düzenlediği basın toplantısını izleyince ortalık karışır.
  Dükkanda ise Muharrem ile Hamit, Kahraman’a yağcılık yapma yarışına devam ederler.
  Herkes senedin günü geçtiği ve tahsil etmeye kimse gelmediği için 50 bin YTL’yi ödemekten kurtulduklarını düşünürken belleri silahlı iki adam Kahraman’ın dükkanına gelir. Artık borçları 100 bin YTL olmuştur.
  Niko, Kahraman’lara geldiğinde Nazlı’yı bulamaz ama oğlu ile hasret giderir.
  Eftalya, Esra’nın yalan söylediğini ortaya çıkartmak için hakkında bilgi toplamaya ve planlar yapmaya başlar.
  Kahraman’lar ve Ökkeş’ler mafya tarafından sürekli tehdit edilmektedir. Artık önlem almaları gerekecektir.
  Bütün bunlar olurken Nazire ve Stella arasındaki çekişme devam eder. Nazire, İngilizce öğrenmeyi kafasına koymuştur.
  Niko, Nazlı’ya kendine inanmadığı için çok kırgındır ve Atina’ya dönmeye karar verir.  Yabancı Damat 53.Bölüm Özeti

  Bir yanda nikah, diğer yanda ayrılık!

  Melek Nur, Mustafa Can’ın yazdığı mektubu alır ve Feride ile konuşmaya gelir. Artık derslere devam etmeyecektir. Mafyaya 50 bin YTL’ yi kabul ettiren Ruşen, paranın kalanını Niko’ya geri gönderir. Senedi, mafyaya para vermeden aldığını da bire bin katarak herkese anlatır. Böylece Ruşen’in kahramanlık öyküsü Gaziantep’e yayılır.
  Bu arada bütün televizyon kanalları Niko ve Nazlı ayrılığının haberini yapar. Niko, Nazlı ve Esra’nın peşinden paparaziler eksik olmaz.
  Celayir ve Müberra kebapçıda buluşup romantik bir yemek yer. Fakat romantizmleri uzun sürmez , Rabia kebapçıyı basar!
  Nazlı boşanmakta kararlıdır. Kahraman ve Feride ile İstanbul’a gider.
  Bu arada Niko kendisine inanmadığı için Nazlı’ya çok kırgındır. Yine de Esra’nın yalan söylediğini kanıtlamak için bir oyun oynamaya karar verir.
  İstanbul’da buluşan aileler Nazlı ve Niko’yu barıştırmak için yollar ararken, birdenbire kavgaya tutuşurlar. Kavga, Kahraman ve Stavro’nun hastanede karşılıklı yataklarda yatması ile sonuçlanır.
  Bu arada Ruşen’in şanı “Gülle Ruşen” olarak hızla yürümektedir. Çevre illerden mafya ile başı dertte olanlar yardım istemek için Gülle Ruşen’e gelir.
  Niko’nun Esra’ya oynadığı oyun işe yarar ve herkes Esra’nın yalan söylediğini anlar. Nazlı bütün olanlar için Niko’dan özür dilediğinde ise Niko’nun ona söyleyecek tek bir şeyi vardır: “Bu evlilik böyle yürümez ....Boşanmak istiyorum ...
  Fakat Nazlı ve Niko kararlarını ailelerinden bir süre saklayacaklardır. Amaçları Katina’nın nikahında kimseyi üzmek istememeleridir.  Yabancı Damat 54.Bölüm Özeti

  Niko, Nazlı’dan ayrılmakta kararlı!

  Nazlı ve Niko’nun boşanma kararı ailelerini şoke etmiştir. Mahkeme günü gelir. Nazlı ve Niko boşanmak istediklerini bir kez de hakime söylerler. Ama Eftalya boşanmalarına itiraz eder ve hakime bazı belgeler sunar. Dava üç ay sonrasına ertelenir.
  Rabia, Celayir’i gözünün önünden ayırmamak için her gün dükkana gitmeye başlar. Bunu duyan Hayriye de soluğu dükkanda alır. Dükkan panayır yerine döner. Ökkeş’in sabrı tükenmek üzeredir.
  İstanbul’daki herkes birbirleriyle vedalaşır. Stavrolar Atina’ya, Nazlı ve Kahramanlar Gaziantep’e döner. Eftalya ise Niko’yu yalnız bırakmamak için İstanbul’da kalır.
  Niko’ya Nazlı’dan ayrılmak çok zor gelir ama boşanmaya kararlıdır.
  Gaziantep’te bir ayrılık yaşanacaktır. Hamit’e askerlik şubesinden celp gelir. Döne’yi karnı burnunda bırakıp askere gideceğine çok üzülür.
  Niko ile Nazlı’yı barıştırmaya kararlı olan Eftalya, Gaziantep’e gider. Memik’le haberleşip buluşurlar. Hem Nazlı ve Niko’nun arasını yapmak için çare ararlar hem de romantik vakit geçirirler. Ama gölge gibi peşlerine dolaşıp sürekli onları izleyen biri vardır.
  Gaziantep’te yayılan Gülle Ruşen’in kahramanlık hikayesi Mafya Abbas’ın da kulağına gider. Bu sefer Ruşen’in dersini vermeye kararlıdırlar.
  Bu arada Kahraman’ın Eftalya ve Memik’in arasını bozmak için bir planı vardır. Eftalya yemekte Memik hakkında hiç bilmediği bir şey öğrenecektir.  Yabancı Damat 55.Bölüm Özeti

  Kahramanlar’ı yeni sıkıntılar bekliyor!

  Kahraman ve Ökkeş bankadan kredi çekerek Niko’ya olan borcu öderler. Ruşen ve Kadir terlikleri satmak için seyyar satıcılık yapmayı kararlaştırırlar. Nazlı ve Ege’ye olan özlemi gittikçe büyüyen Niko, şarkı söyleyerek ve fotoğraflara bakarak hasretini gidermeye çalışır. Bu arada Esra intikam peşindedir. Gölge gibi Niko’yu takip eder, hatta evine gider. Huzur evine yerleşen Memik, Mustafa Can’ı arar yerini ve telefon numarasını söyler. Ama kimseye söylememesi için de tembihler. Kahraman, Memik’i sokak sokak arar ama bulamaz. Taşlı tarlayı sattığını duyunca araştırır ve nerede olduğunu öğrenir. Hiç vakit kaybetmeden babasını almaya gider ama Memik eve dönmemeye kararlıdır. Nazlı’nın arkadaşı Zeynep Gaziantep’ e gelir. Nazlı, Zeynep ve Zeynep in abisi buluşurlar. Ertesi gün gazetelerde “Boşanma sebebi gizli aşk mı?” Başlığıyla Nazlı ve Zeynep’in abisi Murat’ın fotoğrafları çıkar. Nazlı, Kahraman ve Niko’ya durumu nasıl açıklayacağının tasasındayken, açıklaması gereken çok daha önemli bir durum ortaya çıkar.  Yabancı Damat 56.Bölüm Özeti

  Kahramanlar'a 5. torun geliyor


  Nazlı, Nazire ile jinekoloğa gidip hamilelik testi yaptırır. Sonuç pozitif çıkar. Ama Nazlı bebeği dünyaya getirmemeye karar verir. Kürtaj için her şey hazırlanır ve Nazlı odaya alınır. Hamit askere gideceği için evde bir veda yemeği hazırlanır.
  Esra, Niko'yu rahatsız etmeye devam eder. İntikam almaya kararlıdır.
  Nazlı son anda kürtajdan vazgeçmiştir. 5. torunun geleceği duyulunca Kahramanlar'ın evi bayram yerine döner. Nazlı, haberi Niko'ya söylemek için aradığında ise kötü bir sürprizle karşılaşır. Niko bir süreliğine Amerika'ya gidecektir. Stavro ve Eleni, Niko'nun gitmesine mani olmak için İstanbul'a gelirler. Ama Niko kararlıdır. Gaziantep'de ise Hamit davulla zurnayla askere uğurlanır. Döne iki gözü iki çeşme ağlamaktadır. Kahraman, Muharrem'e bankaya yatırması için bir zarf dolusu para verir. Muharrem bankaya giderken 2 adam yolunu kesip, kumar borcunu ödemesi için tehdit ederler.Niko uçağına binmek üzereyken Nazlı'dan gelen bir telefonla yıkılır. Acilen Gaziantep'e gitmesi gerekmektedir.  Yabancı Damat 57.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko’yu Ege bebek birleştiriyor!

  Ege’nin kaçırıldığını öğrenen Niko, Amerika seyahatini iptal edip ailesiyle Gaziantep’ e gider. Kahramanlar, Ege’yi bulana para ödülü vaat ederler. Nazlı ve Niko karşılaştıkları anda sımsıkı sarılıp birbirlerine destek olurlar.
  Eftalya, Nazlı’nın Ege’yi ihmal ettiğini, kaybolmasının da Nazlı’nın suçu olduğunu söyleyince ortalık karışır. Bu arada eve dönen Memik, Kahraman’la aynı evde kalmamaya kararlıdır. Bu yüzden Ökkeş’lere gider. Ertesi gün Esra, Niko’yu arayıp Ege’nin yanında olduğunu ve bebeğe zarar gelmesini istemiyorsa kendisine iyi davranmasını gerektiğini söyler. Bu arada bir taraftan polis, diğer taraftan aşiret Esra ile Ege’yi köşe bucak aramaya devam eder. Esra, Ege’yi otelde daha fazla saklayamayacağı için şehri terk etmeye karar verir. Bir taksi tutar. Fakat çantanın içinde Ege bebek ağlamaya başlayınca ne yapacağını şaşırır. Bu arada Hayriye ve Feride, Ege’nin nerede olduğunu öğrenebilmek için kendilerince bir yöntem dener ve hoca çağırırlar.
  Esra ile ilgili ipuçları bulan polis takibe başlar. Beklemekten sıkılan Nazlı ve Niko da Ege ye yaklaştıkları ümidiyle polisle birlikte giderler. Evde ise herkes perişan, Nazlı ve Niko’dan haber beklemektedir. Bu arada Esra’nın başka planları vardır. Sonunda Niko’ya telefon eder ve niyetini söyler.  Yabancı Damat 58.Bölüm Özeti

  Ege bebek bulunuyor, yüzler gülüyor

  Niko, Esra'nın verdiği adrese gider. Üstüne bağladıkları dinleme cihazı ile polis ekibi ve Nazlı konuşmaları dinleyecektir. Bu arada Nazlı duyduğu bir sesi takip ederek köpeklerin çevrelediği bir çantanın içinde Ege'yi bulur. Esra akıl hastanesine, Nazlı ve Niko da oğullarıyla birlikte evlerine giderler. Bütün aile hasretle Ege'yi beklemektedir. Nazlı ve Niko da Ege'nin bulunmasıyla birbirlerine yakınlaşır.
  Emniyet müdürü basın açıklaması yapmaları için Nazlılar'ı emniyete çağırır. Habercilerin soruları karşısında Kahraman sinirlenir. Televizyonda yayınlanan haberi herkes izlemektedir.
  Memik, Ökkeşler'de kalmaya devam eder. Bu arada Kahraman, Ökkeş'i kıskanmaya başlar ve babasıyla arasını açmakla suçlar.
  Üçüzlere reklam filmi teklifi gelir. Anne rolünü Nazire kapmaya çalışır, ama yapımcılar rolü
  Stella'ya teklif eder.
  Ege'nin bulunmasını kutlamak için Kahraman bir mangal partisi düzenler. Partiye bütün aile davetlidir. Araları hala bozuk olan Eftalya ve Memik de partiye katılır. Ama Eftalya'nın Memik'e kötü bir sürprizi vardır: partiye eşi ile gelir.
  Nazlı ve Niko birbirlerine dönmek istediklerini söylemeye çalışırlar da gururlarına yediremeyip ilk adımı atamazlar. Niko Amerika'ya gitmekte Nazlı da Gaziantep'te kalmaya ve bebekten bahsetmemeye kararlıdır. Fakat hem Nazlı ve Niko'yu, hem de Eftalya ve Memik'i bir sürpriz beklemektedir.


  Yabancı Damat 59.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko barışıyor

  Muharrem, kumar oynamak için Kahraman'dan para sızdırmaya başlar. Kahraman üçüzlerin reklam filminde oynamasına hala çok kızgındır.
  Niko ve Nazlı mutludur ve evlerine dönüş yolundadırlar.
  Memik ve Eftelya barışmıştır. Gelecek planları yaparlar. Memik, ona Gaziantep'te kalmasını teklif eder ama Eftelya cevap vermek için biraz zaman ister. Havaalanında ayrılırken Memik, Eftelya'ya bir yüzük hediye eder.
  Ökkeş bebeği merak ettiği için sürekli Hayriye'yi aramaya ve eve gelmeye başlar. Kahraman bir şeyler olduğundan şüphelenir. Evde herkes bebeğin başındadır. Bu arada Ökkeş'i eczanede bebek bezi ve maması alırken gören Rabia, onu takip edip kendine dedikodu malzemesi arar.
  Nazlı ve Niko mutluluklarının bozulmaması için bir daha ayrılmamaya ve kıskançlık yapmamaya söz verirler. Fakat Niko, Nazlı'ya bir kıskançlık sınavı yapacaktır.
  Niko'nun yokluğunda şirket hesapları karışmış, hesaplarda para kalmamıştır. Nazlı hesapları inceleyip yardımcı olmak için şirkette işe başlar.
  Atina'ya dönen Eftelya, Memik'in hasretine dayanamaz. Telefon edip İstanbul'da buluşmayı ve baş başa güzel bir tatil yapmayı teklif eder.
  Bu arada Gaziantep, Ökkeş'in metresinden bir çocuğu olduğu ve çocuğa da Hayriye'nin baktığı dedikodularıyla çalkalanır.
  Muharrem'in karısı çocuklarıyla dükkana gelince, Kahraman Muharrem hakkında bütün gerçeği öğrenir. Mustafa Can sokakta bulduğu bir köpeği çok sever ve gizlice eve alır. Ancak Nazire'nin kedi ve köpeklere alerjisi vardır.  Yabancı Damat 60.Bölüm Özeti

  Kahraman ile Ökkeş basılıyor

  Ökkeş ve Hayriye, Kahramanlar'a Garip bebeği cami avlusunda bulduklarını anlatır.
  Eftelya ve Memik baş başa tatile çıkar.
  Mustafa Can'ın eve getirdiği köpek Nazireyi ısırır. Evdeki herkes Nazire'nin kuduz olmasından endişelenir ve bütün aile köpeği bulmak için sokaklara dökülür.
  Bu arada Nazire'de boğaz ağrısı, sinirlilik ve su korkusu, yani kuduz belirtileri başlar.
  Niko ve Nazlı oğullarını alıp şehir dışına dinlenmeye giderler. Fakat daha ilk günden çok yakından tanıdıkları bir çiftle karşılaşırlar.
  Gaziantep Belediyesi meslekte 50. yılını doldurması şerefine Memik Dede'nin adını bir sokağa vermek istemektedir. Bunu duyan Memik, Eftelya'yı da alarak Gaziantep'e döner.
  Ökkeşler, televizyonda Garip bebeğin annesi olduğunu söyleyen bir kadını izler. Artık zor bir karar vermeleri gerekmektedir.
  Ferideler'in evinde büyük bir parti hazırlığı vardır. Herkes Kahraman'ın 60. yaş günü için bir araya gelecektir.
  Şirkette çalışmaya devam eden Nazlı hesaplardaki açığı bulmaya kararlıdır ve araştırmalara başlar. Fakat faturaların ait olduğu şirketlere ulaşamamaktadır.
  Bu arada beli tutulan Kahraman'a Celayir bir masaj salonu önerir. Ökkeş ile Kahraman masaj salonuna giderler. Kahramanın bel ağrısı geçer fakat gittikleri yeri polis basınca Feride ve Hayriye başlarını ağrıtacaklardır. Niko'nun Nazlı için sürprizleri vardır. Birincisi yeni bebek için güzel bir bebek odası hazırlamıştır. İkincisi ise Simi tatilidir.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 8. #8

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 61.Bölüm Özeti

  Niko tutuklanıyor

  Akıl hastanesinde tedavi gören Esra iyileşme belirtileri göstermektedir. Ama Niko'yu aklından hala çıkarmamıştır.
  Memik Dede'nin adının verileceği sokağın açılış törenine bütün aile gelmiştir. Memik'in törene Eftelya ile geldiğini gören Kahraman deliye döner.
  Hayriye ve Feride kocalarına, saunada basıldıkları için hala kızgındır. İntikam almanın yollarını ararlar. Kocalarından habersiz müzik kursuna koro çalışmalarına kayıt yaptırırlar.
  Nazlı, Simi seyahatleri için hazırlıklarını tamamlar.
  Bu arada Niko'nun şirketine mali şube baskın yapar ve her şeye el koyar. Niko'yu da ifadesini almak için şubeye götürürler. Niko, sahte fatura ile yolsuzluk yapmaktan suçlanır.
  Memik, Eftalya'yı ziyarete otele gittiğinde onu bir beyefendiyle sohbet ederken görünce küplere biner.
  Feride, Hayriye ve Nazire giyinip süslenip dışarı çıkmaya başlayınca Ökkeş ve Kahraman'ın içine kurt düşer. Nereye gittiklerini öğrenmek için Muharrem'i peşlerine takarlar. Öğrendikleri karşısında ise baskın yapma sırası onlara gelecektir.
  Memik, Eftelya ilişkisi, televizyon ve gazetelerde haber olunca Gaziler öfkeyle dükkanda toplanırlar.
  Nazlı, Niko'nun suçsuzluğunu ispatlamak için muhasebe müdürünü bulmaya çalışır. Ama Nazlı'nın da başı belaya girer. Niko'nun çıkarıldığı mahkemede, bir kez daha suçsuz olduğunu söylemesine rağmen, hakim hakkında tutuklama kararı verir.  Yabancı Damat 62.Bölüm Özeti

  Niko’yu kurtarma seferberliği

  Hakim, Niko hakkında tutuklama kararı verir. Haberi Nazlı’dan öğrenen Kahramanlar ile televizyondan öğrenen Stavrolar apar topar İstanbul’a gelirler.
  Niko cezaevinde olmaktan oldukça rahatsızdır ama suçsuz olduğu için de bir o kadar sakindir. Aynı koğuşta kaldığı Yasin adlı bir mahkum, kafayı Niko’ya takar. Ama koğuş ağası Niko’yu korumaktadır.
  Hastanede Niko’nun tutuklanma haberini izleyen Esra bir yolunu bulup kaçar ve Nazlı’nın peşine düşer.
  Nazlı ve Ege, Niko’yu görmek için cezaevine giderler. Her mahkumu tek bir kişinin ziyaretine izin veren cezaevi yönetimi, Niko’nun bu hakkını bir bayanla görüşerek kullandığını söyler.
  Bu arada Gaziantep’te güzel bir heyecan yaşanır. Döne’nin doğum sancıları başlamıştır.
  Kahraman ve Stavro asıl suçlu olan muhasebe müdürünü bulmak için çalışmalara başlarlar. Teoman’ın daha önce çalıştığı yeri öğrenirler. Bir ipucu bulmak için gittiklerinde başka bir sürprizle karşılaşırlar. Şirketin sahibi Stavro’nun eski sevgilisi Maria’dır. Maria’dan Teoman’ın sevgilisinin adresini alan Kahramanlar’ın kadını ellerinden kaçırmamaları için plan yapmaları gerekmektedir. Bu arada Ökkeş’in aşiretten adamları da Kahraman’a yardım etmeye gelmiştir.
  Kahraman, Stavro , Nazlı ve Ökkeş’in adamlarının planı, Teoman’ın yerini bulmak için sevgilisi Zümrüt’ü kaçırmaktır.  Yabancı Damat 63.Bölüm Özeti

  Niko özgürlüğüne kavuşuyor

  Kahraman, Stavro, Nazlı ve Ökkeş'in adamları, Teoman'ın yerini bulmak için sevgilisi Zümrüt' ü kaçırıp minibüse alırlar. Niyetleri sadece konuşmaktır. Etraftan Zümrüt'ün bağrışlarını duyanlar polise ihbar ederler. Yolda polis tarafından çevrilen Kahramanlar adam kaçırma ve silah bulundurma suçundan tutuklanır.
  Bu arada Mali Şube, Teoman'ın yerini öğrenir. Sorguya alır fakat naylon fatura kullananın Niko olduğunu, paranın da Niko da olduğunu söyleyerek suçunu inkar eder. Polisin Teoman'ı serbest bırakmaktan başka çaresi yoktur. Ama takibe devam edeceklerdir.
  Teoman serbest kalır kalmaz Zümrüt' ü arar ve yurtdışına kaçma hazırlıklarına başlar. Bu arada Zümrüt kaçırılma sırasında Kahraman ve Stavro'yu görmediğini söyleyince serbest bırakılırlar. Gaziantep'de ise başka bir telaş vardır. Döne oğlu ile birlikte loğusa yatağında kutlamaya gelen misafirlerini ağırlar. Bu arada Kadir ve Stella da tüp bebek yapmaya karar verir.
  Takipte olan polis Teoman ve Zümrüt' ü paralarla yurtdışına kaçmak üzereyken yakalanınca Teoman'ın suçunu itiraf etmekten başka çaresi kalmaz. Sahte pasaport bulundurma, şirketi dolandırma ve sahte fatura düzenlenmekten tutuklanır. Böylece Niko tahliye edilir.
  Bütün aile Niko'nun tahliyesi için cezaevine gittiklerinde televizyoncuların ve gazetecilerin akınına uğrarlar. Fakat cezaevi önünde hiç beklemedikleri tehlikeli bir ziyaretçileri de vardır.
  Ruşen yeni bir araba alır. Nazire kızları ve Mustafa Can ile beraber gezmeye giderler. Ama başlarına gelmedik kalmaz. Bu arada Ferideler'i ve Eleniler'i yolcu eden Nazlı ve Niko'ya gizemli bir paket gelir.  Yabancı Damat 64.Bölüm Özeti

  Feride hasta, Kahraman telaşta

  Nazlı ve Niko, Esra’nın gönderdiği fotoğraflardan her anlarının gözetlendiğini anlayınca tedirgin olur ve polis çağırırlar. Artık telefon konuşmaları dinlenecek ve korumalar olmadan hiçbir yere gitmeyeceklerdir.
  Memik, Eftelya’dan bir hediye alır ve araları düzelmeye başlar.
  Feride’nin hastalığı iyice ilerler. Bayılmalar sıklaşır. Ruşen’in yeni arabasıyla Feride’yi hastaneye yetiştirmeye çalışırlarken de yolda başlarına gelmeyen kalmaz.
  Öleceğini sanan Feride çocuklarını yanında ister ve vasiyet yazmaya başlar.
  Nazlı ve Niko, Esra’dan kaçmak için bir süre Simi’de kalmayı planlar. Ama Feride’nin hastanede olduğunu öğrenince Simi seyahatleri yine ertelenir ve apar topar Gaziantep’e giderler.
  Stavro, Maria’ya genç görünebilmek için kılık kıyafetini değiştirir. Baş başa yemeğe çıkarlar. Fakat Eleni’nin arkadaşı onları görür ve hemen Eleni’ye haber verir. Stavro’nun kendisini aldattığını düşünen Eleni İstanbul’a gelip Stavro ve Maria’yı yine baş başa bulunca doğru Gaziantep’e gider.
  Ruşen’in yeni arabasının eskiden kadın pazarlayan birine ait olduğunu öğrenen Kahraman Ruşen’e yapmadığını bırakmaz ve arabayı yok pahasına satmak zorunda kalırlar.
  Tüp bebek yapmaya karar veren Stella ve Kadir kontrol için doktora gittiklerinde güzel bir haber alırlar. Stella hamiledir. Ökkeş ve Hayriye Stella’nın etrafında dört dönmeye başlar.
  Eftelya Memik’le aynı şehirde yaşabilmek için Atina’da baklavacı dükkanı açmayı hızlandırmaya karar verir. Ama Memik’in cevabı hiç hoşuna gitmeyecektir.
  Ruşen yeni bir araba alır. Nazire kızları ve Mustafa Can ile beraber gezmeye giderler. Ama başlarına gelmedik kalmaz. Bu arada Ferideler'i ve Eleniler'i yolcu eden Nazlı ve Niko'ya gizemli bir paket gelir.  Yabancı Damat 65.Bölüm Özeti

  Niko ile Nazlı’yı bekleyen tehlike

  Stavro ve Maria buluşmaya devam eder. Feride’nin bayılmaları ve kalp çarpıntıları artar. Öleceğini sanan Feride mallarını paylaştırmaya başlar. Kahraman Feride’yi psikiyatra götürmeye karar verir. Feride’ye doktorlar panik atak teşhisi koyarlar.
  Nazlı ve Niko büyük bir parti hazırlığındadır. Ege’nin doğum günü yaklaşmıştır.
  Eleni ile arası açık olan Stavro kendini affettirmek için sürekli çiçekler gönderir. Fakat Eleni, Stavro’nun cep telefonuna gelen bir mesajı şans eseri okuyunca ortalık karışır.
  Ruşen’in arabayı sattığı adam sinirle dükkana gelir ve kavga çıkar. Ruşen’in parayı verip arabayı geri almaktan başka çaresi kalmaz.
  Doktor, Feride’ye tedavisi için seyahate çıkmasını önerir. Böylece İstanbul’a Ege’nin doğum gününe gider. Annesinin yokluğunu fırsat bilen Mustafa Can evi köpek yuvasına çevirir.
  Esra da Ege’nin doğum gününden haberdardır. Palyaço kıyafetleriyle partiye gelir. Nazlıya kötü bir sürpriz yapacaktır. Ege’ye ise özel bir hediyesi vardır.
  Bu arada Ökkeş, Gaziantep’te torun kutlamaları yapar. Dükkanın önünde davul zurna çaldırır, baklava limonata dağıtılır.
  Bir televizyon programına telefonla bağlanan Feride, programın cinsellik üstüne olduğunu öğrendiğinde iş işten geçmiştir. Çünkü bütün Gaziantep aynı programı izlemektedir.  Yabancı Damat 66.Bölüm Özeti

  Gaziantep'te baklava protestosu

  Herkes gazeteler de çıkan; "Yunanlılar baklavamıza sahip çıktı. Baklavayı milli tatlıları ilan etti" haberleriyle şaşkına döner. Kahramanlar, Gaziantep halkını toplayıp protesto hazırlıklarına başlarlar. Ellerinde pankartları Türkiye haritası ve bayrağı şeklinde yapılmış baklavalarıyla Ankara'ya Meclis'e yürümeye karar verirler.
  Kahramanlar'ın, TV kanallarının ve gazetecilerin de takip ettiği protesto yürüyüşü yarım kalır. Polis gösteri için izinleri olmadığından kalabalığı dağıtır.
  Stella'nın dayısı bebeği kutlamak için Gaziantep'e gelir. Tam da baklava tartışması gündemde olunca Ökkeş ve dayı arasında gergin konuşmalar geçer. Konu bebeğe koyacakları isme kadar gelince ortalık iyice karışır.
  Memik, Eftelya'nın Atina'da baklava dükkanı açmak ve kendisinin de oraya yerleşmesini istemesinin sebebi olarak, baklavayı Yunan tatlısı yapmak olduğunu düşünür.
  Herkesten habersiz Eftelya'dan hesap sormaya İstanbul'a gelir ve bağırıp çağırıp Eftelya ya konuşma fırsatı vermez. Oysa Eftelya ona, Türkler'in haklı olduğunu söyleyecektir. Memik İstanbul Baklavacılar Derneği'ne gider, herkesi galeyana getirir ve sloganlarla protesto için sokaklara dökülürler. Ama bu sefer polisle başı belaya girer ve tutuklanır.
  Nazlı, Niko ve Eftelya, Memik i kurtarmak için seferber olurlar.
  Feride'nin katıldığı cinsellik içerikli TV programını Rabia da izler. Tabii fırsatı kaçırmaz ve Feride'yi sinir etmek için misafirliğe gelir. Fakat bu sefer terlikler havada uçuşacaktır.  Yabancı Damat 67.Bölüm Özeti

  Memik ve Eftalya'dan evlilik sürprizi

  Polisler, Esra'nın otelde kaldığını öğrenmiş ve onu bulmak için kaldığı otele gelmiştir. Şans eseri polisleri gören Esra kaçmayı başarır. Gidebileceği tekbir yer vardır. Yakın arkadaşı Yeşim.
  Eleni'nin açtığı boşanma davası yüzünden üzgün olan Nazlı ve Niko'nun aklına Eleni'yi İstanbul' a çağırmak gelir. Böylece Eleni ve Stavro'yu barıştırabileceklerdir.
  Mustafa Can da bazı değişiklikler vardır. Tıraş olmaya, Zehra ile baş başa sinemaya gitmeye heveslenmektedir. Odasında da müstehcen dergiler çıkınca başı iyice belaya girer.
  Sigortadan arabanın parasını alacağını düşünen Ruşen'in keyfini, müşteri kılığında dükkana gelen vergi memurları kaçırır. Ruşene, fiş vermeme sebebinden yüklü bir ceza yazarlar.
  Evlenmeye karar veren Eftalya ve Memik dua etmeye kilise ve camiye gider. Eftelya karşılaştığı din adamı Stella'nın dayısına, Memik ise cami imamına başka dinden biriyle evlenmenin sakıncası olup olmadığını sorar.
  Eftelya, Niko ile sohbet ederken evleneceklerini ağzından kaçırınca haber yayılır. Niko, Nazlı'ya , Nazlı Feride'ye , Feride de Kahraman'a söyleyince ortalık karışır.
  Eleni İstanbul a gelir. Stavro'yu görmemeye ve boşanmaya kararlıdır. Mari, Eleni ile konuşmak ve gerçekleri anlatmak için Nazlılar'ın evine gelir.
  Esra ülkeden kaçabilmek için sahte pasaport ayarlar ve yola çıkar. Arkadaşı Yeşim de yanındadır. Yolda çevirme yapan trafik ekiplerini görünce panik olan Esra gaza basar. Ve böylece polislerle korkutucu bir takip başlar. Nereye kaçacağını şaşıran Esra kontrolünü kaybedince arabası uçurumdan aşağı yuvarlanır. Az sonra da büyük bir patlama duyulur.
  Niko ve Nazlı emniyetten gelen bir telefonla uykularından uyanır. Telefondaki polis Esra'nın bir trafik kazası geçirdiğini ve öldüğünü söyleyecektir. Fakat Nazlı ve Niko'yu bu sefer başka sorunlar beklemektedir.  Yabancı Damat 68.Bölüm Özeti

  Candan Erçetin, Yabancı Damat'a konuk oluyor

  Memik ve Eftelya gazetecilerle yaptıkları röportajda evleneceklerini ağızlarından kaçırınca , ertesi gün bütün gazetelerde nikah için gün aldıkları haberi çıkar.
  Memik'in evleneceğini öğrenen Kahraman, kendisine haber vermemesine sinirlenir ve üstünlüğü kanıtlamak için İstanbul'a gidip, Eftalya'yı Stavro dan istemeye karar verir. İstanbul'a giderken ise uçakta, ünlü şarkıcı Candan Erçetin ile tanışırlar.
  Gazetelerde Memik ve Eftelya'nın evleneceğini duyan Gaziler, Memik'in kandırıldığını düşünürler ve onu kurtarmak için bir plan hazırlarlar.
  Kadir ve Ruşen, maliyeye olan borçlarını babalarından aldıkları parayla öderler. Ama Ökkeş ve Kahraman'ın bir şartı vardır.Terlikçi dükkanını kapatacaklardır.
  Esra'nın öldüğü sanılan trafik kazasını araştıran polisler, araçta iki kişi olduğunu anlar ve kazayı daha detaylı incelemeye başlarlar.
  İstanbul'da düğün hazırlıkları devam eder. Eftelya küçük bir davet planlarken, Feride Gaziantep'teki herkesi düğüne çağırır.
  Düğün günü geldiğinde ise hesapta olmayan şeyler olur. Memik ortada yoktur.
  Herkes Memik'i merak eder. Eftalya ise Memik'in evlenmekten vazgeçtiğini düşünerek düğünü iptal eder. Fakat düğünde başka iyi ve kötü sürprizler onları beklemektedir.  Yabancı Damat 69.Bölüm Özeti

  Yabancı Damat'ta muhteşem sezon finali

  Esra, Memik ve Eftalya'nın düğününde yeniden ortaya çıkar. Nazlı ve Ege'ye silahını doğrultur. Onlara zarar vermeye kararlıdır. O sırada odaya gelen Niko ile arasında başlayan mücadele de balkondan düşmek üzere olan Esra'yı Niko kurtarmaya çalışır. Ama Esra, Niko'yu da beraberinde aşağıya çeker ve düğün alanının ortasına çakılırlar. Herkes panik içindedir. Nazlı çılgına döner. Niko bir ambulansla hemen hastaneye kaldırılır. Fakat Esra ölmüştür.
  Hastanede yapılan muayenede Niko'nun beyin kanaması geçirdiği ve iç organlarının hasar gördüğü anlaşır. Acil ameliyata alınır. Hastanenin bahçesi Türk - Yunan gazeteciler ve yayın araçlarıyla dolar. Ameliyat sonrası Niko'nun hayati fonksiyonları normale döner ama beyindeki ödem devam etmektedir. Kendine gelebilmesi için uyutulur. 48 saat sonra narkoz kesilip uyanması beklenecektir. Artık kimsenin beklemekten başka çaresi kalmamıştır. Eleni ve Nazlı başta olmak üzere bütün aile, hatta bütün Gaziantep perişandır. Herkes Niko için dua eder.
  Eftelya Türk doktorlarına güvenmez ve torununu kurtara bilmek için Yunanistan'dan bir doktor ekibi getirtir. Nazlı, Niko'nun yanından bir an bile ayrılmaz. Yoğun bakımın önünde sürekli Niko'yu izler ve kendisini duyduğuna inanarak kocasıyla konuşur.
  Bu arada Gaziantep'e geri dönen Ökkeşler'in evinde de üzücü olaylar yaşanır. Stella, karnına giren ağır bir sancı sonrası doktora gitmiştir.
  İstanbul'da ise 48 saat dolmuş, herkes Niko'nun uyanmasını beklemektedir. Doktorlar beynin hasar aldığını, neyle karşılaşacaklarını bilmediklerini ve her ihtimale hazır olmaları gerektiğini söyler. Bütün aile yıkılır. Nazlı ise büyük bir ümitle kocasının elini tutarak başında uyanmasını bekler.  Yabancı Damat 70.Bölüm Özeti

  Yabancı Damat’a özlem sona eriyor

  Esra, Niko’yu sürüklediği kazadan sonra her şey değişir. Niko komadan çıkar fakat hiçbir şeyi, hiç kimseyi hatırlamaz. Doktorlar bütün tedavileri denerler. Ama işe yaramaz. Niko her şeyi baştan öğrenir, okumayı yazmayı bile. Herkesle yeniden tanışır, Nazlı’ya olan aşkını hatırlamaya çalışır.
  Memik ve Eftelya ise artık evlidir. Ama anlaşamadıkları çok konu vardır. Memik türkü dinlerken Eftelya yan odada buzuki müziğinin sesini sonuna kadar açar.
  Ruşen tekrar Kahraman’ın yanında çalışmaya başlar. Muharrem’le çekişmeleri Kahraman’ı deli eder.
  Kadir, Stella’dan boşandığı için bunalımdadır. Ruşen’le her akşam efkar dağıtmaya giderler. Ruşen eve geç gelince Kahraman ortalığı birbirine katar.
  Nazlı, Niko’ya yardımcı olmak için sürekli aşklarını anlatır. Birbirlerine yazdıkları mektupları okutur, sevdikleri şarkıları dinletir, düğünlerini izletir.
  Ökkeş ve Hayriye, Kadir’e Stella’yı unutturabilmek için helal süt emmiş bir kız bulmaya karar verip, Kadir’i Civelek Aysel’le tanıştırırlar.
  Bu arada dünyaca ünlü bir doktoru Niko’nun tedavisi için Amerika’dan getirtirler. Doktor fiziksel bir sorun olmadığını, doğup büyüdüğü yerlere gitmesinin tedavi için iyi olacağını söyler.
  Artık karar Niko’ya kalmıştır. Ya Nazlı ile İstanbul’da kalıp kızlarının doğumunu bekleyecek ya da Atina’ya gidip geçmişini hatırlamaya çalışacaktır.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 9. #9

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 71.Bölüm Özeti

  Nazlı ile Niko ayrılıyor

  Feride ve Kahraman, Niko’nun ailesi ile birlikte Atina’ya gittiğini duyar duymaz soluğu İstanbul’da Nazlı’nın yanında alırlar. Kahraman kızlarını mağdur ettikleri için çok kızgındır. Herkesten habersiz Atina’ya gitmeye karar verir.
  Eleni, Niko’ya çocukluk anılarını anlatarak bir şeyler hatırlamasına yardım etmeye çalışır. Bu arada Eftelya , Memik’in evden gitmesini hazmedememiştir ve ayrılmaya karar verir. Kadir, Aysel’i aklından çıkaramaz, telefon eder ve mesajlaşmaya başlarlar. Niko ve Nazlı arasındaki soğukluk devam eder. Niko, Nazlı’nın söylediğini aklından çıkaramaz. ‘Sen hafızanı kaybettin ben sevgilimi.’ Kendini yetersiz hissetmektedir. Kadir ve Ruşen geceleri dışarı çıkmaya devam eder. Nazire bu durumdan çok sıkılmıştır. Buna bir son vermek için bir planı vardır. Kahraman Atina’da hastalanır, şekeri çıkar. Bir an için Niko’nun gözünün önüne Kahraman’ın fenalaştığı bir görüntü gelir ve ilacın yerini hatırlar. Nazlı, Niko’nun yolunu gözler. Atina’dan gelirken babasının Niko’yu da beraberinde getireceğini düşünür. Fakat Kahraman arayıp Niko’nun gelmeyeceğini İstanbul’a yalnız döneceğini söyler.
  Gaziler derneğinde ise seçim vardır. En güçlü aday Memik’tir.  Yabancı Damat 72.Bölüm Özeti

  Nazlı ile Niko aşk tazeliyor

  Ferdi’nin Niko’nun hafızasını yerine getirebilmek için bir planı vardır. Şok tedavisi uygulayacaktır.
  Niko ise tekrar hatırlayabilmek için Nazlı’yla aşklarının başladığı yere, Simi’ye gitmelerinin iyi olacağını düşünür.
  Feride ve Kahraman, yanlarına Ege’yi de alarak Gaziantep’e dönerler.
  Bu arada Nazire’nin sürpriz misafirleri vardır. Evimi Baştan Yarat programından gelirler. Beş kuruş vermeden bütün eşyaları yenileneceği için Nazire çok heyecanlıdır.
  Kadir, Aysel’e kavuşmak için gün saymaktadır. Fakat Ökkeş iki bayram arası olduğu için
  evlenemeyeceklerini söyler.
  Nazlı ve Niko, Simi’de aşklarını tazelerler. Niko bazen bir şeyler hatırlar gibi olur. Bir deniz kabuğunu bir müziği ama hepsi parça parçadır.
  Eftelya ve Memik inatlarından vazgeçmez, birbirlerini aramazlar. Memik’in siniri tepesindedir. Önüne gelene bağırır. Sonunda Memik’in doğum gününü bahane ederek Eftelya Gaziantep’e gelmeye karar verir. Kahraman’ların evinde Eftalya’nın geleceği duyulduğunda hummalı bir hazırlık başlar. Ta ki Niko’nun telefon edip Nazlı’nın doğum sancılarının başladığını söyleyene kadar.  Yabancı Damat 73.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko çok mutlu

  Nazlı’nın denizin ortasında doğum sancısı tutunca, yardım etmesi için Feride’ ye telefon ederler. Böylece bebek naklen dünyaya gelir.
  Kızlarını ilk kez kucağına alan Niko geçmişle ilgili bazı şeyleri hatırlamaya başlar. Niko iyileşmektedir.
  Gaziantep’e gelen Eftelya ile Memik ilk günden kavga etmeye başlar. Mihriban Hanım’ın yatak odasında duran fotoğrafını istemeyen Eftelya, Memik’i ikna etmek için başka yollar arar. Eski kocasının fotoğrafını da onun yanına asar.
  Kadir başkasının Aysel’i istemeye geleceğini öğrenince telaşlanır. Ruşen’i de alıp gizlice Aysel’lerin evine gider. Şüphelenen Aysel’in babası tüfeğiyle bahçeye fırlayıp, ateş edince Kadir yaralanır.
  Bu arada Celayir yeni tanıştığı bir kadına kur yapmaya başlar.
  Nazlı ve Niko bebekleriyle Gaziantep’e gelirler. Torunun gelişini kutlamak için çarşıda davul zurna çalınır, evde ise mevlüt okunur.
  İki aile de Gaziantep’e toplanınca bebeğin isminin ne olacağı tartışılır. Nazlı ve Niko ise kızlarına koyacakları isme çoktan karar vermişlerdir.  Yabancı Damat 74.Bölüm Özeti

  Memik’e doğum günü sürprizi

  Gaziler, Kahraman’ın dükkanını basarlar. Torununun adını Meryem Ana koyduklarını düşünmektedirler.
  Eftalya, Memik’in doğum günü için sürpriz parti hazırlığındadır. Evdeki herkesi canından bezdirir.
  Kadir, Aysel’in aşkından yemeden içmeden kesilir. Ökkeş sonunda Aysel’i istemeye gitmeye razı olur.
  Doğum günü partisinde herkesin Memik’e bir hediyesi vardır. En önemlisi ise Eftalya’nın hediyesidir. Memik’e şirket hisselerinin bir kısmını armağan eder. Memik bu armağanı kabul edince Kahraman ve Stavro çileden çıkar. Memik ve Kahraman dükkanda kavga ederler.
  Eftelya evde geçirdiği bir kaza sonucu ayağını burkar. Ama acısını abartıkça abartıp Memik’e naz yapar. Bu arada Nazire evin işleriyle ilgilenmekten çok yorulmuştur. Sonunda Nazlı’ya patlar ve iki kardeş kavga eder.
  Eftalya’nın, Ada bebek için getirdiği Rus dadı güzelliğiyle evdeki bütün kadınları tedirgin eder. Kadınlar dadıyı çirkinleştirebilmek için ellerinden geleni yaparlar.
  Stavro ve Eleni için Gaziantep’ten ayrılma vakti gelmiştir. Eftelya onlarla gitmeyi reddedip, kocasıyla kalacağını söyler. Fakat gitmeden önce Memik, Stavro’yu ziyarete gelir. Ona verecek bir emaneti vardır.  Yabancı Damat 75.Bölüm Özeti

  Evde ortalık karışıyor

  Feride, dadının güzelliğinden çok tedirgin olmuştur. Geceleri rüyasına bile girer. Gaziantepli bir dadı aramaya başlar.
  Gazetelerde Memik ve Eftelya’nın fotoğrafları “Türk Baklavasına Yunan Eli Değdi” başlığıyla yayınlanır. Kahraman aile mesleklerini Eftalya’nın sahiplenmesine bozulur ve Memik’le kavga eder.
  Mustafa Can sokakta bulduğu papağanı eve getirir. Papağan etrafında konuşulanları duyup tekrarlamaya başlayınca ortalık karışır.
  Kadir ve Aysel’in sözlenmelerini kutlamak için Niko, Ruşen, Muharrem ve Kadir eğlenmeye gider. Gittikleri türkü bar devredilmek istenen ve çok kar eden bir bardır. Niko, Ruşen ve Kadir ortak olarak barı işletmesini devir almaya karar verirler. Ama işin içinde Muharrem’in parmağı olduğundan ve onun bir dolap çevirdiğinden haberleri yoktur.
  Eftelya burkulan bileğinin hala acıdığını söyleyerek yürüyememe yalanına devam eder. Ama Feride’nin onu herkesin içinde tazı gibi koşturacak bir planı vardır.
  Celayir, Birgül’ü görmeye gider. Aralarında yakınlaşma başlar. Ama uzun sürmeyecektir. Kadir ve Aysel in düğününde Rabia, Celayir ve Birgül karşı karşıya gelirler.
  Aysel evlendikten sonra birdenbire huy değiştirir. Hayriye bu durumdan çok rahatsızdır.
  Eftelya evdekilerin onu istemediğini ve evden ayrılacağını söyler. Memik ise karısına sahip çıkarak birlikte otele yerleşmelerine karar verir. Nazlı ve Niko İstanbul’a dönmektedir. Ama havaalanında yaşadıkları bir karışıklık başlarına büyük bela açar.  Yabancı Damat 76.Bölüm Özeti

  Kahramanlar karakolluk oluyor

  Feride ve Nazire, eve dönmeleri için Memik ve Eftalya’dan özür dilemeye giderler. Fakat Eftalya eve dönmemeye kararlıdır.
  Nazlı gereksiz kıskançlıklarına devam eder. Kendini güzel bulmuyor, Niko ve Natali hakkında senaryolar kuruyordur. Niko ise Nazlı’nın garip davranışlarına bir anlam veremez.
  Feride, Nazire ve Hayriye, Türkü Bar’ı temizlemeye giderler. Aysel bir fırsatını bulup yine temizlikten kaçar.
  Memik ve Eftalya hallerinden memnun baş başa romantik günler geçirmektedir.
  Kahraman ve Ökkeş, Ruşen’lerin açılış için bastırdıkları ilanı görünce “Türkü Evi” in aslında “Türkü Bar” olduğunu anlar ve deliye dönerler.
  Asıl kıyamet açılışta kopacaktır. Bar tıklım tıklım doludur ama her şey ters gider. Türkücüler gelmeyince sahneye Feride, Nazire, Hayriye ve Aysel çıkar. Bunun üstüne kabadayı tipli birkaç adam haraç almak isteyince bar savaş alanına döner.
  İstanbul’da ise mafya, içinde Gaziantep müzesinden çalınan milyon dolarlık gerdanlık olan ayıyı aramaktadır. Sonunda Nazlı ve Niko’nun izini bulurlar ve takibe başlarlar. Artık ayının kimde olduğunu biliyorlardır. Ege ve oyuncak ayısının peşine düşerler.  Yabancı Damat 77.Bölüm Özeti

  Kahramanlar’ın evine silahlı baskın

  Tarihi eser kaçakçıları parkta Ege’den oyuncak ayıyı almaya çalışırlar ama başaramazlar. Nazlılar yaşanan bu olayın ardından şoke olurlar.
  Eftalya’nın otelde oturmaktan canı sıkılır ve Memik’e dünya turuna çıkmayı teklif eder.
  Döne’nin herkese güzel bir haberi vardır. Hamit’in terhisi yaklaşmış birkaç gün sonra dönecektir.
  Bu arada haraççılar Nazire’yi tehdit ederler. Çenesini sıkı tutmazsa çocuklarına zarar vereceklerini söylerler. Ökkeş’in aşiretinden iki adam güvenlik için evin önünde nöbet tutmaya başlar.
  Ruşen ve Kadir, Türkü Barın fiyasko açılışına üzülürken, çevre eşraftan da oranın zaten hiç iş yapmadığını, her şeyin düzmece olduğunu ve işin içinde Muharremin de olduğunu öğrenince ortalık karışır.
  Mustafa Can ve Zehra okulu kırıp sinemaya giderler ama başları belaya girer.
  Bütün aksilikler peş peşe gelince dükkanda bir felaketler zinciri yaşanır. Memik dünya seyahati için para almaya gelir. Mustafa Can dükkana polis getirir. Ruşen ve Muharrem’in onları dolandırdığını söyler. Haraççılar bu sefer dükkana Kahraman’a göz dağı vermeye gelirler. Bütün bunların sonunda olan Kahraman’a olur; fenalaşıp yere yığılır.
  Nazlı, babasının hastanede olduğunu öğrenince Gaziantep’e gelir. Baklavacıoğlu Ailesi’ni kötü bir sürpriz daha beklemektedir. İçinde milyon dolarlık gerdanlık olan oyuncak ayıyı almak isteyen kaçakçılar da Nazlılar’ın peşinden Gaziantep’e gelirler.  Yabancı Damat 78.Bölüm Özeti

  Kahraman İstanbul'a geliyor

  Oyuncağın içindeki gerdanlığı arayan soyguncular Nazlı’yı rehin alırlar. Kapıdaki korumalar durumdan şüphelenir.
  Akşam haberlerinde soyguncularla evde neler yaşandığı yayınlanır. Ev halkı görüntüleri kimin kaydettiğini merak eder. Herkes küplere binmiştir.
  Aysel’in şöhret olma hayalleri devam etmektedir. Bütün civelekliğini kullanarak Kadiri kaset yapmaya ikna eder.
  Kahraman girdiği şeker komasından sonra hala iyileşebilmiş değildir. Bütün aile onun için endişelenmektedir.Bu arada her şey ters gitmeye devam eder. Feride ve Nazire’nin Kahraman’dan habersiz Türkü Barda yaptığı altın gününü Kahraman basınca siniri yine tepesine çıkar. Bu sefer herkese küsüp kendini odaya kapatır.
  Aysel doldurduğu kaset yüzünden Ökkeş’ten azar işitir. Bunun üstüne Seda Sayanın TV programını arayıp Ökkeş’i şikayet eder. Ökkeş ve Hayriye canlı yayında Aysel’in telefon bağlantısını izleyince ortalık karışır. Aysel babasının evine gitmeye karar verir.
  Nazlı babasının durumuna çok üzülmektedir. Olanları unutup biraz kafasını dağıtması için onu İstanbul’a götürmeye karar verir. Planı babasını psikoloğa götürüp iyileşmesini sağlamaktır.
  Psikoloğa olan ilk randevusuna Stavro ile giden Kahraman çok şaşırır. Karşılarında alımlı, genç bir bayan doktor vardır. Stavro ve Kahraman doktor hanıma çarpılacaktır.  Yabancı Damat 79.Bölüm Özeti

  Kahraman’ın başı dertte

  Stavro ve Kahraman psikologdan çok etkilenmişlerdir. Stavro doktoru görebilmek uğruna terapiye başlar. Kahraman bu duruma bozulur.
  Nazlı, Kanal D’de “Yabancılarla Evli Olan Türkler” konulu bir programa katılır.
  Kahraman’ın yokluğunda evdekilerin rahat ve huzurlu halleri devam eder. Fakat Feride kocasını özlemeye başlamıştır.
  Nazire, TV’de gördüğü bir çocuk yarışmasına üçüzlerle katılmaya karar verir ve çalışmalara başlar.
  Hayriye, Kadir’in evi terk etmesine çok üzülür. Ökkeş’le dünürlerinin evine Kadir ve Aysel’i almaya giderler. Bu arada Natali’nin kocası ortaya çıkar. Kızı tehdit eder. Kazandığı paraları almak için de Nazlı’ların evine gelir.
  Muharrem binbir üçkağıtla türkü bara alıcı bulur. Fakat foyası ortaya çıkar ve silahlar patlar.
  Niko ve ailesi yaptıkları büyük anlaşmayı kutlamak için Çinli’lerle yemeğe giderler.
  Stavro’nun, psikolog Olcay Hanım’ı yemeğe davet ettiğini duyan Eleni şüphelenir ve takibe başlar. Sıkıştırınca da Stavro topu Kahraman’a atar. Kahraman’ın psikologdan hoşlandığını yemeğe de onun için davet ettiğini söyler. Eleni’ye söylediği yalanı Kahraman’a itiraf ettiğinde ise Kahraman çıldırır. Feride’ye söyleyeceğinden korkmaktadır.
  Bu arada Memik, gazetede Eftalya’nın bir Çinli’yle dans ederken çekilmiş fotoğrafını görünce ortalığı birbirine katar. Nazlı, TV programında tanıştığı İhsan’la Ege’nin başlayacağı yuvanın önünde karşılaşır.  Yabancı Damat 80.Bölüm Özeti


  Kahraman’ın içi kıpır kıpır

  Memik ve Eftelya’nın arası gazetede çıkan fotoğraf yüzünden hala açıktır. Gaziler de ellerinde gazeteyle dükkanı basınca Memik iyice sinirlenir ve boşanma dilekçesini avukata verir.
  Nazlı, Natali ile konuşup işten ayrılmasını istediğini söyler. Ama yaşayacakları bir kaza Nazlı’nın kararını değiştirecektir.
  Ökkeş’lere gelen bir mektupla evdekiler yine gerilir. Aysel başvurduğu şarkı yarışmasına kabul edilmiştir.
  Nazire ve Feride, üçüzleri “Kardeşler Yarışıyor” yarışmasına götürür. Nazire çok heyecanlıdır, kazanacaklarından emindirler. Ama kızlar başarısız olur. Nazire kopya vermeye çalışırken kendini öyle zorlar ki, ağzı bir karış açık kalıverir. Nazire’nin çenesi çıkmıştır.
  Kahraman’ın içi kıpır kıpırdır. Bir yandan Feride’nin, psikoloğun “Olcay Bey” değil de “Olcay Hanım” olduğunu öğrenmesinden korkmakta, diğer yandan da Olcay’a kur yapmaktan kendini alı koyamamaktadır.
  Niko’nun işleri yeni anlaşma yüzünden çok yoğundur. Ne çocuklara, ne de Nazlı’ya vakit
  ayıramamaktadır. Bir de Atina’ya gitmesi gerekince Nazlı çok bozulur.
  İhsan kızıyla gideceği hayvanat bahçesi gezisine Nazlı ve Ege’yi de davet eder. İhsan’ın Nazlı’ya olan hayranlığı artmaktadır.
  Eleni, Kahraman’ın Olcay Hanım’a hissettiklerini Feride’ye söylememiştir ama içi içini yemektedir. Sonunda bir fal bakma hikayesi uydurur. Amacı Kahraman’ı kenara sıkıştırmaktır.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

 10. #10

  mavimavis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Sermuharrir


  Durumu
  Offline

  Üyelik tarihi:
  10.03.2011

  Üyelik No: 9381

  Konumu:
  KALBIMIN YAZGISI ACI CEKMEKMIS


  Mesaj sayısı:
  6.203

  Tecrübe Puanı:
  7504454

  Ynt: Yabancı Damat


  Yabancı Damat 81.Bölüm Özeti

  Kahraman’ın başı büyük dertte

  Kahraman’ın yalan söylediği ve doktorun kadın olduğu ortaya çıkınca Feride, Kahraman’ın neler karıştırdığını öğrenmek için İstanbul’a gitmeye karar verir. İhsan’ın Nazlı’ya olan hayranlığı artmaktadır. Kızı Deniz’in doğum günü partisine Nazlı ve Ege’yi davet eder.
  Muharrem’in kafasında yine tilkiler dolaşmaya başlar. İş kuracağını söyleyerek, binbir duygu sömürüsüyle Ruşen ve Kadir’den para alır.
  Ruşen’den Feride’nin İstanbul’a geldiğini öğrenen Kahraman elinde bir buket çiçekle kapı önünde beklemeye başlar. Fakat Feride bir türlü gelmez.
  Memik Eftalya’ya boşanma davası açmıştır ama çok kederlidir. Eftalya’nın fotoğrafına bakarak birlikte dinledikleri şarkıları dinler. Torunları dedelerini üzgün görmeye dayanamayıp yardım etmeye çalışır. En çok da Mustafa Can üzülür. Ve Eftalya babaannesini arar. Bu sefer düşündüğü avanta değil dedesinin mutluluğudur.
  Bu arada Aysel şarkıcı olma hayalinden vazgeçmemiştir. Şarkı yarışmasına katılabilmek için evi terk etmeye kalkar. Kadir de Aysel giderse bende giderim deyince Hayriye oğlunu kaybetmemek için Aysel’le bir anlaşma yapar. Fakat bunlardan Ökkeş’in asla haberi olmayacaktır.
  Nihayet Hamit askerden dönmüştür. Fakat bir ayağı sarılıdır. Herkes çatışmada yaralandığını ve gazi olduğunu düşünür. Natali’nin kocası Nazlı’lara gelip huzursuzluk çıkarır. Bu sefer Ayhan’la Niko konuşur. Onu evinden nasıl uzak tutacağını biliyordur.
  Terapiye giden Kahraman. Dr Olcay ’a hissettiklerini itiraf eder ve kendisi için verdiği kararları açıklar. Dr Olcay’ın o gün bir hastası daha olacaktır. Feride Baklavacıoğlu!  Yabancı Damat 82.Bölüm Özeti

  Feride, kocası için kendini değiştiriyor

  Muharrem, “Yeni Bir Yıldız Doğuruyor Cast Ajansı” adlı yeni dükkanını açar. Kapının önünde kuyruklar oluşur. Herkes dizi ve filmlerde oynayabilmek için kayıt yaptırır.
  Eftelya, Mustafa Can’ a aldığı motoru gönderir. Memik, Eftelya’nın da geleceğini duyunca çok mutlu olur.
  Feride kocasına kendini beğendirebilmek için değişmeye karar verir. Elenin de yardımıyla saçından kıyafetine, makyajından yürüyüşüne kadar değişir.
  Memik’in avukatı Eftalya’yı ziyaret eder.
  Feride’nin yeni haline herkes çok şaşırır. Artık evin içinde bile döpiyesli ve makyajlı dolaşmaktadır.
  Bu arada Memik hevesle Eftalya’nın gelmesini beklemektedir. Ama gazetelerdeki “Antepli usta ihanete karşılık 1 milyon dolar tazminat istiyor” haberini görünce çılgına döner. Avukatın Memik’ten habersiz tazminat istediği ortaya çıkar. Memik durumu Eftalya’ya bir mektupla bildirir. Bu mesele onları bir kez daha sarsmıştır. Artık boşanmaktan başka seçenekleri kalmamıştır.
  Nazlı ve Ege, İhsan’ın evine kızı Denizin doğum gününe giderler. Niko, İhsan’ın karısının etrafında dolanmasından şüphelenmeye başlar. Denizin doğum gününde sürpriz bir misafir vardır. İhsan’ın eski karısı Emma!
  Gaziantep’te ise heyecan doruktadır. Aysel’in Ökkeş’ten habersiz katıldığı yarışmanın günü gelmiştir. Rabia, Feride, Hayriye ve Nazire de seyirci olarak gider. Aysel kazanmayı kafasına koymuştur. Fakat Feride ve Hayriye’nin Aysel’in kaybetmesini sağlamak için bir planı vardır.  Yabancı Damat 83.Bölüm Özeti

  Niko ile Nazlı arasında gerilim

  Aysel katıldığı şarkı yarışmasında birinci olunca Hayriye fenalaşır. Gaziantep’te herkes Aysel’in birinciliğini konuşmaktadır. Tabi Ökkeş de durumu öğrenir ve çılgına döner. Bir de aşiret işin içine girince durum iyice karışır.
  Mustafa Can yeni motoruyla Zehra’yı gezdirirken kızın babasına yakalanır. Kaçalım derken kaza yaparlar ve motorla Kahraman’ın dükkanından içeri girerler. Kahraman ceza olarak Mustafa Can’ın Zehra ile görüşmesini yasaklar.
  İhsan’a geri dönen eski karısı Emma kocasını Nazlı’ya kaptırdığını düşünür. Bu yüzden Niko’ya gidip Nazlı ve İhsan’ın doğum gününde çekilmiş ve İhsan’ın bilgisayarda montajlanmış samimi fotoğraflarını gösterir. Niko beyninden vurulmuşa döner. Nazlı’yı takibe başlar. Yuvanın önünde İhsan’ın Nazlı’ya çiçek verdiğini görünce karısının kendisini aldattığına iyice inanır.
  Mustafa Can, Zehra ile görüşüp konuşmayınca çareyi mektup yazmakta bulur. Ruşen eniştesinden de mektubu Zehra’ya vermesini ister. Ama Ruşen mektupta neler yazdığından habersizdir. Mustafa Can ve Zehra evden kaçmaya karar vermişler Ruşen de farkında olmadan buna arabuluculuk etmiştir. Esas kıyamet Kahraman bunu öğrendiğinde kopacaktır.
  Muharrem, Aysel’in şarkı yarışmasında birinci olduğunu duyunca elinde bir sözleşmeyle menajerlik teklif etmeye Ökkeş’lere gelir.
  Karısının kendisini aldattığını düşünen Niko bildiklerini Nazlı’ya öfkeyle anlatır ve fotoğrafları gösterir. Nazlı suçsuzdur ama durumu nasıl açıklayacağını bilemez. Nazlı ve Niko’yu zor günler beklemektedir.  Yabancı Damat 84.Bölüm Özeti

  Niko ile Nazlı boşanıyor

  Nazlı, İhsan’la hesaplaştıktan sonra, çocukları ve Natalie ile beraber Gaziantep’e ailesinin yanına gider. Niko evde yalnız başına zor arlar geçirmekte, çareyi içkiye sığınmakta bulmaktadır. Eleni ve Stavro, Niko’nun bu halinden dolayı telaşlanırlar.
  Nazlı, annesine Niko ile aralarında geçenleri anlatır. Niko boşanma davasını açar. Nazlı da Gaziantep’te tanıdık bir avukata gider. Niko çocukların velayetini ister.
  Kahraman, kızının avukatla görüştüğünü öğrenince, Niko’yu arar ve barışmalarını ister. Ama Nazlı da Niko da kararlıdır.
  Eftelya, İhsan ile görüşmeye gider fakat evde Emma’yı bulur. Eftalya Emma ile konuşunca, Nazlı’nın Niko’yu aldattığı konusunda şüpheye düşer.
  Kahraman’ın evinde yılbaşı ve bayram hazırlıkları vardır. Kahraman torunu Ege’yi sevindirmek için Ruşen’e çam ağacı almasını söyler. Ruşen ve Mıstık, babalarının verdiği parayı cebe indirip, ormandan ağaç keserler. Bu sırada da ormancılara yakalanırlar. Jandarma, ormancının şikayeti ile Kahraman’ın evine gelir. Mıstık ve Ruşen karakolluk olurlar. Kahraman deliye döner.
  Emma kızı Deniz’i kaçırır. İhsan deliye döner, doğru Emma’nın kaldığı otele gider. O sırada Emma, Deniz’le otelden uzaklaşacakken, İhsan’a yakalanır. Kavgaya tutuşurlar, polis çağrılır. Karakolluk olurlar. Karakolun önünde gazeteci ordusu merakla beklemektedir. Emma sinirle, gazetecilere fütursuz açıklamalar yapar.
  Niko’nun avukatı Gaziantep’e gelir. Niko’nun, çocuklarının velayetini istediği ortaya çıkar. Nazlı üzüntüden kahrolur. Nazlı çocuklarını asla vermeyeceğini açıklar. Evdekiler, avukatı kovmaktan beter ederler. Memik ise, siz ne yapıyorsunuz diye sinirle Eftelya’yı arar.  Yabancı Damat 85.Bölüm Özeti

  Niko ile Nazlı boşanıyor

  Nazlı ve ailesi, Niko’nun çocukların velayetini isteyecek kadar kalpsiz olduğuna inanamazlar. Evde herkes çok kızgın ve üzgündür. Bunun üzerine TV ve gazetelerde de “Yüzyılın aşkında ihanet” başlığı altında Nazlı ve İhsan’ın fotoğrafları yayınlanınca ortalık karışır. Kahraman’ın öğrenmemesi için ev halkı bin türlü yalan uydurur. Ama Celayir kötü haberi duyurmakta gecikmez. Kahraman gazeteyi okuduğunda Nazlı’nın suçlu olduğunu düşünür ve fenalaşıp hastanelik olur. Aynı anlarda gazetede fotoğrafları gören İhsan durumu açıklamak için Nazlı’yı arar. Ama telefona Feride ve Nazire cevap verir. Yüzüne felç inen Kahraman Nazlı’ya çok kızgındır. Kızıyla konuşmaz, hatta yüzüne bile bakmaz. Nazlı evden ayrılmaktan başka çaresi kalmadığını düşünür. Çocuklarını alıp evi terk eder. Bu arada Niko olanlardan sonra kendini içkiye vermiş perişan bir haldedir. Fakat şirkete gelen sürpriz bir ziyaretçiyle düşünceleri değişecektir. Niko cesaretini toplayıp Nazlı’ya telefon eder, ama artık çok geçtir. Bu arada Kahramanlar’ın evinde izlenilen bir haber, eve bomba düşmüş etkisi yapar.  Yabancı Damat 86.Bölüm Özeti

  Niko, Nazlı’dan af diliyor

  Televizyonda Emma’nın basın açıklamasını izleyen herkes, Nazlı’nın masum olduğuna emin olur. Kahramanlar ve Niko sürekli Nazlı’yı ararlar ama Nazlı’nın telefonu kapalıdır. Bu arada Natali’nin eski kocası Ayhan, Niko’yu rahatsız etmeye başlar.
  Aysel ünlü olmayı kafasına koymuştur. Muharrem’in menajerlik teklifini kabul ettiğini söylemeye ofisine gider. Ama çarşıdakiler onu tanımasın diye kılık değiştirmesi gerekecektir.
  Niko, Nazlı’ya kendini affettirmek için Gaziantep’e gider ama kimse Nazlı’nın nerede olduğunu bilmemektedir. Çocukların velayetini istediği için bütün aile Niko’ya çok kızgındır.
  Uzun boylu dekolte giyimli bir kadın, Muharrem’in ajansına ünlü olmak için gelir. Sokaktaki erkekler kadından gözlerini ayıramazlar. Celayir hemen atılır ve kadına kur yapmaya başlar. Bu arada Niko aldığı bir telefonla Nazlı’nın yerini öğrenir ve yola düşer.  Yabancı Damat 87.Bölüm Özeti

  Niko bıçaklanıyor

  Niko, Nazlı’yla buluşmak için, yıllar önce tanıştıkları kafeteryada bekler. Ama Nazlı yerine Zeynep gelir ve Nazlı’nın görüşmek istemediğini söyler. Niko perişan olur. Günü Ege ile birlikte geçirir. Ege’yi bırakmak üzere Zeynep’in evine gittiğinde Nazlı ile karşılaşır. Aysel ve Nazire klip çekimi için stüdyoya giderler. Ama Ruşen ve Kadir stüdyoyu basınca ortalık karışır. Ruşen ve Kadir, Nazire ile Aysel’den bunun hesabını sormaya kararlıdır. Ancak Aysel’in başı dönmeye başlar, herkes hamile olduğunu düşünür. Bütün aile çok sevinçlidir. Mustafa Can, öğretmenlerine babasının ölümcül hasta olduğunu söyledikten sonra, onun bu durumuna üzülen öğretmenleri notlarını düzeltirler. Mustafa Can da bu durumu kullanarak hem evdekileri kandırır, hem de karne hediyeleri ister. Nazlı ve Niko’nun barışacağını düşünen aileleri, ayrılık haberlerini alınca çok üzülürler. Muharrem ve Celayir, Berrak’a deneme filmi çekerler. Celayir de filmde oynar ve samimi sahnelerde coşar. Açık saçık bir film olur. Berrak kaseti Muharrem’in ofisinden çalar. Amacı kaseti Rabia’ya göstereceğini söyleyerek Celayir’den para istemektir. Bu arada televizyondan alınan kötü bir haberle herkes İstanbul’da toplanır. Haberin başlığı “ Yabancı Damat Niko bıçaklandı” dır.  Yabancı Damat 88.Bölüm Özeti

  Niko ile Nazlı’nın yüzleri gülüyor

  Feride ve Kahraman hastaneden eve çocukların yanına geldiklerinde Ayhan’ı evde bulunca paniğe kapılırlar. Bir ara Feride arkadan dolanıp elindeki vazoyu Ayhan’ın kafasına indirir. Ayhan yere yığılır. Bu arada Nazlı ve Niko barışmalarının sevincini yaşamaktadırlar. Ruşen, Rabia’ya laf söylediği için Nazire’yi azarlar. Bunun üstüne Rabia, Nazire’ye gelip yine felaket tellallığı yapınca Nazire dayanamayıp Rabia’yı evden kovar.
  Niko hastaneden taburcu olup eve gelir. Bütün aile bir aradadır. Bu arada Feride, Natali’ye kafayı takar. Nazlı’ya işten çıkarması için baskı yapar. Konuşulanları duyan Natali evden ayrılmaya karar verir. Celayir, Berrak’a istediği parayı verir ama Berrak bu kadarla yetinmeyecektir.
  Aysel’in hamileliği aileyi sevince boğar. Ökkeş bütün çarşıya baklava dağıtır. Bu güzel haber klip olayı yüzünden kavgalı olan Kadir ve Ruşen’in barışmasına sebep olur.
  Kahramanlar, Gaziantep’e döner. Stavrolar da otele gidince Nazlı ve Niko baş başa romantik bir gece geçirir.
  Eftelya ve Memik boşanma davasından hemen önce evliliklerine son bir şans tanımak için Uludağ’a baş başa tatile giderler. Ama Memik’in dağda bir bayanla arkadaşlık etmesi Eftelya’yı çileden çıkarır.
  Kahramanlar gece yarısı kapı zilinin deli gibi çalınması ve yumruklanmasıyla uyanırlar. Kapıdaki adamlar Ruşen’in açık bıraktığı vana yüzünden dükkanı su bastığını haber verirler. Herkes üstündeki pijamalarla dükkana koşar. Su baskınının üstüne birde tesadüfen dükkana gelen öğretmenden, Mıstık’ın “babam ölümcül hasta” yalanıyla karnesini kırıksız getirdiğini öğrenen Kahraman fırtına gibi eve gider.  Yabancı Damat 89.Bölüm Özeti

  Memik ile Eftelya boşanıyor

  Kahraman, Mustafa Can’ın, dükkana gelen öğretmeninden “babam ölümcül hasta” yalanını söylediğini öğrenince eve gelip karne partisini dağıtır. Mustafa Can yalan söylediği için cezalandırılır.
  Uludağ’da Memik’i başka bir kadınla görünce kaza geçirip bacağı kırılan Eftelya ambulansla İstanbul’a getirilir. Ertesi gün boşanma davaları vardır. Eftelya boşanmaya kararlıdır. Nazlı ve Niko’yu da şahit seçer. Davadan sonra Eftelya Atina’ya Memik de Gaziantep’e dönecektir.
  Berrak, Celayir’den yine para isteyince Celayir küplere biner. Kahraman ve Ökkeş de olayı öğrenir. Karakola gidip Berrak’ı şikayet etmekten başka çareleri yoktur. Celayir parayı verirken yapılan operasyonla Berrak suçüstü yakalanır. Ama olaylar asıl şimdi başlayacaktır. Berrak’ın hiç bilmedikleri bir yönünü öğrenirler.
  Ökkeş’lerin evinde bebek sevinci devam etmektedir. Fakat Aysel bebeğin sanat hayatına engel olacağını düşünür. Kafası karışmıştır ve bebek için hazır olmadığını düşünür.
  Bu arada Gaziantep kanallarında ilginç bir haber yer alır. Yüzleri kapatılmış iki oyuncunun oynadığı erotik bir film yayınlanır. Haberi izleyen Feride, Hayriye ve Nazire soluğu Rabia’nın evinde alırlar.
  Boşanma davasını öğrenen Kahraman İstanbul’a gelir. Fakat Nazlı’nın evinde Stavro ve Eftelya ile karşılaşınca ortalık karışır..  Yabancı Damat 90.Bölüm Özeti

  Nazlı ve Niko’ya kötü sürpriz!

  Memik, memleketinde kimsenin Eftelya ile boşandığını öğrenmesini istemez. Kahraman, Ruşen’i arar ve ona bu konuda konuşmamasını tembihler. Ama Ruşen dedesinin boşandığı haberini çoktan ilan etmiş, Gaziler türkü söyleyip kutlamaya başlamıştır bile.

  Memik ve Eftelya’nın boşanmasının ardından, iki aile arasında başlayan husumet devam eder. Stavro, Memik’i arayıp, davul zurnayla kutlama yapıldığını duyunca çok sinirlenir. Eftelya ve Niko’ya haber verir. İki ailede birbirine kızgındır.

  Celayir ve Rabia’nın arası kadın meselesinden dolayı hala açıktır. Rabia kocasını eve almaz. Boşanma davası açar. Celayir, Ökkeş’in evinde yatıp kalkmaya başlar. Hayriye adamın haline acıdığı için Rabia ile konuşmaya karar verir. Ruşen, Kahraman’dan işittiği azarlar yüzünden canından bezer ve Nazire’ye dayanamayacağını söyler. Ruşen, Nazire’ye Gaziantep’ten gitmeyi teklif eder.
  Nazlı ve Niko, küçük bir kıza arabayla çarparlar. Kızı hastaneye götürürler. Emine adındaki bu küçük kızın sokaklarda mendil sattığı ortaya çıkar. Niko hastaneye gelen polise rica edip, Emine’yi iyileşene kadar, bir iki gün evlerinde misafir etmek istediğini söyler. Fakat Emine’nin, “baba” kelimesini duyduğunda korktuğunu fark ederler. Nazlı ve Niko, Emine ve Ege’yi alıp güzel bir gün geçirmek için lunaparka giderler. Günün sonunda eve geldiklerinde Nazlı ve Niko’yu kötü bir sürpriz beklemektedir.
  • Otelde Aşk Başkadır

  • Romantik - Komedi'de


  • ( mavimavis & Sorina )

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •