PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elveda RumeliSayfa : [1] 2 3 4

siyahgül
22.08.2007, 12:46
ELVEDA RUMELİ


Yapım : Adam Film / Tarkan Karlıdağ
Yönetmen : Serdar Akar
Senaryo : Ali Can Yaraş
Müzik :
Yayınlanacağı kanal : ATV


Oyuncular :
Erdal Özyağcılar - (Sütçü Ramiz)
Şebnem Sönmez - (Fatma)
Hande Subaşı
Gülçin Şantırcıoğlu
Ertan Saban
Tuna Orhan
Tolgahan Sayışman
Engin Akyürek
Bedia Begovska
Gökhan Mete


Genel Özet : (Dönem Dizisi)
1900'lü yılların başlarında geçen dramatik bir hikaye.
Osmanlı'nın 500 yıllık vatan toprağı Rumeli'den çekiliş dönemindeki siyasi ve sosyal olayları da konu edinen dizide, Özyağcılar bir Osmanlı köyünde, ailesini sütçülük yaparak geçindirmeye çalışan dürüst ve biraz da sinirli bir adam rolünde.
Türklerin Makedonyada yaşadıkları acıları ve zorluklarında kaleme alınacağı dizide makedon oyuncu ve teknik ekibe yer verilecek.

Yıl 1899...Manastır yakınlarında bir Osmanlı köyü...Türk, Arnavut,Makedon bir çok farklı etnik grup bu köyde bir arada yaşamaktadır; fakat bir süredir Balkanlar kaynamaktadır..Balkan harbinin ayak sesleri duyulmaya başlamıştır ve 500 yıldır bir arada kardeşçe yaşayan köy halkı arasında belli gerilimler doğmaya başlamıştır.Kahramanımız Ramiz, karısı ve üç kızıyla birlikte bu köyde sütçülük yaparak geçimini sağlamaktadır.Oldukça fakir bir adam olan Sütçü Ramiz,bütün bu siyasi kargaşa arasında ailesinin geçimini sağlamakta oldukça zorlanmaktadır.Tam manası ile bir halk tipi olan Ramiz biraz Nasreddin hoca biraz Bekri Mustafa biraz Karagöz karışımı bir tiptir. Kızlarına da çok düşkün bir baba, yüreğinde hiç kötülük olmayan bir adamdır. Ama gelenek ve göreneklere sıkı sıkıya bağlı biridir.Karısı Fatma ise aslında hem bu gürültücü adamı hem de evi çekip çeviren asıl kişidir. Kızları evlilik çağına gelmişlerdir.Fatma bir süredir kızlarını iyi ve zengin kocalarla evlendirmek kaygısına düşmüştür.

“ELVEDA RUMELİ” Ramiz ve ailesinin ekseninde gelişen olayları anlatırken, fonda Balkanlardan çekilmekte olan cihan imparatorluğunun o yıllarına da ayna tutacak..Sonunda Balkanlardaki varlığı sona eren Osmanlı imparatorluğu Rumeli topraklarından çekilirken, Ramiz ve ailesi de İmparatorluk gibi yaşadığı toprakları terk ederek, zorunlu bir göçe maruz kalacak..

“ELVEDA RUMELİ”de 500 yıllık hakimiyetten sonra, Rumeli’ye Elveda diyen bir halkın hikayesini kimi zaman kahkahalarla kimi zaman gözyaşlarıyla izleyeceksiniz..

ZEZE
05.09.2007, 07:53
ELVEDA RUMELİ dizisi hakkında çıkan tüm haberleri forum kuralları çerçevesinde ekleyebilirsiniz...


BizimHikayelerimiz

ZEZE
05.09.2007, 07:53
ELVEDA RUMELİ dizisi hakkındaki tüm resimleri buradan paylaşabilirisiniz….


BizimHikayelerimiz

ZEZE
05.09.2007, 07:54
http://img224.imageshack.us/img224/5625/elvedarumelierdalozyagcdk1.jpg (http://imageshack.us)

ZEZE
05.09.2007, 07:54
http://img224.imageshack.us/img224/6263/elvedarumelihandesubasimo9.jpg (http://imageshack.us)

ZEZE
05.09.2007, 07:55
ELVEDA RUMELİ dizisi hakkında tüm yorumlarınızı forum kuralları çerçevesinde burada yapabilirsiniz...


BizimHikayelerimiz

ZEZE
06.09.2007, 09:43
Arkadaşlar... vallahi ben adı ve konusu görünce dedim.. kesin savaşlı ağır bir dizi başlıyor...
ama dün fragmanı izleyince yanıldığımı anladım....fulll komedi bir dizi bizi bekliyor anlaşılan..
sütçü ramiz baba ve kızları... birde onun etrafında peydah olan erkekler... :blush
açıkçası erdal özyağcıları antep şivesinden sonra göçmen şivesiyle duymak biraz tuhaf geldi ilk başlarda
ama sonra çabuk alışıyor insan.. ehh buda erdah özyağcıların iyi bir oyuncu olup bize her rolü sevdirmesinden..
açıkcası ben dün fragmanda birini daha gördüm TOLGAHAN SAYIŞMAN... tamam oyuncu listesine adı vardı
ama ne bileyim ekranda görmek çok hoş.. birde ENGİN AKYÜREK varmış.. yabancı damadın.. Kadiri....
ehh ramiz babanında 2 yetişkin kızı var... sanırım... hande yi tolgahanla... Enginede diğer kız düşer gibi geliyor..ama ben en çok.. ramiz bababın karısı rolündeki şebnem sönmezi merak ediyorum..
zira kendisine Erkekler Ağlamazın ramizesi olarak hala hayranımdır...
kısacısı adına aldanmayın arkadaşlar komedi bizi bekiyor.. :))
ve ben ekran karşısında geçirieceğim komedi dolu 2 saate hiç hayır demem.. ZEZE... :flag

acarmuhabir
09.09.2007, 01:40
adını duydugum berı cok ılgımı cekıoo da frgamnı cıkmadan bırde fragmanı gorunce komık olması benı 12 den vurdu tarıh eslıgınde komık ama aynı zamanda huzunlı bır hıkaye sabırsızlıkla beklıorum sımdıden heyecan sardı benı :clapp :oly :bando :oly

gizem_000
12.09.2007, 12:29
ne zman başlıo....
saat..kaçta..bilen warmı..?:D

acarmuhabir
14.09.2007, 00:16
gızemcım persembe 19.30 da baslıyr :party6 :party6

ZEZE
20.09.2007, 09:00
Elveda Rumeli bu akşam 'de merhaba diyecek


atv'nin yeni dönem dizisi Elveda Rumeli, bu akşam saat 19.30'da izleyiciyle buluşacak. Osmanlı'nın çöküş dönemi, Balkanlar'daki göçü, gerçek yaşamı ve insan hikayelerini anlatan dizi, kah ağlatacak kah güldürecek..

Hatırla Sevgili'yle yapımcılıkta da iddialı olduğunu gösteren atv, yine dev bir prodüksiyona imza atıyor. Başrollerini Erdal Özyağcılar ve Şebnem Sönmez'in üstlendiği dizi, bu yılın en iddialı yapımlarından biri olmaya aday.

YURTDIŞINDA ÇEKİLİYOR
Tamamı yurtdışında çekilen ilk dizi olma özelliğini taşıyan Elveda Rumeli, 1896 yılında Balkan Savaşları sonrasında, Türkler'in Balkanlar'dan göçünü anlatıyor. Dizi aynı zamanda Osmanlı'nın son dönemine de ayna tutuyor. Sütçü Ramiz Efendi, hanımı Fatma, beş kızı ve üç damat adayının çevresinde geçen trajikomik olayların konu alındığı dizi, izleyiciyi kimi zaman ağlatacak kimi zaman ise kahkahaya boğacak. Sinema ve televizyon dizilerinin başarılı yönetmeni Serdar Akar'ın imzasını taşıyan 'Elveda Rumeli'nin yapımcılığını ise Tarkan Karlıdağ üstleniyor. Senaryosunu Alican Yaraş'ın yazdığı dizinin müziklerinde ise; 'Hatırla Sevgili' için yaptıkları müziklerle adlarından söz ettiren Kemal Sahir Gürel, Erdal Güney ve Hüseyin Yıldız'ın imzası var. Erdal Özyağcılar ve Şebnem Sönmez'in başrolünü üstlendikleri dizinin oyuncu kadrosu ise şöyle: Tuna Orhan, Hande Subaşı, Gülçin Şantırcıoğlu, Ertan Saban, Tolgahan Sayışman, Engin Akyürek, Filiz Ahmet, Bedia Begovska ve Gökhan Mete. Kadroda ayrıca birçok Makedonyalı Türk de bulunuyor ve çoğu konservatuvarın tiyatro bölümünde okuyor. Yaklaşık 140 kişilik bir ekiple çekilen 'Elvada Rumeli'nin teknik ekibinin ise neredeyse tamamı Makedonlardan oluşuyor.


Makedonya'daki çekimden notlar...


SİNEMA FİLMİ GİBİ OLDU
Dizide; Sütçü Ramiz karakterini usta oyuncu Erdal Özyağcılar canlandırıyor. 'Yabancı Damat'ta Antep şivesiyle konuşan başarılı oyuncu, bu defa da Rumeli şivesiyle karşımıza çıkıyor. Çekimlerden önce şiveyle ilgili bir ön hazırlık yapan Özyağcılar, yeni konuşma tarzını oldukça benimsemiş gözüküyor. Çok iddialı bir dizi çektiklerini söyleyen usta oyuncu şöyle konuşuyor: "Kullanılan mekanlar gerçek. Konu tamamen yaşanmış hikayelerden oluşuyor. Adeta sinema filmi gibi bir dizi oluyor. Komedi ve dramın iç içe olduğu bir proje bu. Nasreddin Hoca komedisi gibi..."

* Dizinin çekimleri Makedonya'da Bitola'da, yani Manastır'da yapılıyor. Çekimlerin yapıldığı köy ise Bitola'ya 45 dakika uzaklıkta.
* Dizinin oyuncularının hemen tamamı şive çalışması yaptı. Oyuncular ilk şive derslerini, dizide Alexi karakterini canlandıran ve Makedon Türkü olan Ertan Saban'dan aldı. Derslerine şimdi de, dizide Papaz karakterini canlandıran Zikir Bey'le devam ediyorlar.
* Olayların geçtiği dönem; Atatürk'ün öğrencilik yıllarını, Elena ile büyük aşk yaşadığı, İttihat ve Terakki hareketinin filizlendiği ve Jöntürkler'in ilk siyasi feyizlerini aldıkları dönemi de içine alıyor. Yönetmen Serdar Akar, dizinin arka planındaki siyasi manzarayı aktarırken, Mustafa Kemal ve Enver Paşa'yı da ekrana taşıyacak.
* Döneme uygun 300'ün üstünde kıyafet diktirildi. Ayrıca çekimlerin yapıldığı mekanlar döneme uygun olarak ya baştan inşa edildi ya da giydirildi.
* Dizide kullanılan figüranlar bile, Makedonya'da konservatuvarda oyunculuk eğitimi alan öğrencilerden oluşuyor.


Her bölüm için 7 saat senaryo çalışıyoruz


Şebnem Sönmez dizide Sütçü Ramiz'in eşi, beş kız çocuğu annesi Fatma'yı canlandırıyor. Rumeli şivesini doğru şekilde konuşabilmek için hala çabaladıklarını söyleyen başarılı oyuncu, her bölüm için yaklaşık 7 saat senaryo üzerinden okuma çalışması yaptıklarını anlatıyor: "Savaşın, siyasetin, karmaşanın etkisi altında kalan bir toprağı ve insan topluluğunu anlatıyoruz. Bu dizide herkes, her şeye rağmen birbirini çok seven insanlar görecek."

KALİTESİ TARTIŞILMAZ
Hande Subaşı ise Sütçü Ramiz'in ortanca kızı Vahide'ye hayat veriyor. Subaşı; kalitesi tartışılmayacak bir projeye başladıklarını belirtiyor: "Eğlenerek çok güzel bir iş ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Bence seyirci de izlerken çok keyif alacak. Hem öğrenecek, hem gülecek. Bu dizide her türlü duyguyu bir arada bulabilirsiniz."Sabah Gazetesi / Günaydın Eki - 20.09.2007

Asteria
20.09.2007, 22:30
Bence yeni sezonun en kaliteli, en lezzetli ve en iyi dizisi :good

Gerçekten çok beğendim arkadaşlar. Çok büyük emek harcanmış. Jeneriği bile bir sanat harikasıydı.
En ufak ayrıntıyı atlamamışlar. Herşey büyük bir titizlikle hazırlanmış. Mekanın bozulmamış güzelliği, tarihi yapısı, oyunculuk, öykü, karakterler, anlatım.. Hepsi dört dörtlüktü.

Umarım reyting olarak da hak ettiği yeri alır. :clapp

Gerçekten kaliteli ve eğlenceli bir yapım arıyorsanız tavsiye ederim. :flw

MADITA
21.09.2007, 08:55
Slm Mor cadim,

valla ne diyeyim...Bende coook begendim! :lv5 :lv5 cic1 cic1 cic1
Mekan süper, giysiler süper....sive süper...VEEEE oyuncular süperrrr !!!! :ole :ole :ole


Üstelik gercekten cok hos bir dizi, ince mizahli...komik...! :dil :dil

Erdal Özyagcilar ve Sebnem Dönmez....mükemmel ! :party5 :party5 :party5

Ben bu diziyi seyredicem, KV ile cakissa bile..! :party6

EDIT:
...Boran ve Sila'nin bacak atma sahnesine rakip sahne vardi....EÖ ve SD'in :blush :hyste :hyste

yoklugun
21.09.2007, 09:02
gerçekten çok güzel bir dizi tarz olsun kılık kıyafet konuşma yaşam tarzı çok şahaneydi
gerçekten izlenmeye değer bir filim bunun gibisi yoktu çok komik ve aşk kokan bir dizi olacak

ZEZE
21.09.2007, 09:15
Vallahi akşam ne olursa olsun izleyecem diyerek oturdum ekranını başına...
mor cadım gerçektende jenerik bir harika.... oyuncuları.. konu... ve dizi ondanda harika..
ben çok beğendim... sütçü ramiz ve karısının maceralarını... tabi kızlarınıda unutmamak lazım... :mercibeni en çok güldüren sahnelerden biride ramiz ile karısını akşam yataktaki halleri. :hyste
evte madita o ne bacak atmaydı öyle... aralarındaki aşk-tutku-sevgi muhteşemdi... :opck
hatta gece uyanıp tavuğunu alarak geri yatması... sonra tavuğu kaş göz işaretleriyle susturması
ahh ramiz efendi hayvanları pek seviyor baksanıza ineği için bir damat bile bulmuştu... :mar1ama bana çok kısa geldi.. sanırım maç nedeniyle normal süresiyle yayınlamadılar..
onun yerine gelecek hafta neler olacağını gösterdiler.. :dance
olaylar gelecek hafta daha da çok karışacağa benziyor..
baksanıza.... haneye erkek geliyor.. hemde ne erkek Tolgahan Sayışman... :blush
reytinglere gelince ben açıkcası ilk bölümü yüksek beklemiyorum..
hem maç... hemde KV vardı... o yüzden çok yüksek olmasada :soorry
hafta kv kendi saatine dönünce ve maç olmadığında hak ettiği reytingleri alacaktır... :yes

siyahgül
25.09.2007, 15:36
Hande Subaşı, Elveda Rumeli dizisinin kadrosundan annesi yüzünden çıkartıldı!!

Hande Subaşı çekimleri Makedonya'da yapılan ve henüz birinci bölümü yayınlanan Elveda Rumeli dizisinin kadrosundan çıkartıldı. Bu ayrılığa çekimlerde kızının yanından ayrılmayan ve zaman zaman kızını sahneleriyle ilgili çekim ekibine müdahalelerde bulunan annesinin yüzünden gerçekleştiği iddia ediliyor.Daha önce de manken Şebnem Schaefer, annesinin yanından bir an olsun ayrılmaması nedeniyle günlerce konuşulmuştu.

Hande, bir bölüm oynadıktan sonra çekimlerin yapıldığı Makedonya'nın Manastır kentine elveda diyerek bavulunu toplayıp annesiyle İstanbul'a döndü. http://www.elvedarumelidizisi-online.blogspot.com/ da yer alan habere göre Hande Subaşı'nın kadrodan çıkartılmasında oyunculuğunun yetersizliği, sesli çekilen dizilerde sesini yanlış kullanılması gibi kusurlarının değil, setteki davranışlarının etkili olduğu öğrenildi. Özellikle yanında götürdüğü annesinin sete kızının sahneleriyle ilgili ekibe sürekli müdahalelerde bulunması ve kızıın yanından bir an olsun ayrılmaması rahatsızlık yarattı ve bu değişiklik gerçekleştirildi. Hande Subaşı'nın yerine kimin getirileceği henüz belirlenmiş değil.

siyahgül
01.10.2007, 09:42
"Elveda Rumeli" dizisinin kadrosundan çıkartılan Hande Subaşı'nın yerine Berrak Tüzünataç'ın geleceği konuşuluyor...

Hande Subaşı'nın diziden ayrılmasına, çekimlerde kızının yanından ayrılmayan ve zaman zaman sahnelerle ilgili çekim ekibine müdahale eden genç kızın annesinin yolaçtığı iddia edilmişti. Annesinin profesyonel anlamda menajerliğini yaptığını ve bu olayın onun davranışlarıyla ilgisi olmadığını vurgulayan Subaşı, "Kanalla prosedür gereği yapacağım sözleşmede uyumsuzluk yaşadım ve prensiplerim gereği ayrılmak zorunda kaldım. 1,5 ay Makedonya'da çekim yaptık. Ekiple ve yapımcımızla hiçbir problemim olmadı" dedi.

PaN ZeHiR
16.10.2007, 09:00
5.Bölüm..........18 Ekim Perşembe \ 20:00 \ ATV


RAMİZ VE MUSTAFA TUTUKLANDI!

Komutan Cezmi kaçak olduğuna emin olduğu Mustafa ve Ramiz’i tutuklatıyor! Dilaver Kaymakam onları kurtarmak için uğraşırken; yakın bir köy çeteciler tarafından baskına uğruyor!

Komutan Cezmi , Namık’ın; kaçak Tıbbıyeli Mustafa olduğunu ispat ettiğini düşünerek, Mustafa ve Ramiz’i tutuklayıp hapse atar. Fatma endişe içinde kocasının kurtulması için dua etmektedir.

Vahide, Dilaver Kaymakam’a haberi yetiştirir. Kaymakam, Ramiz ve Mustafa’yı kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Bu sırada Hasan’la buluşmaya giden Hatice olanlardan habersiz, Hasan’la ağaçta mahsur kalır.

Karakolda Cezmi ve Dilaver arasındaki gerginlik büyürken, yakın bir köyün çeteciler tarafından basıldığı haberi gelir.

ela gizem
17.11.2007, 12:40
9.BÖLÜM..........19 KASIM 2007 PAZARTESİ\SAAT 21.50 \ATVHatice ve Hasan’ın düğünü neşeyle devam etmektedir. Dimitri son anda Tetikler Köyü’nü basmaktan vaz geçerek çetecilerin yönünü Pürsıçan’a doğru çevirir. Kasap Cabbar düğünde boy gösterirken yaşanan gerginlik yerini tatlı bir süprize bırakmıştır ki; Dimitri ve çetesi düğün yerini basarlar. Pürsıçan Kasabası artık çetenin hedefidir, Ramiz’in ailesini ve tüm köylüleri zorlu zamanlar beklemektedir.

angel_fatma
10.12.2007, 09:08
http://img513.imageshack.us/img513/6492/5359f81b4b2c6047827f274gc6.jpg

'Elveda Rumeli'nin seti milli takım kampı gibi!

atv'nin Makedonya'da çekilen dizisi 'Elveda Rumeli'nin oyuncuları tıpkı milli takım kampındaymış gibi yaşıyor. "Böyle bir dizide rol almaktan çok mutluyuz ama gurbette çalışmak zor" diyen set ekibi en çok dondurucu soğuktan şikayetçi.....

Erdal Özyağcılar: Elveda Rumeli'nin çekimleri harika gidiyor. Makedonya'da milli takım kampında gibiyiz. Bu bir takım oyunu... Hepimiz özverili bir şekilde çalışıp, rolümüze saldırıyoruz. Çok zor şartlar altındayız ama işimizi severek yaptığımız için bunların hepsi vız geliyor.

Şebnem Sönmez: Dizimizi izleyen çocuklar esprilerle ilgileniyor. Gençler aşk hikayelerine bayılıyor. Orta yaş grubu için ise işin kurgusu ve tarihi kısımları önemli. Bir anlamda, bu doku içerisinde insanın her halini anlatıyoruz. 'Elveda Rumeli'de herkesin kendinden bir şeyler bulduğunu düşünüyorum.

Elveda Rumeli atv ekranlarında fırtına gibi esmeye devam ediyor... Erdal Özyağcılar ve Şebnem Sönmez'in başrollerini üstlendikleri dizi izleyiciyi kimi zaman kahkahaya boğuyor, kimi zaman duygulandırıyor. Tamamı yurtdışında çekilen ilk Türk dizisi olma özelliğini taşıyan 'Elveda Rumeli'nin seti Makedonya, Bitola (Manastır)'da... Türkiye'den birçok ünlü ismin görev aldığı dizide Makedonya'da yaşayan Türk asıllı oyuncular da var. Serdar Akar'ın yönettiği 'Elveda Rumeli'de oyuncuların performansı kadar çekim yapılan köy ve çarşı da izleyiciyi büyülüyor. Biz de Manastır'a gidip dizi ekibinin günlerini nasıl geçirdiğine baktık. Futbol takımı kampındaymış gibi yaşayan oyuncuların en çok şikayet ettikleri şey soğuk hava...

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,9DC00E896FA14A9F8551A448BF3B4DBE.html

PaN ZeHiR
13.12.2007, 11:52
Bir tutam insanlık

Pazar gecesi Kanal D'nin yayınladığı Bir Tutam Baharat filmini büyük bir ilgiyle izledim. O saatte çok cazip programlar olmasına rağmen, gözümü ekrandan alamadım. Ülkemizde vizyona girme şansı bulamayan film, damağımda tıpkı tarçın gibi nahif ama etkili bir tat bıraktı. Yönetmen Tassos Bonlimetis filmin hammaddesi olan asetatın üzerinde öylesine doğal bir doku oluşturmuştu ki, neredeyse mutfakta pişen tüm yemeklerin kokusunu alabiliyordum. Bonlimetis'in sinemasından, sanat filmi yapmak adına kişisel hırslarını ve fantezilerini izleyici üzerinde tatmin etmeye kalkan bazı yönetmenlerimizin payına çokça ders düşüyor. Film, yemek yapmanın sadece karın doyurmak için girişilen bir faaliyetten ibaret olmadığı felsefesinden hareketle, hayatımızı ne tür baharatlarla lezzetlendirebileceğimizin ipuçlarını veriyor. İki vatan arasında sıkışıp kalan İstanbullu bir Rum'un, 35 yıl sonraki geri dönüşünde, baharat katmayı unuttuğu hayat yemeğinin nasıl tatsız tuzsuz hale geldiğini vurguluyor. Aslında içinde koyu milliyetçileri, hamaset edebiyatçılarını rahatsız edebilecek sert söylemler barındırmasına rağmen, film Ege'nin iki yakasını öyle bir insanlık paydasında buluşturuyor ki, itiraz için ayağa kalkanlar bile özür dileyerek yerine oturuyor. Ne gariptir ki, aynı gün atv'de Elveda Rumeli'nin tekrar bölümü vardı. Rumeli'den göçe zorlanıp, anavatanında "yabancı" muamelesi gören Türkler... Ve İstanbul'dan sınır dışı edilip, Atina'da "Pis Türk" aşağılanmasıyla karşılanan Rumlar... Gurbetin sılaya dönüştüğü, sılanın gurbete vardığı, anavatan özleminin "ara vatanlarda" tütsülendiği yitik yaşamlar... Şu "sürgün" ne garip bir kelimedir. Hem bir yerlerden sürülmeyi anlatır hem de uç verip, filizlenmeyi... Bir Tutam Baharat ve Elveda Rumeli bana bir tek şeyi anlattı: Sürgündeki "sürgünler" şu küçücük botanik bahçemizin en değerli bitkileridir. Onları koruyalım, kollayalım, üzerine titreyelim...


Yüksel Aytug / Sabah / Günaydın

PaN ZeHiR
14.12.2007, 11:57
13.Bölüm........17 Aralık 2007 Pazartesi \ Saat 20:00 \ ATV


SÜTÇÜ RAMİZ TERZİ OLDU!

Borçlarını kapatmak için hayvanlarını satan Ramiz işsiz kalırken; talih kuşu Hasan’ın başına konuyor! Paşa oğlundan büyük bir sipariş alan Hasan’ın işi yetiştirebilmesi için, sütçü Ramiz de dahil herkes seferber olup, terzilik yapmaya başlıyor!

Ramiz ve Hasan gümüş gerdan Eleftiri ve kızları yüzünden çok zor durumda kalırlar.
Ama bundan daha önemli bir dertleri daha vardır. Borçları yüzünden hayvanlarını satmak zorunda kalan Ramiz yeni bir iş bulmak zorundadır. Hasan Ramiz’e onunla beraber terzilik yapmasını önerir; fakat Ramiz şiddetle reddeder.

Mustafa ve Dilaver çıkaracakları gazete için gerekli makine ve parayı temin edebilmek için Selanik’e gitmeye karar verirler.
Aile zor durumdadır ancak şans Hasan’ın yüzüne güler. Paşa oğlu Abdül, Hasan’a askerler için üniforma diktirmeye karar verip, siparişi verir. Hasan sevinç içinde haberi evdekilere verir. Başlarına talih kuşu konmuştur.

Üniformaları bir hafta içinde dikebilmek için bütün aile seferber olur. Böylece Ramiz hiç istemese de terzilik öğrenmek zorunda kalacaktır.

sumisali
26.12.2007, 06:56
Elveda Rumeli yine zirvenin adı oldu

Göçmen ailelerin hüzünlü öykülerine ışık tutan "Elveda Rumeli", reyting yarışında ipi göğüsledi! Başrollerini Erdal Özyağcılar ve Şebnem Sönmez'in paylaştığı 'Elveda Rumeli', pazartesi akşamı yayınlanan bölümüyle AB izleyici grubunda yüzde 10.00 izlenme oranı, yüzde 23.10 izlenme payı alarak, günün en çok tercih edilen 100 programı arasında birinci oldu.

Kaynak:Takvim

hamiş
22.01.2008, 10:04
Selamlar ! böyle güzel bir dizi nin yorum sayfasının boş kalışı beni :soorry dü. Bir yorumda benden gelsin istedim. Çok keyifle izlediğim bir dizi , hele ramiz efendi :good o ne sevimli bir yüz. Tüm karakterler içinde :good diyorum. Yanlız kara kalpakli ve vahide aşkı için birazcık daha ,kara kalpakli dan duygu bekliyorum . Namık ın gözlerinde bunu görebiliyorum onda o kabiliyet var , biraz kuvvetli replik ve içten bir bakış la oldu bu iş :wink

Hatice bebek bekliyor ! ramiz dede fatma nene oluyor :ol6 akşam ki bölümde müj denin verildiği sahne mükemmeldi . Hele ramizle damadın isim kavgası :gl1


Ramiz : Hüseyin ne kadar kibar yumuşak hüseyiiinn ! hele birde sen seslen damat ? Hasan : hüsmen gel çocuğum ! Ramiz ; bak düştii :gl1 korktu çocuk gördin mi asan ne ka kibar hüseyiiiin :grn


Alex ve zarife aşkı beni perişan ediyor . İkisi bir araya gelince güneş tutuldu sanıyorum verdikleri elektrik için :ty gözlerin buluştuğu anlarda da da sözsüz dile geliyor bu aşk :good Kara kartallar gibi kanatlarım olsada uçup gitsem bu diyardan onları alsam bu devire getirsem de evlendirsem :wink Sevgiye saygı duymak lazım o 3 /5 köy eşkıyasının akşam attığı dayak :kg :kg :angry1sahnesi çok çirkindi .

мαzσѕιѕт
22.01.2008, 14:39
Selamlar ! böyle güzel bir dizi nin yorum sayfasının boş kalışı beni :soorry dü. Bir yorumda benden gelsin istedim. Çok keyifle izlediğim bir dizi , hele ramiz efendi :good o ne sevimli bir yüz. Tüm karakterler içinde :good diyorum. Yanlız kara kalpakli ve vahide aşkı için birazcık daha ,kara kalpakli dan duygu bekliyorum . Namık ın gözlerinde bunu görebiliyorum onda o kabiliyet var , biraz kuvvetli replik ve içten bir bakış la oldu bu iş :wink

Hatice bebek bekliyor ! ramiz dede fatma nene oluyor :ol6 akşam ki bölümde müj denin verildiği sahne mükemmeldi . Hele ramizle damadın isim kavgası :gl1


Ramiz : Hüseyin ne kadar kibar yumuşak hüseyiiinn ! hele birde sen seslen damat ? Hasan : hüsmen gel çocuğum ! Ramiz ; bak düştii :gl1 korktu çocuk gördin mi asan ne ka kibar hüseyiiiin :grn


Alex ve zarife aşkı beni perişan ediyor . İkisi bir araya gelince güneş tutuldu sanıyorum verdikleri elektrik için :ty gözlerin buluştuğu anlarda da da sözsüz dile geliyor bu aşk :good Kara kartallar gibi kanatlarım olsada uçup gitsem bu diyardan onları alsam bu devire getirsem de evlendirsem :wink Sevgiye saygı duymak lazım o 3 /5 köy eşkıyasının akşam attığı dayak :kg :kg :angry1sahnesi çok çirkindi .

aynen sana alex zarife aşkında katılıyorum benide perişan ediyor aşk işte bölede yaşanır aşk demek iffetsiz bazı şeyler yaşamak değil aşk böle yaşanır ben onları seyredince çünki kendimi görüyorum kendi geçmiş hayatımı maalesef adına töre dedigimiz şey ayrı mezheplerden olan insanlar maalesef kavuşmamaya nişanlı alexsin dedigi gibi güneş ve dünya gibi birbirlerine yakın ama bir o kadar da uzak asla kavuşamayacak iki şey sevgiye saygı duymak lazım çok haklısın ama benim için kilit söz iffetli sevgilere saygı duymak lazım maalesef artık aşklar dejanere oldu sevgi dedigin söz aşk dedigin şey agızda sakız oldu artık beraber yaşamak o onla ertesi gün başkası ile yaşamak moda oldu tek bir insan tek bir aşk demode oldu

hamiş
23.01.2008, 10:31
aynen sana alex zarife aşkında katılıyorum benide perişan ediyor aşk işte bölede yaşanır aşk demek iffetsiz bazı şeyler yaşamak değil aşk böle yaşanır ben onları seyredince çünki kendimi görüyorum kendi geçmiş hayatımı maalesef adına töre dedigimiz şey ayrı mezheplerden olan insanlar maalesef kavuşmamaya nişanlı alexsin dedigi gibi güneş ve dünya gibi birbirlerine yakın ama bir o kadar da uzak asla kavuşamayacak iki şey sevgiye saygı duymak lazım çok haklısın ama benim için kilit söz iffetli sevgilere saygı duymak lazım maalesef artık aşklar dejanere oldu sevgi dedigin söz aşk dedigin şey agızda sakız oldu artık beraber yaşamak o onla ertesi gün başkası ile yaşamak moda oldu tek bir insan tek bir aşk demode oldu

Evet canım öyle oldu malesef :soorry bu dizi de de bir çok kişinin ,yosun tutmuş duyguları nın güzelliğini bizlere yansıttıkları ve anımsattıkları için :ty zarife ve alex diyorum bende.

MADITA
23.01.2008, 10:39
Simdiiii,

Aleksin ve Zarifenin cektiklerini cok cok iyi anliyorum desem... :blush :cray
Böyle bir ask icin iki tarafinda CESARET göstermelerin gerektigini...herkese karsi cikarak... :cp2

Yani ben yeni bölümleri merakla bekliyorum... :frr
Kendi adima bari dizide bir mutlu son görsem diyorum :soorry :kz1 :cp2

мαzσѕιѕт
23.01.2008, 12:01
Evet canım öyle oldu malesef :soorry bu dizi de de bir çok kişinin ,yosun tutmuş duyguları nın güzelliğini bizlere yansıttıkları ve anımsattıkları için :ty zarife ve alex diyorum bende.

aynen sana katılıyorum

мαzσѕιѕт
23.01.2008, 12:05
Simdiiii,

Aleksin ve Zarifenin cektiklerini cok cok iyi anliyorum desem... :blush :cray
Böyle bir ask icin iki tarafinda CESARET göstermelerin gerektigini...herkese karsi cikarak... :cp2

Yani ben yeni bölümleri merakla bekliyorum... :frr
Kendi adima bari dizide bir mutlu son görsem diyorum :soorry :kz1 :cp2

sana çok katılıyorum madita çünki bende aleksin ve zarifenin çektiklerini çok iyi anlıyorum bir fiil bende yaşadım kendi mezhebimden farklı birini sevdim ama olmadı kavuşamadık mezheplerimiz farklı diye çok doğru söledin böle bir aşk için iki tarafında cesaret göstermeleri gerekli tek taraflı cesaret yetmiyor çok doğru bende yeni bölümlerini merak ediyorum aşk için ölmeli aşk o zaman aşk derler ya şarkı öle diyor beni yak kendini yakta çok doğru sölemiş sevgili sezen abla aşk için ölmeli aşk o zaman aşk

PaN ZeHiR
01.02.2008, 09:48
Elveda Rumeli Dizisi İle İlgili İmza Ve Avatarlarınızı Buradan Paylaşabilirsiniz...

Not:Sevgili üyelerimiz eklediğiniz imza ve avatarların kime ait olduğunu ya da alıntı olduğunu belirtiniz .
LÜTFEN emeğe saygı...

pentagram
15.02.2008, 21:38
Güzel ve komık bır dızı :gl1 :clapp

мαzσѕιѕт
16.02.2008, 00:58
Güzel ve komık bır dızı :gl1 :clapp

komik ama bir de düşündürücü bize şimdi ki zaman olan olaylar içeren ibretlik bir dizi birlikte yaşamaya tahammülü olmayan toplumlar millet olamayan toplumlar işte böle iç savaşlar kaolar yaşamaya mahkum olur lafını kanıtlıyor farklılıklar olabilir bir toplumda farklılıklar bir toplumun zenginligidir ama farklı olup bereketli geçinmek önemli birbirlerine hürmet etmek önemli eğer edemesen işte savaş olur birbirini boğazlarsın

nefartum-3
25.02.2008, 21:35
çok güzel bir bölümdü ramiz kızamık geçirmişti çabuk atlatmış :grn aleksle zarife artık buluşuyor ama arkasından ıspanak namık yapıştı :hyste :hyste :hyste :gl1
bu bölümde kedi hasan yoktu :grn galiba
mustafa ve eski kaymakam artık gazete çıkartıyorlar o gazete makinesi benim ilgimi çekti eskiden gazete yapmak ne kadar zormuş :hm
mustafayla vahidenin konuşmalarını zarife duydu ama ne komikti ikisi konuşuyorlar zarife duymuyor sanıyorlardı ama duyduğu ortaya çıktı mustafayla vahide nasıl utandı :grn
zarifede nasılda numaracıymış :grn

PaN ZeHiR
28.02.2008, 13:17
23.Bölüm.............3 Mart 2008 Pazartesi / Saat 20:00 / ATV


DEMET AKBAĞ “ELVEDA RUMELİ’DE” !

Fatma’nın ablası “Hüsniye “ , Ramiz ile küs olduğu için yıllardır göremediği kızkardeşini ve yeğenlerini ziyarete gelir. Ancak Sütçü Ramiz, adını bile duymaya tahammül edemediği Hüsniye’nin ani ziyaretinden hiç hoşnut değildir. Fatma, kocasının ve ablasının bunca yıllık küslükten sonra barışmalarını ister. Ancak en az Ramiz kadar inatçı ve sivri dilli olan Hüsniye ile Ramiz’in uzlaşması hiç de kolay değildir. Hüsniye’nin asıl geliş sebebi ortaya çıktığında ise Ramiz ve ailesini duygusal anlar beklemektedir.

Mustafa, Ahmet Ekrem’in kendisi için hazırlattığı kimliği alınca Vahide’yle evlenmesi için bir engel kalmadığını düşünür. Ancak çok kızgın olan Vahide bu sefer kolay ikna olacak gibi değildir.

Dilaver ‘in Meryem’le evlenebilmek için kızancıkları ikna etme çabaları nihayet sonuç verir. Cabbar ise hala Bedia’ya açılmanın yollarını aramaktadır..

Aleks’le buluşmak için tekrar kulübeye gelen Zarife ise, kendini bekleyen felaketten habersizdir.

PaN ZeHiR
28.02.2008, 13:26
http://img297.imageshack.us/img297/768/alk0146qu7.jpg (http://imageshack.us)

PaN ZeHiR
28.02.2008, 13:27
http://img412.imageshack.us/img412/6301/alk0163wm4.jpg (http://imageshack.us)

PaN ZeHiR
28.02.2008, 13:27
http://img297.imageshack.us/img297/3950/alk0171by2.jpg (http://imageshack.us)

PaN ZeHiR
28.02.2008, 13:32
http://img341.imageshack.us/img341/103/alk0290sr8.jpg (http://imageshack.us)

sumisali
03.03.2008, 07:50
Çekimleri Yurtdışında Gerçekleştirilen İlk Türk Dizisi Elveda Rumeli'nin Setinde…

atv'nin ilgiyle izlenen dizisi Elveda Rumeli'nin hangi şartlarda çekildiğini biliyor muydunuz? İşte Rumeli'nin büyüsü…

Makedonya'ya giderken herkes "Sıkı giyin, Balkanlar'dan gelen soğuk havaya gidiyorsun" dese de açıkçası yaz-kış üşüyen biri olarak bu kadarını beklemiyordum. Tamam, dizide hava çok açık, güneş pırıl pırıl parlıyor ama inanın güneş sadece dizinin dekorunun bir parçası; hele ki tamamen kaybolduğunda, sıcaklık birden bire sıfırın altına düşüyor. Bu yüzden foto muhabiri arkadaşım Garo Miloşyan ile bavulumuzdaki bütün kıyafetleri neredeyse gün boyunca üstümüzde taşıdık. Kat kat giyinip robotlar gibi dolaştık Manastır'da. İşte böylesine soğuk bir iklimde, ağır şartlarda çekiliyor Elveda Rumeli.
Çekimler ağırlıklı olarak, Manastır'a yaklaşık 30 dakika mesafedeki Bakova Köyü'nde gerçekleştiriliyor. Öyle bir yer ki Bakova, dizinin başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar'a göre 'Yüzüklerin Efendisi' bile çekilir bu köyde!

Elveda Rumeli, tamamı yurtdışında çekilen ilk Türk dizisi. Aslında başta Beypazarı düşünülmüş ama kış aylarında kapanan yollardan dolayı vazgeçilmiş. Ardından Makedonya'da karar kılınmış. Dizinin genel sanat yönetmeni Yavuz Fazıloğlu, iki ay boyunca Makedonya'nın altını üstüne getirdiklerini; Manastır'a yakın olması, köy nüfusunun az olması, kışı en hafif geçen, hatta halkın yayla olarak kullandığı Bakova Köyü'nü tercih ettiklerini söylüyor. Özellikle Manastır Çarşısı, hâlâ Osmanlı dokusunun izlerini taşıdığı için adeta bulunmaz bir doğal plato!

Soğuk havanın yanı sıra çekimleri olumsuz etkileyen bir diğer koşulsa yoğun sis! Çekim ekibinin ağır atlattığı ama can kaybının yaşanmadığı bir zincirleme trafik kazası bile yaşanmış. Bu olumsuzluklardan dolayı iç mekan çekimleri için Manastır'ın merkezinde bir sinema salonu plato haline getiriliyor şimdilerde. Ekibin konakladığı otelin bitişiğindeki salon sayesinde çekimlerde daha hızlı yol almak mümkün. Gerçi Türk sinemasının bol ödüllü usta yönetmeni Serdar Akar için hız, hayli yavan bir kelime! Öyle ki tüm ekip hızına hayran. Hatta oyuncu Berrak Tüzünataç, onu "Bir dekupaj harikası" olarak tanımlıyor. "Bence geceden kafasında çekiyor sahneleri. Sadece kullanacağı sahneleri çekiyor çünkü" diyor. Tüzünataç haksız değil. Pazartesi akşamları izlediğimiz dizinin son çekimlerinin sadece iki gün önce tamamlandığını biliyor muydunuz?

Elveda Rumeli dizisinin seti, diğer dizi setlerinden çok farklı. Sesli çekim yapıldığı için çıt çıkmıyor; ne iş yaptığı belli olmayan genç asistanlar sürekli oradan oraya koşuşturmuyor. Yönetmen dahil herkes huzur içinde. Üstelik büyük çoğunluğu Makedon olan teknik ekibin ortak dili sinema!


alıntıdır......

sumisali
05.03.2008, 15:25
Akbağ fırtına gibi giriş yaptı

Demet Akbağ, Elveda Rumeli dizisindeki Hüsniye rolüyle olağanüstü. Fatma’nın ablası, Sütçü’nün baldızı karakteriyle fırtına gibi giriş yaptı.

Demet Akbağ, haber kanallarının tartışma ve de tebessüm programlarında yama gibi. Ancak Elveda Rumeli dizisindeki Hüsniye rolüyle olağanüstü. Fatma’nın ablası, Sütçü’nün baldızı karakteriyle fırtına gibi giriş yaptı. Bu tespitimiz, herkes için geçerli. “Ben her şeyi yaparım” deyip, başarılı olanların sayısı birkaçı bulmaz. Süper Hüsniye’ye hoşgeldin diyoruz.


alıntıdır.....

єliƒ
07.03.2008, 18:28
http://img142.imageshack.us/img142/2474/00alexjd6.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:30
http://img179.imageshack.us/img179/6527/1ertansabannh6.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:32
http://img179.imageshack.us/img179/9893/04zarfeqs8.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:33
http://img225.imageshack.us/img225/5443/02kameraarkasipk7.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:36
http://img225.imageshack.us/img225/7957/05flzahmetrr1.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:39
http://img225.imageshack.us/img225/525/07tibbiyelmustafabj5.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:42
http://img519.imageshack.us/img519/1976/08tolgahansayimanwb0.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:43
http://img135.imageshack.us/img135/2368/09fa0.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:44
http://img257.imageshack.us/img257/4319/11qo8.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:47
HATİCE:

GÜLÇİN SANTIRCIOĞLU:

http://img135.imageshack.us/img135/1981/13gg0.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/5839/19px0.jpg

єliƒ
07.03.2008, 18:49
http://img519.imageshack.us/img519/9797/14ns2.jpg

sumisali
11.03.2008, 08:45
YÖNETMEN:KRONOLOJİYE SADIK KALIYORUZ

Elveda Rumeli `nin yönetmenlerinden Tarkan Karlıdağ ise, dizinin tarih kronolojisine son derece sadık kalınarak çekildiğini savunuyor. Tarihte meydana gelen Girit Ayaklanması, İttihatçılara yapılan haksızlıklar ve Makedonya `da Bulgar çetelerinin varlığının reddedilemez gerçekler olduğunu iddia eden Karlıdağ , "O dönemde yaşanmış olaylar üzerinden oluşan senaryoda, karakterler değiştirilebilir." diyor. Paşanın oğlu Abdül karakterinin hayali bir karakter olduğunu dile getiren yönetmen, "Tarihteki karakterlere birebir bağlı kalınırsa ortaya çıkan şey dizi değil belgesel olur" diyor. Karlıdağ , Rumeli `nin `Müslüman` kimliğinin dizide görünmemesiyle ilgili eleştirileri, "Bayram namazı çektik, imam görüntüledik. Önümüzdeki günlerde cenaze namazı kıldıracağız. `Biz burada Müslüman Hristiyan çatışmasını vermiyoruz. Sıcak ve sevimli bir aile dizisi çekiyoruz" cümlesiyle cevaplıyor. Karlıdağ , tarihi olaylar üzerinden ders vermeye çalışmadıklarını da söylüyor.


alıntıdır....

мαzσѕιѕт
11.03.2008, 12:17
dün ki bölümde bir tutam insanlık diledim ah zarife ah aleks sevdanızın sonu ölüm mü olacaktı bu mu insanlık gözleri kin nefret ile bürümüş insanlar ne anlar sevdadan kaymakam olmuşsun abdül efendi ama insan olamamışsın ölmeseler bile ölmek için dua edecekler dedi iki ahlaksız için askerleri tahkikat yaptırmas mış dedi asıl ahlaksız sensin abdül efendi sırf vahide yi alamadığın için söz verdiğin siparişleri iptal ettirdin :angry1 sezen aksu töre şarkısını yazarken ne güzel söyledi ne haklı söyledi aleks ve zarife için
TÖRE
Allah'ın emri değil bu
Kulların aklı
Hak'tan gelen değil bu
Bebeler doğar mı silahlı?
Töre töre töre
Olur mu kul kula köle?
Kin koydun kör yüreğe
Böyle adalet olur mu?
[/b][/size][/font]
Kin koydun kör yüreğe
diyordu böyle adalet olur mu dedi maalesef kalbi yosun tutmuş insanlar için adalet budur tren garında vurdular onları ah cabbar efendi rabia hanım ne demeye durdunuz onları na gördünüz mü konuşulucak bir meselemi sayende vurdular aleks ve zarife'yi onları oyalamasaydın kurtulabiliceklerdi

son74
11.03.2008, 12:38
akşam çok güzel bir bölümdü bayıldım alex ve xarife aşkı güzel mustafa namık vahide aşkı güzel yanlız hasan ortalarda yok jeneriğe dikkat etmedim adı yazıyormu diye acba dizidenmi ayrıldı :kz2 merak ettim hele kızancıklar çok süperler ayy pazartesi keyfim bu dizi benim

TEFNUT
12.03.2008, 21:27
bencede çok güzeldi zarife alex kaçtı ama mustafanın vağideyi isteme işi suya düştü :soorry en sonunda alexsi ve zarifeye ne olacak acaba vurulacaklar mı :cray :cr :frr

мαzσѕιѕт
12.03.2008, 21:54
bencede çok güzeldi zarife alex kaçtı ama mustafanın vağideyi isteme işi suya düştü :soorry en sonunda alexsi ve zarifeye ne olacak acaba vurulacaklar mı :cray :cr :frr

inşallah kaçabilmişlerdir canım ee mustafa da daha evvel isteyecekti son ana hep bıraktı ve bir den usulü ile efendice ramiz efendi ile konuşacağına biz birbirimize aşıgız dedi allahtan ramiz efendi iyi bir baba çok iyi bir babaymış ki o mustafayı parçalamadı ben dedim mustafa bitti ama gene adam gel iste dedi helâl olsun zarife alexs kaçamazlarsa ölmeyi yeğelesinler bence abdül efendi hazretleri böyle buyurdu çünki onlar ona göre ahlaksızmış kendisi çok ahlaklıdırda sorma gitsin herif söz veriyor sipariş veriyor sırf vağide için siparişi geri çekiyor asıl ahlaksızın tepar atanı o ama o kaymakam ya forsu var onun için o ahlaklı olur:angry1 buna hem suçlu hem yavuz denir

TEFNUT
13.03.2008, 11:02
cee

inşallah kaçabilmişlerdir canım ee mustafa da daha evvel isteyecekti son ana hep bıraktı ve bir den usulü ile efendice ramiz efendi ile konuşacağına biz birbirimize aşıgız dedi allahtan ramiz efendi iyi bir baba çok iyi bir babaymış ki o mustafayı parçalamadı ben dedim mustafa bitti ama gene adam gel iste dedi helâl olsun zarife alexs kaçamazlarsa ölmeyi yeğelesinler bence abdül efendi hazretleri böyle buyurdu çünki onlar ona göre ahlaksızmış kendisi çok ahlaklıdırda sorma gitsin herif söz veriyor sipariş veriyor sırf vağide için siparişi geri çekiyor asıl ahlaksızın tepar atanı o ama o kaymakam ya forsu var onun için o ahlaklı olur:angry1 buna hem suçlu hem yavuz denir


cessi yazık mustafanın bir kimlği bile yoktu ki hem kaçaktı :soorry isteyemedi mustafada yakışıklı yani :whis mustafa onları hep kurtardı ama vermeleride hakktır.ekrek fatma vahide babası ve annesi başımıza kaldı diyordu ama sonunda onun da çıktı bir nasibi deyilmi :hyste :hyste :gl1 kısceler vahideyi epey korkutmuştu artık eline tüfek alıp gezemezsin diyeevde bulaşık yıkayacan ev temizliği yapacağım diyince ödü patladı vahidenin :hyste :hyste :gl1
alexsle zariveye birşey olmasın :frr :cr ama vurulacaklar herhalde
ortalarda kedi mustafa yok onsuz hiç tadı yok dizinin gelsin artık :soorry :cray

єliƒ
18.03.2008, 13:30
http://img213.imageshack.us/img213/248/15ej4.jpg

єliƒ
18.03.2008, 13:32
berrak tüzünataç:

http://img213.imageshack.us/img213/3774/16cc0.jpg

єliƒ
18.03.2008, 13:34
http://img213.imageshack.us/img213/8440/17ev2.jpg

єliƒ
18.03.2008, 13:36
http://img524.imageshack.us/img524/4074/18hd9.jpg

єliƒ
18.03.2008, 13:37
http://img213.imageshack.us/img213/8858/20tj1.jpg

єliƒ
18.03.2008, 13:38
filiz ahmet:
http://img213.imageshack.us/img213/1465/21ps8.jpg

TEFNUT
20.03.2008, 21:58
bu bölüm çok üzücüydü bence zarifele alexs yakalandı :cr cok sinir oluyorum şu kaymakama :kg dağa ne istiyor onlara koruma bile vermedi bilerek linçetsinler diye :kg :kg ramiz ve fatma çok kötü oldular :soorry çok üzüldüler ama fatma kznın yanında oldu ramiz kızını ret eddi :kz3 çok sinir oldum ona kızının yanında olması gerekirken onu ret etti :kz3 tamam zarifede onları çok üzdü ama ne yapsın bir birlerini çok seviyorlardı :kz1 :kz1
hasan geldi sonunda yanında çok tatlı bir bebekle :ol6 o bebeği sağiplenmeleri çok güzeldi :clapp
acaba zarifeyle alexse ne yapacaklar hapisten kurtulabilecekler mi :hm

sumisali
22.03.2008, 15:41
Rumeli'de yine bir şeyler oluyor

atv'nin büyük bir ilgiyle izlenen dizisi Elveda Rumeli bugüne kadar trajikomedya unsurlarını kullanıyordu. Sütçü Ramiz ve ailesinin etrafında gelişen olaylar, pek çok kez "kahkahalar" eşliğinde izleniyordu. Ancak bundan böyle artık trajikomedyanın sadece "trajedi" bölümü ağırlık kazanacak. Yalnızca inanışları ve etnik kökenleri nedeniyle yargılanan, birbirinden ayrı düşürülen gençlerin bölünmüş sevdalarına "hayatta kalma mücadelesi" de eklenecek. Yerinden yurdundan sürgün edilen, birbirine karşı yürekleri etnik hınç ve öfke ile doldurulan halklar o coğrafyayı cehenneme çevirecek. Elveda Rumeli'de fon müziği olarak kullanılan "Aman Bre Deryalar" ve "Ramizem" türkülerinin sözlerinde de aslında bir dram gizlidir. Büyük göç sırasında nehirleri, denizleri derme çatma sallarla aşmaya çalışan soydaşlarımızın pek çoğu o sularda boğularak yaşamını yitirmişlerdi. Türkünün içinde adı geçen "Ramize" de işte bu kurbanlardan biridir. Ramiz'ler, Ramize'ler hem bildiğimiz anlamdaki deryaların, hem de kan deryalarının içinde soluksuz kalmışlardır. Elveda Rumeli'nin yeni bölümleri işte bu göç dramını gözler önüne serecek. Elveda Rumeli'nin ilgiyle izlendiği günlerde Rumeli yine karışık. Dizinin yayınlandığı gün, Kosova'nın bağımsızlığına karşı çıkan Sırplar, BM askerlerine ve polislere saldırdılar, karakolları ateşe verdiler, Kosovalıların yüreğine yine dehşet saldılar. Bu gece ise Star ekranlarında Saraybosna'daki müthiş dramı anlatan "Ölüm Çiçekleri" adlı dizi başlayacak. Sadece toplu mezarların üzerinde yetişen çiçeklere konan kelebeklerin izi sürülerek ortaya çıkartılan insanlık ayıpları gözler önüne serilecek. Bilindiği üzere, Birinci Dünya Savaşı bu bölgedeki etnik ayrımcılık ateşinin üzerine benzin dökülmesi sonucu başlamıştı. Balkan Savaşı'nın ardından Avusturya-Macaristan İmparatorluğu veliahtının bir Sırp tarafından öldürülmesi üzerine başlayan savaş, yüz binlerce insanın hayatına ve barındığı topraklardan sürülmesine neden olmuştu. Ben Elveda Rumeli'yi izlerken, aklımın bir köşesinde hep bu gerçeği tutuyorum. Dizi, bu yönüyle bana bir "tarih laboratuvarı" hissi veriyor. Ama gelin görün ki, kimse bu laboratuarın test sonuçlarından ders çıkarmamış gibi. Ne acıdır ki, insanlık, hâlâ sonu gelmez bir "tekerrür" girdabında dönüp, duruyor...

Kaynak : Sabah

siyahgül
22.03.2008, 19:51
25.Bölüm................................17 Mart 2008 Pazartesi / Saat 20:00 / ATV


Zarife ve Aleks’in başına gelenler, Ramiz ve ailesini derinden sarsar. Manastır’da kaçmak üzere yakalanmaları, bütün kasabanın Ramiz ve ailesine karşı tavır almasına sebep olur. Ramiz , Zarife’nin ona yaşattığı hayal kırıklığından ötürü adeta hayata küser. Fatma ise hem kocasına hem de bütün kasabaya karşı, Zarife’nin yanında olmaları gerektiğini savunur. Aleks ve Zarife aşklarının bedelini ağır bir şekilde ödemek zorunda kalacaktır. Diğer yandan Teselya bölgesinde yaşanan gelişmeler yaklaşan bir Türk-Yunan savaşının habercisidir. Bir süredir uzaklarda olan Hasan ise Yunan mezalimine uğrayan akrabalarının köyünden kucağında bir çocukla geri döner.

siyahgül
22.03.2008, 19:52
26.Bölüm................................24 Mart 2008 Pazartesi / Saat 20:00 / ATV


Ramiz ve ailesi; tüm kasabanın tepkisine karşı; yargılanmak üzere hapiste tutulan Zarife’nin yanındadırlar. Ramiz mahkemenin sonuçlanmasını ve kızının bir an önce eve dönmesini beklerken Abdül ise Zarife ve Aleks’in en ağır cezayı almaları için elinden geleni yapacaktır.

Diğer taraftan; Teselya sınırındaki Yunan tecavüzlerine daha fazla göz yummayan Osmanlı Devleti Yunanistan’a savaş açmıştır.

son74
25.03.2008, 11:56
:kg ne kötü şu kaymakam mustafa hapisten çıksada kara kalpaklı olarak şuna bir ders verse oda onu falakaya yatırsa sevmez ne zormuş o devirde şimdide zor ama en aznıdan falaka yok şimdi direk namus meselesi diyerek töre cinayetleri işleniyor :cr

мαzσѕιѕт
25.03.2008, 12:07
iki insan birbirini sevdi diye namussuz diye falakaya vuruldu biri de sürgün edilicek adam mı öldürdüler yoksa devlete baş mı kaldırdılar sadece birbirlerini sevdiler bu gençler ama maalesef yüregi yosun tutmuş körleşmiş insanlar anlayamaz ah zarife ah alexs yok yere gittiniz

hamiş
25.03.2008, 14:48
iki insan birbirini sevdi diye namussuz diye falakaya vuruldu biri de sürgün edilicek adam mı öldürdüler yoksa devlete baş mı kaldırdılar sadece birbirlerini sevdiler bu gençler ama maalesef yüregi yosun tutmuş körleşmiş insanlar anlayamaz ah zarife ah alexs yok yere gittiniz

Selamlar arkadaşlar
Bende ah ahh diyecek yer arıyordum :soorry içimi dağlıyor bu zarife ve alexsin aşkı o nasıl bakışlardı öyle falaka nın canlarını yaktığını hiç sanmıyorum birbirlerinden o bakışlarla dayanma gücünü aldı onlar bizlerin içini yakan bu aşk kaymakamıda tez günde yakar inşallah :kg :kg bu nasıl bir vicdansız çözemedim ben !

мαzσѕιѕт
25.03.2008, 15:01
Selamlar arkadaşlar
Bende ah ahh diyecek yer arıyordum :soorry içimi dağlıyor bu zarife ve alexsin aşkı o nasıl bakışlardı öyle falaka nın canlarını yaktığını hiç sanmıyorum birbirlerinden o bakışlarla dayanma gücünü aldı onlar bizlerin içini yakan bu aşk kaymakamıda tez günde yakar inşallah :kg :kg bu nasıl bir vicdansız çözemedim ben !


haklısn hamiş arkadaşım benimde içimi dağlıyor zarife&alexs aşkı aynen ölüme giderken bile onurlu gitme bakışı idi o masum olduklarını günahsız olduklarını inanmayanlara ragmen günahsız olduklarını kanıtlamak isteyen bakışlardı onlar masum günahsız yere falaka yediler bencede falaka onların canlarını yakmamıştır bencede birbirlerinden o bakışlar ile dayanma gücünü almışlar inşallah onlar bizlerin içini yakan bu aşk kaymakamıda tez günde yakar haklısın bende çözemedim sanki adam öldürdüler sanki devletin düzenine baş kaldıran eylemlerde bulundular sadece birbirlerini sevdiler agışık oldular suçları bu bunun içinde namussuz diye zina suçu işlediler diye şeriyat cezası aldılar

TEFNUT
25.03.2008, 17:53
o kaymaka çook sinir oldum :kg :kz4 :kz4 :kz4 herkes ramis ve elini çekti :soorry bunlarda komşu olacaklar :beee arkasından konuşuyorlar :beee
ordaki türkleri öldürdüler :soorry :cr bunlar gerçektede olmuş :cr o zamanlar ordaki insanları öldürüyorlarmış :soorry
zarifeyle alexs mahkemedeyken alexs çok güzel konuştu zarifeye zarar verirler dedi :kz1 bende kadı evendiyi kurtaracak sanmıştım :soorry kadı efendi onları falakaya yatırdılar :frr :soorry :cr musfanın kaymakama bir şey yapacağına inanmıyorum ama inşallah mustafa o kaymakama dersini verir :soorry

мαzσѕιѕт
25.03.2008, 20:36
o kaymaka çook sinir oldum :kg :kz4 :kz4 :kz4 herkes ramis ve elini çekti :soorry bunlarda komşu olacaklar :beee arkasından konuşuyorlar :beee
ordaki türkleri öldürdüler :soorry :cr bunlar gerçektede olmuş :cr o zamanlar ordaki insanları öldürüyorlarmış :soorry
zarifeyle alexs mahkemedeyken alexs çok güzel konuştu zarifeye zarar verirler dedi :kz1 bende kadı evendiyi kurtaracak sanmıştım :soorry kadı efendi onları falakaya yatırdılar :frr :soorry :cr musfanın kaymakama bir şey yapacağına inanmıyorum ama inşallah mustafa o kaymakama dersini verir :soorry

haklısın abdül denen şey forum ortamı diye diyemiyorum terbiyem müsade etmiyor aynen kendi şeylerini görmezden geliyorlar bu tür insanlara iğneyi kendine çuval yıldızını başkasına batır lafı çuk diye oturur evet türklerin öldürülmeleri tabii ki gerçek bencede alexs çok güzel konuştu o konuştu ben ağladım bende öyle sandım insaflı biri sandım meğer o da insafsızın depar atanı çıktı falaka sahnesinde sinirlerim boşaldı hıçkırarak ağladım merhametsizlige acımasızlıga lanet ettim hoşgörüsüzlüge isyan ettim inşallah ama mustafa da bir şey yapamaz en niyahetinde oda bir suçlu kendini çok ortaya atmaması gerek

TEFNUT
26.03.2008, 21:45
haklısın abdül denen şey forum ortamı diye diyemiyorum terbiyem müsade etmiyor aynen kendi şeylerini görmezden geliyorlar bu tür insanlara iğneyi kendine çuval yıldızını başkasına batır lafı çuk diye oturur evet türklerin öldürülmeleri tabii ki gerçek bencede alexs çok güzel konuştu o konuştu ben ağladım bende öyle sandım insaflı biri sandım meğer o da insafsızın depar atanı çıktı falaka sahnesinde sinirlerim boşaldı hıçkırarak ağladım merhametsizlige acımasızlıga lanet ettim hoşgörüsüzlüge isyan ettim inşallah ama mustafa da bir şey yapamaz en niyahetinde oda bir suçlu kendini çok ortaya atmaması gerek

cessi bencede mustafa bir şey yapamayacak ama bence zarifeyi seven asker bir şeyler yapacak bence dağa önce seni şikayet ederim demişti onu şikayet edebilir ettide zaten ama babasına şikayet etmişti ama başka yerlerede şikayet edecektir bence
haklısın o işkence çok kötüydü bende kaymaka sinirden elimden aldım hıncımı elim kıpkırmızı yaptım sinirden :whis
aslında mustafaya ve eski kaymakama yardım eden asker o kaymakamın vahideye yaptıklarını anlatsaydı kadı efendi ona inanırdı ama o yıllarda bunları anlatmak zor tabiki ama vahide kafasında kırmıştı vazayu he :grn iyide yaptı ama acısını zariveden çıkarıyor o kaymakam :angry1 :kg
hasan geldi ama güleç hasan gitti yerine başkası geldi sanki eski hasan geri gelsin ama bu durumda nasıl eskisi gelsin deyilmi :soorry

мαzσѕιѕт
26.03.2008, 22:05
cessi bencede mustafa bir şey yapamayacak ama bence zarifeyi seven asker bir şeyler yapacak bence dağa önce seni şikayet ederim demişti onu şikayet edebilir ettide zaten ama babasına şikayet etmişti ama başka yerlerede şikayet edecektir bence
haklısın o işkence çok kötüydü bende kaymaka sinirden elimden aldım hıncımı elim kıpkırmızı yaptım sinirden :whis
aslında mustafaya ve eski kaymakama yardım eden asker o kaymakamın vahideye yaptıklarını anlatsaydı kadı efendi ona inanırdı ama o yıllarda bunları anlatmak zor tabiki ama vahide kafasında kırmıştı vazayu he :grn iyide yaptı ama acısını zariveden çıkarıyor o kaymakam :angry1 :kg
hasan geldi ama güleç hasan gitti yerine başkası geldi sanki eski hasan geri gelsin ama bu durumda nasıl eskisi gelsin deyilmi :soorry

yapamaz İttihatçıl oldugu için zaten suçlu onların düzenine göre padişah'a başkaldırmış hee sen manastır komutanını mı diyosun bende onu düşünüyorum bencede o adam çok acıdı onlara inşallah o bir çare bulsun sagolasın hak verdiğin için aynen felaket bir sahne idi hee geçmiş olsun aynen o yıllarda bu tür şeyleri anlatmak çok ayıp şeyler idi aynen acısını zarifeden çıkarıyor zati nezarethane de tehdit etmedi mi böyle kız kardeşini kurtamak senin elinde dedi evet zavalım nasıl gülsün bütün ailesi öldürülmüş kolay değil hasan s.lak saf olabilir ama iyi niyetli iyi bir insan bence

єliƒ
27.03.2008, 21:19
dizinin en asker kızi Vahide ben yaptım umarım begenirsınız arkadaslar... :D :rs :blush

http://img381.imageshack.us/img381/235/ervk9.gif

єliƒ
27.03.2008, 21:26
ya arkadaşlar bu bölümde kaymakam olacak kaymakamın babası mazhar paşa gelir mi? bence gelsin...
ya hani geçici olarak gelmişti püsiçana yeni kaymakam gelsın onun yerine...ufff zarifeyle alex'e çok agladım...
ne olacak bu bölüm acaba? Özgür Dereli(kaymakam) bana tanıdık geliyo başka dizi de oynamış mıydı? Elveda
Rumeliden ünce? :hm:kz9 :hm :rs

мαzσѕιѕт
28.03.2008, 21:16
ya arkadaşlar bu bölümde kaymakam olacak kaymakamın babası mazhar paşa gelir mi? bence gelsin...
ya hani geçici olarak gelmişti püsiçana yeni kaymakam gelsın onun yerine...ufff zarifeyle alex'e çok agladım...
ne olacak bu bölüm acaba? Özgür Dereli(kaymakam) bana tanıdık geliyo başka dizi de oynamış mıydı? Elveda
Rumeliden ünce? :hm:kz9 :hm :rs

bence mazhar paşa gelebilir jeanne ama gelsede ne olucak hüküm oldu insan olan merhamet sahabı olan zati aglar zarife ile alex'e alex sürgüne gidicek muhtemelen mustafa namık eski kaymakam dilaver ve manastır komutanı kesin abdül ile uğaraşaklar abdül onlara tehtid salacaktır ramiz ve fatma zarife için kahrolacaklardır bilmiyorum ben ilk burada gördüm

suay
29.03.2008, 14:11
Merhaba bende elveda rumeliyi severek izleyenlerdenim.Konusu ve oyuncularıyla çok süper bir dizi...Sevgiler... :wink

TEFNUT
29.03.2008, 14:58
meraba suay hoş geldin gerçekten bu dizi çok güzel

bence mazhar paşa gelebilir jeanne ama gelsede ne olucak hüküm oldu insan olan merhamet sahabı olan zati aglar zarife ile alex'e alex sürgüne gidicek muhtemelen mustafa namık eski kaymakam dilaver ve manastır komutanı kesin abdül ile uğaraşaklar abdül onlara tehtid salacaktır ramiz ve fatma zarife için kahrolacaklardır bilmiyorum ben ilk burada gördüm

cessi bence gelmeyecek senin dediğin gibi gelsede bir şey deyişmez ama gelmez diyorum mahsar paşa oğluna çok güveniyor manastır komutanına neler dedi baksana onun oğluna toz kondurmuyor aleks gigidecek :cr :cr :kz4 :kz4
ben hala o kadı evendinin nasıl böyle yaptırdığına inanamıyorum ben onların haksıslığına inandı sanmıştım
cessi ben cesmi komutan demiştim o kaymakam vahideye saldırmıştı ya onu kadıya anlatsaydı demişdim ama o zamanlar böyle şeyleri anlatmak zordur tabi
o manastır kaymakamıda onlara acımadı ki vahideyi sevdi :grn ama mustafayla evleneceğini duyunca geri çekildi aslında onada çok üzüldüm yazık vahideyi sevmişti :soorry
senin dediğin gibi mustafa eski kaymakamve manastır komutanı üçü bir olup o kaymakamı uğraraşsınlar :kz3 :kz11

siyahgül
30.03.2008, 11:14
27.Bölüm................................31 Mart 2008 Pazartesi / Saat 20:00 / ATV


Ramiz ve ailesi, aldığı cezanın akabinde Zarife’yi eve getirirler. Mustafa ise Aleks ve Zarife’ ye yaptıkları için Abdül’den hesap sormaya kararlıdır. Bu sırada Pürsıçan’a savaş çıktığı haberi gelince, herkes orduya gönüllü katılmak için seferber olur. Manastır‘da ise, savaşa gönüllü gitmek isteyenler arasında genç bir öğrenci ve arkadaşı da vardır. 16 yaşındaki Askeri İdadi öğrencisi Mustafa Kemal ve arkadaşı Ömer Naci, cepheye gidebilmek için her türlü yolu denemeye kararlıdır.

мαzσѕιѕт
30.03.2008, 18:02
meraba suay hoş geldin gerçekten bu dizi çok güzelcessi bence gelmeyecek senin dediğin gibi gelsede bir şey deyişmez ama gelmez diyorum mahsar paşa oğluna çok güveniyor manastır komutanına neler dedi baksana onun oğluna toz kondurmuyor aleks gigidecek :cr :cr :kz4 :kz4
ben hala o kadı evendinin nasıl böyle yaptırdığına inanamıyorum ben onların haksıslığına inandı sanmıştım
cessi ben cesmi komutan demiştim o kaymakam vahideye saldırmıştı ya onu kadıya anlatsaydı demişdim ama o zamanlar böyle şeyleri anlatmak zordur tabi
o manastır kaymakamıda onlara acımadı ki vahideyi sevdi :grn ama mustafayla evleneceğini duyunca geri çekildi aslında onada çok üzüldüm yazık vahideyi sevmişti :soorry
senin dediğin gibi mustafa eski kaymakamve manastır komutanı üçü bir olup o kaymakamı uğraraşsınlar :kz3 :kz11

değimedi baksana yarın sürğünüde gösterir ee kim oğluna güvenmez kadı nasıl yaptı demişsin yapar zina çok ayıp bir suçtu o zamanlar şimdi artık kimsenin umurunda değil o zina yapmış yapmamış ama o zaman herkez başkaları için yaşardı ahlak çok önemli idi şimdi nasıl töre dediğimiz mevzu var o zamanda öyle idi namus o da inanmıştı ama kaymakamın kurnazlığına kandı aynen öyle o vakitler böyle şeyleri açıklamak zordu manastır komutanı o acımadı değil çaresiz kaldı emir komuta dedikleri bence galiba abdül ile uğaraşılıcak ki fragmanda abdül nezarethaneye atılıcak

TEFNUT
30.03.2008, 19:32
değimedi baksana yarın sürğünüde gösterir ee kim oğluna güvenmez kadı nasıl yaptı demişsin yapar zina çok ayıp bir suçtu o zamanlar şimdi artık kimsenin umurunda değil o zina yapmış yapmamış ama o zaman herkez başkaları için yaşardı ahlak çok önemli idi şimdi nasıl töre dediğimiz mevzu var o zamanda öyle idi namus o da inanmıştı ama kaymakamın kurnazlığına kandı aynen öyle o vakitler böyle şeyleri açıklamak zordu manastır komutanı o acımadı değil çaresiz kaldı emir komuta dedikleri bence galiba abdül ile uğaraşılıcak ki fragmanda abdül nezarethaneye atılıcak
evet cessi o kadı evedi öyle bakmıştıki zariveyle alekse size inanıyoyum der gibiydi :soorry bilmiyorum öyle bir oğlum olsa güvenirmiydim bilmiyorum :ktz :hm :hyste :grn
doğru söylüyorsun şimdi kimsenin umrunda deyil o zamanlar namus kavramı çok önemliymiş gerçekten ama ne olursa olsun namus için bile olsun namuz için bile olsa idam yada falaka olmasın birde töreleler var dediğin gibi o da bazılarının namus diye çıkarttıkları bir kavram namusun diğer adı aslında gazetelerde devamlı okududuğumuz kadınların kızların haberlerini aldığımız töreler ne zaman aydınlanacağız :krz acaba bu töre kavramı ne zaman biter
bu bölüme gelince mustafa gidiyor askere galiba :cr vahide kaldı :cr alexsi götürüyorlar zarife çıkacak mı acaba :hm inşallah çıkar mustafa kaymakamla uğraşacak demiştik ama öyle olmayacak anlaşılan :soorry :cr

мαzσѕιѕт
30.03.2008, 21:26
değimedi baksana yarın sürğünüde gösterir ee kim oğluna güvenmez kadı nasıl yaptı demişsin yapar zina çok ayıp bir suçtu o zamanlar şimdi artık kimsenin umurunda değil o zina yapmış yapmamış ama o zaman herkez başkaları için yaşardı ahlak çok önemli idi şimdi nasıl töre dediğimiz mevzu var o zamanda öyle idi namus o da inanmıştı ama kaymakamın kurnazlığına kandı aynen öyle o vakitler böyle şeyleri açıklamak zordu manastır komutanı o acımadı değil çaresiz kaldı emir komuta dedikleri bence galiba abdül ile uğaraşılıcak ki fragmanda abdül nezarethaneye atılıcak
evet cessi o kadı evedi öyle bakmıştıki zariveyle alekse size inanıyoyum der gibiydi :soorry bilmiyorum öyle bir oğlum olsa güvenirmiydim bilmiyorum :ktz :hm :hyste :grn
doğru söylüyorsun şimdi kimsenin umrunda deyil o zamanlar namus kavramı çok önemliymiş gerçekten ama ne olursa olsun namus için bile olsun namuz için bile olsa idam yada falaka olmasın birde töreleler var dediğin gibi o da bazılarının namus diye çıkarttıkları bir kavram namusun diğer adı aslında gazetelerde devamlı okududuğumuz kadınların kızların haberlerini aldığımız töreler ne zaman aydınlanacağız :krz acaba bu töre kavramı ne zaman biter
bu bölüme gelince mustafa gidiyor askere galiba :cr vahide kaldı :cr alexsi götürüyorlar zarife çıkacak mı acaba :hm inşallah çıkar mustafa kaymakamla uğraşacak demiştik ama öyle olmayacak anlaşılan :soorry :cr


değişmezde gösterecektirler savaş ile beraber sağolasın ee modern çağdayız laikiz artık kimse kimseye cinseliği için bir laf edemez ana baba bile çocuğuna karışamaz hale geldi bende töreci değilim ama şöle de düşünüyorum evet namus kadının belli bir yerinde değildir ama bakirelikte önemlidir bir genç kız gelinlik giymek isterse bana göre bakire olması lazım karnı burnunda bile şimdi gelinlik giyniyorlar sen kimi kandırıyorsun be diyorum beyaz gelinlik kız oğlan kız olanlar içindir o masumiyetin sembolüdür bencede idam falaka olmasın öyle bir şey yapanı bile allah yarğılar kimse haşa huzurda allah değildir canı veren allahtır alması gerekende odur aynen ama kendileri yaparsa erkektir elinin kiri kadın yaparsa bilmem nedir forum ortamı olduğu için söyleyemiyeceğim 18 yaşından küçük kardeşlerimiz var kötü örnek teşkil etmiyim hiç bir zaman aydınlamayız biz bir fransa bir almanya veyahut başka bir avrupa ülkesi olmadığımız için bu töre ve töreciler bizim yakamızdan düşmeyecek bizim bir bölgemiz avrupaya bakıyor istanbul izmir ama türkiyenin büyük bölümü ortadoğu ya bakıyor avrupa ülkeleri türkiye yalnız istanbul izmir olsa idi avrupa birliğine girebilirdi diyor aslında çok haklılar ama türkiye sadece istanbul izmirden ibaret değil doğusu güneydoğusu var mustafa askere gidiyor ama vagide de gidicek kaymakam ile uğraşak adam kalmadı ama zarife çıkıcakmış dediğin gibi alexs i götürücekler

єliƒ
30.03.2008, 21:34
bence mazhar paşa gelebilir jeanne ama gelsede ne olucak hüküm oldu insan olan merhamet sahabı olan zati aglar zarife ile alex'e alex sürgüne gidicek muhtemelen mustafa namık eski kaymakam dilaver ve manastır komutanı kesin abdül ile uğaraşaklar abdül onlara tehtid salacaktır ramiz ve fatma zarife için kahrolacaklardır bilmiyorum ben ilk burada gördüm


keşke gelse yoksa ben manastıra gideceğim pardon pürsiçana... ne adaletsizlik ya elveda rumeli dedi Alex bence büyük haksızlık... Müslüman kız Hristiyan çocuk hepimiz biriz bence ne sol-ne sağ hepimiz biriz... bence büyükkk haksızlıkkk... çok ağlıyorum her izledimde Alexle Zarifeye... :cr :soorry :cr :cr :cr :cr :cr :cr :cr :cr :cr :cr

мαzσѕιѕт
30.03.2008, 21:49
keşke gelse yoksa ben manastıra gideceğim pardon pürsiçana... ne adaletsizlik ya elveda rumeli dedi Alex bence büyük haksızlık... Müslüman kız Hristiyan çocuk hepimiz biriz bence ne sol-ne sağ hepimiz biriz... bence büyükkk haksızlıkkk... çok ağlıyorum her izledimde Alexle Zarifeye... :cr :soorry :cr :cr :cr :cr :cr :cr :cr :cr :cr :cr

git çok güzeldir oralar tarihidir aynen canım adaletsizlik bencede büyük haksızlık bencede hepimiz biriz hepimiz bir allaha inanıyoruz sağ soldan evvel kulluz onlar bazı insanların çıkarması aynen bende ağlıyorum her izlediğimde alexle zarifeye çünki kendimi görüyorum ciğerim dağlanıyor

TEFNUT
30.03.2008, 23:01
değişmezde gösterecektirler savaş ile beraber sağolasın ee modern çağdayız laikiz artık kimse kimseye cinseliği için bir laf edemez ana baba bile çocuğuna karışamaz hale geldi bende töreci değilim ama şöle de düşünüyorum evet namus kadının belli bir yerinde değildir ama bakirelikte önemlidir bir genç kız gelinlik giymek isterse bana göre bakire olması lazım karnı burnunda bile şimdi gelinlik giyniyorlar sen kimi kandırıyorsun be diyorum beyaz gelinlik kız oğlan kız olanlar içindir o masumiyetin sembolüdür bencede idam falaka olmasın öyle bir şey yapanı bile allah yarğılar kimse haşa huzurda allah değildir canı veren allahtır alması gerekende odur aynen ama kendileri yaparsa erkektir elinin kiri kadın yaparsa bilmem nedir forum ortamı olduğu için söyleyemiyeceğim 18 yaşından küçük kardeşlerimiz var kötü örnek teşkil etmiyim hiç bir zaman aydınlamayız biz bir fransa bir almanya veyahut başka bir avrupa ülkesi olmadığımız için bu töre ve töreciler bizim yakamızdan düşmeyecek bizim bir bölgemiz avrupaya bakıyor istanbul izmir ama türkiyenin büyük bölümü ortadoğu ya bakıyor avrupa ülkeleri türkiye yalnız istanbul izmir olsa idi avrupa birliğine girebilirdi diyor aslında çok haklılar ama türkiye sadece istanbul izmirden ibaret değil doğusu güneydoğusu var mustafa askere gidiyor ama vagide de gidicek kaymakam ile uğraşak adam kalmadı ama zarife çıkıcakmış dediğin gibi alexs i götürücekler
cessi bir yönden sana katılıyorum kimse çinselliğine karışamıyor malesef annelae karışamıyor ama bu laiklikten ötürü deyil bence laikliğin anlamını hepimiz biliyoruz düşünsene eski günlerdeki gibi yaşasaydık nasıl olurduk belki bir arabisdandaki gibi yaşardık kadınlar peçelerle dolaşırdık yada yada diri diri gömülürdük ordada böyle olmuyor mu hani ramiz demişti ya şeriyatın kestiği parmak acımaz diye işte şeriyatta böyle bir şey laiklik te atatürk bize batını gelişmişliğini alın dedi batı gibi büyük birülke olun dedi ama onların yaptıklarını yapın demedi biz nasıl olduda onun yapmak istediklerini deyil de ordaki insanlar olduk bunu inan bende bilmiyorum bir yöndende sana katılıyorum bakirelik önemlidir o gelinlik bencede bakireken giyilmelidir ama bezen törelerde okumak için giden kızları bile öldürülüyor zorla küçük yaşta evlendiriliyor mesala 12-13 yaşında evlendiriliyor ve artık bu yaş sınırı dağa düşüyor malesef
avrupa birliği konusundada onlar bizi almayacak zaten o sadece bizi kandırmaya çalışıyorlar ve bizden bir şeyler sömürmeye çalışıyorlar sadece bence böyle olacaksa hiç girmeyelim dağa iyidir

мαzσѕιѕт
30.03.2008, 23:49
değişmezde gösterecektirler savaş ile beraber sağolasın ee modern çağdayız laikiz artık kimse kimseye cinseliği için bir laf edemez ana baba bile çocuğuna karışamaz hale geldi bende töreci değilim ama şöle de düşünüyorum evet namus kadının belli bir yerinde değildir ama bakirelikte önemlidir bir genç kız gelinlik giymek isterse bana göre bakire olması lazım karnı burnunda bile şimdi gelinlik giyniyorlar sen kimi kandırıyorsun be diyorum beyaz gelinlik kız oğlan kız olanlar içindir o masumiyetin sembolüdür bencede idam falaka olmasın öyle bir şey yapanı bile allah yarğılar kimse haşa huzurda allah değildir canı veren allahtır alması gerekende odur aynen ama kendileri yaparsa erkektir elinin kiri kadın yaparsa bilmem nedir forum ortamı olduğu için söyleyemiyeceğim 18 yaşından küçük kardeşlerimiz var kötü örnek teşkil etmiyim hiç bir zaman aydınlamayız biz bir fransa bir almanya veyahut başka bir avrupa ülkesi olmadığımız için bu töre ve töreciler bizim yakamızdan düşmeyecek bizim bir bölgemiz avrupaya bakıyor istanbul izmir ama türkiyenin büyük bölümü ortadoğu ya bakıyor avrupa ülkeleri türkiye yalnız istanbul izmir olsa idi avrupa birliğine girebilirdi diyor aslında çok haklılar ama türkiye sadece istanbul izmirden ibaret değil doğusu güneydoğusu var mustafa askere gidiyor ama vagide de gidicek kaymakam ile uğraşak adam kalmadı ama zarife çıkıcakmış dediğin gibi alexs i götürücekler
cessi bir yönden sana katılıyorum kimse çinselliğine karışamıyor malesef annelae karışamıyor ama bu laiklikten ötürü deyil bence laikliğin anlamını hepimiz biliyoruz düşünsene eski günlerdeki gibi yaşasaydık nasıl olurduk belki bir arabisdandaki gibi yaşardık kadınlar peçelerle dolaşırdık yada yada diri diri gömülürdük ordada böyle olmuyor mu hani ramiz demişti ya şeriyatın kestiği parmak acımaz diye işte şeriyatta böyle bir şey laiklik te atatürk bize batını gelişmişliğini alın dedi batı gibi büyük birülke olun dedi ama onların yaptıklarını yapın demedi biz nasıl olduda onun yapmak istediklerini deyil de ordaki insanlar olduk bunu inan bende bilmiyorum bir yöndende sana katılıyorum bakirelik önemlidir o gelinlik bencede bakireken giyilmelidir ama bezen törelerde okumak için giden kızları bile öldürülüyor zorla küçük yaşta evlendiriliyor mesala 12-13 yaşında evlendiriliyor ve artık bu yaş sınırı dağa düşüyor malesef
avrupa birliği konusundada onlar bizi almayacak zaten o sadece bizi kandırmaya çalışıyorlar ve bizden bir şeyler sömürmeye çalışıyorlar sadece bence böyle olacaksa hiç girmeyelim dağa iyidir

sağolasın aynen öyle artık beraber yaşama diye birşey moda oldu evlenmek demode oldu 3 aylık 5 aylık ilişkilerin adı aşk oldu aşk ayaklara serildi tabiiki bence laiklik bu değil laik demek din ve devlet işleri ayrı demek aynen atatürk bize böyle demişti garbın ilmini irfanını alın ama ahlaksızlıgını almayında dedi batı gibi bir devlet olun aynen bu sözünde hem fikirim bencede onların yaptıklarını yapın demedi ama biz yaptık dejenere olduk özümüzü yitirdik sağolasın o töreleri bende tasvip etmiyorum okumak kötü birşey değil maalesef biz ruslara neler diyoruz beyaz kadın ticareti yapıyorlar diye o töre dedikleri nedir eş değer bence berdel başlık parası resmen kadın ticareti töre adam öldürmek hayat karartmak değildir töre kötü birşey değil ama töre cinayeti kötüdür bencede almayacaklar katılıyorum haklısın böyle giriceksek hiç girmiyelim daha iyi

TEFNUT
31.03.2008, 21:01
bu bölüm harikaydı http://img248.imageshack.us/img248/9766/smiley31al2.gif (http://imageshack.us) :clapp ilk böümünü izleyemedim bir baktım zarife ve alexs gelmiş ramisi camiye sokmak istemediler yazık onun o durumuna çok üzüldüm :soorry herkes askere girmek için toplandığında çok hüzünlendim bizim insamızın vatan sevgisi şimdide olsa şimdide herkes yazılırdı :byrk mustafa,kaymakam,hasan,ısbanak ramiz,birde bizim asker vahide ilk başta almamışlardı oda birhışımla nasıl gitti görürsünüz diye ona bu bölümde çok güldümbıyıklarda çok yakıştı :hyste :gl1 :hyste helede o erkek kıyafi :hyste :hyste :gl1 birde annesinin vahit demesi :hyste acaba annesi erkek olacaktıda vahit mi koyacaklardı adına ondan mı böyle oldu :hyste :hyste :gl1 :gl1ramiz gururunayediremedi söylenenleri oda gitmek istedi ya ıspanak o bile ilk baştan yazılmak istedi
ramis efendinin hasana intikam bizim işimiz deyil herşeyi intikamla alamayız kanı kanla temizlenmez demesi bu sözleri çok güzeldi
mustafa kemal de vardı :clapp çepheye katılacaklardı ilk önce 16 yaşında ve askeri okulda olmadığı için almadılar ama kararlıydılarve sonunda gittiler yazıldılar ama komutan onları orda gördü mustafa deyince o da baktı
alexs gitti zarife onun gittiğini gördümü anladımı orasını anlayamadım zarife arkasından çok ağladı :cr alexsi sürükleyerek götürdüler :soorry :cr
mustafa gidmeden önce abdülle iyi bir ders verdiURL=http://imageshack.us]http://img218.imageshack.us/img218/4784/smiley41mj8.gif[/URL]
http://img374.imageshack.us/img374/6654/smiley42im0.gif[/IMG][/URL]
zarifeyi aklayacak kağıdı da imzalattı sonunda yüzünü açtı giderken orda
abdülün askerin kolunda gelişi süperdiimageshack.us]http://img367.imageshack.us/img367/3258/smiley84sk6.gif[/URL] :hyste :hyste :hyste :gl1 :gl1helede askerlerin bıraktığında abdül dasediyor du adeta :hyste :hyste :hyste :gl1 :gl1
mustafayı uğerlarken zarife çok üzüldü mustafa yüzüğünü verdi manastır eskeri onlara bakarken oda üzüldü oda çok seviyordu zarfeyi mustafa gitti :ok :soorry :cr :cr

мαzσѕιѕт
31.03.2008, 22:47
bu bölüm harikaydı http://img248.imageshack.us/img248/9766/smiley31al2.gif (http://imageshack.us) :clapp ilk böümünü izleyemedim bir baktım zarife ve alexs gelmiş ramisi camiye sokmak istemediler yazık onun o durumuna çok üzüldüm :soorry herkes askere girmek için toplandığında çok hüzünlendim bizim insamızın vatan sevgisi şimdide olsa şimdide herkes yazılırdı :byrk mustafa,kaymakam,hasan,ısbanak ramiz,birde bizim asker vahide ilk başta almamışlardı oda birhışımla nasıl gitti görürsünüz diye ona bu bölümde çok güldümbıyıklarda çok yakıştı :hyste :gl1 :hyste helede o erkek kıyafi :hyste :hyste :gl1 birde annesinin vahit demesi :hyste acaba annesi erkek olacaktıda vahit mi koyacaklardı adına ondan mı böyle oldu :hyste :hyste :gl1 :gl1ramiz gururunayediremedi söylenenleri oda gitmek istedi ya ıspanak o bile ilk baştan yazılmak istedi
ramis efendinin hasana intikam bizim işimiz deyil herşeyi intikamla alamayız kanı kanla temizlenmez demesi bu sözleri çok güzeldi
mustafa kemal de vardı :clapp çepheye katılacaklardı ilk önce 16 yaşında ve askeri okulda olmadığı için almadılar ama kararlıydılarve sonunda gittiler yazıldılar ama komutan onları orda gördü mustafa deyince o da baktı
alexs gitti zarife onun gittiğini gördümü anladımı orasını anlayamadım zarife arkasından çok ağladı :cr alexsi sürükleyerek götürdüler :soorry :cr
mustafa gidmeden önce abdülle iyi bir ders verdiURL=http://imageshack.us]http://img218.imageshack.us/img218/4784/smiley41mj8.gif[/URL]
http://img374.imageshack.us/img374/6654/smiley42im0.gif[/IMG][/URL]
zarifeyi aklayacak kağıdı da imzalattı sonunda yüzünü açtı giderken orda
abdülün askerin kolunda gelişi süperdiimageshack.us]http://img367.imageshack.us/img367/3258/smiley84sk6.gif[/URL] :hyste :hyste :hyste :gl1 :gl1helede askerlerin bıraktığında abdül dasediyor du adeta :hyste :hyste :hyste :gl1 :gl1
mustafayı uğerlarken zarife çok üzüldü mustafa yüzüğünü verdi manastır eskeri onlara bakarken oda üzüldü oda çok seviyordu zarfeyi mustafa gitti :ok :soorry :cr :cr

evet geldiler ama ayakları sargılı toplayarak gördükleri işkence yüzünden yürüyemez hala geldiler insafsız abdül ramisi camiye sokmak istemediler evet münafık herifler kendileri sanki çok sütten çıkmış ak kaşık çok melake insanlar bir sevda için zarifeyi ne duruma soktular sanki onların kızları yok ama allah çok büyükdür gün ola devran döne derler gün gelir onlarında kızlarına iftira edilirse onlarıda görürüm çok duygusaldı göğüsüm kabardı fatma teyze çok güzel söyledi luzüm olurdsa hepimiz bir gövde olur gideriz bizim insamızın vatan sevgisi şimdide olsa şimdide herkes yazılırdı öyle deme bizim insanımda her zaman vatan sevgisi var içimizde elbette egoist olan insanlar var o her millete var askerlige zorunlu hal varsa benide çağırsınlar gitmesem namerdim koşa koşa giderim alexs gitti zarife onun gittiğini gördümü anladımı orasını anlayamadım dedin bence gördü ondan zarife arkasından çok ağladı evet alexsi sürükleyerek götürdüler sanki adam öldürdü devlete baş kaldırdı suçu bir kızı sevmek mustafa gidmeden önce abdülle iyi bir ders verdi gördüm beter olsun namussuz herif haysiyetsiz cipiliyetsiz herif asıl namussuz ahlaksız o halbuki abdülün askerin kolunda gelişi süperdi ee ne demişler keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner nasılmış suçsuz insanlara işkence etmek gör abdül efendi helede askerlerin bıraktığında abdül dasediyor du adeta artık danmı eder leylek yürüşümü yapar orası ona kalmış kim allahın bir kullunun günahını alırsa onun günahına girerse sonu budur ibret olsun allah bu dünya da öte dünya da bunu gösterir mustafayı uğerlarken zarife çok üzüldü mustafa yüzüğünü verdi manastır eskeri onlara bakarken oda üzüldü oda çok seviyordu zarfeyi mustafa gitti demişsin gördüm çok duygusal idi off off o zaman insanlar ardında ne aşk acıları bırakıp gitti nice gençler bir hilâl uğruna canlarını feda etti

sumisali
02.04.2008, 07:20
Mustafa Kemal'in mesajı

ELVEDA Rumeli giderek vites büyültüyor. Daha ilk bölümünden itibaren dizinin yanında durduğum ve projeye "inatla" omuz verdiğim için azıcık gururlanmak benim de hakkım sanırım. Zira dizi giderek bir "fenomene" dönüşüyor. Elveda Rumeli'nin son bölümünü izlerken zevkten dört köşe oldum. Tarkan Karlıdağ ve Serdar Akar diziyi "sinema tadında görüntülerle" ekrana taşıyorlar. Manastır ve yöresinin oluşturduğu enfes fonun da yardımıyla dizinin neredeyse her karesi kartpostal gibi duruyor. Bu haftanın sürprizi ise Manastır Askeri İdadi'sinde okuyan 16 yaşındaki Mustafa Kemal'in askere yazılma çabasıydı. Arkadaşıyla birlikte yaşını büyük söyleyip, sivil kıyafetlerle kaydını yaptıran Mustafa Kemal, tam trene binecekken, peronda komutanına yakalandı. Geriye ise sanırım şu mesajı bıraktı: "Zafer, her şartta cepheye gönüllü gidenlerindir!.."

Kaynak : Sabah

єliƒ
02.04.2008, 21:28
git çok güzeldir oralar tarihidir aynen canım adaletsizlik bencede büyük haksızlık bencede hepimiz biriz hepimiz bir allaha inanıyoruz sağ soldan evvel kulluz onlar bazı insanların çıkarması aynen bende ağlıyorum her izlediğimde alexle zarifeye çünki kendimi görüyorum ciğerim dağlanıyor


aa sen nerdesin ki? Makedonya da mı? bu arada tanışmaya fırsat olmadı ama ben Elif... görüşümü de söyliyeyim şimdiden Denizleri savunuyorum... :blush :wink

мαzσѕιѕт
02.04.2008, 22:02
aa sen nerdesin ki? Makedonya da mı? bu arada tanışmaya fırsat olmadı ama ben Elif... görüşümü de söyliyeyim şimdiden Denizleri savunuyorum... :blush :wink

bursalıyım ama çok balkanlar hakında belgeseler gördüm makedonyalı tanıdıklarım oldu memnun oldum elif bende cessi biliyorum benim görüşlerimde bende yaşarı savunuyorum

TEFNUT
02.04.2008, 23:09
bursalıyım ama çok balkanlar hakında belgeseler gördüm makedonyalı tanıdıklarım oldu memnun oldum elif bende cessi biliyorum benim görüşlerimde bende yaşarı savunuyorum

cesii 2 ye bir olduk 2-1yani bu defa bizle nasıl baş edeceksin :hyste :hyste :gl1 :gl1 je anne hoş geldin
ben bu bölümleri göremedim :soorry ama çokda kaçırmamışım galiba eh babamla biraz inatlaştım ama sonunda almıştım televizyonu
evet camiye sokmadıkları benide sinirlendim onlarında kızları bakalım sevmeyecekler mi hiristayan bir genci :beee gerçekten ramisin ve fatma çok güzel konuştular dediğin gibi fatma çok güzel söyledi böylede olmuş ya zaten kadınlar çepheye herşey taşımışlar kağnılarla evet hepimiz vatanımızı seveyoruz ama biz türkler kadan sevemezler bence atatürk zamanında ülkemize bir sürü yabancı asker girmiş ve bizim askerlerimiz onlardan az ken bile bizim askerlerimiz yenmeyi başarmış ve çanakkelede seyit onbaşı varmış o o vatan sevgisiyle mermiyi kaldırmış
benide çağırsalar bende giderim doğrusu vatan elden gidiyor herkes askere kadınlarda dağil deseler koşa koşa giderdim
evet abdülün o yürüyüşü çok güzeldi adeda kuğ balesi dansı yaptı :hyste :hyste :gl1 :gl1 yada yaralı leylek taklidi oldu :hyste :gl1
mustafa dediğin gibi yüzük verdi giderken ama mustafa gidecek ama abdül çabuk çıkar babası onu çıkartır :kz3 bu deva abdül vağide ve ailesiyle uğraşır mustafada yok şimdi kim koruyacak onları :frr :frr :cr

мαzσѕιѕт
02.04.2008, 23:34
cesii 2 ye bir olduk 2-1yani bu defa bizle nasıl baş edeceksin :hyste :hyste :gl1 :gl1 je anne hoş geldin
ben bu bölümleri göremedim :soorry ama çokda kaçırmamışım galiba eh babamla biraz inatlaştım ama sonunda almıştım televizyonu
evet camiye sokmadıkları benide sinirlendim onlarında kızları bakalım sevmeyecekler mi hiristayan bir genci :beee gerçekten ramisin ve fatma çok güzel konuştular dediğin gibi fatma çok güzel söyledi böylede olmuş ya zaten kadınlar çepheye herşey taşımışlar kağnılarla evet hepimiz vatanımızı seveyoruz ama biz türkler kadan sevemezler bence atatürk zamanında ülkemize bir sürü yabancı asker girmiş ve bizim askerlerimiz onlardan az ken bile bizim askerlerimiz yenmeyi başarmış ve çanakkelede seyit onbaşı varmış o o vatan sevgisiyle mermiyi kaldırmış
benide çağırsalar bende giderim doğrusu vatan elden gidiyor herkes askere kadınlarda dağil deseler koşa koşa giderdim
evet abdülün o yürüyüşü çok güzeldi adeda kuğ balesi dansı yaptı :hyste :hyste :gl1 :gl1 yada yaralı leylek taklidi oldu :hyste :gl1
mustafa dediğin gibi yüzük verdi giderken ama mustafa gidecek ama abdül çabuk çıkar babası onu çıkartır :kz3 bu deva abdül vağide ve ailesiyle uğraşır mustafada yok şimdi kim koruyacak onları :frr :frr :cr

olabilir ben sizle baş etmeye uğraşmıyorum arkadaşım sizin nasıl fikriniz varsa benimde var bende yaşarı seviyorum denizleri sevebilirsiniz devrimci olabilirsiniz bende milliyetçi olmakta yaşarı sevmekle özgürüm fatma bencede güzel söyledi helal olsun kızına güvendi elalemin kızını bir şey gibi görmesine rahmen kızına ne güzel dedi eğne başını asla elalem ne derse desin doğru ama atamız ne güzel geldikleri gibi giderler dedi öyle canım doğru seyit onbaşı vardı geçen gün çanakkale anma yıldönümünde çok utandım seyit onbaşının heykelini çinliler yapmış seyit onbaşına papyon taktırmışlar onlara değil asıl kendimize kızmamız lazım ne bilir elin çinlisi seyit onbaşıdan sen kendi kahramının heykelini başka millete yaptırırsan olacağı budur kendi işini kendin yapacaksın demişler helal olsun bu vatan 3 kupona alınmadı kaçanlara feyz olsun bu duyarlılık eli ayağı sağlam olupta torpile çürük raporu alanlara ders olsun beter olsun o abdül bencede mazhar paşa o abdülü çıkarır o da bir taraflara babam sağ olsun yazdırır bilmiyorum doğrusu

TEFNUT
03.04.2008, 16:09
olabilir ben sizle baş etmeye uğraşmıyorum arkadaşım sizin nasıl fikriniz varsa benimde var bende yaşarı seviyorum denizleri sevebilirsiniz devrimci olabilirsiniz bende milliyetçi olmakta yaşarı sevmekle özgürüm fatma bencede güzel söyledi helal olsun kızına güvendi elalemin kızını bir şey gibi görmesine rahmen kızına ne güzel dedi eğne başını asla elalem ne derse desin doğru ama atamız ne güzel geldikleri gibi giderler dedi öyle canım doğru seyit onbaşı vardı geçen gün çanakkale anma yıldönümünde çok utandım seyit onbaşının heykelini çinliler yapmış seyit onbaşına papyon taktırmışlar onlara değil asıl kendimize kızmamız lazım ne bilir elin çinlisi seyit onbaşıdan sen kendi kahramının heykelini başka millete yaptırırsan olacağı budur kendi işini kendin yapacaksın demişler helal olsun bu vatan 3 kupona alınmadı kaçanlara feyz olsun bu duyarlılık eli ayağı sağlam olupta torpile çürük raporu alanlara ders olsun beter olsun o abdül bencede mazhar paşa o abdülü çıkarır o da bir taraflara babam sağ olsun yazdırır bilmiyorum doğrusu

ben öyle söylemek istemiştim :soorry seni sinirlendirdiysem kusura bakma ben biraz şakacayındır tabiki herkesin varklı bir düşüncesi vardır herkesi benim gibi düşenecek deyil zaten tabiki yaşarı sevmekte özgüzgürsün seyit onbasının heykelini çinliler mi yapmış :ne :gn1 doğru söylüyorsun bizim insanlarımız ne güne duruyor artık türkiyede böle zaten yabancılar yapıyor herşeyi
evet doğru söylüyorsun askerliklikten kaçanlara dersolsun bu gün son gazimiz yakup satar dedemizi kaybettik allah rahmet eylesinsonkonuşmalrını duyunca ağlayacaktım nerdeyse bu vatana sağip çıkın dedi bu vatını biz cıplak ayaklarla geldik ayaklarımızda çarıklarla geldik savaşa aç gittik dedi

мαzσѕιѕт
03.04.2008, 16:44
ben öyle söylemek istemiştim :soorry seni sinirlendirdiysem kusura bakma ben biraz şakacayındır tabiki herkesin varklı bir düşüncesi vardır herkesi benim gibi düşenecek deyil zaten tabiki yaşarı sevmekte özgüzgürsün seyit onbasının heykelini çinliler mi yapmış :ne :gn1 doğru söylüyorsun bizim insanlarımız ne güne duruyor artık türkiyede böle zaten yabancılar yapıyor herşeyi
evet doğru söylüyorsun askerliklikten kaçanlara dersolsun bu gün son gazimiz yakup satar dedemizi kaybettik allah rahmet eylesinsonkonuşmalrını duyunca ağlayacaktım nerdeyse bu vatana sağip çıkın dedi bu vatını biz cıplak ayaklarla geldik ayaklarımızda çarıklarla geldik savaşa aç gittik dedioldu o zaman yok sinirlenmek değilde acık moralim bozuldu tamam o zaman bencede sağolasın evet seyit onbaşının heykelini çinliler yaptı hata çin'kkale diye espiri yaptılar olayı tiye aldılar sağolasın ama çalışma erdemini maalesef yitirdik sağolasın aynen türkiye de artık herşeyi yabancılar yapar hale geldi sağolasın ama ders olmaz evet okudum allah rahmet eylesin nur içinde yatsın ayaklarımızda çarıklarla geldik savaşa aç gittik demiş doğru söylüyor ama onlar açken bile vatanlarına ihanet etmediler bazılarına feyz olsun eğer olabilicekse

єliƒ
03.04.2008, 17:43
bursalıyım ama çok balkanlar hakında belgeseler gördüm makedonyalı tanıdıklarım oldu memnun oldum elif bende cessi biliyorum benim görüşlerimde bende yaşarı savunuyorum


yaşar gerçekte de solcu...... :D dizide sağcı rol oynuyo... :D nese memnun oldum cessi... ben de Bursadayım neresinden sen?
bu hafta çok süper idi Eiveda Rumeli... Mustafa Kemal taaa ögrenci iken kararlıymış baksana... çok sevindim yaaa... ay dün de Çemberimde Gül Oyayı yotube den izledim tekrar çok ağladım yine ühüüü :cray :cray yeni bölümü merak ediyorum Alex nereye gitti? döncek mi? napıcak nasıl haberleşcekler... Yazık oldu olan yine Alex'e oldi... :( :'(

мαzσѕιѕт
03.04.2008, 21:20
yaşar gerçekte de solcu...... :D dizide sağcı rol oynuyo... :D nese memnun oldum cessi... ben de Bursadayım neresinden sen?
bu hafta çok süper idi Eiveda Rumeli... Mustafa Kemal taaa ögrenci iken kararlıymış baksana... çok sevindim yaaa... ay dün de Çemberimde Gül Oyayı yotube den izledim tekrar çok ağladım yine ühüüü :cray :cray yeni bölümü merak ediyorum Alex nereye gitti? döncek mi? napıcak nasıl haberleşcekler... Yazık oldu olan yine Alex'e oldi... :( :'(

olabilir canım sağcı olsun solcu olsun yeter ki Türk olsun insan olsun benim için önemli değil bende memnun oldum ben bursa altıparmak yani çekirge bencede öyle vatan söz konusu ise gerisi tefferuatır dedi atamız hee haklısın masumiyet vardı o dizide bende merak ediyorum bilmiyorum bencede yazık oldu bencede pis iftiracı abdül ve işbirlikçileri sayesinde

єliƒ
03.04.2008, 21:31
olabilir canım sağcı olsun solcu olsun yeter ki Türk olsun insan olsun benim için önemli değil bende memnun oldum ben bursa altıparmak yani çekirge bencede öyle vatan söz konusu ise gerisi tefferuatır dedi atamız hee haklısın masumiyet vardı o dizide bende merak ediyorum bilmiyorum bencede yazık oldu bencede pis iftiracı abdül ve işbirlikçileri sayesinde


helal be sana bence o meseleler sınıf ayrımına girdiğini düşünüyorum... aman nese ya bunlar ince meseleleler boşver biz dizimizin yorumlarına dönelim bence :byrk (not=ben de Bursa-Gemlikden Bursanın içinden değilim) O Abdülü bazen televizyondan çıkarıp boğasım geliyo...ya da ben oraya gitmek fırça atmak geliyo içimden... :hyste :gl1 :gl1 :gl1 Kadı da amma Kadı efendiymiş ha...Bir sözle 2 eşkiyaya inandi... :D :klp

TEFNUT
03.04.2008, 21:38
oldu o zaman yok sinirlenmek değilde acık moralim bozuldu tamam o zaman bencede sağolasın evet seyit onbaşının heykelini çinliler yaptı hata çin'kkale diye espiri yaptılar olayı tiye aldılar sağolasın ama çalışma erdemini maalesef yitirdik sağolasın aynen türkiye de artık herşeyi yabancılar yapar hale geldi sağolasın ama ders olmaz evet okudum allah rahmet eylesin nur içinde yatsın ayaklarımızda çarıklarla geldik savaşa aç gittik demiş doğru söylüyor ama onlar açken bile vatanlarına ihanet etmediler bazılarına feyz olsun eğer olabilicekse

ah ah cessi keşke evet onlar vatanına ihanet etmediler etmezlerde zaten canı pahasınada olsa elelebet savaşırlar birde neden bozulduki sadece herkesin ayrı fikirlerimiz var onları savunuyoruz yaşar veye deniz önemli deyil önemli olan atatürkçü olmak onun yolundan gitmek
çinliler kiye mi almışlar onlar onlar öncelerden bizim kiler onların sınırlarındayken bizlerden ödleri patlıyordu yanlış hatırlamıyorsam bu hanı surları varya neden oldu o çünkü biz türklerden korkuyorlardı bu bilgileride unutmuştum hatırlattın bana :whis ne oldu şimdi :löw kesilmişler tabi artık gelişmiş ülke oldular
aleks geri gelir acaba :hm nede olsa artık suçsuzlukları ispatlandı
cessi sen bursalıymışsın benim ablamda orda oralara gideriz bazen heryerini gezmişizdir çok güzel yerlerler gerçekten

мαzσѕιѕт
03.04.2008, 22:31
helal be sana bence o meseleler sınıf ayrımına girdiğini düşünüyorum... aman nese ya bunlar ince meseleleler boşver biz dizimizin yorumlarına dönelim bence :byrk (not=ben de Bursa-Gemlikden Bursanın içinden değilim) O Abdülü bazen televizyondan çıkarıp boğasım geliyo...ya da ben oraya gitmek fırça atmak geliyo içimden... :hyste :gl1 :gl1 :gl1 Kadı da amma Kadı efendiymiş ha...Bir sözle 2 eşkiyaya inandi... :D :klp

sağolasın bencede çok doğru bunlar ince meseleler hee hee ben içindenim haklısın hemşerim al benden de te oka haklısın ama herif yüzsüz yüzüne tükürsen yağmur yağdı diyecek ee öyle söz namus meselesi olunca böyle eşkıya ya bile inanırlar ama düşünmezler onlar kaç kişinin canını yaktı tipik feol düşünce

мαzσѕιѕт
03.04.2008, 22:36
ah ah cessi keşke evet onlar vatanına ihanet etmediler etmezlerde zaten canı pahasınada olsa elelebet savaşırlar birde neden bozulduki sadece herkesin ayrı fikirlerimiz var onları savunuyoruz yaşar veye deniz önemli deyil önemli olan atatürkçü olmak onun yolundan gitmek
çinliler kiye mi almışlar onlar onlar öncelerden bizim kiler onların sınırlarındayken bizlerden ödleri patlıyordu yanlış hatırlamıyorsam bu hanı surları varya neden oldu o çünkü biz türklerden korkuyorlardı bu bilgileride unutmuştum hatırlattın bana :whis ne oldu şimdi :löw kesilmişler tabi artık gelişmiş ülke oldular
aleks geri gelir acaba :hm nede olsa artık suçsuzlukları ispatlandı
cessi sen bursalıymışsın benim ablamda orda oralara gideriz bazen heryerini gezmişizdir çok güzel yerlerler gerçekten
etmediler canım sarıkamışa giderken ayaklarında ısıtıcak çorap çarık yokken sarıkamışta Ruslara taarruza için hazırlandılar 90.000 asker tek bir kurşun dahi sıkamadan telef oldu hepsi öldü ama onlar açız paramız yok erzağımız yok diye vatana ihanet etmediler neden bozulduk bu iyi soru valla bende bilmiyorum desem inanırmısın haklısın yaşar veye deniz önemli deyil önemli olan atatürkçü olmak onun yolundan gitmek çinliler çanakkalede tarihi eserlerin heykelerini yapıyorlar hani hep görürüz ya inşallah geri gelir alex evet ıspatlandı evet bursalıyım

sumisali
04.04.2008, 10:48
28.Bölüm...............................7 Nisan 2008 Pazartesi / Saat 20:00 / ATVORHAN KILIÇ “ELVEDA RUMELİ”DE !

Demet Akbağ, Eyşan Özhim ve Sinan Tuzcu’dan sonra Orhan Kılıç da “ELVEDA RUMELİ”ye konuk oyuncu oldu. Orhan Kılıç, son olarak ‘Sağır Oda’ dizisinde ‘Aras Dağlı’ karakteri ile gönülleri fethetmişti. Sevilen oyuncu ‘Arnavut Mehmet’ rolü ile Mustafa’nın Teselya Savaşı’ndaki cephe arkadaşını canlandıracak

Kasaba halkının Sütçü Ramiz’den alışverişi kesmesi üzerine çaresiz kalan Ramiz, ailesinin rızkını çıkarmak için başka köylere süt satmaya karar verir.

Oğlu Abdül’ün tutuklandığını öğrenen Mazhar Paşa, Pürsıçan’a gelir. Olanları öğrendiğinde vereceği tepki herkesi şaşırtacaktır.

Aleks, sürgün edildiği İşkodra’daki köyde Zarife’siz hayatına alışmaya çalışırken, Mustafa cephede ilk çarpışmalara katılır. Vahide, Mustafa’yı Zarife ise Aleks’i özlemektedir.

TEFNUT
07.04.2008, 12:47
Elveda Rumeli dizisinin çekildiği yerleri merak edenler soluğu Makedonya'da alıyor.

Dizilerin çekildiği bir çok köy, kasaba ve şehir, daha önce hiç bilinmedikleri halde turizm patlaması yaşıyor. Bir dönem Asmalı Konak sayesinde Kapadokya, Ürgüp civarına akın yapılırken, Bir İstanbul Masalı dizisinin Ağva'da çekilen sahneleri nedeniyle mekanda kalacak yer bulunamıyordu. Kınalı Kar dizisiyle bir anda üne kavuşan Bursa'nın Cumalıkızık köyü de bu örneklerden birisi.

Bu mekanlardan en yenisi de Elveda Rumeli'nin çekildiği Makedonya oldu. atv'deki 'Harika Pazar' programında, tur şirketiyle Makedonya'ya giden kafileler ekrana getirildi. Elveda Rumeli'nin yaklaşık 200 yıllık bir köyde yapılan çekimlerindeki mekanlarını merak edip tura katılanların çokluğu izleyenleri de şaşırttı. Dizinin çekildiği yerlere tur düzenleyen şirketlere başvuruda adeta patlama yaşanmakta.

Tur sırasında, oyuncularla da karşılaşan izleyiciler, resim çektirip sohbet etme şansını da buldular.

TELEVİZYON GAZETESİ

TEFNUT
07.04.2008, 12:55
elveda rumelinin çekildiği yerleri merak edenler oraya gezmeye gidiyorlarmış ne güzel herkes oraya akın ediyormuş ve başvuruda patlama yaşanmış ne güzel bende gitmek isterdim doğrusu :cr :kz2gerçekten çok güzel yerler :kz2 200 yıllık bir köymüş :ss1 ama demek oluyorki bu dizide çok sevildi :ukl

мαzσѕιѕт
07.04.2008, 19:19
elveda rumelinin çekildiği yerleri merak edenler oraya gezmeye gidiyorlarmış ne güzel herkes oraya akın ediyormuş ve başvuruda patlama yaşanmış ne güzel bende gitmek isterdim doğrusu :cr :kz2gerçekten çok güzel yerler :kz2 200 yıllık bir köymüş :ss1 ama demek oluyorki bu dizide çok sevildi :ukl

öyle imiş bende duydum git valla öyle öyleymiş öyle kınalı kar dizisinde de böyle olmuştu bursa cumalı kızık köyüne akın olmuştu

TEFNUT
07.04.2008, 21:23
cessi gitmek isterim ama nerde :kz2 :soorry
bu bölüm okadar güzel deyildi alexsle zarife-ve mustafayla vahide ayrıydı :soorry ama abdülün babasından dayak yedi o güzeldi :ol6 :ol6 babasının gelir ve abdülden yana olur diyordum ama öyle olmadı :bk2 ramis abdülün babasına ne dediyse onu etkilemiş ve abdülden kurtulduk :ck :ol6 :ol6 ve abdül artık asker :ok

BHR
07.04.2008, 21:55
bugünkü bölüm süperdi yine... :)
Abdül cezasını buldu yaaa ohhh ne diyim... Bi mutlu oldum anlatamammm :gl1 :gl1 :gl1 :gl1 :gl1

Şu alexle zarife mustafayla vahide de kavuşsa başka ne isterim... :kz2 :kz2 :kz2 :kz2

мαzσѕιѕт
07.04.2008, 22:11
bugünkü bölüm süperdi yine... :)
Abdül cezasını buldu yaaa ohhh ne diyim... Bi mutlu oldum anlatamammm :gl1 :gl1 :gl1 :gl1 :gl1

Şu alexle zarife mustafayla vahide de kavuşsa başka ne isterim... :kz2 :kz2 :kz2 :kz2

evet demek sen benim kim olduğumu biliyormusun lafı taa o zamanlardan beri var ... :) ama o abdül denen ş...r...fsiz herif cezasını buldu ya oh bende bir mutlu oldum anlatamam :gl1 :gl1 :gl1 :gl1 :gl1 gebersin vicdansız herif bende alexle zarife mustafa ile asker vagide kavuşsa başka bir şey istemem ... :kz2 :kz2 :kz2 :kz2

мαzσѕιѕт
07.04.2008, 22:15
cessi gitmek isterim ama nerde :kz2 :soorry
bu bölüm okadar güzel deyildi alexsle zarife-ve mustafayla vahide ayrıydı :soorry ama abdülün babasından dayak yedi o güzeldi :ol6 :ol6 babasının gelir ve abdülden yana olur diyordum ama öyle olmadı :bk2 ramis abdülün babasına ne dediyse onu etkilemiş ve abdülden kurtulduk :ck :ol6 :ol6 ve abdül artık asker :ok

hee haklısın bizimki de öyle hayal
evet haklısın acıklı idi evet abdülün babasından dayak yemesi güzeldi :ol6 :ol6 bende babasının gelir ve abdülden yana olur diyordum evet öyle olmadı iyi dürüst adamış erkek adamış evet kurtulduk :ol6 :ol6 ee vatan hizmet bekler değil yürü bakalım abdül efendi marş marş

BHR
07.04.2008, 22:59
Keşke Ramiz'lerin itibarını kurtaracak da bir şey yapsalardı...
Kaymakamın işe geri alınması iyi oldu ama şimdi halk inanmayacak hepten babası gelip çıkardığı için Abdul'ü... gerçi o halk hiçbir şeye inanmaz ya neyse...
Pufffff...........

hamiş
08.04.2008, 08:39
Herkeze Selamlar Arkadaşlar
Abdülden kutulmanın sevincini yaşayanlardan da biri benim :ol6 :ol6 ne kaa güzel bir bölümdü. kaymakam beyimiz de yerini buldu makam odası şimdi odaya benzedi renk geldi zavallı odacık gülen 3/5 yüz gördü :grn Arkadaşların dediği gibi paşanın gitmeden önce ramiz efendi nin itibarını kurtaracak bir şeyler yapmasını bende beklerdim. Belki de yapmıştır önümüzdeki bölüm bize bir süpriz olur! Zarife ve alex aşkı dağlamaya devam ediyor birde üstüne vahideyle mustafa eklendi :soorry bu arada gönüllü askerlerimizin savaş sahnelerini izlerken gurur duyduğumu söylemeden edemeyeceğim. Hele arnavut askerin mermisi bitince taş atması elimiz boşmu kalsın deyişi :grn hem güzel hem de gurur verici sahnelerden biriydi milleti için taşla sopayla elinde hiç bir şey olmasa bile göğsünü siper eden asker birliği beni grurlandırdı bu askerlerimiz için :flw
Akşam ramiz amca ve kızları süt satmaya gittiklerinde alexle zarife nin karşılaşmasını umut ettim :soorry belki bu bölüm zarife den süt alırken görürrüz alex i

мαzσѕιѕт
08.04.2008, 13:54
Keşke Ramiz'lerin itibarını kurtaracak da bir şey yapsalardı...
Kaymakamın işe geri alınması iyi oldu ama şimdi halk inanmayacak hepten babası gelip çıkardığı için Abdul'ü... gerçi o halk hiçbir şeye inanmaz ya neyse...
Pufffff...........

keşke bencede haklısın onlar neye inanacaklarını bilmeyen insanlar neye inanıp inanmayacaklarını bilmeyen insanlara doğruyu anlatmak çok zordur Albert Einstein ne güzel doğru söylemiş "insanların önyargısını parçalamak benim atomu parçalamamdan çok daha zordur...." bencede eski kaykamakamın işe ger alınması iyi oldu dilaver bey çok iyi bir adam idi

мαzσѕιѕт
08.04.2008, 14:02
Herkeze Selamlar Arkadaşlar
Abdülden kutulmanın sevincini yaşayanlardan da biri benim :ol6 :ol6 ne kaa güzel bir bölümdü. kaymakam beyimiz de yerini buldu makam odası şimdi odaya benzedi renk geldi zavallı odacık gülen 3/5 yüz gördü :grn Arkadaşların dediği gibi paşanın gitmeden önce ramiz efendi nin itibarını kurtaracak bir şeyler yapmasını bende beklerdim. Belki de yapmıştır önümüzdeki bölüm bize bir süpriz olur! Zarife ve alex aşkı dağlamaya devam ediyor birde üstüne vahideyle mustafa eklendi :soorry bu arada gönüllü askerlerimizin savaş sahnelerini izlerken gurur duyduğumu söylemeden edemeyeceğim. Hele arnavut askerin mermisi bitince taş atması elimiz boşmu kalsın deyişi :grn hem güzel hem de gurur verici sahnelerden biriydi milleti için taşla sopayla elinde hiç bir şey olmasa bile göğsünü siper eden asker birliği beni grurlandırdı bu askerlerimiz için :flw
Akşam ramiz amca ve kızları süt satmaya gittiklerinde alexle zarife nin karşılaşmasını umut ettim :soorry belki bu bölüm zarife den süt alırken görürrüz alex i

selam hamiş hee haklısın oh be ne kaa güzel di :ol6 :ol6 bulur eden bulur merak etme ne demiş atalarımız keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner bir gün o hesap döner er veya geç ama temiz döner yüce rabbimizin tokadı büyüktür allah mutlaka acısını bir yerden katbin kat çıkarır ama kaymakam beyimiz dilaver beye de çok sevindim :ol6 :ol6 bencede inşallah bencede Zarife ve alex aşkı dağlamaya devam ediyor evet vahideyle mustafa eklendi onlarada yazık bende savaş sahnelerinde gurur duydum cezmi komutan ama ne güzel dedi bu millet kolay kolay yenilmez biz ne Trablusgarp Savaşı ne Balkan Savaşı ne Çanakkale Savaşı görmüş bir milletiz ama yenilmedik başımızı yere eğmedik bencede arnavut asker süper ötesi idi göğüsünü siper eden asker birliği benide gururlandırdı zaten böyle şeyleri görmeyi çok severim bencede bu askerimiz için :flw bende öyle alexle zarifenin karşılaşmasını umut ettim inşallah yok yere gitti alexs

hamiş
08.04.2008, 14:19
selam hamiş hee haklısın oh be ne kaa güzel di :ol6 :ol6 bulur eden bulur merak etme ne demiş atalarımız keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner bir gün o hesap döner er veya geç ama temiz döner yüce rabbimizin tokadı büyüktür allah mutlaka acısını bir yerden katbin kat çıkarır ama kaymakam beyimiz dilaver beye de çok sevindim :ol6 :ol6 bencede inşallah bencede Zarife ve alex aşkı dağlamaya devam ediyor evet vahideyle mustafa eklendi onlarada yazık bende savaş sahnelerinde gurur duydum cezmi komutan ama ne güzel dedi bu millet kolay kolay yenilmez biz ne Trablusgarp Savaşı ne Balkan Savaşı ne Çanakkale Savaşı görmüş bir milletiz ama yenilmedik başımızı yere eğmedik bencede arnavut asker süper ötesi idi göğüsünü siper eden asker birliği benide gururlandırdı zaten böyle şeyleri görmeyi çok severim bencede bu askerimiz için :flw bende öyle alexle zarifenin karşılaşmasını umut ettim inşallah yok yere gitti alexs

Sevgili cessi karşılaşma olucaktır mutlaka ben kaymakamlıktan alex in suçsuz olduğuna dair bir yazı gelmesini bekliyorum. Ama tut ki yazı geldi alex döndü . Bu defa hiç buluşamazlar tüm pürsıçan nöbet tutmuş onları yakalayıp karalamak yada sopalamak için bekliyor. :cr Zarifenin onun bulunduğu köyde süt satması en mantıklısı bari orda görüşürler kimseler tanımıyor nasılsa :grn

мαzσѕιѕт
08.04.2008, 17:02
Sevgili cessi karşılaşma olucaktır mutlaka ben kaymakamlıktan alex in suçsuz olduğuna dair bir yazı gelmesini bekliyorum. Ama tut ki yazı geldi alex döndü . Bu defa hiç buluşamazlar tüm pürsıçan nöbet tutmuş onları yakalayıp karalamak yada sopalamak için bekliyor. :cr Zarifenin onun bulunduğu köyde süt satması en mantıklısı bari orda görüşürler kimseler tanımıyor nasılsa :grn

inşallah allah seni duysun inşallah öyle bir yazı gelir ama koskoca kaymakamlıktan bir alex için yazı gelir mi sanmıyorum unuturlar giderler bencede haklısın orası öyle çok iyi fikir bu :grn kul sıkışmıyınca hızır misali

TEFNUT
08.04.2008, 19:26
acaba aleksin suşsuzluğu anlaşılınca aleks geri gelebilirmi :hm ramizle zarife ve vahide gidince bende acaba zarife aleksle görüşür mü dedim ama alexs aramızda uzun yollar var dedi :soorry
acaba abdül mustafanın bulunduğu yere gider mi giderse mustafa onun dersini verir :ol6 :whis
mustafanın mermisi kalmadığında taş atmasına çok güldüm aslında oraya kadar taş gider mi diye ama doğru söylüyorsunuz bizim askerimiz sopaylada olsa taşlada olsada yenilmez
cezmi komutanın dediği gercek çok güzeldi bizim askerimiz yenilmez dedi hasanda o kadar emek verdiği kıyafetleri verdi :clapp
hüsmen çok tatlıydı fatma amin dedi oda amin diyor zarife ve vahide ve diğerleri gezmeye gittiklerinde kısceler beyaz atlı prenslerini sordu :hyste :gl1 herkes söyledi ama zarife ye sorulunca çok üzüldü zarifeye üzülmüştüm :soorry

мαzσѕιѕт
08.04.2008, 23:24
acaba aleksin suşsuzluğu anlaşılınca aleks geri gelebilirmi :hm ramizle zarife ve vahide gidince bende acaba zarife aleksle görüşür mü dedim ama alexs aramızda uzun yollar var dedi :soorry
acaba abdül mustafanın bulunduğu yere gider mi giderse mustafa onun dersini verir :ol6 :whis
mustafanın mermisi kalmadığında taş atmasına çok güldüm aslında oraya kadar taş gider mi diye ama doğru söylüyorsunuz bizim askerimiz sopaylada olsa taşlada olsada yenilmez
cezmi komutanın dediği gercek çok güzeldi bizim askerimiz yenilmez dedi hasanda o kadar emek verdiği kıyafetleri verdi :clapp
hüsmen çok tatlıydı fatma amin dedi oda amin diyor zarife ve vahide ve diğerleri gezmeye gittiklerinde kısceler beyaz atlı prenslerini sordu :hyste :gl1 herkes söyledi ama zarife ye sorulunca çok üzüldü zarifeye üzülmüştüm :soorry


bilmiyorum geri dönermi dönebilir mi ne kaa suçsuz deseler bile bu gözü dönmüş ahali inanmaz bende umut ettim görüşler diye ama o çok zor biraz daha bizim yüreğimiz dağlanacak çok acıklı idi o alexsin aramızda uzun yollar var dediği sahne valla bilmiyorum abdül nereye düşecek belli değil inşallah mustafa bu namussuz vicdansız zalim adamın dersini verir napsınlar atatürk ne dedi silahın yoksa taşla sopa ile mücadele edin valla gider gider uzun sallarsan taş ta oka gider aynen bizim askerimiz sopaylada olsa taşlada olsada yenilmez
çünki iman var çünki azim var bizim askerimiz kimseye katletmek için öldürmedi bencede cezmi komutanın dediği gercek çok güzeldi bizim askerimiz yenilmez dedi evet hüsmen çok tatlı ona bakınca içim acıyor zavalım yetim oyyy oyyy evlerden uzak kimseyi anasız babasız komasın evet helâl olsun hasan'a saf salak ama iyi niyetli kalbinde kötülük yok hep yardımseverlik içinde bende zarifeye sorulunca zarifeye üzüldüm

єliƒ
09.04.2008, 21:04
Ohhh! canıma deysin... benim gözüm tuttu bu Mazhar Paşa Paşasını... =) Elinin tersiyle bir Osmanlı tokadı yapıştırdı Paşa oglina... =) Osmanlı Tokadı dedikleri bu olsa demek... içimin yağları eridi,rahatladım... :grn

мαzσѕιѕт
09.04.2008, 22:51
Ohhh! canıma deysin... benim gözüm tuttu bu Mazhar Paşa Paşasını... =) Elinin tersiyle bir Osmanlı tokadı yapıştırdı Paşa oglina... =) Osmanlı Tokadı dedikleri bu olsa demek... içimin yağları eridi,rahatladım... :grn

bencede benimde gözüm tuttu bu Mazhar Paşa'yı çok güzeldi o Osmanlı tokadı =) beter olsun o abdül evet Osmanlı tokadı dedikleri bu benimde ... içimin yağları eridi :grn

єliƒ
11.04.2008, 13:10
inşallah Mustafayla aynı birliğe düşer Mustafa onun hakkından :clapp
gelir valla ohhh canıma değsin... :dvl :kg :hyste :gl1
bu hafta neler olcak çok merak ediyorum... :ayy

мαzσѕιѕт
11.04.2008, 16:07
inşallah Mustafayla aynı birliğe düşer Mustafa onun hakkından :clapp
gelir valla ohhh canıma değsin... :dvl :kg :hyste :gl1
bu hafta neler olcak çok merak ediyorum... :ayy

inşallah bencede oh canıma değsin
valla bende neler olcak merak içindeyim

TEFNUT
11.04.2008, 17:22
bilmiyorum geri dönermi dönebilir mi ne kaa suçsuz deseler bile bu gözü dönmüş ahali inanmaz bende umut ettim görüşler diye ama o çok zor biraz daha bizim yüreğimiz dağlanacak çok acıklı idi o alexsin aramızda uzun yollar var dediği sahne valla bilmiyorum abdül nereye düşecek belli değil inşallah mustafa bu namussuz vicdansız zalim adamın dersini verir napsınlar atatürk ne dedi silahın yoksa taşla sopa ile mücadele edin valla gider gider uzun sallarsan taş ta oka gider aynen bizim askerimiz sopaylada olsa taşlada olsada yenilmez
çünki iman var çünki azim var bizim askerimiz kimseye katletmek için öldürmedi bencede cezmi komutanın dediği gercek çok güzeldi bizim askerimiz yenilmez dedi evet hüsmen çok tatlı ona bakınca içim acıyor zavalım yetim oyyy oyyy evlerden uzak kimseyi anasız babasız komasın evet helâl olsun hasan'a saf salak ama iyi niyetli kalbinde kötülük yok hep yardımseverlik içinde bende zarifeye sorulunca zarifeye üzüldüm

doğru söylüyorsun aleks dönemez aleks dönerse onu o insanlar taşlarla sopalarla kovalarlar :soorry ramis orada duramaz vazla sütte satamıyor artık ordakinler sütte almıyorlar artık bence artık ramiz veailesi istanbul yolcusu olur :soorry alekste oraya gelir
abdül bir geçsin mustafanın eline mustafa onu hamur gibi yoğuracaktır :grr :rky :grn
hüsmen çok tatlı bir bebek ama dediğin gibi şansıs bir bebek annesi babası yok hasan eski haline dönsün artık o şen şakrak hasan olsun
birde yeni kaymakam abdülle güzel dalga geçti ALA ALA diyerek :grn

son74
11.04.2008, 21:16
ben pazartesileri mutlaka izlediğim dizi çok beğeniyorum ordaki saf aşıkları seviyorum ordaki aşklar o kadar yalınki hiç birbirlerinden bir çıkar gözetmeksiz sadece aşk var çok güzel

мαzσѕιѕт
12.04.2008, 00:27
doğru söylüyorsun aleks dönemez aleks dönerse onu o insanlar taşlarla sopalarla kovalarlar :soorry ramis orada duramaz vazla sütte satamıyor artık ordakinler sütte almıyorlar artık bence artık ramiz veailesi istanbul yolcusu olur :soorry alekste oraya gelir
abdül bir geçsin mustafanın eline mustafa onu hamur gibi yoğuracaktır :grr :rky :grn
hüsmen çok tatlı bir bebek ama dediğin gibi şansıs bir bebek annesi babası yok hasan eski haline dönsün artık o şen şakrak hasan olsun
birde yeni kaymakam abdülle güzel dalga geçti ALA ALA diyerek :grn

sağolasın nasıl dönsün üzerinde sürgün hükmü var aynen onu o insanlar taşlarla sopalarla kovalar izbandut insanlar bencede ramiz fazla duramaz bencede fazla sütte satamıyor artık onlar afaroz insanlar selamı sabahı alışverişi kesilmiş insanlar bencede hüsmen çok tatlı bir bebek aynen şansız bir bebek anası babası yok bencede hasan eski haline dönsün artık o şen şakrak hasan olsun hem fikirim evet bencede abdül ile güzel dalga geçti beter olsun o abdül ş...r....fsizi :gr

мαzσѕιѕт
12.04.2008, 00:28
ben pazartesileri mutlaka izlediğim dizi çok beğeniyorum ordaki saf aşıkları seviyorum ordaki aşklar o kadar yalınki hiç birbirlerinden bir çıkar gözetmeksiz sadece aşk var çok güzel

haklısın bencede aynen katılıyorum sana son74 arkadaşım

єliƒ
12.04.2008, 13:41
inşallah bencede oh canıma değsin
valla bende neler olcak merak içindeyim


ben reklamı izledim çok kötü ya... :cr savaşıyolar!!

TEFNUT
12.04.2008, 14:43
bu diziyi seyredince onlarda insandı romanı vardı onların yaşamına çok benziyor ama o roman kırım dan sürgün edilmelerini anlatıyor ve o ramandada aynen mustafa gibi bir aile yanına birisini almıştı ama bir fark var mustafa türktü romandaki ise yabancıydı
evet savaş çıkıyor mustafaya bir şey olmasın :frr :cr birde kızancıklarla birisi kavga ediyordu galiba :hm

мαzσѕιѕт
12.04.2008, 19:33
ben reklamı izledim çok kötü ya... :cr savaşıyolar!!

bende izledim he haklısın

мαzσѕιѕт
12.04.2008, 19:37
bu diziyi seyredince onlarda insandı romanı vardı onların yaşamına çok benziyor ama o roman kırım dan sürgün edilmelerini anlatıyor ve o ramandada aynen mustafa gibi bir aile yanına birisini almıştı ama bir fark var mustafa türktü romandaki ise yabancıydı
evet savaş çıkıyor mustafaya bir şey olmasın :frr :cr birde kızancıklarla birisi kavga ediyordu galiba :hm

hee inşallah kimseyeciklere birşey olmazsın allah bir milleti bir millete ezdirmesin savaş acı insanlar savunmasızdır bu gibi duruma en iyi bir şarkı var
Gelin Birlik Olalım

Gelin birlik olalım, yarın çok geç olmadan
Gelin dirlik olalım, vazgeçin öc almadan
Nefreti yok edelim, gel katıl sen de bize
İntikam eşkıyası, sevgiyle gelir dize
Yedi düvel elinden, kim kurtardı bu yurdu?
Mehmetçik değil miydi? Lazı, Çerkezi, Kürdü


Hangimizin ecdadı, feda olmadı yurda
Hangi bahçeden bir gül, solmadı bu uğurda


Asırlardır dinmedi, bir bölücü ninnisi
Aynı dinden değil mi? Alevisi, Sünnisi


Bin kere lanet olsun, yezit denen deliye
Muhabbetle bağlıyız Muhammed'e, Ali'ye


Geçin o sınıfları, geçin kardeşim geçin
Barışta buluşalım, mutlu TÜRKİYE için
Düşman sevindirmenin, ne alemi var şimdi
Milletçe kenetlenip, sarılmamız kar şimdi

TEFNUT
12.04.2008, 21:21
cessi şiir :good :clapp bencede neden insanlar ırk ayırırız ki celkez,laz,kürt,alevi sünni diye hepimiz müslüman deyilmiyiz düşmanları böyle sevin dirmemeliyiz canakkelede savaşan dedlerimiz hiç kürt ,cerkez vb şeyler demişler mi doğru mustafa savaştan sahsalim gelsin
belki yanlış anlamışsındır bilmiyorum o romandaki romanyalıdı yani ırkcılık deyil :soorrytürkler evine aldı ama hem evine aldığı kişilere nede o köylüye yapmadığını bırakmamıştı o romanı okudukça çok kötü olmuştum :soorry

мαzσѕιѕт
12.04.2008, 22:39
cessi şiir :good :clapp bencede neden insanlar ırk ayırırız ki celkez,laz,kürt,alevi sünni diye hepimiz müslüman deyilmiyiz düşmanları böyle sevin dirmemeliyiz canakkelede savaşan dedlerimiz hiç kürt ,cerkez vb şeyler demişler mi doğru mustafa savaştan sahsalim gelsin
belki yanlış anlamışsındır bilmiyorum o romandaki romanyalıdı yani ırkcılık deyil :soorrytürkler evine aldı ama hem evine aldığı kişilere nede o köylüye yapmadığını bırakmamıştı o romanı okudukça çok kötü olmuştum :soorry

bencede çok güzel bilmiyorum ne oldu da böyle olduk bizi böyle edenler allahından bulsun öyle celkez,laz,kürt,alevi sünni musevi hristiyan rumu ermenisi hepimiz Türküz hepimiz bu corafyanın insanıyız bencede düşmanları böyle sevindirmemeliyiz çok haklısın canakkelede savaşan dedlerimiz hiç kürt ,cerkez vb şeyler demişler mi dedin asla onlar omuz omuza savaşmaktan dış mihrakları kovmaktan başka gayeleri yoktu yok estagfurllah hee anladım

TEFNUT
13.04.2008, 11:00
Elveda rumeli ve karayılan(2)

örneğin,1890 ve sonrasında ermenı hareketleri,Balkan savaşlarının öncesi ve de sonrası,Trablusgarp savası,çanakkale destanımız,Ya mılli mucadele.
birçoğumuzun hiç arayıp sormadığı o arabıstan çöllerındekı kahramanları unuttuk adeta.dahası da var aslında.Gerek balkanlardan gerekse kafkaslardan
Anadoluya göçe zorlanırken öldürülen 3 milyona yakın vatandaşımızın başına gelenlerı hiç zorlamamışız.Düşünsenıze koskoca bir imparatorluğunu 400 yıl süren bir yaşamı söz konusu bizim geçmişimizde.Malesef yaklaşık 10 nesıle sığan bu kadar uzun bır zamanı,birkaç kıtaba sığdırmak mumkun değil.Bence
her yanı,her zamanı ve de her ilişkisi deyım yerındeyse bır kıtap olabilicek tarıhımızın öğretılmesı elbette o kadar kolay olmasa gerek.Daha da önemlisi şu aslında,Okuduğumuz onlarca tarıhı yazı arasında bir önemli ayrıntıda bız Türklere tarıh boyunca kusulan bunc a kının ve nefretın büyüklüğünü anlamak da zorlanıyorsunuz.İşte bu tarz dızılerın az da olsa bu bılgilendırme işini yaptığıjnı düşünüyorum.Malesef çok munferit olabilicek hadıseler dışında bu gün dunyada belgelerı ile ortaya konulmuş bız Türklerin sebep olduğu ne bir işkence ne bir zalimlik var ortada.Ama ınsanımızın gördüğü çok şey var.
Örneğin bir alman subayının balkan savaşı esnasında bir türk köyünü gezerken tüm köy halkının nasıl yok edildiğini okumanızı isterdım..Yıne bir başka avrupalı yazarın Sina-Mısır savaşları esnasında Türklere esir düşen İngılız askerlerine Türk askerlerının ınanılmaz ınsalcıl yaklaşımlarından bahsederken bir başka yabancı yazarın da aynı savaşta İngizlere esir düşen Türk askerleıne yapılan ınanılmaz işkencelerden söz eder.Ya Arabıstan-Medıne savaşları.Lütfen bu savaşın kahraman komutanı Fahrettın paşayı okumanızı Arapları'da iyi tanımak gerekli.Sonuç olarak hatırlatmak ve de hatırlamak adına ben bu çeşit tarıh dolu Tv dizilerini önemsıyenlerdenım.

Kaynak: ERDEK GAZETESİ

TEFNUT
15.04.2008, 12:11
bu bölüm güzeldi :soorry aleksin gönderdiği mektubu baytar evendi yaktı ıspanak çok merak etti o yazıyı ama bakmadı :cr ben baytar evendinin böyle yapacağını sanmazdım :kg ramiz çok güzel bir şey yaptı sütlerinin hepsini eşleri askere gidenlere dağıttı kendi bir şey kazanmasada onlara yardım etmesi bizim insanlarımızın nasıl bir birlerine bağlı olduğunu gösteriyor yardım sever olduklarını gösteriyor
bu bölümde hasan çok komikti hasan epey sinek avladı :hyste aslında avlayamadı :hyste :hyste :gl1 hepssi kaçiii :hyste :hyste :gl1 :gl1 kasabın
yılın şiiri
küpün içinde biberim
akşama imamagiderim
bediğam aklıma düştükçe
yanar beni yüregim :hyste :hyste :gl1
çifte düğün vardı bediğa ve kasap ve kaymakam ve hasanın ablası :kz1 :ol6 :ol6 :ol6
ensonunu vazla anlamadım bombalar batladı mustafa tüfeği aldı ve mustafa görünmedi mustafa öldümü yoksa :frr :cr

мαzσѕιѕт
15.04.2008, 15:16
bu bölüm güzeldi :soorry aleksin gönderdiği mektubu baytar evendi yaktı ıspanak çok merak etti o yazıyı ama bakmadı :cr ben baytar evendinin böyle yapacağını sanmazdım :kg ramiz çok güzel bir şey yaptı sütlerinin hepsini eşleri askere gidenlere dağıttı kendi bir şey kazanmasada onlara yardım etmesi bizim insanlarımızın nasıl bir birlerine bağlı olduğunu gösteriyor yardım sever olduklarını gösteriyor
bu bölümde hasan çok komikti hasan epey sinek avladı :hyste aslında avlayamadı :hyste :hyste :gl1 hepssi kaçiii :hyste :hyste :gl1 :gl1 kasabın
yılın şiiri
küpün içinde biberim
akşama imamagiderim
bediğam aklıma düştükçe
yanar beni yüregim :hyste :hyste :gl1
çifte düğün vardı bediğa ve kasap ve kaymakam ve hasanın ablası :kz1 :ol6 :ol6 :ol6
ensonunu vazla anlamadım bombalar batladı mustafa tüfeği aldı ve mustafa görünmedi mustafa öldümü yoksa :frr :cr

evet evet gördüm o dede napsın oda torununu korumak istiyor daha fazla birşey görmesin çünki onun oğluda böyle öldürüldü alex ide öldürmesinler diye bunu yaptı evet acı çekecek ama en azından ölmeyecek diye düşündü suç mu işledi torunu öldürülmesin diye düşünmesi evet bencede ramiz çok iyi yaptı ne demişler iylik yap denize at balık bilmeze haluk bilir yani allah bilir o insan onu ve ailesini ahlaksız diye nitelendirirken ramiz onların kapılarına bile süt bıraktı asıl ahlaksızın dik alası onlar çok doğru söylemişsin tefnut arkadaşım kendi bir şey kazanmasa bile yardım etmesi bizim insanımızın birbirlerine bağlı olduğunu gösteriyor ama ne yazıkki bu kalmadı artık bizim insanımız el memleteklere özenir oldu evet zavalım hasan evet cabbar efendinin şiiri çok güzeldi bence mustafa da şehit oldu off off bir hilal uğruna ya rab ne güneşler batıyor :cr ama biz bunu bilir bunu söyleriz atamız ne güzel söylemiş 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' bu konuda bir şiir eklemek istiyorum çok güzel
Çabuk unutuldu yaşadığımız
Kurumadı daha şehit kanımız

Aşk değil sevgi değil başka birşey bu tanrımm
Bağlıyız şah damarından bayrağımıza tanrımm

Kalleşlikten yılanlıktan bıktık artık bu savaştan
Olur olmaz şehit verdik dökülen kan kurumadan
Önce insan olmak lazım bu ne devrim ne de haktır
Uyan artık çık mağradan türkiye tek bir vatandır

Bugünler geçecek geçecek elbet
Gözyaşım dinecek dinecek elbet

Henüz fidan olanlar büyüyecek zamanla
Sorulmadan hesabı bitmeyecek bu dava

Günler geçer devran döner yılan uyur kurt uyumaz
Verdiğimiz şehitlerin kanları yerde kalamaz
70 Milyonluk ülkede böyle hainlik yapılmaz
Ulu önder atatürk'ün kurduğu düzen bozulmaz

Kalleşlikten yılanlıktan bıktık artık bu savaştan
Olur olmaz şehit verdik dökülen kan kurumadan
Önce insan olmak lazım bu ne devrim ne de haktır
Uyan artık çık mağradan türkiye tek bir vatandır
Türkiye'de tek bir devrim vardır oda Atatürk'ün devrimi
Türkiye'de tek bir ordu vardır oda Türk Ordusu Silahlı Kuvvetler
sözüm şudur ki bazı Küba'ya Bolivyaya veyahut bilmem nereye özenenlere
Toprak başka toprak,insan başka insan;bunu kafanıza sokun sonra boşa üzülmeyin Türkiye'yi sizlere böldürmeyeceğiz Allah Ordumuzu Muzaffer Eylesin Allah, ordumuzu başımızdan eksik etmesin HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ
HEPİMİZ TÜRKÜZ

TEFNUT
15.04.2008, 16:01
cessi şiir harika [URL=http://imageshack.us]http://img256.imageshack.us/img256/3389/sthumbupdy2.gif[/URLçok güzel söylemişsin bisöz söylemişsin başka ülkelere özeneceğimize vatanımıza sahip çıkalım :yes
evet bencede dede koruyor ama o mektubu verseydi dağa iyi olurdu :soorry zarife hiç olmassa alexsin onu unutmadığını bilirdi :soorry :cr
mustafa şeğit mi oldu :ne inşallah ölmemiştir :cr

мαzσѕιѕт
15.04.2008, 16:09
cessi şiir harika [URL=http://imageshack.us]http://img256.imageshack.us/img256/3389/sthumbupdy2.gif[/URLçok güzel söylemişsin bisöz söylemişsin başka ülkelere özeneceğimize vatanımıza sahip çıkalım :yes
evet bencede dede koruyor ama o mektubu verseydi dağa iyi olurdu :soorry zarife hiç olmassa alexsin onu unutmadığını bilirdi :soorry :cr
mustafa şeğit mi oldu :ne inşallah ölmemiştir :cr


sağolasın benim en sevdiğim şarkılardan birinin şiiri sağolasın aynen öyle dağa iyi olurdu dedin bilmiorum zarife zati alexsin onu hiç unutmadğını biliyor :cr off off bunlar sevmeye yasaklı yürekler onlara bakınca ben kendi hikâyemi görüyorum kendi yaşadığım aşk acısını görüyorum bence mustafa şeğit oldu bende inşallah ölmez diyorum ama o kadar bombarmadan kurtulması biraz saçma olur

єliƒ
15.04.2008, 17:12
bende izledim he haklısın


offf yaaa Mustafaya birhangi şey olmasın ne olur! Vahideye üzülürüm o zaman...

bu arada şiirin süper :byrk :byrk :byrk

yaaa Baytar efendiye bi de Abdülhamite kızdım:
1) Baytar Efendiye Alexander'ın Zarifeye yazdıgı mektubu yaktıgı içın kızdim...
2) I. Abdülhamit'e de savaşa başvurdugu için, Arnavut Mustafanın arkadaşı vuruldu ya,
son anda bile savaşmayı bırakmadı, bir tarih bu kaa mı güzel anlatılır!? =) :cr :soorry :cr :byrk :ty :byrk :klp

TEFNUT
15.04.2008, 19:30
sağolasın benim en sevdiğim şarkılardan birinin şiiri sağolasın aynen öyle dağa iyi olurdu dedin bilmiorum zarife zati alexsin onu hiç unutmadğını biliyor :cr off off bunlar sevmeye yasaklı yürekler onlara bakınca ben kendi hikâyemi görüyorum kendi yaşadığım aşk acısını görüyorum bence mustafa şeğit oldu bende inşallah ölmez diyorum ama o kadar bombarmadan kurtulması biraz saçma olur

bencede o bombalardan kurtulması saçma olacak ama bence kurtulacak ölürse dizinin tadı kaçar gibi gelir gibi geliyor ben onların aşkınıda seviyorum inşallah bir şey olmaz :frr :soorry :cr

мαzσѕιѕт
15.04.2008, 20:33
bencede o bombalardan kurtulması saçma olacak ama bence kurtulacak ölürse dizinin tadı kaçar gibi gelir gibi geliyor ben onların aşkınıda seviyorum inşallah bir şey olmaz :frr :soorry :cr

evet yani inşallah ama biraz zor gibime geliyor haklısın ama dizinin tadı kaçar diyede saçmalık yapmasınlar sonuçta bu bir tarihi dizi

мαzσѕιѕт
15.04.2008, 20:42
offf yaaa Mustafaya birhangi şey olmasın ne olur! Vahideye üzülürüm o zaman...

bu arada şiirin süper :byrk :byrk :byrk

yaaa Baytar efendiye bi de Abdülhamite kızdım:
1) Baytar Efendiye Alexander'ın Zarifeye yazdıgı mektubu yaktıgı içın kızdim...
2) I. Abdülhamit'e de savaşa başvurdugu için, Arnavut Mustafanın arkadaşı vuruldu ya,
son anda bile savaşmayı bırakmadı, bir tarih bu kaa mı güzel anlatılır!? =) :cr :soorry :cr :byrk :ty :byrk :klp

bende üzülürüm ama bence ölecek gibime geliyor
hee o aslında bir şarkı Aksa-yı Feryad diye Grup Zemheri söyledi ben çok severim şarkının şiiri bencede çok güzel
baytar efendi napsın oda haklı torunu öldürülsün istemiyor zati bu aşk için falakaya yatırılmadı mı sürgün yemedi mi daha fazla zarar görmesin diye yaptı dedesi çünki o dedenin oğluda böyle bir aşkın kurbanı oldu alexsin babasını öldürdüler torununu da öldürsünler istemiyor suç mu torununu korumak I. Abdülhamit'e de savaşa başvurdu napsın oturup Yunanlıların daha fazla işgal etmesini mi beklese idi yok anam diplomasinin bittiği yerde silah konuşur 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' boşuna mı atamız öyle dedi aynen öyledir söz konusu vatansa gerisi teferruattır savaş bu vurulmakta var vurmakta var vurulucağız diye vatamı teslim edelim atatürk ne demişti size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum helâl olsun asker dediğin budur sonda bile savaşmayı bırakmayacaksın aynen bir tarih bu kaa mı güzel anlatılır aynen sana katılıyorum bu sözüne hemşerim

TEFNUT
16.04.2008, 13:12
evet yani inşallah ama biraz zor gibime geliyor haklısın ama dizinin tadı kaçar diyede saçmalık yapmasınlar sonuçta bu bir tarihi dizi

evet tarihi bir dizi ama sonuçta bir dizi onlarında saçmalama hakkı var diğer dizilere bakarsak ve aynı şeyleri pişirip pişirip önümüze koyuyorlar ve biz onları izliyoruz :kz3 birkereden bir şey olmaz :) bence
http://rapidshare.com/files/107936614/Elveda_Rumeli_-_Bozdogan__Soezlue_.rar
elveda rumelinin bazı şarkıları çok güzel müzikler

єliƒ
16.04.2008, 14:24
bende üzülürüm ama bence ölecek gibime geliyor
hee o aslında bir şarkı Aksa-yı Feryad diye Grup Zemheri söyledi ben çok severim şarkının şiiri bencede çok güzel
baytar efendi napsın oda haklı torunu öldürülsün istemiyor zati bu aşk için falakaya yatırılmadı mı sürgün yemedi mi daha fazla zarar görmesin diye yaptı dedesi çünki o dedenin oğluda böyle bir aşkın kurbanı oldu alexsin babasını öldürdüler torununu da öldürsünler istemiyor suç mu torununu korumak I. Abdülhamit'e de savaşa başvurdu napsın oturup Yunanlıların daha fazla işgal etmesini mi beklese idi yok anam diplomasinin bittiği yerde silah konuşur 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' boşuna mı atamız öyle dedi aynen öyledir söz konusu vatansa gerisi teferruattır savaş bu vurulmakta var vurmakta var vurulucağız diye vatamı teslim edelim atatürk ne demişti size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum helâl olsun asker dediğin budur sonda bile savaşmayı bırakmayacaksın aynen bir tarih bu kaa mı güzel anlatılır aynen sana katılıyorum bu sözüne hemşerim


evet çok haklısin... ben savaş karşıtıyım ama zor durumlarda ülkemiz içın gerekirse savaşa başvulur... gördümki dizi de Atatürk'ümüz daha ögrenci taa o zamandan cepheye karar vermiş ama yaşı tutmuyormuş... bence o tüm dünyaya örnek gösterilecek biri ama bi ABD anlamadı bizi işte... hala eski defterler karıştırılıyor... kim ne derse desin Ülkemi korurum,
ülkemede laf getirtmem... onca savaş yapıldı, onca antlaşmalar imzalandı, konseyler toplandı... daha güzel bir ülke Türkiye için... :byrk :klp ama ben o Türkiyeyi göremiyorum şu son zamanlar da... hatta geriye döndüğümüzü düşünüyorum... 68 kuşağına... :flag

єliƒ
16.04.2008, 14:44
İsyankar Yürek :cr

http://rapidshare.com/files/107954532/Elveda_Rumeli_-_Isyankar_Yuerek.mp3.html

boğazdan:

http://rapidshare.com/files/107954783/yic_-erdalguney__bozdo_an__elvedarumeli.mp3.html

jenerik:

http://rapidshare.com/files/107955161/Elveda_Rumeli_-_Jenerik.mp3.html

Çıkayım Gideyim bitiş jenerik:

http://rapidshare.com/files/107955774/___305_kay__305_m_gideyim_-_ELVEDA_RUMEL__304_.mp3.html

Dere Geliyor Dere:

http://rapidshare.com/files/107956289/ELVEDA_RUMEL__304__-_DERE_GEL__304_YOR_DERE.mp3.html

мαzσѕιѕт
16.04.2008, 16:20
evet çok haklısin... ben savaş karşıtıyım ama zor durumlarda ülkemiz içın gerekirse savaşa başvulur... gördümki dizi de Atatürk'ümüz daha ögrenci taa o zamandan cepheye karar vermiş ama yaşı tutmuyormuş... bence o tüm dünyaya örnek gösterilecek biri ama bi ABD anlamadı bizi işte... hala eski defterler karıştırılıyor... kim ne derse desin Ülkemi korurum,
ülkemede laf getirtmem... onca savaş yapıldı, onca antlaşmalar imzalandı, konseyler toplandı... daha güzel bir ülke Türkiye için... :byrk :klp ama ben o Türkiyeyi göremiyorum şu son zamanlar da... hatta geriye döndüğümüzü düşünüyorum... 68 kuşağına... :flag

sağolasın hak verdiğin için kim savaş karşıtı olmaz hangi deli hangimiz savaş isteriz hep lusüm olmasın deriz ama savaş gerekli ise ne demiş atatürk Vatan toprağı kutsaldır kaderine terk edilemez evet Atatürk taa o zamanlar bile bu harekatın içinde idi evet gördüm gurur duydum çok gurur duydum aynen hee bende öyle ülkeme laf getirmem kim ne derse desin ülkemi korurum çok doğru dedin umudunu kaybetme hemşerim güzel günler göreceğiz yok artık o zamana dönmeyiz evvelallah

єliƒ
17.04.2008, 11:45
sağolasın hak verdiğin için kim savaş karşıtı olmaz hangi deli hangimiz savaş isteriz hep lusüm olmasın deriz ama savaş gerekli ise ne demiş atatürk Vatan toprağı kutsaldır kaderine terk edilemez evet Atatürk taa o zamanlar bile bu harekatın içinde idi evet gördüm gurur duydum çok gurur duydum aynen hee bende öyle ülkeme laf getirmem kim ne derse desin ülkemi korurum çok doğru dedin umudunu kaybetme hemşerim güzel günler göreceğiz yok artık o zamana dönmeyiz evvelallah


inş dönmeyiz valla korkuyorum... Üniversitelerde de başladı olaylar...
bilmiyorum ya siyaset tarihiyle ilgilenmeyi seviyorum ama bazen de sıkılıyorum... :rs :bnm :soorry

мαzσѕιѕт
17.04.2008, 14:39
inş dönmeyiz valla korkuyorum... Üniversitelerde de başladı olaylar...
bilmiyorum ya siyaset tarihiyle ilgilenmeyi seviyorum ama bazen de sıkılıyorum... :rs :bnm :soorry

korkma evvelalllah evet biliyorum kulağıma geliyor haberler öylemi bende öyle siyaset tarihi ile tarih ile politika ile ilgilenmeyi çok seviyorum aslında haklısında genede insan ilgilenmeden yapmamlı

мαzσѕιѕт
20.04.2008, 22:34
SAVAŞ BİTİYOR...
KASABA SEVİNÇLİ...
RAMİZ VE AİLESİ ÜZGÜN...

Pürsıçan Kasabası’nda, savaşın etkileri hayatı zorlaştırmaktadır. Evliliklerinin ardından Meryem ve kızancıklar Dilaver’in evine, Bedia ise Cabbar’ın evine taşınır. Diğer yandan, dava düştüğü için Aleks hakkındaki sürgün kararı kalkar. Bundan henüz haberi olmayan Aleks ise köylüler ile birlikte açtıkları mektepte çocuklara ilk dersini verir.

Mustafa’nın cepheden dönmesini dört gözle bekleyen Vahide, Mustafa’nın ona verdiği yüzüğü kaybedince, Mustafa ‘ya bir şey olmasından endişelenir. Herkes Vahide’yi sakinleştirmeye çalışır. Ancak, savaşın bitmesiyle kasabada yaşanan sevinç, Ramizler için ne yazık ki hüzne dönüşecektir...
demek ki ramiz ve ailesinin üzgün olması mustafa da şehit olucak alexs hakkında ki karar kalkması güzel oldu ama dönsede o meşhur namus bekçisi halk onu afaroz eder

sumisali
21.04.2008, 10:20
Karakterler ön planda olmalı

Geçen hafta 'Çoook iyiydi' kutucuğumda 'Elveda Rumeli'nin başarılarını sıralayıvermiştim. Her hafta en çok izlenen olmanın yanı sıra, en çok reklam alan dizi olmayı da başaran 'Elveda Rumeli' birçok üniversite tarafından da en beğenilen dizi olmayı başardı. Bu kalabalıklığın içinde nasıl bu kadar öne çıktığını düşünmekten kendimi alıkoyamadım. Zaten işim ne ki? Değil mi ama? O niye izlendi, bu neden izlenmiyor falan derken günler geçiyor.

GEÇMİŞE ÖZLEM

Ama bu dizi bir türlü birincilikten düşmüyor. İşte bu bağlamda aklıma ilk gelen dizi ekibinin kalitesi oldu. Bir kere hepsi seçme oyuncular. Erdal Özyağcılar'ın başrolünü oynadığı hiçbir dizi bugüne kadar ekrandan kalkmadı. 'Bizimkiler'in rekorunu herhalde Türkiye'de yakalayabilen başka bir dizi yok. Yanlış hatırlamıyorsam 11 yıl sürmüştü 'Bizimkiler'. Evin küçük oğlu Ali, bizimle beraber büyüdü. Diğer taraftan Şebnem Sönmez'in herhalde oyunculukta eline su dökebilecek bir isim yoktur. Özellikle komedi anlamında... Genç oyunculara gelince; Erdal Özyağcılar ve Şebnem Dönmez'in de her röportajlarında belirttikleri gibi hepsi birer değer... Senaryoya gelince, bu aralar geçmişimize özlem duyduğumuzu düşünmeye başladım. Dönem dizileri hangi dönemi anlatırsa anlatsın tutuyor.
Şiveler, mekanlar gibi etnik unsurlar da işin içine girince 'Elveda Rumeli' tadından yenmiyor. Ancak bunların hepsi bir anlamda teknik meseleler...
'Elveda Rumeli'nin başarısında İstanbul'dan uzak olmaları ve ciddi ciddi Makedonya'da yaşamalarının da büyük etkisi var. Çünkü onları İstanbul gecelerinde görmüyoruz. Pazartesi akşamı evimize konuk olan ekibin orada yaşadığına inanıyoruz bilinçaltımızda... Böylece sahiciliklerini yitirmiyorlar. 'Orada, bir köy var uzakta!' tadını alıyoruz. Yaşanan tüm ilişkiler dahi bir sahici geliyor böylece.

İNANDIRICILIK

'Magazinsel yönü ise hiç yok' bile denebilir. Vahide'yle Mustafa'nın sevdası gerçekmiş gibi geliyor. Ya da Zarife ile Aleks'in yaşadığı imkansız aşk büyüsünü yitirmiyor.
Oysa diğer dizi oyuncuları ile ilgili bir sürü spekülasyon geziniyor ortada. Mesela Onur ve Şehrazat, o kadar gerçek değil. Çünkü Şehrazat'ımız Bebek sahilinde Tan Sağtürk'le el ele... Biricik Asi'miz aslında Demir'e değil, dizideki kardeşine tutkun... Ahmet Yasemin'e buğulu buğulu bakıyor ama Yasemin Karayılan'la yakalanıyor objektiflere... Herkesin özel hayatı olmalıdır ama bu hayat karakterin arkasına gizlenince daha bir inandırıcı oluyor senaryolar...

Kaynak: takvim

TEFNUT
21.04.2008, 22:41
aleksin sürgün hayatı bitti ama oraya dönmez bence zarife yazı yazmasını öğreniyor belki ozaman alesle mektuplaşabilirler :ol6 :ol6 baytar torununun sürgün hayatı bitişini öğrenince yüzü birden düştü korkuyor yine aynı şeylerin yaşamasından zarifeyle aleks yakalanınca camiye sokmayan bir adam vardı onun oğlu askerlikten kaçtı bu deva ona insanlarlar kızdı ama ramis çok güzel bir şey yaptı bence ne olursa olsun onun yanına gidip onun yanında olduğunu belitti kötülüğe kötülükle davranmadı
savaş bitti ama mustafa gelmedi :cr vahide askerlerin arasında onu araması ve en sonunda komutanın o mendille gelmesi çok kötüydü ve mustafa öldü :cr :cr

мαzσѕιѕт
21.04.2008, 23:45
aleksin sürgün hayatı bitti ama oraya dönmez bence zarife yazı yazmasını öğreniyor belki ozaman alesle mektuplaşabilirler :ol6 :ol6 baytar torununun sürgün hayatı bitişini öğrenince yüzü birden düştü korkuyor yine aynı şeylerin yaşamasından zarifeyle aleks yakalanınca camiye sokmayan bir adam vardı onun oğlu askerlikten kaçtı bu deva ona insanlarlar kızdı ama ramis çok güzel bir şey yaptı bence ne olursa olsun onun yanına gidip onun yanında olduğunu belitti kötülüğe kötülükle davranmadı
savaş bitti ama mustafa gelmedi :cr vahide askerlerin arasında onu araması ve en sonunda komutanın o mendille gelmesi çok kötüydü ve mustafa öldü :cr :cr


bencede oraya dönmez evet zarife yazı yazmasını öğreniyor evet evet korkuyor yine aynı şeylerin yaşamasından haksız da değil evet ama onada bir ders oldu iğneyi kendine batır çuval yıldızını başkasına herkezin evladı hata yapabilir hata yapan evladı da öldürmek mi lazım bencede ramiz iyi yaptı ben dediydim mustafa ölücek diye hissetmiş idim

мαzσѕιѕт
22.04.2008, 12:10
Eledim eledim höllük eledim
Aynalı beşikte canan bebek beledim
Büyüttüm besledim asker eyledim
Gitti de gelmedi canan buna ne çare
Yandı ciğerim de canan buna ne çare

Bir güzel simâdır aklımı alan
Aşkın sevdasını canan sineme saran
Bizi kınamasın ehl-i din oğlan
Gitti de gelmedi canan buna ne çare
Yandı ciğerim de canan buna ne çare
bu türkü Pürsıçanlı Mustafa Namıga ve bütün şehitlerimize gitsin :cr hangi bahçeden bir gül, solmadi bu ugurda bir hilal uğruna yarap ama ne yazık ki hep dinmedi, bir bölücü ninnisi akıllı olun başka bir Türkiye yok diyorum herkeze hakını vermeli ama herkezde hakkına razı olmalı başka çözüm yolu yok

TEFNUT
23.04.2008, 16:27
bencede oraya dönmez evet zarife yazı yazmasını öğreniyor evet evet korkuyor yine aynı şeylerin yaşamasından haksız da değil evet ama onada bir ders oldu iğneyi kendine batır çuval yıldızını başkasına herkezin evladı hata yapabilir hata yapan evladı da öldürmek mi lazım bencede ramiz iyi yaptı ben dediydim mustafa ölücek diye hissetmiş idim

onada ders oldun diyorsun ama hata yapmak allaha kullara mahsustur deyil mi aslında ben üzüldüm o adama yazık herkes onun üstüne geldi :soorry bence mustafa bence ölmedi gibi geliyor bana inşallah öyle olur vahideye üzülmüştüm :cr

BHR
23.04.2008, 19:02
Mustafa niye öldü yaaa :kz4 :kz4 :kz4
Ouffff çok üzüldümmm çokkk..... tam izleyemedim bu hafta diziyi ama sonunu gördüm.... Çok üzüldüm çok... :kz4 :kz4 :kz4

мαzσѕιѕт
23.04.2008, 21:31
onada ders oldun diyorsun ama hata yapmak allaha kullara mahsustur deyil mi aslında ben üzüldüm o adama yazık herkes onun üstüne geldi :soorry bence mustafa bence ölmedi gibi geliyor bana inşallah öyle olur vahideye üzülmüştüm :cr

evet diyorum hata yapmak elbette allahın kullarına mahsustur ama o anladı mı neler dedi sütçü ramize ne lanetli fitne yorumlar yaptı o zarife alex için hata yapmak allahın kullarına mahsus dedi mi resmen camiden kovdu ramizi afedersin dünyanın en hadisizin başkanı olsa en b.ktan adamı olsa genede allahın evinden adam kovulmaz allah afediyor sanamı düştü onu yarğılamak ben o adama üzülmedim beter olsun tabii gelicekler zarifenin alexsin üstüne gelirken iyimiydi bol bol milliyetçi ahkamlar keserken abas efendi iyidi oh olsun gördü gününü kendi oğlu askerden kaçtı bak mustafa şerefi ile öldü onun oğlu korktu diye beyzadem askerden kaçtı mustafa öldü o arkadaşı geldi haber verdi bende vahide için çok üzülüdüm buğünde 4 şehit vermişim rahat uyuyun şehidim biz sizin nöbetinizi devraldık bu ülke asla dahili ve harici bedhahların eline geçmeyecek asla buna müsade etmeyeceğiz

мαzσѕιѕт
23.04.2008, 21:34
Mustafa niye öldü yaaa :kz4 :kz4 :kz4
Ouffff çok üzüldümmm çokkk..... tam izleyemedim bu hafta diziyi ama sonunu gördüm.... Çok üzüldüm çok... :kz4 :kz4 :kz4

bencede bende çok üzüldüm alex için sürgün kararı iptal oldu çünki mahkeme bitti savaş bitti osmanlı kazandı zarife ıspanak namık sayesinde okuma yazma öğrenmeye başladı bedia hanım cabbar efendinin evine meryem dilaver beyin evine taşındı

BHR
23.04.2008, 21:52
bencede bende çok üzüldüm alex için sürgün kararı iptal oldu çünki mahkeme bitti savaş bitti osmanlı kazandı zarife ıspanak namık sayesinde okuma yazma öğrenmeye başladı bedia hanım cabbar efendinin evine meryem dilaver beyin evine taşındı


çok teşekkürler canım... güzel gelişmeler olmuş :D
ya bence bilmiyorum ama sanki mustafa çok ağır yaralı... yüzüne fln da bir şey oldu bilemiyorum.... vahide ye o halde dönemeyeceğini düşündüğü için öldü dedirtti... bilmiyorum ama herkesi mutlu edip vahideyi üzmezler gibi geliyor dizide..

мαzσѕιѕт
23.04.2008, 22:00
çok teşekkürler canım... güzel gelişmeler olmuş :D
ya bence bilmiyorum ama sanki mustafa çok ağır yaralı... yüzüne fln da bir şey oldu bilemiyorum.... vahide ye o halde dönemeyeceğini düşündüğü için öldü dedirtti... bilmiyorum ama herkesi mutlu edip vahideyi üzmezler gibi geliyor dizide..

birşey değil canım doğrudur kötü gelişmeler olduysada iyide oldu hayat böyledir ya iyi gelişmeler olduğu gibi kötü gelişmelerde olabilir önemli olan o gelişmeleri nasıl atlatabildiğin mustafa öldü arkadaşım ağır yaralı falan değil artık resmen ölü yok bence mustafa ölmese öldü dedirmez gelir ölmeze mustafa öldü vahide gibi zarife de üzgün

TEFNUT
23.04.2008, 23:37
evet diyorum hata yapmak elbette allahın kullarına mahsustur ama o anladı mı neler dedi sütçü ramize ne lanetli fitne yorumlar yaptı o zarife alex için hata yapmak allahın kullarına mahsus dedi mi resmen camiden kovdu ramizi afedersin dünyanın en hadisizin başkanı olsa en b.ktan adamı olsa genede allahın evinden adam kovulmaz allah afediyor sanamı düştü onu yarğılamak ben o adama üzülmedim beter olsun tabii gelicekler zarifenin alexsin üstüne gelirken iyimiydi bol bol milliyetçi ahkamlar keserken abas efendi iyidi oh olsun gördü gününü kendi oğlu askerden kaçtı bak mustafa şerefi ile öldü onun oğlu korktu diye beyzadem askerden kaçtı mustafa öldü o arkadaşı geldi haber verdi bende vahide için çok üzülüdüm buğünde 4 şehit vermişim rahat uyuyun şehidim biz sizin nöbetinizi devraldık bu ülke asla dahili ve harici bedhahların eline geçmeyecek asla buna müsade etmeyeceğiz

orası öylede ramiz onun kötülüğüne karşı iyilikle yaklaştı neden o suçunu anlasın diye ramis onun yaptığını onun yüzüne vurmadı o da bunu anladı ve ona yaptığı hatayı anladı zaten o askekerden kaçtı buda hiç yibir şey deyil diğerler askerlerimiz şerefiyle öldüler ve gelenler başları dimdik geldi mustafa gelemedi ama bence mustafa ölmedi bencede ya mustafa arkadaşına bir şey dedi yada mendili başka yerde gördü komutan öldü sandı
şehitlerimize allahtan rahmet diliyoruz onlar rahat uyusunlar canımızı alırlar ama vatanımızı asla dağa nice askerlerimiz var gelecek ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
TÜRK ASKERİ GELİYOR şehitlere şiirler
Ulu dağlar yol verin bu cengaver yiğide,
Yere göre sığmayan demir gibi yüreğe, Otuz yıldır dilek olay
Sarılmış bayrağına sanki düğüne gidiyor, Hergün şehit hergün olay
vakur bir tebessümle türk askeri geliyor!... Kankırmızı renge döndü
Her adımıyla gurur duyan kalpler adına, Bayrağımızdaki yıldızla ay
kılıcını çekti mi koyar mı hiç kınına,
vatanına göz diken düşmanın yanına, Analar yürek dağladı
allah allah deyip zemzemlenip gidiyor, Bacılar yürek dağladı
Yokmu bunun çözüm yolu
kurşun nasıl parlaksa işte öyledir canı, Bıçak kemiğe dayandı
Başta gürcedir sesi,hısmınadır inadı,
Her nekar sertse de yumaşaktır rüzgarı, Bitsin artık keder yasım
cephede destanlaşan dostluğuyla geliyor, Amerika karışmasın
Yeter i.... beslendiği
Bin bir kraldan cesurdur MEHMETÇİK adıyla, Şu apoyu artık asın
Tanrıçara emsaldir asilce kanıyla,
Canı ile tuttuğu gözyaşartan andıyla, Teskere mi al elinde
Toprağını kanıyla vatan yapıp geliyor!... Silahın mı var belinde
Ver artık şunun dersini
Sarsın alemi emsali görülmemş değer, Türk askeri bak emrinde
Sancağını dik tutan tüm dik başları eğer,
Yüz kiloluk mermileri kaldıran o eller, Askerimin deyil kanına
Ölmedeğen sancağını dimdik çakıp geliyor Değişmem tırnağına
bütün dünya böyle bilsin
susamışsın sen canına

мαzσѕιѕт
24.04.2008, 15:23
orası öylede ramiz onun kötülüğüne karşı iyilikle yaklaştı neden o suçunu anlasın diye ramis onun yaptığını onun yüzüne vurmadı o da bunu anladı ve ona yaptığı hatayı anladı zaten o askekerden kaçtı buda hiç yibir şey deyil diğerler askerlerimiz şerefiyle öldüler ve gelenler başları dimdik geldi mustafa gelemedi ama bence mustafa ölmedi bencede ya mustafa arkadaşına bir şey dedi yada mendili başka yerde gördü komutan öldü sandı
şehitlerimize allahtan rahmet diliyoruz onlar rahat uyusunlar canımızı alırlar ama vatanımızı asla dağa nice askerlerimiz var gelecek ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
TÜRK ASKERİ GELİYOR şehitlere şiirler
Ulu dağlar yol verin bu cengaver yiğide,
Yere göre sığmayan demir gibi yüreğe, Otuz yıldır dilek olay
Sarılmış bayrağına sanki düğüne gidiyor, Hergün şehit hergün olay
vakur bir tebessümle türk askeri geliyor!... Kankırmızı renge döndü
Her adımıyla gurur duyan kalpler adına, Bayrağımızdaki yıldızla ay
kılıcını çekti mi koyar mı hiç kınına,
vatanına göz diken düşmanın yanına, Analar yürek dağladı
allah allah deyip zemzemlenip gidiyor, Bacılar yürek dağladı
Yokmu bunun çözüm yolu
kurşun nasıl parlaksa işte öyledir canı, Bıçak kemiğe dayandı
Başta gürcedir sesi,hısmınadır inadı,
Her nekar sertse de yumaşaktır rüzgarı, Bitsin artık keder yasım
cephede destanlaşan dostluğuyla geliyor, Amerika karışmasın
Yeter i.... beslendiği
Bin bir kraldan cesurdur MEHMETÇİK adıyla, Şu apoyu artık asın
Tanrıçara emsaldir asilce kanıyla,
Canı ile tuttuğu gözyaşartan andıyla, Teskere mi al elinde
Toprağını kanıyla vatan yapıp geliyor!... Silahın mı var belinde
Ver artık şunun dersini
Sarsın alemi emsali görülmemş değer, Türk askeri bak emrinde
Sancağını dik tutan tüm dik başları eğer,
Yüz kiloluk mermileri kaldıran o eller, Askerimin deyil kanına
Ölmedeğen sancağını dimdik çakıp geliyor Değişmem tırnağına
bütün dünya böyle bilsin
susamışsın sen canına


ramiz onun kötülüğüne karşı iyilikle yaklaştı neden o suçunu anlasın diye demişsin anlarmı sence o hödükler anlamaz keşke yüzüne vursa idi ramiz oda bunu anladı demişsin anlamaz bak gör alexs geri dönsün bak gene zehirlerini akıtırlar gene nifak tohumları ekerler çok doğru dedin şehitlerimiz için onlar şerefi ile ödlüler gelenler başı dimdik geldi mustafa bence öldü mevlut okutuyorlar fragmandan belli mustafa ölmeze kendine öldü dedirtmez geri gelirdi

TEFNUT
24.04.2008, 18:03
ramiz onun kötülüğüne karşı iyilikle yaklaştı neden o suçunu anlasın diye demişsin anlarmı sence o hödükler anlamaz keşke yüzüne vursa idi ramiz oda bunu anladı demişsin anlamaz bak gör alexs geri dönsün bak gene zehirlerini akıtırlar gene nifak tohumları ekerler çok doğru dedin şehitlerimiz için onlar şerefi ile ödlüler gelenler başı dimdik geldi mustafa bence öldü mevlut okutuyorlar fragmandan belli mustafa ölmeze kendine öldü dedirtmez geri gelirdi
bence mustafa ölmedi :kdm herkes mustafanın öldüğünü sanacak ama ölmeyecek bence mevlüd yapıyorlar evet bende baktım ama olababilir ama cenazeyi göstermediler bence ben ne kadar zarife ve alexsin aşkını seviyorsam vahide ve mustafa aşkını da seviyorum :soorry bence mustafayı ölürse saçmalarlar helede mustafa öldükten sonra o vahide o komutana aşık olursa diziyi zlermiyim bilmiyorum :angry1
haklısın onlar bir şey anlamazlar ama o adam anladı neden mi ramizin başına gelen şeyler onun başına geldi diğerleri aleks geldiğinde yapacaklarını yaparlar yine ama aleks gelmez bence

мαzσѕιѕт
24.04.2008, 18:48
ramiz onun kötülüğüne karşı iyilikle yaklaştı neden o suçunu anlasın diye demişsin anlarmı sence o hödükler anlamaz keşke yüzüne vursa idi ramiz oda bunu anladı demişsin anlamaz bak gör alexs geri dönsün bak gene zehirlerini akıtırlar gene nifak tohumları ekerler çok doğru dedin şehitlerimiz için onlar şerefi ile ödlüler gelenler başı dimdik geldi mustafa bence öldü mevlut okutuyorlar fragmandan belli mustafa ölmeze kendine öldü dedirtmez geri gelirdi
bence mustafa ölmedi :kdm herkes mustafanın öldüğünü sanacak ama ölmeyecek bence mevlüd yapıyorlar evet bende baktım ama olababilir ama cenazeyi göstermediler bence ben ne kadar zarife ve alexsin aşkını seviyorsam vahide ve mustafa aşkını da seviyorum :soorry bence mustafayı ölürse saçmalarlar helede mustafa öldükten sonra o vahide o komutana aşık olursa diziyi zlermiyim bilmiyorum :angry1
haklısın onlar bir şey anlamazlar ama o adam anladı neden mi ramizin başına gelen şeyler onun başına geldi diğerleri aleks geldiğinde yapacaklarını yaparlar yine ama aleks gelmez bence

bence mustafa öldü cenazeyi göstermediler onu dizide gösterecekler herhalde bende ben ne kadar zarife ve alexsin aşkını seviyorsam vahide ve mustafa aşkını da seviyorum mustafa asıl ölmese saçmalarlar o kaa patlamadan sağ kimse kurtulamaz efsunlu mu bu insan ki kurtulucak yok canım vahide asla kimseye agışık olmayacak ama hayatına tek başına devam edicek sağolasın bana hak verdiğin için o adam anladı çünki canı yandı ey beyzadem adaleti sadece kendi canın yandığı zaman mı arıyorsun sen suçsuz yere gençleri ölüme atarken iyidi dimi milleti kışkırtırken galyana getirirken ama senin oğlun suçlu iken kurtulsun istiyorsun nice bahçelerden bir gül solmadi bu ugurda bir hilal uğruna aynen alexs geldiğinde o melun ahali gene yapacaklarını yaparlar bencede alexs geri gelmez

мαzσѕιѕт
24.04.2008, 18:52
http://img125.imageshack.us/img125/4705/5432313uc6.jpg (http://imageshack.us)

Gül, Sütçü Ramiz’i görmeye gidiyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1900’lerde, Osmanlı’nın yönetiminde olan Makedonya’da geçen; fakir bir baba ile kızlarının hikayesini anlatan, "Elveda Rumeli" dizisinin setini ziyaret edecek.

2-4 Mayıs tarihlerinde Makedonya’ya resmi ziyarette bulunmayı planlayan Gül, dizinin setini ziyaret etmek için gezi tarihini bir gün öne çekerek Manastır’a gidecek. Gül, Osmanlı imparatorluğu içerisinde en fazla etnik grubun birarada uzun yıllar barış içinde yaşadığı bölge olan Manastır’da Türk vatandaşlarıyla sohbet ederek, dertlerini dinleyecek. 1 Mayıs’ta Manastır’da olacak Gül, Atatürk’ün askeri eğitim aldığı Manastır Askeri İdadi’sini de ziyaret edecek.

alıntıdır...

мαzσѕιѕт
25.04.2008, 15:05
şimdi alexs'in suçsuzluğu ortaya çıkınca o gözü dönmüş ahali nasıl yüzüne bakıcak alexs'in anlamadan dinlemeden yarğısız infaz eden güruh na 5 5 milliyetçilik pompaları atan abas efendiyi görün oğlu askerden kaçtı ama o Türk dimi o milliyetçi ama ramiz efendinin kızı bir hristiyan sevdi diye satılmıştır dimi o dinden o milleten uzaklaşmıştır böyle düşünen insanlara şu sözüm var siz gafil uykusundan uyanmadıkça bir arpa yok edinemezsiniz elma ile armutları birbirine karıştıransınız iyinin değerini bilmeyen kötüye kıymet verensiniz abas efendi sen ramize senin yerinde olsam şimdiye vurmuştum kızımı diyen sen değilmiydin hadi o kadar namus namus diye gerinen sen değilmiydin sende o zaman vur oğlunu asıl en büyük namussuz senin oğlun zarife ve alex değil :angry1 allah senin günahlarını affetsin

TEFNUT
25.04.2008, 15:42
şimdi alexs'in suçsuzluğu ortaya çıkınca o gözü dönmüş ahali nasıl yüzüne bakıcak alexs'in anlamadan dinlemeden yarğısız infaz eden güruh na 5 5 milliyetçilik pompaları atan abas efendiyi görün oğlu askerden kaçtı ama o Türk dimi o milliyetçi ama ramiz efendinin kızı bir hristiyan sevdi diye satılmıştır dimi o dinden o milleten uzaklaşmıştır böyle düşünen insanlara şu sözüm var siz gafil uykusundan uyanmadıkça bir arpa yok edinemezsiniz elma ile armutları birbirine karıştıransınız iyinin değerini bilmeyen kötüye kıymet verensiniz abas efendi sen ramize senin yerinde olsam şimdiye vurmuştum kızımı diyen sen değilmiydin hadi o kadar namus namus diye gerinen sen değilmiydin sende o zaman vur oğlunu asıl en büyük namussuz senin oğlun zarife ve alex değil :angry1 allah senin günahlarını affetsin

çok haklısın aslında alekse yüzüne nasıl bakacaklar geleldiği zaman yine alexsin üstüne yürürler bence :soorry doğru söylüyorsun zarife bir hiristiyan sevdi diye bütün halk üstüne gitti neden namus yüzünden ama kendi oğlu askerden kaçtı oğlu dağa kötü bir şey yaptı askerden kaçmak dağa kötü bence bir hiristiyanla bir müslüman evlemez diyen insanlara bende karşıyım :kz11 abbas ramize öyle mi demiş :ne onun oğlu onun dağa beterini yaptı dediğin gibi zarife ve alexs sadece sevdi o nun oğlu vatana ihanet etti bu en kötüsüdür bence

мαzσѕιѕт
26.04.2008, 00:14
çok haklısın aslında alekse yüzüne nasıl bakacaklar geleldiği zaman yine alexsin üstüne yürürler bence :soorry doğru söylüyorsun zarife bir hiristiyan sevdi diye bütün halk üstüne gitti neden namus yüzünden ama kendi oğlu askerden kaçtı oğlu dağa kötü bir şey yaptı askerden kaçmak dağa kötü bence bir hiristiyanla bir müslüman evlemez diyen insanlara bende karşıyım :kz11 abbas ramize öyle mi demiş :ne onun oğlu onun dağa beterini yaptı dediğin gibi zarife ve alexs sadece sevdi o nun oğlu vatana ihanet etti bu en kötüsüdür bence

sağolasın hak verdiğin için bakamayacaklar doğrudur yürürler sağolasın ee tabii zarife suçludur sevmek suçtur helede sevdiğin kişi müslüman değilse sevmeye yasaklı yürekler onlar onun içinde halk üzerine gider namussuz diye aynen kendi oğlu askerden kaçtı dağa kötü ama o hristiyan değil affedilir ama alexs hristiyan bende hristiyanla müslüman evlenemez müslüman ile musevi evlenemez hristiyan ile musevi evlenemez diyen insanlara karşıyım seviyorlarse evlenirler kardeşim sevgiden aşktan dağa müim töre yoktur benim için ama gerçek sevgi gerçek aşk kirletilmemiş duygular abbas ramize camide öyle demişti sen artık hristiyan oldu kilise ye git senin burada işin yok aynen onun oğlu dağa beterini yaptı zarife ve aleks sadece sevdi onun oğlu vatana ihanet etti ama buna rahmen o ahali için tek suçlu zarife ve alexstir abbasın oğlunun suçunu çabuk unuturlar ört bas ederler çünki o bir hristiyan sevmedi o bir hristiyan değil onu çabuk affederler abbasın oğlu ve onun gibilere tek sözüm şerefsizce onursuzca yaşamaktansa şerefinle öl dağa iyi mustafa gibi bir hilal uğruna ölen askerlerimize selam olsun :cr

TEFNUT
27.04.2008, 13:19
Bursa'da Rumeli Coşkusu

Bursa`da yaşayan Rumeli ve Balkan göçmenleri, önceki gece Balkan ve Rumeli hemşehri derneklerini aynı çatı altında birleştiren Rumeli Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen `Rumeli Balkan Dostluk ve Barış Şöleni`nde buluştu. Atatürk Spor Salonu`nda düzenlenen görkemli organizasyona büyük ilgi gösteren Rumelililer, yöresel sanatçılar ve ünlü isimlerin katılımıyla renklenen gecede keyifli saatler yaşadı. Bursa`nın dünyadaki simgesi Kılıçkalkan ve Mehter Takımı`nın gösterileriyle başlayan görkemli geceye "Elveda Rumeli" dizisinin sevilen oyuncuları Tolgahan Sayışman ve Ertan Saban ile yönetmen Tarkan Karlıdağ da katıldı. Gecenin finalini ise uzun zamandır ortalarda görünmeyen sempatik sanatçı Ciguli hareketli şarkılarıyla yaptı.

alıntıdır.....

TEFNUT
28.04.2008, 17:18
elveda rumeliye uhu türk pençe gelecekmiş hemmde hemşire rolunde mustafaya bakacak herhalde bu da gösteriyor ki mustafa ölmedi :ol6 :ol6 ama vahide çok kötü durumda :cr bir yerlere gidiyor hasta olacak herhalde :soorry

мαzσѕιѕт
28.04.2008, 17:28
elveda rumeliye uhu türk pençe gelecekmiş hemmde hemşire rolunde mustafaya bakacak herhalde bu da gösteriyor ki mustafa ölmedi :ol6 :ol6 ama vahide çok kötü durumda :cr bir yerlere gidiyor hasta olacak herhalde :soorry

evet gördüm ama mustafa ölücek bölümü okuduysan mustafanın şehit haberi diyor

TEFNUT
28.04.2008, 20:21
mustafa ölmemiş :ol6 :ol6 ama vağide ne olcak acak acaba onada bir şey olmasın :soorry manastır komutanı doktor bulmaya gitti ama o doktor bulana kadar vahide gidecek :cr alexs geldi :ol6 :ol6 zarifeyle görüştüler ama bir birlerine çok soğuk baktılar :soorry mustayı öldüğünü duyan sırtlan sürüsü çok sevindi ama şevinçleri boğazında kalacak :gl1 bu bölüm çok güzeldi aleks kavuşma ve mustafanın sağ olduğu anlaşıldı :ol6 :ol6 bu abdül hala akıllanmamış :angry1 askerleri ziyaret edecekti abdül ve babası abdül hayal kırıklığına uğrayacak yazık :gl1 vahideye çok üzüldüm mustafanın öldüğünü duyunca çok kötü olmuştu yağurda kaldı hasta oldu :soorry mustafanın hayalini gördüğü zaman mustafa elveda diyince kesin mustafa gitti demiştim :soorryama öyle olmadı :kpu

мαzσѕιѕт
28.04.2008, 20:38
mustafa ölmemiş :ol6 :ol6 ama vağide ne olcak acak acaba onada bir şey olmasın :soorry manastır komutanı doktor bulmaya gitti ama o doktor bulana kadar vahide gidecek :cr alexs geldi :ol6 :ol6 zarifeyle görüştüler ama bir birlerine çok soğuk baktılar :soorry mustayı öldüğünü duyan sırtlan sürüsü çok sevindi ama şevinçleri boğazında kalacak :gl1 bu bölüm çok güzeldi aleks kavuşma ve mustafanın sağ olduğu anlaşıldı :ol6 :ol6 bu abdül hala akıllanmamış :angry1 askerleri ziyaret edecekti abdül ve babası abdül hayal kırıklığına uğrayacak yazık :gl1 vahideye çok üzüldüm mustafanın öldüğünü duyunca çok kötü olmuştu yağurda kaldı hasta oldu :soorry mustafanın hayalini gördüğü zaman mustafa elveda diyince kesin mustafa gitti demiştim :soorryama öyle olmadı :kpu

evet çok şükür ölmedi vağide zavalım iyi zatüre oldu inşallah fazla marazlanmadan kurtulur evet gördüm alexsin gelişini gördüm çok fena oldum çok duygulandım o karşılaşmada napsınlar mecburiyeten çünki herkezin gözleri onların üzerinde bütün duygularını sessiz sedasız yaşamak zorundalar gördüm onlarıda allah onlarada bu acıyı en yakınlarından yaşatsın inşallahta ölüme sevinmek nedir görsünler inşallah kalacak evet bu bölüm çok güzeldi abdül zati hiç bir zaman akıllanmaz ki huyu kurusun hep kötü tam kötü beter olsun o abdül melunu bende vağideye çok üzüldüm mustafanın öldüğünü duyunca içim çok acıdı ne kadar zarife ve alexsi seviyorsam vağide ye de bi o kaa acıdım üzüldüm evet yağmurda kalınca hasta oldu hee iyiki öyle olmadı çünki o zaman benim elimden kimse o abbas efendiyi kurtaramaz idi o melun herif zarife için sütçü ramiz'e ne lanetler yağdırdı ne zehirler attı bi de şimdi demedimi çok haksızlık yaptın affetsin beni yaa ne kaa kolay demi hep iftiralar çamurlar lanetler zehirler akıt orada burada hem affet de seni allah affetsin abbas efendi eğer affedebilicekse onun bunun şerefini namussunu sorğulamak sana mı kaldı sen şimdi kendi namussuna şerefine bak eğer varsa senin vatan hayini bir oğlun var kama ne zarife nede alexs namussuz şerefsiz hiç birşey yapmadılar sadece birbirlerini sevdiler ama senin gibi aklı kıt düşünmeden yoksun klabi yosun tutmuş insanlar için suçludurlar dimi abbas efendi

son74
29.04.2008, 11:39
ya bu dizdeki aşkı seviyorum vahide- mustafa namık aşkı, zarife- alex aşkı çok güzel hatta bediya hanım ve kasabın aşkıda çok güzel dün akşamki bölümde berrak süperdi çok güzeldi :yz6

TEFNUT
29.04.2008, 12:24
haklısın çok güzel bir dizi onun dilleride çok güzel evet bencede berrak çok güzel oynadı bu bölümde zarife aleks aşkı çok güzel buluştular :kz1 sonunda çok güzeldi o bölümün

мαzσѕιѕт
29.04.2008, 13:53
son74 ve TEFNUT ikinizede aynen katılıyorum arkadaşlar

TEFNUT
29.04.2008, 14:42
evet çok şükür ölmedi vağide zavalım iyi zatüre oldu inşallah fazla marazlanmadan kurtulur evet gördüm alexsin gelişini gördüm çok fena oldum çok duygulandım o karşılaşmada napsınlar mecburiyeten çünki herkezin gözleri onların üzerinde bütün duygularını sessiz sedasız yaşamak zorundalar gördüm onlarıda allah onlarada bu acıyı en yakınlarından yaşatsın inşallahta ölüme sevinmek nedir görsünler inşallah kalacak evet bu bölüm çok güzeldi abdül zati hiç bir zaman akıllanmaz ki huyu kurusun hep kötü tam kötü beter olsun o abdül melunu bende vağideye çok üzüldüm mustafanın öldüğünü duyunca içim çok acıdı ne kadar zarife ve alexsi seviyorsam vağide ye de bi o kaa acıdım üzüldüm evet yağmurda kalınca hasta oldu hee iyiki öyle olmadı çünki o zaman benim elimden kimse o abbas efendiyi kurtaramaz idi o melun herif zarife için sütçü ramiz'e ne lanetler yağdırdı ne zehirler attı bi de şimdi demedimi çok haksızlık yaptın affetsin beni yaa ne kaa kolay demi hep iftiralar çamurlar lanetler zehirler akıt orada burada hem affet de seni allah affetsin abbas efendi eğer affedebilicekse onun bunun şerefini namussunu sorğulamak sana mı kaldı sen şimdi kendi namussuna şerefine bak eğer varsa senin vatan hayini bir oğlun var kama ne zarife nede alexs namussuz şerefsiz hiç birşey yapmadılar sadece birbirlerini sevdiler ama senin gibi aklı kıt düşünmeden yoksun klabi yosun tutmuş insanlar için suçludurlar dimi abbas efendi

evet ölmedi aslında bunu 30 bölümde göstermişler mustafa orada yaralı ymış :ne ben o bölümünü kaçırmıştım :bk2 kaçırmıştım evet orada baytar efendi vardı baytar evendi aleksin zarifeye verdiği mektubu yırttı şimdi bu ortaya çıkarsa ne yapacak bakalım zarife nin ağaca koşup bakması yazık bazı insanlar ağacı yakmıştı sanki o ağactan ne istedilerse :kg vağideniyle mustafanın yağmur sağnesi çok güzeldi :kz1 ama o bölümde bir şey dikkatimi çekti çok güldüm vagide mustafa erişebilmek için ayak uçlarında duruyordu :gl1 ıspanak namığa çok üzüldüm bu bölümde yazık ramis efendilere yemek getirdi ama oda yerlere döküldü :soorry
abbas evendi artık utancından gidiyor oh olsun zarife ve alexse neler yapmadılar en sonunda ramiz evendi ailesinden af diledi ama geçmiş olsun artık abbas evendi buları söylemeden önce düşüncekti deyil mi

мαzσѕιѕт
29.04.2008, 15:39
evet ölmedi aslında bunu 30 bölümde göstermişler mustafa orada yaralı ymış :ne ben o bölümünü kaçırmıştım :bk2 kaçırmıştım evet orada baytar efendi vardı baytar evendi aleksin zarifeye verdiği mektubu yırttı şimdi bu ortaya çıkarsa ne yapacak bakalım zarife nin ağaca koşup bakması yazık bazı insanlar ağacı yakmıştı sanki o ağactan ne istedilerse :kg vağideniyle mustafanın yağmur sağnesi çok güzeldi :kz1 ama o bölümde bir şey dikkatimi çekti çok güldüm vagide mustafa erişebilmek için ayak uçlarında duruyordu :gl1 ıspanak namığa çok üzüldüm bu bölümde yazık ramis efendilere yemek getirdi ama oda yerlere döküldü :soorry
abbas evendi artık utancından gidiyor oh olsun zarife ve alexse neler yapmadılar en sonunda ramiz evendi ailesinden af diledi ama geçmiş olsun artık abbas evendi buları söylemeden önce düşüncekti deyil mi


ben görmedim gösterdiklerini evet baytar efendi o mektubu yırttı ama tamamen torununu korumak istedi kendince tamamane koruma amaçlı başı yeterince belaya girdi diye düşünüyordu evet zarifenin o ağaca koşup bakmazı çok yazık oldu içim cız etti izlerken aynen tamamen kötülük amaçlı evet vağideniyle mustafanın yağmur sağnesi çok güzeldi aşk vardır sadakat vardı tertemiz duygular vardı hee bende ıspanak namığa çok üzüldüm onuda çok seviyorum helâl olsun asıl aşk onun aşkı ne güzel helâl olsun o sevmiyormu zarifeyi seviyor ama aşkı inat kavgada kazanmak bellemedi zarife'ye hürmet etti aşına saygı duydu ne güzel demişti ramize ben artık kimse ile evlenmeyeceğim birini sevdim ama o beni sevmedi ne sevdalar böyle yarım kaldı evet gördüm beter olsun abbas efendi büyük laflar etti kendi çocuğunun hata yapabiliceğini tahayyül etmedi düşünmedi hep zarife ve alexsi suçladı ramiz'e ve ailesine iftiralar zehirler akıttı ama allah çok büyüktür keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner ve döndü ne ekersen onu biçersin demişler af diledi ama geçmiş ola sür eşeği niğdeye hesabı geçmiş ola abbas efendi af dilemekle iş bitmiyor günah almakla sen en büyük günahkârsın aynen ama nerede o kapasite o heriflerde

sumisali
29.04.2008, 17:29
Yoksa Vahide mi ölüyor?

Elveda Rumeli’de dün gözyaşı ve hüzün vardı. Mustafa’nın şehit haberi aileye ulaştığında Vahide, başka bir dünyaya geçti. Yaşananlar Romeo&Juliet masalını andırıyordu adeta. Acaba aşıkların sonu da onlarınkine mi benzeyecek?

atv’nin sevilen dizisi Elveda Rumeli’de bir önceki bölümde nefesler tutulmuştu. Mustafa’nın siperde yere yığılmasından sonra aileye şehit düştüğü haberiyle birlikte, Mustafa’nın elinden hiç bırakmadığı Vahide’nin yazması da kanlanmış bir şekilde gelmişti.

Aile perişan oldu ancak tabii ki bu durum en çok Vahide’nin yüreğini deldi. Günlerce susan genç kız, rüyasında Mustafa’yla konuşmaya başladı. Durumu iyice endişeli bir hal almaya başlayan Vahide, yağmurlu bir gecede Mustafa’nın hayaliyle buluştu. Belki de izleyen herkesin en çok içini burkan da bu sahneler oldu. Sabah olduğunda genç kızı bulan aile korku ve endişeyle ne yapacaklarını şaşırdılar.

Sonunda durumu kötüleşen Vahide’ye doktor bulma işi de Mustafa’nın yakın arkadaşı Yüzbaşı Ahmet Ekrem’e düştü. O yola çıktığında Vahide’nin durumu da kötüleşti.

Yorgunluktan uyuyakalan Sütçü Ramiz, Fatma ve kızkardeşler uyandıklarında Vahide’nin buz gibi bedeniyle karşılaştılar. Tabii ekran başındakiler için de son derece gergin anlardı. Çünkü hiç kimsenin inanmak istemeyeceği bir ölümdü Mustafa’nın ölümü. Hatta belki de bir sürpriz olup Mustafa’nın kapının eşiğinden girivereceğini düşünenler de çoğunluktaydı. Ancak, ta bu esnada beklenmeyen bir durum ’Neler oluyor?’ duygusu yaşattı izleyicide. Mustafa’nın dönüşünü beklerken ’Vahide öldü mü?’ duygusu yaratan son sahneler, herkesi şaşkına çevirdi.

Tabii en büyük şaşkınlıkta son sahnede yaşandı. Beklenen sürpriz olmuştu. Mustafa sargılar içinde bir çadırda yatmaktaydı. Ancak bu sahne öncesinde Vahide’nin ölü gibi hali ekran başındakilerin yüreğini ağzına getirdi.

Herkesin aklında ’Mustafa yaşıyor, acaba Vahide mi ölecek?’ sorusu oluştu. Aslında Rumeli’de bir Romeo&Juliet hikayesinin benzeri yaşanmaktaydı. Tersine bir durum olsa da aşıklardan birinin ölümü diğerini de ölüme sürükleyen yanıyla benzeri bir durum oluşturmaktaydı.

Haftaya merakla beklenen yeni bölümde hikayenin devamını izleyeceğiz. Ancak herkesin yüreğine şimdiden bir yumruk oturdu. Vahide’nin ölmemiş olması ve Mustafa ile buluşmaları galiba şu sıralar en çok beklenen gidişat. Bu arada son sahnede Mustafa’ya bakan hemşire rolünde de Ahu Türkpençe’yi görmek izleyenleri şaşırttı. Ancak kafaları da karıştırdı.

Bir sonraki bölüm tüm soruların yanıt bulacağı ümidiyle....

alıntıdır......

sumisali
01.05.2008, 07:38
DÜĞÜN ŞENLİK OLSA!

Elveda Rumeli'de (atv) son birkaç haftadır kahkaha balansı bozuldu.Ne bileyim dizi fena halde duygusal bir hatta girerek akıllardaki "bir şekilde güldürür" halini unutturdu izleyiciye...
Önceki akşam yayınlanan bölümü gözyaşları içinde izlerken, yüzümüzü güldürecek bir şeylerin eksikliğini hissettim.Şöyle diyorum, sezon sonuna doğru afili bir Balkan düğünüyle yüzümüze tebessüm yapıştırabilirler mi, senaristler?Hem böylece düğün şenlik, gönlümüz hoş olur;ne dersiniz? Mesut Yar


kaynak: posta

siyahgül
04.05.2008, 08:24
http://img387.imageshack.us/img387/5817/35866383hz4.jpg

siyahgül
04.05.2008, 08:25
http://img254.imageshack.us/img254/3534/13822187nd4.jpg

siyahgül
04.05.2008, 08:27
http://img387.imageshack.us/img387/8738/35596444fb1.jpg

siyahgül
04.05.2008, 08:30
http://img254.imageshack.us/img254/8473/49610060va0.jpg

siyahgül
04.05.2008, 08:31
http://img254.imageshack.us/img254/7892/53877315cw9.jpg

siyahgül
04.05.2008, 08:33
http://img254.imageshack.us/img254/8818/97989100fl1.jpg

siyahgül
04.05.2008, 08:34
http://img291.imageshack.us/img291/9392/18821994yh7.jpg

siyahgül
04.05.2008, 08:35
http://img254.imageshack.us/img254/5867/69030262ey6.jpg

siyahgül
04.05.2008, 08:42
http://img291.imageshack.us/img291/1145/39805548ml6.jpg

TEFNUT
04.05.2008, 23:10
dizinin fragmanını gördüm alexs ramisin evine geldi ve gitti yazık zarife arkısana baktı kaldı artık alexs dedesini alıyr ve gidiyor :cr hatta gitmiş bile küçük zariyle artık :gl1 mustafa iyleşmiş ama adı deyişmiş yine mustafada artık kimlik bunalımına girdi :hyste :gl1 ilk önce ilk mustafa sonra namık sonra namık mustafa sonrada ismayil cavuz bakalım sonra ne olacak :) hemşeri kız ailene haber verdik diyor ama hangi ailesi acaba :hm 3 aile oldu şimdi :gl1 ismai cavuşun ailesinemi haber verdiler acaba ıspanağada çok üzüldüm zarifeyi iyleşsin diye hocayı çağımış :soorry abdül geldi :kz3 mustafayı gördü ölmediğini gördüye onun korkusu ona yetmiştir bakalım ne olacak hep beraber göreceğizhttp://img521.imageshack.us/img521/8783/nicedaycutuw9.gif (http://imageshack.us)http://img521.imageshack.us/img521/8783/nicedaycutuw9.591a611bbd.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=nicedaycutuw9.gif)

мαzσѕιѕт
05.05.2008, 22:42
dizinin fragmanını gördüm alexs ramisin evine geldi ve gitti yazık zarife arkısana baktı kaldı artık alexs dedesini alıyr ve gidiyor :cr hatta gitmiş bile küçük zariyle artık :gl1 mustafa iyleşmiş ama adı deyişmiş yine mustafada artık kimlik bunalımına girdi :hyste :gl1 ilk önce ilk mustafa sonra namık sonra namık mustafa sonrada ismayil cavuz bakalım sonra ne olacak :) hemşeri kız ailene haber verdik diyor ama hangi ailesi acaba :hm 3 aile oldu şimdi :gl1 ismai cavuşun ailesinemi haber verdiler acaba ıspanağada çok üzüldüm zarifeyi iyleşsin diye hocayı çağımış :soorry abdül geldi :kz3 mustafayı gördü ölmediğini gördüye onun korkusu ona yetmiştir bakalım ne olacak hep beraber göreceğizhttp://img521.imageshack.us/img521/8783/nicedaycutuw9.gif (http://imageshack.us)http://img521.imageshack.us/img521/8783/nicedaycutuw9.591a611bbd.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=nicedaycutuw9.gif)

evet gördüm başsaglıgına geldi alexs helâl olsun valla evet zarife arkısana baktı kaldı evet dedesini aldı gitti sürgün yerine mustafa işledi güzel oldu da yazık fena oldu evet kimlik bunalımına girdi bende ıspanağada çok üzüldüm onu çok seviyorum aslında çok taktir ediyorum çok ulvi bir tavır gösterdi zarifeye sevmeyi inat kavgada kazanmak bilmedi zarife ve alexs aşkına hürmet göstedi saygı gösterdi sevmek aşk budur işte seven sevdiğinin mutlu olmasını ister s.lak olabilir saf olabilir ıpanak ama çok da ince düşünceli iyi niyetli ne üzlüdü zarife için evet hep beraber göreceğiz

TEFNUT
06.05.2008, 19:26
evet gördüm başsaglıgına geldi alexs helâl olsun valla evet zarife arkısana baktı kaldı evet dedesini aldı gitti sürgün yerine mustafa işledi güzel oldu da yazık fena oldu evet kimlik bunalımına girdi bende ıspanağada çok üzüldüm onu çok seviyorum aslında çok taktir ediyorum çok ulvi bir tavır gösterdi zarifeye sevmeyi inat kavgada kazanmak bilmedi zarife ve alexs aşkına hürmet göstedi saygı gösterdi sevmek aşk budur işte seven sevdiğinin mutlu olmasını ister s.lak olabilir saf olabilir ıpanak ama çok da ince düşünceli iyi niyetli ne üzlüdü zarife için evet hep beraber göreceğiz

evet haklısın aleksin başsağlığına gitmesi çok güzeldi helal olsun gerçekten ramizde kötü davranmadı kötü davranacak birşey yapmadı gerçeği sadece sevdi :cr ıspanak namığa gerçekten bende üzülüyorum onlar için bir şey yapmaya çalışıyor ıspanak namık hoça getirdi ama hocada ramiz efendiyi ve ailesini görünce delirdiklerini düşündü galiba :hyste :hyste bitter hemşire mustafaya fazla ilgi gösteriyor galiba vahideye kardeşinmi diye sordu nişanlım diyince yüzü değişti :kdm manastır komutanını ağırda eşşekle ve inekle yattı :hyste :gl1 gerçiği oraya girince ramiz çok üzüldü
en sonunda abdül mustafanın mektubunu buldu açaba onun tıbbiyeli mustafa olduğunu anlayacaklar mı :frr bu mustafa için çok kötü olur :cr

мαzσѕιѕт
07.05.2008, 00:05
evet haklısın aleksin başsağlığına gitmesi çok güzeldi helal olsun gerçekten ramizde kötü davranmadı kötü davranacak birşey yapmadı gerçeği sadece sevdi :cr ıspanak namığa gerçekten bende üzülüyorum onlar için bir şey yapmaya çalışıyor ıspanak namık hoça getirdi ama hocada ramiz efendiyi ve ailesini görünce delirdiklerini düşündü galiba :hyste :hyste bitter hemşire mustafaya fazla ilgi gösteriyor galiba vahideye kardeşinmi diye sordu nişanlım diyince yüzü değişti :kdm manastır komutanını ağırda eşşekle ve inekle yattı :hyste :gl1 gerçiği oraya girince ramiz çok üzüldü
en sonunda abdül mustafanın mektubunu buldu açaba onun tıbbiyeli mustafa olduğunu anlayacaklar mı :frr bu mustafa için çok kötü olur :cr

sağolasın bana hak verdiğin için ee ramiz kime kötü davrandı o abbas efendiye bile kötü davranmadı evet kötü davranacakta bişey yapmadı alexs dediğin gibi sadece sevdi dimi ıspanak namığ gerçekten onlar için bişey yapmağa çalışıyor fedakâr biri bende evet o hocayı gördüm bencede ee bende olsam öyle düşünürüm hani bence bitter hemşire de mustafa da birbirlerine ilerde ağışık olucaklar ben onu sezdim sanki evet o sahnede zaten sezdim durumu bir olay gelişecek sanki kötü kokular sezdim evet ahmet komutan orada yattı zavalım mustafanın odası diyince içi cız etti sanki bişey hisseti sanki içi acıdı ee kolay bi acı değil nede olsa en iyi arkadaşı di mustafa en sonunda abdül mustafanın mektubunu buldu açaba onun tıbbiyeli mustafa olduğunu anlayacaklar mı demişsin bence anlayacak ve mektubu vahideye vermeyecek yırtıcak yada iyi bir yere saklıyacak o heriften her türlü katakulliyi beklerim üçkağıtçılık beklerim evet mustafa için çok kötü olur

TEFNUT
08.05.2008, 10:21
sağolasın bana hak verdiğin için ee ramiz kime kötü davrandı o abbas efendiye bile kötü davranmadı evet kötü davranacakta bişey yapmadı alexs dediğin gibi sadece sevdi dimi ıspanak namığ gerçekten onlar için bişey yapmağa çalışıyor fedakâr biri bende evet o hocayı gördüm bencede ee bende olsam öyle düşünürüm hani bence bitter hemşire de mustafa da birbirlerine ilerde ağışık olucaklar ben onu sezdim sanki evet o sahnede zaten sezdim durumu bir olay gelişecek sanki kötü kokular sezdim evet ahmet komutan orada yattı zavalım mustafanın odası diyince içi cız etti sanki bişey hisseti sanki içi acıdı ee kolay bi acı değil nede olsa en iyi arkadaşı di mustafa en sonunda abdül mustafanın mektubunu buldu açaba onun tıbbiyeli mustafa olduğunu anlayacaklar mı demişsin bence anlayacak ve mektubu vahideye vermeyecek yırtıcak yada iyi bir yere saklıyacak o heriften her türlü katakulliyi beklerim üçkağıtçılık beklerim evet mustafa için çok kötü olur

evet haklısın abbas efendiye bile kötü davranmadı o kendine yapılan kötülükleri bile iyiliğiyle yok edebilen birisi aynı poliyana gibi :)
bence bitter hemşire mustafayı seviyor ama mustafa vahideyi seviyor ve bitter hemşireye aşık olmayacak bitter hemşire manastır komutanı gibi karşılıksız aşk yaşayak ama ilerede vağida manastır komutanıyla bir yakınlaşma olur gibi geliyor mustafa pürsıçana gitmezsse mustafa annesine mektpyazmıştı vağideye yazamadı ama mustafa yazdıracak ama bitter hemşire göndermiyecek bence :cr çünkü onu seviyor :soorry bencede o abdülden herşey beklenir ama mustafa ayağa kaltığında mustafadan dersini alır :hyste

мαzσѕιѕт
08.05.2008, 23:00
evet haklısın abbas efendiye bile kötü davranmadı o kendine yapılan kötülükleri bile iyiliğiyle yok edebilen birisi aynı poliyana gibi :)
bence bitter hemşire mustafayı seviyor ama mustafa vahideyi seviyor ve bitter hemşireye aşık olmayacak bitter hemşire manastır komutanı gibi karşılıksız aşk yaşayak ama ilerede vağida manastır komutanıyla bir yakınlaşma olur gibi geliyor mustafa pürsıçana gitmezsse mustafa annesine mektpyazmıştı vağideye yazamadı ama mustafa yazdıracak ama bitter hemşire göndermiyecek bence :cr çünkü onu seviyor :soorry bencede o abdülden herşey beklenir ama mustafa ayağa kaltığında mustafadan dersini alır :hyste

sağolasın bana hak verdiğin için ee en doğrusunu o yaptı kötülüğe karşı iylikle cevap vermek yapılan kötülükleri bile iyğliyle yok edebilmek çok olgun bir hareketir hristiyanların bir felsefesi vardır bilirmisin sana tokat atana öbür yanağını uzat sana yumruk atan ekmek ver sana tekme atana zeytin dalı uzat birde bir ata sözü var bizde yaptığın iyliği hemen unut gördüğün kötülüğü de hemen unut çünki bir iylik yaptığında böbürlenmemek makbül kötülüğü de unut çünki unutmıyınca kin güdersin nefret öfke benliğini yok eder sen sen olmaktan çıkarsın ramizde bunu yaptı yaptığı iyliği unuttu gördüğü kötülükleri de unuttu helâl olsun işte budur bitter hemşirenin mustafayı sevdiği zaten aşikar mustafa vağideyi seviyor ama ilerde bana göre bitteri de sevicek ben diyorum aşık olucak sen diyosun platonik kalıcak manastır komutanı ahmet komutan gibi bencede vağida manastır komutanı ahmet komutan ile ilerde bir yakınlaşması olabilir mustafa pürsıçana gidemiyecek nasıl gidicek ölü bir insan o artık kimliksiz tekrar hayalet olarak mı yaşamaya diyosun mustafanın vağideye yazdıracağı mektubu bitter hemşire göndermiyecek valla yapmaz diyemeyeceğim o zaman ne mektuplar sır olmuştu sevgi adama neler yaptırabiliyor görüyormusun inşallah o abdül mustafadan dersini tekrar alır

MADITA
09.05.2008, 11:55
Selam kizlar,

ya sizlere bir iki sorum olacak, ben bir kac haftadir seyredemedim...ve cok merak ettigim bir konu var, ö bölümü kacirdigim icin.
Orhan Kilic, Ahu Türkpence gibi konuk oyuncu olarak girmisti diziye....
Rolü varmi...yoksa bir bölümlük müydü diziye girmesi ?

Cevaplarsaniz cok sevinirim

Birde Aleks hakkinda benden bir yorum....

Bence bu oglan artik müslümanligi secsin, ancak öyle damat olarak kabul eder onu bizim sütcü Ramiz baba.
Ben Aleksin haline cok coook üzülüyorum...zavallim benim. Böyle platonik ask...cekilirmi yaaa, ben seyrederken cekemiyorum yani...icim gidiyor ikisinede.

мαzσѕιѕт
09.05.2008, 14:05
Selam kizlar,

ya sizlere bir iki sorum olacak, ben bir kac haftadir seyredemedim...ve cok merak ettigim bir konu var, ö bölümü kacirdigim icin.
Orhan Kilic, Ahu Türkpence gibi konuk oyuncu olarak girmisti diziye....
Rolü varmi...yoksa bir bölümlük müydü diziye girmesi ?

Cevaplarsaniz cok sevinirim

Birde Aleks hakkinda benden bir yorum....

Bence bu oglan artik müslümanligi secsin, ancak öyle damat olarak kabul eder onu bizim sütcü Ramiz baba.
Ben Aleksin haline cok coook üzülüyorum...zavallim benim. Böyle platonik ask...cekilirmi yaaa, ben seyrederken cekemiyorum yani...icim gidiyor ikisinede.bilmiyorum ben onları bölümlük diye biliyorum öyle demişler idi diyosun alexs müslüman olsun özde olmatıktan sonra göstermelik müslüman olsa ne fayda insan olucaksa özde olmalı sözde değil bence mevlana hazretleri ne güzel söyledi ya oldugun gibi ol yada göründüğün gibi ol ramiz imakını olsa alexsi böyle de damat alıcak ama ahali onu tefe koydu yeterince küçük yerlerde yaşayan insanlar hep başkaları için yaşar kendi için yaşamaz buğün insanlar kendileri için yaşayabiliyor ama 100 kusur yıl evvel böyle değildi insanlar hep başkaları için yaşarlar idi bende alexsin haline çok ama çok üzülüyorum ciğerim dağlanıyor alexs ve zarifeyi görünce sanki kendi yaşamışlıgımı görüyorum böyle dert çekilirmi çekilir aşk için ölmeli aşk o zaman aşk aşk için mücade etmeden kavuşulumaz bana göre mücadele edilen aşk makbüldür

MADITA
09.05.2008, 17:02
bilmiyorum ben onları bölümlük diye biliyorum öyle demişler idi diyosun alexs müslüman olsun özde olmatıktan sonra göstermelik müslüman olsa ne fayda insan olucaksa özde olmalı sözde değil bence mevlana hazretleri ne güzel söyledi ya oldugun gibi ol yada göründüğün gibi ol ramiz imakını olsa alexsi böyle de damat alıcak ama ahali onu tefe koydu yeterince küçük yerlerde yaşayan insanlar hep başkaları için yaşar kendi için yaşamaz buğün insanlar kendileri için yaşayabiliyor ama 100 kusur yıl evvel böyle değildi insanlar hep başkaları için yaşarlar idi bende alexsin haline çok ama çok üzülüyorum ciğerim dağlanıyor alexs ve zarifeyi görünce sanki kendi yaşamışlıgımı görüyorum böyle dert çekilirmi çekilir aşk için ölmeli aşk o zaman aşk aşk için mücade etmeden kavuşulumaz bana göre mücadele edilen aşk makbüldür


Cessim, ama bu yeryüzündeki insanlar varya...müslüman olsunda...sünnet olsunda...varsin olsun göstermelik olsun...sirf adi üstünde müslüman olsun diye önem verir...vs vs vs
Simdi tarihe bakarsak...süüle amatörce geriye bakarsak...1.dünya savasinda bizim türklerle ve balkandaki HIRISTIYANLAR....dizide'de dolaysiyla birbirine girmeyecekmi ...bende nacizanece hayal ediyorum iste, Aleks TÜRK VATANDASLIGINA GECIP....sütcü Ramiz'in ailesi ile topluca Türkiyeye göc etsin..

Gerci...bu hikaye bana Damdaki Kemanci öyküsünüi animsatiyor...orada tüm aile...yani kizlar dagildi, sonunda ve baba geriye kalanlar ile Amerikaya göc etti... :soorry :cr
Ne üzüldüm ne icim gitti ama...bir ailenin cöküsünü, sürülmesini seyredirken anlatamam.
Ahhh gecen yaz bunun okul tiyatrosunu seyrettim, Ögretmenler anne baba ve diger büyükleri oynadi, ve ögrenciler deli asiklari..
Bunuda bir tarihi kale'nin kalintilari icinde...bir yaz gecesinde sergilediler...her tarafi hos aydinlatarak...
Cok güzel bir geceydi...Babayi oynayan ögretmen valla meslegini sasirmis dedim o gece, sesi sahaneydi, tipi yasina ramen karizmatik...bir oyuncu olabilirdi...ki..amatör oyuncuydu zaten, okul tiyatrosu mükemmeldi...ögrencilerine tiyatro sevdasini adeta asilamisti...ve cok yetenekli ögrenciler vardi aralarinda...
Unutmam o güzel geceyi...! :kz1 :kz1 :kz1

Neyse....Umarim bizim bu güzel dizimiz böyle hazin bir sonla, ailenin dagilmasi ile bitmez. :frr

Soruma cevap verdigin icinde ayrica coook merci cessim :flw :flw :flw :flw

мαzσѕιѕт
09.05.2008, 22:36
Cessim, ama bu yeryüzündeki insanlar varya...müslüman olsunda...sünnet olsunda...varsin olsun göstermelik olsun...sirf adi üstünde müslüman olsun diye önem verir...vs vs vs
Simdi tarihe bakarsak...süüle amatörce geriye bakarsak...1.dünya savasinda bizim türklerle ve balkandaki HIRISTIYANLAR....dizide'de dolaysiyla birbirine girmeyecekmi ...bende nacizanece hayal ediyorum iste, Aleks TÜRK VATANDASLIGINA GECIP....sütcü Ramiz'in ailesi ile topluca Türkiyeye göc etsin..

Gerci...bu hikaye bana Damdaki Kemanci öyküsünüi animsatiyor...orada tüm aile...yani kizlar dagildi, sonunda ve baba geriye kalanlar ile Amerikaya göc etti... :soorry :cr
Ne üzüldüm ne icim gitti ama...bir ailenin cöküsünü, sürülmesini seyredirken anlatamam.
Ahhh gecen yaz bunun okul tiyatrosunu seyrettim, Ögretmenler anne baba ve diger büyükleri oynadi, ve ögrenciler deli asiklari..
Bunuda bir tarihi kale'nin kalintilari icinde...bir yaz gecesinde sergilediler...her tarafi hos aydinlatarak...
Cok güzel bir geceydi...Babayi oynayan ögretmen valla meslegini sasirmis dedim o gece, sesi sahaneydi, tipi yasina ramen karizmatik...bir oyuncu olabilirdi...ki..amatör oyuncuydu zaten, okul tiyatrosu mükemmeldi...ögrencilerine tiyatro sevdasini adeta asilamisti...ve cok yetenekli ögrenciler vardi aralarinda...
Unutmam o güzel geceyi...! :kz1 :kz1 :kz1

Neyse....Umarim bizim bu güzel dizimiz böyle hazin bir sonla, ailenin dagilmasi ile bitmez. :frr

Soruma cevap verdigin icinde ayrica coook merci cessim :flw :flw :flw :flw


bu yeryüzündeki insanlar varya...müslüman olsunda...sünnet olsunda...varsin olsun göstermelik olsun...sirf adi üstünde müslüman olsun diye önem verir. demişsin çok doğru dedin maalesef Simdi tarihe bakarsak...süüle amatörce geriye bakarsak...1.dünya savasinda bizim türklerle ve balkandaki HIRISTIYANLAR....dizide'de dolaysiyla birbirine girmeyecekmi ...bende nacizanece hayal ediyorum iste, Aleks TÜRK VATANDASLIGINA GECIP....sütcü Ramiz'in ailesi ile topluca Türkiyeye göc etsin..
demişsin çok doğru maalef toplum duyarlılığını hassasiyetini hasmedemediğimiz için hep böyle oldu zati şu an yaşananları görmek için tarihe bakmak gerek tarih çünki tekerrurden ibarettir hee hangimiz böyle dizilerde nacizanece hayal ediyoruz aleks zati türk vatandaşı o zaman hepsi osmanlı vatandaşı idi ama bazı kışkırtan bölücüler hepsine etnik milliyetçilik pompaları ile onların hassas duygularını sömürdü buğün ülkemizin bir bölümde yaşadığımız gibi veya üniverste de yaşanan olaylar gibi bunları hep gördükçe ah atam sen kalkta ben yatam diyorum bu hikaye bana Damdaki Kemanci öyküsünüi animsatiyor...orada tüm aile...yani kizlar dagildi, sonunda ve baba geriye kalanlar ile Amerikaya göc etti... :soorry :cr
Ne üzüldüm ne icim gitti ama...bir ailenin cöküsünü, sürülmesini seyredirken anlatamam.
Ahhh
demişsin ben seyretmedim o filmi hee haklısın insan etkilenir böyle filmlerden ben alexs ve zarifeyi kendim yaşadım gördüm çok sevdim birini ama dinim mezhebim farklı diye kavuşamadım
gecen yaz bunun okul tiyatrosunu seyrettim, Ögretmenler anne baba ve diger büyükleri oynadi, ve ögrenciler deli asiklari..
Bunuda bir tarihi kale'nin kalintilari icinde...bir yaz gecesinde sergilediler...her tarafi hos aydinlatarak...
Cok güzel bir geceydi...Babayi oynayan ögretmen valla meslegini sasirmis dedim o gece, sesi sahaneydi, tipi yasina ramen karizmatik...bir oyuncu olabilirdi...ki..amatör oyuncuydu zaten, okul tiyatrosu mükemmeldi...ögrencilerine tiyatro sevdasini adeta asilamisti...ve cok yetenekli ögrenciler vardi aralarinda...
Unutmam o güzel geceyi demişsin hee ne güzel aferim insanları böyle tiyatro sevdasını adeta asıldırırsa ne güzel böyle oyuncular bana göre gerçek oyuncu olur
Neyse....Umarim bizim bu güzel dizimiz böyle hazin bir sonla, ailenin dagilmasi ile bitmezdemişsin inşallah Soruma cevap verdigin icinde ayrica coook merci cessim demişsin bişey değil canım ne demek

sumisali
10.05.2008, 08:03
33.Bölüm..............................12 Mayıs 2008 Pazartesi / Saat 20:00 / ATV

MUSTAFA’NIN MEKTUBU ABDÜL’ÜN ELİNDE...

Abdül Mustafa’nın hayatta olduğunu görünce onu tutuklatmak ister. Ancak Bihter hemşire Mustafa’nın hala ağır yaralı olduğunu söyleyerek götürülmesine mani olur. Abdül, Mustafa’nın ailesine yazdığı mektubu ele geçirmiştir. Artık Mustafa’nın gerçek kimliğini öğrenmesi an meselesidir.

Vahide, Ramiz ve tüm ailenin çabasıyla iyileşmeye başlar. Ahmet Ekrem bir süreliğine izin alarak onu görmeye gelir. Ramiz ve Fatma Ahmet Ekrem’in Vahide’ye olan ilgisini fark etmişlerdir.

Diğer taraftan Aleks Küçük Zarife’nin yaşlı ninesinin öldüğünü öğrenir.

sumisali
10.05.2008, 16:52
http://img116.imageshack.us/img116/6152/alk0052copyue0.jpg

sumisali
10.05.2008, 16:52
http://img116.imageshack.us/img116/9717/alk0267copyje4.jpg

sumisali
10.05.2008, 16:53
http://img140.imageshack.us/img140/6732/alk0276copyky2.jpg

sumisali
10.05.2008, 16:53
http://img140.imageshack.us/img140/5928/alk0279copyeh0.jpg

sumisali
10.05.2008, 16:54
http://img140.imageshack.us/img140/5292/alk0352copyyv9.jpg

sumisali
10.05.2008, 16:54
http://img116.imageshack.us/img116/981/alk0455copyyn9.jpg

sumisali
10.05.2008, 16:54
http://img140.imageshack.us/img140/8374/alk0472copysa7.jpg

TEFNUT
12.05.2008, 22:28
vağide iyileşti ama mustafanın ölümüne üzüntülü :soorry bir ahmet ekrem eksikti vahidenin peşinden ayrılmıyor ramizlerin evine geldi ama bir türlü gitmemek için bin bir numara çekti :hyste ramizi bekleyecekmiş :beee hasan kaymakamla kardeşinin arasını bulmaya çalıştı ama olmadı aslında iyilik yapayım dedi ama iyilik yapan kötülük bulurmuş öyle oldu çocuklar kötü kalpli dayı demesi çok komikti :hyste ramis kavede kendine hakeret edenlere iyi yapti ne oldi kaa hakaret etmış idınız herkesın başina her şey gelırmış deilmi :kz3 cappar efendi bediğanın post kavgası ne kaa güzaldı
cappar:ayı postları nerada bediğa:yıkadım onlari çok pis kokayıdiler :hyste ramis ve fatma a.ekremin vağideyi sevdiğini anladı ama bunun olmasını istemiyorlar galiba :)vahideyimiyileştirmek için pikniğe götürüldü ama en eylenende ramiz oldu :hyste ve a.ekreme konuşmak için fırsat buldu :kz3
abdül yaptı yine yapacağını :kg :kz4 her şeyi öğrendi ve kağıtı göstererek yarasını bastırdı :angry1 onu alacaklardı babası oğlunun yaptıklarını ne ka çabuk unutmuş galibaki mustafayı hapse attıracak oğlunun suçsuz yere iki insanı işkence ettiğini ne kaa cabuk unutuyor mustafa kacaktı ama kacamadı bitter ne öldi bitter hemşire mektubu vağideye gönderemedi sanırsan :cr mustafa ne oldi ölmemiştir bence mustafa hapise gider ama vağide uzun zaman vağiden uzak kalacak galiba :cr :cr

мαzσѕιѕт
12.05.2008, 23:21
vağide iyileşti ama mustafanın ölümüne üzüntülü :soorry bir ahmet ekrem eksikti vahidenin peşinden ayrılmıyor ramizlerin evine geldi ama bir türlü gitmemek için bin bir numara çekti :hyste ramizi bekleyecekmiş :beee hasan kaymakamla kardeşinin arasını bulmaya çalıştı ama olmadı aslında iyilik yapayım dedi ama iyilik yapan kötülük bulurmuş öyle oldu çocuklar kötü kalpli dayı demesi çok komikti :hyste ramis kavede kendine hakeret edenlere iyi yapti ne oldi kaa hakaret etmış idınız herkesın başina her şey gelırmış deilmi :kz3 cappar efendi bediğanın post kavgası ne kaa güzaldı
cappar:ayı postları nerada bediğa:yıkadım onlari çok pis kokayıdiler :hyste ramis ve fatma a.ekremin vağideyi sevdiğini anladı ama bunun olmasını istemiyorlar galiba :)vahideyimiyileştirmek için pikniğe götürüldü ama en eylenende ramiz oldu :hyste ve a.ekreme konuşmak için fırsat buldu :kz3
abdül yaptı yine yapacağını :kg :kz4 her şeyi öğrendi ve kağıtı göstererek yarasını bastırdı :angry1 onu alacaklardı babası oğlunun yaptıklarını ne ka çabuk unutmuş galibaki mustafayı hapse attıracak oğlunun suçsuz yere iki insanı işkence ettiğini ne kaa cabuk unutuyor mustafa kacaktı ama kacamadı bitter ne öldi bitter hemşire mektubu vağideye gönderemedi sanırsan :cr mustafa ne oldi ölmemiştir bence mustafa hapise gider ama vağide uzun zaman vağiden uzak kalacak galiba :cr :cr

evet vağide iyleşti fiziksel ama ruhen desen asla derim nasıl üzüntülü olmasın kızcağız nişanlısı öldü dediler o ahmet ekrem kesin vağideye tabir-i caize yavşamak istiyor ama fırsat bulamıyor du kokusu çıkıcak hasan üstüne vazife olmayan bir işe burnunu soktu küçücük çocukları anlamadı onları korkutarak terviye etmeye çalıştı :angry1 oh dersini aldı çok güzeldi o kötü kalpli dayı lafı beter olsun neymiş bir dandik kağıda mürekep dökmüşler ne olmuş bir kağıt dağa alır dilaver bey bunun için o çocukların klaplerini kırmağa değer mi ramis kavede kendine hakeret edenlere iyi yapti ne oldi kaa hakaret etmış idınız herkesın başina her şey gelırmış deilmi demişsin cano çok doğri söyledin beter olsun pis dedikoducular cappar efendi bediğanın post kavgası ne kaa güzaldı evet bencede ramis ve fatma a.ekremin vağideyi sevdiğini anladı ama bunun olmasını istemiyorlar galiba demişsin evet bende onu sezdim vahideyimiyileştirmek için pikniğe götürüldü ama en eylenende ramiz oldu :hyste ve a.ekreme konuşmak için fırsat buldu evet gördüm atmosfer değikliği iyi gelir diye götürdüler abdül yaptı yine yapacağını demişsin ben demiştim bişey yapacak içime doğdu her şeyi öğrendi ve kağıtı göstererek yarasını bastırdı evet pislik herif mahsuz yaptı intikam almak için onu alacaklardı babası oğlunun yaptıklarını ne ka çabuk unutmuş galibaki mustafayı hapse attıracak oğlunun suçsuz yere iki insanı işkence ettiğini ne kaa cabuk unutuyor demişsin canım haklısın babadır işte oğlu olduğu için yuk dedi sustu bencede mustafayı hapse attırıcak mustafa kacaktı ama kacamadı bitter ne öldi bitter hemşire mektubu vağideye gönderemedi sanırsan :cr mustafa ne oldi ölmemiştir bence mustafa hapise gider ama vağide uzun zaman vağiden uzak kalacak galiba :cr :cr
demişsin bencede öyle olucak ben en çok bu bölüm meryemede isfirt oldum bir dantik kitap için oğluna tokat attı ben çocuğunu döven anneleri babaları görünce varya nevrim dönüyor bir an geliyor git o ana babaya bir yumruk indir o çocuğu ağlatığı için ben çocuğunu ağlatan anne ve babaların düşmanıyım benim için hayatta en önemli şey çocuk

TEFNUT
13.05.2008, 12:28
hasan üstüne vazife olmayan bir işe burnunu soktu küçücük çocukları anlamadı onları korkutarak terviye etmeye çalıştı oh dersini aldı çok güzeldi o kötü kalpli dayı lafı beter olsun neymiş bir dandik kağıda mürekep dökmüşler ne olmuş bir kağıt dağa alır dilaver bey bunun için o çocukların klaplerini kırmağa değer mi ramis demişsin bu konuda sana katılmıyorum onları hep hasan büyüttü onların terbiyesi hep hasan verdi tamam onlara bağırdı ama biliyorsun oğlan çocukları şımarık olurlar aman aman oğlan çocuğumu 1 tane oğlan 10 kıza bedel :gl1evet çocuklaravurmaması gerekirdi ama onların terbilerini vermek onun görevi baba başlarında yokmuş şimdi dilavere alışamadılar dilaver ani tepki verdi ama evrağın üstüne mürekkep döktüler adam onunla ne kaa uğraşmıştı kim bilir birde kitaptan gemi yaptılar o zamanlar kitap ne kaa önemliydi kim bilir vatan yağut silistre kitabını ilk hikaye kitabını okuduğumda bende onu okumuştum dandik bir kağıt parçası demişsin ama o kağıdı bulmak için ne kaa uğraşıyorlardır kim bilir deyilmi ormanlar onun için katledilmiyor mu :cr

мαzσѕιѕт
13.05.2008, 22:31
hasan üstüne vazife olmayan bir işe burnunu soktu küçücük çocukları anlamadı onları korkutarak terviye etmeye çalıştı oh dersini aldı çok güzeldi o kötü kalpli dayı lafı beter olsun neymiş bir dandik kağıda mürekep dökmüşler ne olmuş bir kağıt dağa alır dilaver bey bunun için o çocukların klaplerini kırmağa değer mi ramis demişsin bu konuda sana katılmıyorum onları hep hasan büyüttü onların terbiyesi hep hasan verdi tamam onlara bağırdı ama biliyorsun oğlan çocukları şımarık olurlar aman aman oğlan çocuğumu 1 tane oğlan 10 kıza bedel :gl1evet çocuklaravurmaması gerekirdi ama onların terbilerini vermek onun görevi baba başlarında yokmuş şimdi dilavere alışamadılar dilaver ani tepki verdi ama evrağın üstüne mürekkep döktüler adam onunla ne kaa uğraşmıştı kim bilir birde kitaptan gemi yaptılar o zamanlar kitap ne kaa önemliydi kim bilir vatan yağut silistre kitabını ilk hikaye kitabını okuduğumda bende onu okumuştum dandik bir kağıt parçası demişsin ama o kağıdı bulmak için ne kaa uğraşıyorlardır kim bilir deyilmi ormanlar onun için katledilmiyor mu :cr


hasan üstüne vazife olmayan bir işe burnunu soktu küçücük çocukları anlamadı onları korkutarak terviye etmeye çalıştı oh dersini aldı çok güzeldi o kötü kalpli dayı lafı beter olsun neymiş bir dandik kağıda mürekep dökmüşler ne olmuş bir kağıt dağa alır dilaver bey bunun için o çocukların klaplerini kırmağa değer mi ramis demişsin bu konuda sana katılmıyorum onları hep hasan büyüttü onların terbiyesi hep hasan verdi olabilir katılıp katılmamakta özgürsün canım bende fikrimi beyan etmekte özgürüm elbette onları hasan büyüyyü onların terbiyesini hasan verdi ama onları büyüttü isede onların duygularını anlaması lazımdı tamam onlara bağırdı ama biliyorsun oğlan çocukları şımarık olurlar aman aman oğlan çocuğumu 1 tane oğlan 10 kıza bedel :gl1evet çocuklaravurmaması gerekirdi ama onların terbilerini vermek onun görevi baba başlarında yokmuş şimdi dilavere alışamadılar dilaver ani tepki verdi ama evrağın üstüne mürekkep döktüler adam onunla ne kaa uğraşmıştı kim bilir birde kitaptan gemi yaptılar o zamanlar kitap ne kaa önemliydi kim bilir vatan yağut silistre kitabını ilk hikaye kitabını okuduğumda bende onu okumuştum dandik bir kağıt parçası demişsin ama o kağıdı bulmak için ne kaa uğraşıyorlardır kim bilir deyilmi ormanlar onun için katledilmiyor mu :cr
demişsin biliorum şımarık diye öyle mi davranmak lazım usulen onu yola getiremez misin terbiye tokat ile verilmez ben o tokat atan kişileri gördüğüm zaman bir tokata ben ona atmak istiyorum :angry1 böylemi alıştırıcaklar dilaver beyzadeye ben olsam dağa da nefret ederim böyle üveyden uğraştı gene yapara allahın günleri mi bitti yapmışlar ne var başka kitabı yokmuy muş paşanın matah bişey için çocukların klapleri kırıldı bi kitap ne var yenisini alır bitti gitti hee evet dedim dandik bir kağıt parçası uğraşsınlar çocukların kalplerinden dağa önemli değel benim için

sumisali
16.05.2008, 14:45
34.Bölüm..............................19 Mayıs 2008 Pazartesi / Saat 20:00 / ATV


ZOR GÜNLER...

Mustafa Abdül tarafından yakalanır ve yargılanmak üzere İstanbul’a doğru yola çıkarılır. Mustafa’nın Vahide’ye göndermek üzere Bihter hemşireye yazdırdığı mektup ise Abdül’ün eline geçmiştir.

Ahmet Ekrem bir daha dönmemek üzere Pürsıçan’dan gitmeye karar vererek, Vahide’yle vedalaşır. Diğer tarafta, Meryem’i ise Dilaver’le evliliğinde zor bir imtihan beklemektedir.

Zarife’den gelen mektubu alan Aleks’in ise sevinci kursağında kalacaktır.

MADITA
20.05.2008, 10:19
http://imgsite.net/images/imgZ5uRVe.jpg


http://imgsite.net/images/imgJsptoW.jpg


http://imgsite.net/images/imgOsx3pA.jpg

TEFNUT
20.05.2008, 19:39
a.ekrem sonunda gitti ramis anladı vağideyi sevdiğini a.erkem nasıl anladı ramisin anladığını anlamadım tekerleme gibi oldu :hyste neyse bütün aile okuma öğreniyor bir eksik fatma ve haticeydi :) ramisisin ıspanak hocanın yanında tek ayak üstünde kaldı :gl1 :hyste birde kızancıklardan kopya çekiyor :hyste
dimitri ve adamlarıçıktıyani çıkarıldı :kg bilerek :kz4 haftaya türklerin evlerini basacaklar :cr musfa yakalandı bitter hemşire öldürüldü mustafanın vağideye göndereceği mektup abdüle geçti sinir abdül babasının kuyruğu
alexs küçük zarifeyi evlatlık alacak ama hiristiyan diye alamıyor :cr zarifeden alexse mektup geldi çok güzeldi alexs buna çok sevindi :kz1 en sonunda a.ekrem mustafayı gördü ama bunu vağideye söylemez bence :kz3

мαzσѕιѕт
20.05.2008, 23:00
a.ekrem sonunda gitti ramis anladı vağideyi sevdiğini a.erkem nasıl anladı ramisin anladığını anlamadım tekerleme gibi oldu :hyste neyse bütün aile okuma öğreniyor bir eksik fatma ve haticeydi :) ramisisin ıspanak hocanın yanında tek ayak üstünde kaldı :gl1 :hyste birde kızancıklardan kopya çekiyor :hyste
dimitri ve adamlarıçıktıyani çıkarıldı :kg bilerek :kz4 haftaya türklerin evlerini basacaklar :cr musfa yakalandı bitter hemşire öldürüldü mustafanın vağideye göndereceği mektup abdüle geçti sinir abdül babasının kuyruğu
alexs küçük zarifeyi evlatlık alacak ama hiristiyan diye alamıyor :cr zarifeden alexse mektup geldi çok güzeldi alexs buna çok sevindi :kz1 en sonunda a.ekrem mustafayı gördü ama bunu vağideye söylemez bence :kz3

evet gitti ramiz de çok şükür anladı vağideyi sevdiğini a.ekrem nasıl mı anladı bakışından tavrından beter olsun fırsatıçı herif arkadaşının aşkına göz koyan helal olsun hakiki namıka okuma yazma öğretmeğe çalışıyor bütün herkeze nasıl a.ekreme öyle balktı salak saf diyoruz bence en akılı o çıkmış fırsatı istivadeci a.ekrem insan en iyi arkadaşım dediği kişinin sevgilisine göz koyar mı koyar bazı burjuva diye bunlar insanları gücük görürler bunlar burjunva diye aşağıladıkları insanlardan bile dağa aşağıladık insanlar benim için aydınmış entelektüle miş benim için fasafiso benim için görmemiş görgüz insanlar dağa ahlaklı insanlardır namus için ben adam öldürürüm namus en önemli faktör okumaktan aydınlıktan dağa önemli alexs in gücük zarife için yaptığını görünce içim gitti insan öz evladını sokağa atıyor o elin çocugunu evlatlık almak istedi hristiyan diye vermediler sanki çocugun aklını kötü şeyler ile zehirliyecek zarife ve alexsin mektuplaşmasında da çok duygulandım bencede o a.ekrem denilen ş.r.fsiz vağideye söylemez

*cicekbenizlim
29.05.2008, 17:58
Kötünün en kötüsü kim?

Kötü ve acımasız karakterler, dramatik kurgunun vazgeçilmez öğeleridir. Kötüyü oynamak ise zor ve zahmetlidir. Zira insanlara iki tür duyguyu yaşatmak zordur. Birincisi güldürmek, ikincisi de nefret ettirmek. Kötü karakterler aslında dramaların "asist kralları" dır. Zira bir film, oyun ya da dizide kötü karakterler ne denli inandırıcı olursa, iyi karakterlerin doğruluğu, iyiliği ya da kahramanlığı o denli öne çıkar. Yani kötülük, aslında iyiliğin göze daha fazla batmasını sağlayan bir kontür çizgisi, bir gölge efektidir. İşte bu nedenle yerli dizilerin gizli kahramanları kötülerdir. Onlar ne kadar iyiyse, dizinin dramatik kurgusu o denli güçlenir ve inandırıcılık katsayısı da o oranda artar. Peki yerli diziler arasında kötü karakterlerin en kötüsü, yani bir başka deyişle "oyuncuların en iyisi" kim? Ben listeyi alfabetik sırayla aşağıya çıkarıyorum.


Gerçek sıralamayı ise size bırakıyorum.

Pars: Narkoterör - Mehdi (Atilla Olgaç)
Yaprak Dökümü - Ferhunde (Deniz Çakır)
Genco - Cüneyt (Enis Arıkan)
Annem - İbrahim (Erdal Bilingen)
Yaprak Dökümü - Kaynana Cevriye (Güler Ökten)
Menekşe ile Halil - Mustafa (Hasan Küçükçetin)
Gazi - İlter (İştar Göksever)
Elveda Rumeli - Dimitri (Luran Ahmeti)
Kurtlar Vadisi - İskender Büyük (Musa Uzunlar)
Elveda Rumeli - Abdül (Recep Özgür Dereli)
Köprü - Ali Maruf (Tolga Evren)
Parmaklıklar Ardında - Gülten (Zehra Alptürk)

Yüksel Aytuğ- SAbah Gazetesi 29 Mayıs tarihli yazısı...

TEFNUT
31.05.2008, 20:39
bu bölümde dimitri ve çetesi yine iş peşinde türk köylerini basacaklar :cr :cr asker vağide mustafanın yerini kapacacak herhalde kara kalpaklı olacak vağide herhalde karakalpaklı vağide :gl1 vağide öğrenecek galiba mustafanın yaşadığını a.ekrem söyleyecek ama idam edilecek diyecek mustafa ne olacak acaba kurtulaca bilecek mi aleks çok üzgündü keşke hiristiyan olmasaydım o zaman iki zarifeyi kaybetmezdim dedi haklı sadece hiristiyan diye zarifeyle birlikteliklerine izin vermediler diğer zarifeyide evlatlık verilmedi aleksle zarife buluştular :ol6 :ol6

мαzσѕιѕт
31.05.2008, 22:11
bu bölümde dimitri ve çetesi yine iş peşinde türk köylerini basacaklar :cr :cr asker vağide mustafanın yerini kapacacak herhalde kara kalpaklı olacak vağide herhalde karakalpaklı vağide :gl1 vağide öğrenecek galiba mustafanın yaşadığını a.ekrem söyleyecek ama idam edilecek diyecek mustafa ne olacak acaba kurtulaca bilecek mi aleks çok üzgündü keşke hiristiyan olmasaydım o zaman iki zarifeyi kaybetmezdim dedi haklı sadece hiristiyan diye zarifeyle birlikteliklerine izin vermediler diğer zarifeyide evlatlık verilmedi aleksle zarife buluştular :ol6 :ol6

evet okudum bölüm partını vatan hayini vatan hayini derler işte vatan hayini budur işte ekmeğini yiyip suyunu içtikten sonra silahını ona dogrulatan ekmek yediği kaba düküren vatan hayini işte dimitri ve çetesidir yohsa fikir yürüten değildir pislik herifler ne alıp veremediğiniz oldu osmanlı ile hepimiz osmanlı değilmiydik şimdi de bölücüler için söylüyorum hepimiz türk değilmiyiz valla bu vağide yapar mı yapar kara kalpaklılık helâl olsun yapsın o dimitri ve çetesi meydanı boş buldu zaarlar rahat rahat at koşturabiliceklerini sandılar kaleş yaratıklar çok güzel buldun kısmet vağide için karakalpaklı vağide sözü çoğ hoşuma gitti bende vağideyi gördükçe biraz kendimi görüyom bende damarım tutarsa vağide gibi erkek fatma oluyom inşallah öğrenir vağide mustafanın yaşadığını ama sanmıyorum o abdül hayatta söylmeyeceğdir a.ekremde söylemeceğ o da vağide den ümidi var hâlâ mustafa hayatta kurtulamaz onun işi artık basit alalede bir fikir suçluluğu değil resmen padişah'a darbe girişimi suçu katmerli evet alexsi gördüm bencede haklı sonuna kadar sadece hristiyan diye suçlu oldu

*cicekbenizlim
01.06.2008, 07:44
'Elveda Rumeli' izdihamı
atv'nin sevilen dizi filmi 'Elveda Rumeli' oyuncuları, Kırklareli'nde düzenlenen Karagöz ve Kakava Kültür Şenlikleri'nde büyük ilgiyle karşılaştı. Oyuncular senaryoyla ilgili soruları yanıtlamak istemedi..


Kırklareli'nde organize edilen Karagöz ve Kakava Kültür Şenlikleri'ne, atv'nin beğeniyle izlenen dizi filmi "Elveda Rumeli" ekibi katıldı. Büyük bir sevgi seliyle karşılanan ekipteki oyuncular arasında, dizide "Fatma" rolündeki Şebnem Sönmez, "Vahide"yi canlandıran Berrak Tüzünataç, "Terzi Hasan"a hayat veren Tuna Orhan, "Yüzbaşı Ahmet Ekrem" rolündeki Mahir İpek ve "Aleks"i oynayan Ertan Saban vardı. Etkinlik çerçevesinde düzenlenen söyleşiye katılan oyuncular, dizi hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Bir izleyicinin "Dizi ne kadar sürecek" sorusunu Şebnem Sönmez, "Ölünceye kadar oynayacağız" diye yanıtladı. İzleyicilerin en çok merak ettikleri ise dizinin Makedonya'nın dışında bir yerde devam edip etmeyeceği ve Aleks ile Zarife'nin kavuşup kavuşmayacağı oldu.

FOTOĞRAF ÇEKTİRME YARIŞI

Oyuncular bu soruların yanıtlarını kendilerinin değil senaristlerin bildiğini söyledi. İzleyiciler, söyleşi öncesi ve sonrası, dizideki oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirmek ve imza almak için birbirleriyle yarıştı.

Murat SAVAŞ / SABAH

*cicekbenizlim
01.06.2008, 08:56
Kim daha iyi sektiriyor?


atv'nin Avrupa Futbol Şampiyonası tanıtımlarında top sektiren ünlüleri keyifle izliyoruz. atv ekranının tanıdık isimleri, futbol topuyla hünerlerini sergiliyorlar. Aslında top filan sektirdikleri yok tabii... Onlar sadece "hareket çekiyorlar" ve daha sonra dijital efektler yardımıyla top, o karelere ustaca yerleştiriliyor. Bilen bilir, bu köşenin yazarı spor alanında da uzun süre kalem oynatmış bir TSYD üyesidir. Bu nedenle olayın "teknik" tarafını analiz etmekte de yetkindir. Peki spor yazarı gözüyle atv ekranının topa en yatkın ismi kim?

Parmaklıklar Ardında'nın acımasız gardiyanı Zehra Alptürk, copla sektirme yaptığı için onu "endirekt serbest vuruşla" cezalandırıyorum. Son volesi ise topu kaleye gönderme kaygısından ziyade, mahkumu hücreye tıkmak için savrulmuş gibi... Bunlar spor sahalarında görmek istemediğimiz hareketler!

Kadının Gücü programının sunucusu İpek Tuzcuoğlu'nun düzenli spor yaptığını biliyorum. Ama belli ki futbol topuyla arası pek iyi değil. Dizinde top sektirirken yaptığı hoplama hareketleri, futboldan daha çok zeybek oynuyormuş hissi yaratıyor. Savurduğu vole ise ancak "Televole" programında değer bulabilir!

Kadın Olmak programının sunucusu Berna Laçin ise, Sergen ya da Alex gibi 10 metrekare alanda top çeviren "tembel" futbolcu sınıfına giriyor. Zira elinde örgüsüyle topu oturduğu yerde sektirip, son şutu da yine iskemle üzerinde atıyor. Eğer futbolda ofsayt diye bir kural olmasaydı, Berna ceza sahasına atacağı bir koltuk üzerinde gol krallığına koşardı!

Hepsi Grubu'nun futbola yatkınlığı ise parmak ısırtacak türden. Kızlar enfes top çeviriyorlar. Hele "top üçlemesi" şeklindeki bir göğüs istopu hareketi var ki, bence ağır gösterimde sürekli tekrarlanmalı!..


Tanıtımlarda topun en fazla yakıştığı isim ise hiç kuşkusuz Elveda Rumeli'nin Mustafa'sı Tolgahan Sayışman. Belli ki zamanında topla iyice haşır neşir olmuş. Estetik, sürat ve zarafeti birleştiren enfes bir top tekniği var. Son vuruşu bana Beckham volelerini anımsattı. Elveda Rumeli'de idamdan kurtulabilirse, transferin gözde ismi olur!..

Yüksel AYTUĞ-Sabah/Günaydın

TEFNUT
01.06.2008, 15:57
evet okudum bölüm partını vatan hayini vatan hayini derler işte vatan hayini budur işte ekmeğini yiyip suyunu içtikten sonra silahını ona dogrulatan ekmek yediği kaba düküren vatan hayini işte dimitri ve çetesidir yohsa fikir yürüten değildir pislik herifler ne alıp veremediğiniz oldu osmanlı ile hepimiz osmanlı değilmiydik şimdi de bölücüler için söylüyorum hepimiz türk değilmiyiz valla bu vağide yapar mı yapar kara kalpaklılık helâl olsun yapsın o dimitri ve çetesi meydanı boş buldu zaarlar rahat rahat at koşturabiliceklerini sandılar kaleş yaratıklar çok güzel buldun kısmet vağide için karakalpaklı vağide sözü çoğ hoşuma gitti bende vağideyi gördükçe biraz kendimi görüyom bende damarım tutarsa vağide gibi erkek fatma oluyom inşallah öğrenir vağide mustafanın yaşadığını ama sanmıyorum o abdül hayatta söylmeyeceğdir a.ekremde söylemeceğ o da vağide den ümidi var hâlâ mustafa hayatta kurtulamaz onun işi artık basit alalede bir fikir suçluluğu değil resmen padişah'a darbe girişimi suçu katmerli evet alexsi gördüm bencede haklı sonuna kadar sadece hristiyan diye suçlu oldu

çok güzel söylemişsin :clapp :good vatan haini türkler ve müslümanlar kardeşgibi anlaşıyormuş aralarına nifak sokarak onları birbirlerine düşman etmişler :kz3 evet şimdi meydanı boş buldular cezmi komutan da vuruldu :cr şimdi istedikleri gibi köylere giriyorlar evet karakalpaklı vağide güzel uydu :hyste abdül söylemeyecek ama a.ekrem söyleyecek galiba vahide idammı edilecek diyordu evet mustafanın işi zor dğru söyledin fikir suçu deyil onunkisi padişaha darbe ama ya a.ekrem kurtaracak yada önceden böyle suçluları padişah affedi diye duymuştum belkide mustafa böyleleikle çıkar çünkü mustafayı öldürürlerse dizinin ne tadı kalmaz :soorry

мαzσѕιѕт
01.06.2008, 21:10
çok güzel söylemişsin :clapp :good vatan haini türkler ve müslümanlar kardeşgibi anlaşıyormuş aralarına nifak sokarak onları birbirlerine düşman etmişler :kz3 evet şimdi meydanı boş buldular cezmi komutan da vuruldu :cr şimdi istedikleri gibi köylere giriyorlar evet karakalpaklı vağide güzel uydu :hyste abdül söylemeyecek ama a.ekrem söyleyecek galiba vahide idammı edilecek diyordu evet mustafanın işi zor dğru söyledin fikir suçu deyil onunkisi padişaha darbe ama ya a.ekrem kurtaracak yada önceden böyle suçluları padişah affedi diye duymuştum belkide mustafa böyleleikle çıkar çünkü mustafayı öldürürlerse dizinin ne tadı kalmaz :soorry

sagolasın kısmetçim o zaman herkez kardeş gibi geçiniyorlardı bu aralara nifak sokmak o zamanda oldu şimdi de oluyor milletleri birbirlerine düşman etmek her zaman oldu ve olucak bu emperyalist devletlerin ugrak oyunu böl parçala yönet zavalım cezmi komutan evet giriyorlar demi valla bana göre ne abdül ne a.ekrem söylmeyecek ikiside bana güven vermiyor hee demek vağide öğrenecek ha sagolasın yani mustafanın suçu bir miting de bulunup fikir beyan etmek değil resmen yönetimi devralma girişimi darbe girişimi işi çok zor bir fikir suçu olsa belki af olunur ama şimdi biraz zor inşallah padişah insaf eder de af olur

TEFNUT
02.06.2008, 10:49
sagolasın kısmetçim o zaman herkez kardeş gibi geçiniyorlardı bu aralara nifak sokmak o zamanda oldu şimdi de oluyor milletleri birbirlerine düşman etmek her zaman oldu ve olucak bu emperyalist devletlerin ugrak oyunu böl parçala yönet zavalım cezmi komutan evet giriyorlar demi valla bana göre ne abdül ne a.ekrem söylmeyecek ikiside bana güven vermiyor hee demek vağide öğrenecek ha sagolasın yani mustafanın suçu bir miting de bulunup fikir beyan etmek değil resmen yönetimi devralma girişimi darbe girişimi işi çok zor bir fikir suçu olsa belki af olunur ama şimdi biraz zor inşallah padişah insaf eder de af olur

kısmet hoşuma gitti :) evet doğrusun önceden de olduğu gibi şimdide aramıza nifak sokanlar var böl parçala yönet çok doğru sörlemesin o nifakları soktular kürt-türk çatışması yaşıyoruz etnik köken meselesi müslümanı müslamana kırdırıyorlar ırakta da aynı şey sünni alavi çatışması filistindede aynı şeyi uygululuyorlar bunu türkiyedeki yabancılarlada yapılıyor osmanlı değilmiydik şimdi de bölücüler için söylüyorum hepimiz türk değilmiyiz bu sözün çok hoşuma gitti atatürk ne diyor ne mutlu türküm diyene bazıları bu sözü yanlış anlıyor atatürk ne mutlu türk olana dememişki diyene bu kelime çok önemli aslında atatürk böyle diyerek etnik ayrışımı engellemek amaçlamıştır türkiyede yaşayanların türkiyeyi sevdiği anlamını taşır bu biz ne mutlu türküm derken kimseye kimliğinizden yada dinlerinden vazgeçin denmiyor ki ama herkes bunu yanlış anlıyor neyse ben konuyu saptırdım galiba :whis :)
evet vağide öğrenecek ama vağide bu defada mustafanın idamını duyacak :cr ama a.ekreme brava yani oda seviyordu ama yinede vağideye söyledi mustafanın yaşadığını

*cicekbenizlim
02.06.2008, 17:25
En iyi kötüler

'Uçankuş'un başlattığı 'Dizilerde performansını en başarılı bulduğunuz kötü karakter oyuncusu' anketine katılanların sayısı 10 bini geçti
İNTERNET sitesi 'ucankus.com' başlattığı anketle en başarılı karakter oyuncusunu seçmeyi hedefliyor. Ankette, 'Yaprak Dökümü'nde Ferhunde karakterini canlandıran Deniz Çakır zirvede,

Kurtlar Vadisinde İskender Büyükü oynayan Musa Uzunlar ikinci sırada

Ankette yarışanlardan bazıları şöyle:

Annem- Erdal Bilingen, Elveda Rumeli - Recep Özgür Dereli, Gazi - İştar Göksever, Genco - Enis Arıkan, Köprü - Tolga Evren, Kurtlar Vadisi - Musa Uzunlar, Menekşe ile Halil - Hasan Küçükçetin, Parmaklıklar Ardında - Zehra Alptürk, Pars: Narkoterör - Atilla Olgaç, Selena - Sinan Çalışkanoğlu, Sıla- Sermiyan Midyat, Yaprak Dökümü - Deniz Çakır...

-GÜNEŞ-

мαzσѕιѕт
03.06.2008, 10:27
kısmet hoşuma gitti :) evet doğrusun önceden de olduğu gibi şimdide aramıza nifak sokanlar var böl parçala yönet çok doğru sörlemesin o nifakları soktular kürt-türk çatışması yaşıyoruz etnik köken meselesi müslümanı müslamana kırdırıyorlar ırakta da aynı şey sünni alavi çatışması filistindede aynı şeyi uygululuyorlar bunu türkiyedeki yabancılarlada yapılıyor osmanlı değilmiydik şimdi de bölücüler için söylüyorum hepimiz türk değilmiyiz bu sözün çok hoşuma gitti atatürk ne diyor ne mutlu türküm diyene bazıları bu sözü yanlış anlıyor atatürk ne mutlu türk olana dememişki diyene bu kelime çok önemli aslında atatürk böyle diyerek etnik ayrışımı engellemek amaçlamıştır türkiyede yaşayanların türkiyeyi sevdiği anlamını taşır bu biz ne mutlu türküm derken kimseye kimliğinizden yada dinlerinden vazgeçin denmiyor ki ama herkes bunu yanlış anlıyor neyse ben konuyu saptırdım galiba :whis :)
evet vağide öğrenecek ama vağide bu defada mustafanın idamını duyacak :cr ama a.ekreme brava yani oda seviyordu ama yinede vağideye söyledi mustafanın yaşadığını


hee :) sagolasın ben hep dogru olmayı seçtim ipe çekileceğimi bilsem gene dogru olurum egri değil tarih tekerrurden ibarettir sagolasın canım kürt türk çatışması yaşıyoruz sunni alevi çatışması sende çok dogru söyledin sagolasın canım çok güzel bir laf ne güzel söylemiş atamız ne mutlu türküm diyene o lafı egri alanlar çünki egri insanlardır faşist ruhlu insanlardır hitlerin aryen ırkı sevdasının aysı olanlardır insanları kafa tası ve boyları ile ayırt eden insanlardır bencede bu kelime çok önemlidirçok dogru söyledin çok saptırmadın çok dogru bir beyan verdin heee bencede dün öyle anladım evet valla bravo o a.ekreme ee bunu hep ıspanak zarife için yaptı seven sevdiginin mutlu olmasını ister

TEFNUT
08.06.2008, 18:38
neden bütün diziler kötü bitiyor bu dizide kötü bitti :cr ramis vuruldu diğer sezonda olurmu diyeceğim ama ramis çok kötü vuruldu kaymakamı korumak istedi ama kendi vuruldu :cr
hasan haticeye çok bağırmıştı ama kendi çocuğu kaybetti oh olsun sana hasan haticeyi boşu boşuna kırdı :kz3 zarife ıspanaga mektup okuttu ama ıspanak mektubu suya düşürdü birde onu okumaya calıştı aleks müslüman olucam seninle evleneceğim dedi ıspanak peğlivan olacağım seninle eyleneneceğim diye anladı :hyste :gl1
sinir oluyorum şu abdüle vağidalerin evine kadar gelip vağidayi teğtit etti :kg ama a.ekrem yetişti a.ekreme brava söyledi mustafanın ölmediğini işte doslar böyle zamanda belli olur :fr :good ama sonunu göstermediler abdül silah cekmişti :guna.ekrem mi vurulacak abdülmü
en güzelde ales ve zarifenin buluşmasıydı evlenme teklifi edecekti bakalım ne olacak diğer sezonda :ol6

мαzσѕιѕт
09.06.2008, 21:51
neden bütün diziler kötü bitiyor bu dizide kötü bitti :cr ramis vuruldu diğer sezonda olurmu diyeceğim ama ramis çok kötü vuruldu kaymakamı korumak istedi ama kendi vuruldu :cr
hasan haticeye çok bağırmıştı ama kendi çocuğu kaybetti oh olsun sana hasan haticeyi boşu boşuna kırdı :kz3 zarife ıspanaga mektup okuttu ama ıspanak mektubu suya düşürdü birde onu okumaya calıştı aleks müslüman olucam seninle evleneceğim dedi ıspanak peğlivan olacağım seninle eyleneneceğim diye anladı :hyste :gl1
sinir oluyorum şu abdüle vağidalerin evine kadar gelip vağidayi teğtit etti :kg ama a.ekrem yetişti a.ekreme brava söyledi mustafanın ölmediğini işte doslar böyle zamanda belli olur :fr :good ama sonunu göstermediler abdül silah cekmişti :guna.ekrem mi vurulacak abdülmü
en güzelde ales ve zarifenin buluşmasıydı evlenme teklifi edecekti bakalım ne olacak diğer sezonda :ol6

evet hem fikirim canım valla valla ramizin durumu için emin deyilim mustafa için de öldü dedim öldürmediler belki ramizi de kurtarırlar çünki o olmaza dizi olmaz evet zavalım dilaveri ne hala getirdiler vicdansız herifler :angry1 evet beter olsun o hasan s.lak ve bir o kaa kırıcı evet ay o ıspanaga bayılıyom insan bu kaa mı saf olur bende abdüle sinir oluyorum evet a.ekremin sahnesinide gördüm evet

MADITA
10.06.2008, 15:25
Selam kizlar,

simcik siz Zarifeye ispanank 'mi diyorsunuz ? :bk2 :ne
Anlamadim yani... :)

Olsun...ben ispanagi severim ...süle bol yogurtlu ve sarimsakli ....hmmm yummy yummy :ym1

Cessiim... ben sana dememismiydim... :bnm :whis
bizim Aleks bu isin icinden ancak müsllüman olararak cikabileceginden

Bakalim yeni sezonda bizleri neler bekliyor ...Aleks olacak Iskender Sütcü, sonra cümle alem Istanbul'a göc...varmisiniz kizlar ? :dvl

Sevgiler Matisiniz :kd4

TEFNUT
10.06.2008, 19:17
Selam kizlar,

simcik siz Zarifeye ispanank 'mi diyorsunuz ? :bk2 :ne
Anlamadim yani... :)

Olsun...ben ispanagi severim ...süle bol yogurtlu ve sarimsakli ....hmmm yummy yummy :ym1

Cessiim... ben sana dememismiydim... :bnm :whis
bizim Aleks bu isin icinden ancak müsllüman olararak cikabileceginden

Bakalim yeni sezonda bizleri neler bekliyor ...Aleks olacak Iskender Sütcü, sonra cümle alem Istanbul'a göc...varmisiniz kizlar ? :dvl

Sevgiler Matisiniz :kd4

cessinin yerine ben cevap veriyim :whis
ıspak zarifeye demiyoruz zarifenin mektuplarını okuyan ve ona yazı yazan var ona diyoruz saçları kıvırcık ondan olsa gerek fatmacıcıgım ona ıspanak koydi herhal
ohhh kim olsa ıspanağı sever tabi diğer ıspanak deyil :hyste :gl1 bildiğimiz yoğurtlu ve sarımsaklı ıspanak
diğerini cessi açıklasın müslaman olacak aleks herhalde en sonunda zarifeye evlenme teklif etmişti evlenebilecekler mi bakalım
bu sezon istanbula göç ederler ama alexs edebilecek mi bakalım dedsini bıramayacağına göre

мαzσѕιѕт
10.06.2008, 19:26
cessinin yerine ben cevap veriyim :whis
ıspak zarifeye demiyoruz zarifenin mektuplarını okuyan ve ona yazı yazan var ona diyoruz saçları kıvırcık ondan olsa gerek fatmacıcıgım ona ıspanak koydi herhal
ohhh kim olsa ıspanağı sever tabi diğer ıspanak deyil :hyste :gl1 bildiğimiz yoğurtlu ve sarımsaklı ıspanak
diğerini cessi açıklasın müslaman olacak aleks herhalde en sonunda zarifeye evlenme teklif etmişti evlenebilecekler mi bakalım
bu sezon istanbula göç ederler ama alexs edebilecek mi bakalım dedsini bıramayacağına göre

evet ıpanagı o öteki namık yani hakiki namıga diyoz yogurtlu ıspanagı bende sevmem sebzesini de sevmem allah günahlarımı affetsin ama napim ama namıgı seviyom evet dogri bildin kısmet aleks müslüman olucak en sonunda aşk için ölünürse aşk için neden dinini değiştirmez insan bende olsam aynını yapardım yapacıktım belki bende bir ümit görese idim sevdigimin gözünde ama göremdigim için aşk için böylesi bir mücadeye girişmedim çünki deymez oldugunu gördüm hissetim ee artık aleks müslüman olursa o ahali için ihya bir damat olur o zaman kesin evlenebilirler şeriyat müsade eder hee ee dedesini de istanbul'a getiriri nede olsa adamcağız alışık gezmeye

мαzσѕιѕт
10.06.2008, 19:32
Selam kizlar,

simcik siz Zarifeye ispanank 'mi diyorsunuz ? :bk2 :ne
Anlamadim yani... :)

Olsun...ben ispanagi severim ...süle bol yogurtlu ve sarimsakli ....hmmm yummy yummy :ym1

Cessiim... ben sana dememismiydim... :bnm :whis
bizim Aleks bu isin icinden ancak müsllüman olararak cikabileceginden

Bakalim yeni sezonda bizleri neler bekliyor ...Aleks olacak Iskender Sütcü, sonra cümle alem Istanbul'a göc...varmisiniz kizlar ? :dvl

Sevgiler Matisiniz :kd4

yog maditam biz o hakiki namıga ıspanak diyozz afiyet olsun canım bir gün ben sağa yaparım yogurtlu ıspanak afiyetle yersin evet demiştin bende sonunda bu işten anca müslüman olursa çıkabilicegine kaanat getirdim allah böyle zihniyetlerde ki insan oguluna akıl fikir versin insanları dinleri fikirleri inançları ideolojileri kıyafetleri yüzünden sabit fikirle ayıran insanlara evet aleks iskender olabilir ama sütçü ne olucak allah bilir zavalım adam pusu kurarak vurdular adamcagızı

TEFNUT
10.06.2008, 19:33
evet ıpanagı o öteki namık yani hakiki namıga diyoz yogurtlu ıspanagı bende sevmem sebzesini de sevmem allah günahlarımı affetsin ama napim ama namıgı seviyom evet dogri bildin kısmet aleks müslüman olucak en sonunda aşk için ölünürse aşk için neden dinini değiştirmez insan bende olsam aynını yapardım yapacıktım belki bende bir ümit görese idim sevdigimin gözünde ama göremdigim için aşk için böylesi bir mücadeye girişmedim çünki deymez oldugunu gördüm hissetim ee artık aleks müslüman olursa o ahali için ihya bir damat olur o zaman kesin evlenebilirler şeriyat müsade eder hee ee dedesini de istanbul'a getiriri nede olsa adamcağız alışık gezmeye

tabi dinini kimse değiştirmez herkes inandığı inancı yaşar ama aleks ve zarifenin kavuşması buna bağlı olarak görüyorum ben aleks ya din değişterecek yada zarisine kavuşamayacak :cr

мαzσѕιѕт
10.06.2008, 19:42
tabi dinini kimse değiştirmez herkes inandığı inancı yaşar ama aleks ve zarifenin kavuşması buna bağlı olarak görüyorum ben aleks ya din değişterecek yada zarisine kavuşamayacak :cr

dogrudur ama böyle kalbi yosun tutmuş insanları böyle dinleri yüzünden mahkum eden insan toplulugu böyle kıtalar oldugu için insanoglu maalesef böyle seçimler yapmak zorunda kalıyor bende belki biraz sevdigim o insanda biraz mücadele ümidi görse idim belki bende dinimi değiştirir idim onun ugruna ama onun gözlerinde hiç bir mücadele ümidi görmedigimden bende böylesi bir mücadeye girişmedim ve sonunda ayrıldık ailesi benim mezhebim dinim ondan farklı diye beni istemediler bende istenmedigim aileye gidicek kaa gurursuz deyilim dedim ve ayrıldık

TEFNUT
11.06.2008, 10:15
dogrudur ama böyle kalbi yosun tutmuş insanları böyle dinleri yüzünden mahkum eden insan toplulugu böyle kıtalar oldugu için insanoglu maalesef böyle seçimler yapmak zorunda kalıyor bende belki biraz sevdigim o insanda biraz mücadele ümidi görse idim belki bende dinimi değiştirir idim onun ugruna ama onun gözlerinde hiç bir mücadele ümidi görmedigimden bende böylesi bir mücadeye girişmedim ve sonunda ayrıldık ailesi benim mezhebim dinim ondan farklı diye beni istemediler bende istenmedigim aileye gidicek kaa gurursuz deyilim dedim ve ayrıldık

doğrusun bu dizi çok önceleri bizlere gösteriyor ya o zamanlar din le yönetilen bir ülke olduğumuz için hiristiyan olarak ayrım yapılıyordu gerçeği şimdide birşey farketmiyor ama öncekinden birazdağa farklı devrimler gelince birazdağa değişti olay
bence seven dininle birliklikte sevsin ben kimse için dinimi değiştirmem seviyorsa müçale eder benim için bu böyledir hani bir manken vardı ben ona sinir olmuştum neden dinini değiştiriyorsun ki seni severse böylede sevebiliristersemde kendi isteğimle olur(ama onuda yapmam)
bu arada ramise ne olacak acaba ölmez o ama yaşatmalarıda biraz saçma olacak gibime geliyor o ka kurşun atıldı dimitri ve adamları hayalet sandı dimitrinin yüz ifadesi çok güzeldi :hyste :gl1 pravo ramise vuruldu ama yere yığılmadı nede olsa güçlü ve korkusuz türkleriz şu çılgın türklerden :byrk

MADITA
11.06.2008, 13:07
Selam Tefnut ve Cessim,

ya ben bir cvp beklerken, siz beni cvp topuna tutttunuz, keyfime diyecek yok...sagolun kizlar :)

Ben ispanak geyiginden uzak kaldigim icin, aydinlatmaniza'da cok merci diyorum... :flw :flw

Evet kizlar, bende sizinle hemfikirim...Insans sevdimi, karsisindakini oldugu gibi sevmeli.... :klp
Ama su toplum, cevre...hani son zamanlarin deyimi ile MAHALLE BASKISI yokmu...her aski, böyle asiklarin burnundan getirir...Bak cessim bile bu Mahalle baskisina yenik düsmüs gibi. Cessim seninle galiba ayni kaderi yasadik biz...baktimki beni oldugum gibi kabul edemeyip, kendi mahalle baskisina boyun egmis...bende sen degmezsnin dedim.
Platonik askimi yillarca icimde tasiyip, sonunda silip atmayi basardim...Ahhh ahhh.... :hyste :hyste :hyste :hyste

Ya bence severken ya hep, ya hic...seveceksin. Kompromisler olmayacak.
Karsindakini oldugu gibi kabul etmeli, özgecmisiyle beraber....Ölye hemen kendine uygun kaliba sokmamali...Zaten seven ve sevilen kendileri icin her konuda bir ortak nokta bulacaktir...gibi...geliyor bana.

Bugünki Türkiyeye bakiyorumda....türk erkekleri icin durum NO PROBLEM...ama kizlarimiz bir yabanci erkege hele bir asik olsun...Kiyameti ozaman görün.
Gecende bir tanidigin hikayesini dinledim, icin cizzzzz etti...Öfkem tavan etti.... Minnacik cocugun Annesi türk, babasi ise Ege denizimiz karsi yakasindan....vs vs
Neyse....Anne tarafi cocugu tatilde üvey evlat muamelesi eder...komsularindan gizler...Baba tarafinda ise ayni rezillik...O güezlim cocugun günahi ne...?
Kalpleri ve Zihniyetleri fukara olan insanlar...bir bebeken, cocuktan, yegenden, torundan sevgiyi nasil esirgerler aklim almiyor...neymis kültür ve din farki.... :angry1 :ktz :ktz :ktz
Inanin ben bir kac yunanli arkadas taniyorum...kültürlerimiz neredeyse tipatip ayni...sadece dinleri farkli...sadece bizi uyuz etmek icin bizi sevmezler...Bende onlara siz asiri kompleksli insanlarsiniz diye takilir dururum...Oysa sohbet ettigizde..."Bizde böyle yapilir..." dedigimde...90% "Yaaa...Aaaa...Bizdede aynen öyledir " derler...Ehhh hadi gelde sasirma simdi...Diyorumki, dinizmizden sebepmi düsmaniz bu kadar birbirimize....Neyse...uzun konular bunlar...

Derimki ...Romeo ve Julietler, Aleksler ve Zarifeler...icimizdeki safligi yasatmalari icin ölmesinler, kavussunlar hep birbirlerine...Onlara zaraz vermeye kalkan sevda düsmanlari hep hezimete ugrasin...

KIB kizlar...Cenesi düsen Matisiniz :kd4

Edit: Nedense su ana kadar benim cevremdeki yabincilarla evlenen TÜM türk KIZLARI, eslerinden hep bosanmistir...bunuda sülem dedim !!!

TEFNUT
11.06.2008, 21:43
Selam Tefnut ve Cessim,

ya ben bir cvp beklerken, siz beni cvp topuna tutttunuz, keyfime diyecek yok...sagolun kizlar :)

Ben ispanak geyiginden uzak kaldigim icin, aydinlatmaniza'da cok merci diyorum... :flw :flw

Evet kizlar, bende sizinle hemfikirim...Insans sevdimi, karsisindakini oldugu gibi sevmeli.... :klp
Ama su toplum, cevre...hani son zamanlarin deyimi ile MAHALLE BASKISI yokmu...her aski, böyle asiklarin burnundan getirir...Bak cessim bile bu Mahalle baskisina yenik düsmüs gibi. Cessim seninle galiba ayni kaderi yasadik biz...baktimki beni oldugum gibi kabul edemeyip, kendi mahalle baskisina boyun egmis...bende sen degmezsnin dedim.
Platonik askimi yillarca icimde tasiyip, sonunda silip atmayi basardim...Ahhh ahhh.... :hyste :hyste :hyste :hyste

Ya bence severken ya hep, ya hic...seveceksin. Kompromisler olmayacak.
Karsindakini oldugu gibi kabul etmeli, özgecmisiyle beraber....Ölye hemen kendine uygun kaliba sokmamali...Zaten seven ve sevilen kendileri icin her konuda bir ortak nokta bulacaktir...gibi...geliyor bana.

Bugünki Türkiyeye bakiyorumda....türk erkekleri icin durum NO PROBLEM...ama kizlarimiz bir yabanci erkege hele bir asik olsun...Kiyameti ozaman görün.
Gecende bir tanidigin hikayesini dinledim, icin cizzzzz etti...Öfkem tavan etti.... Minnacik cocugun Annesi türk, babasi ise Ege denizimiz karsi yakasindan....vs vs
Neyse....Anne tarafi cocugu tatilde üvey evlat muamelesi eder...komsularindan gizler...Baba tarafinda ise ayni rezillik...O güezlim cocugun günahi ne...?
Kalpleri ve Zihniyetleri fukara olan insanlar...bir bebeken, cocuktan, yegenden, torundan sevgiyi nasil esirgerler aklim almiyor...neymis kültür ve din farki.... :angry1 :ktz :ktz :ktz
Inanin ben bir kac yunanli arkadas taniyorum...kültürlerimiz neredeyse tipatip ayni...sadece dinleri farkli...sadece bizi uyuz etmek icin bizi sevmezler...Bende onlara siz asiri kompleksli insanlarsiniz diye takilir dururum...Oysa sohbet ettigizde..."Bizde böyle yapilir..." dedigimde...90% "Yaaa...Aaaa...Bizdede aynen öyledir " derler...Ehhh hadi gelde sasirma simdi...Diyorumki, dinizmizden sebepmi düsmaniz bu kadar birbirimize....Neyse...uzun konular bunlar...

Derimki ...Romeo ve Julietler, Aleksler ve Zarifeler...icimizdeki safligi yasatmalari icin ölmesinler, kavussunlar hep birbirlerine...Onlara zaraz vermeye kalkan sevda düsmanlari hep hezimete ugrasin...

KIB kizlar...Cenesi düsen Matisiniz :kd4

Edit: Nedense su ana kadar benim cevremdeki yabincilarla evlenen TÜM türk KIZLARI, eslerinden hep bosanmistir...bunuda sülem dedim !!!

nede demek metita memnuniyetle cevap verdik haklısınız ilk başta mağelle baskısı sonrada toplum baskısı oluyor
evet haklısın metida bizim türk erkekleri broblem yok nedense isdedikleri gibi istedikleriyle evlenmek serbes ama bu kaynana engeli geliyor ben de neden babalar erkek çocuklara karışmazda anneler erkek çocuklarına karışır hala anlayamıyorum tamam seviyorsunuzda bu ka abartılıda sevilirmi :hyste :gl1
ben bir türküm ama ayrıcılığa karşıyım ama beni dost bilmeyeni bende dost bilmem eğer bana dostluk elini uzatırsa ne ala bizim önceden böyle birşey yokmuş aslında bir arada yaşayabiliyormuşuz ama ne oldu ise oldu bizi aramızı bozdular

evet malesef bu hep oluyor kültür varkı deyip ayrımcılık oluyor aslında din varkı deyil ama kültür yunanlılarla aynı sayılırmış bende bilmiyorum ama onların bazı kelimeleri bile bizle aynı caciki gibi dedikleri bibi mesala aslında kültür farkı deyil aramıza nifak sokmalarıdır sorun

*cicekbenizlim
12.06.2008, 13:42
Dizilerin akıbeti nasıl olacak?

Haftanın her günü büyük ilgiyle takip edilen diziler, ne zaman bitecek? Seneye hangi diziler sürecek?.


Son zamanlarda yaşanan dizi furyası, yaz aylarının gelmesiyle bitiyor. Kimi dizilerin eski bölümleri yazın da yayınlanmaya devam ederken, kimi yapımcılar ise heyecanı bir dahaki sezona saklamayı tercih ediyor. Hal böyle olunca da adeta dizi bağımlısı olan vatandaşa, "Yazın ne izleyeceğim?" diye kara kara düşünmek düşüyor. Kanallar, hangi dizilerin tekrarlarının yaz ekranında yayınlanmasına karar verir bilinmez ama biz sizler için hangi dizinin önümüzdeki sezon devam edip etmeyeceğinin yanıtını veriyoruz...

Elveda Rumeli devam

Başrollerinde Erdal Özyağcılar ve Şebnem Sönmez'in rol aldığı 'Elveda Rumeli' dizisi, önümüzdeki sezon ekranda olacak. atv'nin reyting rekortmeni dizisinin yeni bölümlerinde Pürsıçan yine heyecanlı...

Yaka'da kahkaha bitmez
atv'nin her bölümüyle izleyiciyi kahkanaya boğan dizisi 'Avrupa Yakası'nda eğlence önümüzdeki sezon da sürecek. Başrollerini Gülse Birsel, Engin Günaydın, Gazanfer Özcan ve Hümeyra'nın pay-laştığı dizinin yeni bölümlerinde seyirciyi nelerin beklediğini ise senarist Gülse Birsel belirleyecek.Sıla da sürecek

Başrollerini Cansu Dere ile Mehmet Akif Alakurt'un paylaştığı Sıla, önümüzdeki sezon da reyting rekorlarını kıracak. Müthiş bir sezon finali sunan Sıla'da yarım kalan soruların cevapları önümüzdeki sezon cevaplanacak.


Genco bitiyor mu?
Hakkında bu sezon final yapacağı konuşulan Genco dizisinin yapımcı-ları, devam kararı aldı. Böylece Genco'nun tiryakileri; önümüzdeki sezon da Genco ile Pınar, Ahmet ve Özge'nin aşkında nelerin olacağını büyük bir merak ve keyifle izleyebilecek...

Selena'yı izleyeceğiz
Sinem Kobal'ın rol aldığı ve özellikle de miniklerin büyük beğeniyle izlediği Selena, önümüzdeki sezon da yine çocukları ekran başına kilitleyecek. atv'nin bu sevilen dizisinde; Selana maceralarını önümüzdeki sezon da sürdürecek.

Benim Annem Bir Melektir...
Başrollerinde Oya Başar ile Dolunay Soysert'in oynadığı, atv'nin beğeniyle izlenen komedi dizisi 'Benim Annem Bir Melektir, önümüzdeki sezon da sevenlerinen karşısına gelecek...

İki Aile bitiyor
Başrollerine Emre Kınay ile İclal Aydın'ınpaylaştığı 'İki Aile' isimli sevilen dizi, bu sezon iz-leyiciyle vedalaşıyor. İki Aile sevenler, önümüzdeki sezon kendilerine başka bir aile dizisi bulmak zorunda kalacak.

Limon Ağacı sona geldi
Şirin Ege kasabasında yaşanan bir aşk hikayesini konu alan 'Limon Ağacı', sevenlerine veda etmeye hazırlanıyor. atv'nin bu ilgiyle izlenen dizisinde; Kaan ile Peri'nin aşkının nasıl sona ereceği çok yakında yanıt bulacak.

Hatırla Sevgili BİTTİ!
atv'nin yakın döneme ışık tutan ve anlattığı aşklarla herkesi ekran başına kilitleyen dizisi 'Hatırla Sevgili', hayranlarına veda etti. Dizi, geçtiğimiz hafta ekrana gelen final bölümüyle de herkesi ekran başına kilitlemeyi başararak, bir kez daha herkesi gözyaşlarına boğdu.

Gazi'ye veda ettik
atv'nin büyük beğeniyle izlenen dizisi Gazi, yaptığı müthiş finalin ardından seyircisine veda etti. Gazi'nin soluksuz maceraları, bir sezon boyunca büyük bir ilgiyle izlenmişti...

Büyük aşkta nokta

Herkesin büyük bir heyecanla izlediği ve müthiş bir aşk hikayesini anlatan 'Menekşe ile Halil' dizisi, yaptığı çok ses getiren final bölümüyle herkese veda etti.


http://www.takvim.com.tr/pap132.html

*cicekbenizlim
12.06.2008, 16:43
Müzikalden kovmuşlar

Elveda Rumeli’de Hatice’yi oynayan Gülçin Santırcıoğlu, geçen yıl provalarına katıldığı bir müzikalden ’Sen bu işi yapamıyorsun’ diye kovulduğunu söyledi.


http://www.televizyongazetesi.com/img/haber/manset/gulcinsantircioglu_d2.jpg

9 Eylül Üniversitesi’nde şan eğitimi alan Gülçin Santırcıoğlu, oyunculuğunun yanısıra müzik alanında da kendinden söz ettiriyor.

Katıldığı programlarda söylediği şarkılarla daha çok dikkat çeken Santırcıoğlu, geçen yıl bir müzikalden atıldığını anlattı.

Kanal D’de Güneri Civaoğlu’nun ’Şeffaf Oda’ programına konuk olan Santırcıoğlu, "Müzikallere ilgi duyuyorum ama geçen sene ben bir müzikalde olmaya çalışmıştım ve prömiyerden bir hafta önce kovuldum! Bayağı kovuldum yani! ’Sen bu işi yapamıyorsun’ dedi bana rejisör sağolsun. Onun altında başka nedenler var ama barınabilmek zor bu piyasada" diye konuştu.

İstanbul’a ünlü olmaya gelmedim

Santırcıoğlu, sinemaya aşık bir insan olduğunu ve sinemadaki inandırıcılığının kaybolmaması için elinden geleni yapacağını ve güzel şarkılar söylemek istediğini sözlerine ekledi. Albüm yapmayı da düşündüğünü anlatan Gülçin Santırcıoğlu, "Ben mutlu biri olmak istiyorum o kadar. Albüm yapacağım, güzel bir şey denk getireceğim. Ben İstanbul’a ünlü olmaya gelmedim, güzel işler yapmaya geldim. Bunun yanında bir takım tatlar gelişti bunun yanında. Ama zamanı gelince hepsi olacaktır diye düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

http://www.televizyongazetesi.com/haberDetayMiddle.asp?ID=11685

мαzσѕιѕт
12.06.2008, 18:23
doğrusun bu dizi çok önceleri bizlere gösteriyor ya o zamanlar din le yönetilen bir ülke olduğumuz için hiristiyan olarak ayrım yapılıyordu gerçeği şimdide birşey farketmiyor ama öncekinden birazdağa farklı devrimler gelince birazdağa değişti olay
bence seven dininle birliklikte sevsin ben kimse için dinimi değiştirmem seviyorsa müçale eder benim için bu böyledir hani bir manken vardı ben ona sinir olmuştum neden dinini değiştiriyorsun ki seni severse böylede sevebiliristersemde kendi isteğimle olur(ama onuda yapmam)
bu arada ramise ne olacak acaba ölmez o ama yaşatmalarıda biraz saçma olacak gibime geliyor o ka kurşun atıldı dimitri ve adamları hayalet sandı dimitrinin yüz ifadesi çok güzeldi :hyste :gl1 pravo ramise vuruldu ama yere yığılmadı nede olsa güçlü ve korkusuz türkleriz şu çılgın türklerden :byrk

sagolasın ben hep dogru olmagı seçmişimdir huyum kurusun ipe gideceğimi bilsem darağacına beni çıkaracaklarını bilsem ben gene dogru bildigimi sonuna kadar savunurum ben riya sevmem işim olmaz riyakarlıkla çok dogru bize geçmişimizi gösteriyor tarihimizde ki kahramanlıgımızla övündügümüz gibi ayıplarımızla da yaşamalıyız bunu inkar edemeyiz aynen şimdi de hiç bir şey fark etmiyor etmiyecekte aynen bencede seven diniyle beraber yaşasın bende kimse için dinimi değiştirmem ama mücadele etmek için bazen insan mecbur kalıyor aşk ne kralıklar ne tahtlar bıraktırmıştır tugçe kazaz o manken Yunanlı oyuncu Yorgos Seitaridis evlendi onun için hristiyan oldu bende onu pek sevmem çok antipadik çok soguk nevale görüyorum pek haz aldıgım manken deyil dogru söyledin bilmiyorum ramiz'e ne olucak artık her şey olabilir evet

мαzσѕιѕт
12.06.2008, 18:32
Selam Tefnut ve Cessim,

ya ben bir cvp beklerken, siz beni cvp topuna tutttunuz, keyfime diyecek yok...sagolun kizlar :)

Ben ispanak geyiginden uzak kaldigim icin, aydinlatmaniza'da cok merci diyorum... :flw :flw

Evet kizlar, bende sizinle hemfikirim...Insans sevdimi, karsisindakini oldugu gibi sevmeli.... :klp
Ama su toplum, cevre...hani son zamanlarin deyimi ile MAHALLE BASKISI yokmu...her aski, böyle asiklarin burnundan getirir...Bak cessim bile bu Mahalle baskisina yenik düsmüs gibi. Cessim seninle galiba ayni kaderi yasadik biz...baktimki beni oldugum gibi kabul edemeyip, kendi mahalle baskisina boyun egmis...bende sen degmezsnin dedim.
Platonik askimi yillarca icimde tasiyip, sonunda silip atmayi basardim...Ahhh ahhh.... :hyste :hyste :hyste :hyste
sagolasın çok dogru insan sevdimi karşındakini oldugu gibi sevmeli ben öyleyim işte sevdimi olgum gibi severim ama sildimide bir kalemde silerim çok dogru mahale baskısı her aşkı burnundan getiriyor dogru yenik düştüm öylemi iyi yaptın helal olsun
Ya bence severken ya hep, ya hic...seveceksin. Kompromisler olmayacak.
Karsindakini oldugu gibi kabul etmeli, özgecmisiyle beraber....Ölye hemen kendine uygun kaliba sokmamali...Zaten seven ve sevilen kendileri icin her konuda bir ortak nokta bulacaktir...gibi...geliyor bana.
çok dogru söyledin agzına saglık severken ya hep ya hiç seveceksin o dedigin komprosimiler olmayacak karşında kini oldugu gibi kabul etmeli özgecmisiyle beraber dogru kendine uygun kaliba sokmamalı şarkı ne güzel diyor dimi sevgi anlaşmak deyildir nedensizde sevilir bazen bir an için ömür bile verilir anlaşmak için sevilmez sevilmek için sevilinir çok dogru söyledin seven sevilen kendileri için her konuda bir ortak nokta bulur
Bugünki Türkiyeye bakiyorumda....türk erkekleri icin durum NO PROBLEM...ama kizlarimiz bir yabanci erkege hele bir asik olsun...Kiyameti ozaman görün.
Gecende bir tanidigin hikayesini dinledim, icin cizzzzz etti...Öfkem tavan etti.... Minnacik cocugun Annesi türk, babasi ise Ege denizimiz karsi yakasindan....vs vs
Neyse....Anne tarafi cocugu tatilde üvey evlat muamelesi eder...komsularindan gizler...Baba tarafinda ise ayni rezillik...O güezlim cocugun günahi ne...?
Kalpleri ve Zihniyetleri fukara olan insanlar...bir bebeken, cocuktan, yegenden, torundan sevgiyi nasil esirgerler aklim almiyor...neymis kültür ve din farki.... :angry1 :ktz :ktz :ktz
Inanin ben bir kac yunanli arkadas taniyorum...kültürlerimiz neredeyse tipatip ayni...sadece dinleri farkli...sadece bizi uyuz etmek icin bizi sevmezler...Bende onlara siz asiri kompleksli insanlarsiniz diye takilir dururum...Oysa sohbet ettigizde..."Bizde böyle yapilir..." dedigimde...90% "Yaaa...Aaaa...Bizdede aynen öyledir " derler...Ehhh hadi gelde sasirma simdi...Diyorumki, dinizmizden sebepmi düsmaniz bu kadar birbirimize....Neyse...uzun konular bunlar...

Derimki ...Romeo ve Julietler, Aleksler ve Zarifeler...icimizdeki safligi yasatmalari icin ölmesinler, kavussunlar hep birbirlerine...Onlara zaraz vermeye kalkan sevda düsmanlari hep hezimete ugrasin...
çok haklısın
KIB kizlar...Cenesi düsen Matisiniz :kd4
sende kib
Edit: Nedense su ana kadar benim cevremdeki yabincilarla evlenen TÜM türk KIZLARI, eslerinden hep bosanmistir...bunuda sülem dedim !!!

benimde çevremde çok ayrı ayrı evlenen kişiler hep eşlerinden boşandı
hee bişey deyil canom

TEFNUT
12.06.2008, 21:56
sagolasın ben hep dogru olmagı seçmişimdir huyum kurusun ipe gideceğimi bilsem darağacına beni çıkaracaklarını bilsem ben gene dogru bildigimi sonuna kadar savunurum ben riya sevmem işim olmaz riyakarlıkla çok dogru bize geçmişimizi gösteriyor tarihimizde ki kahramanlıgımızla övündügümüz gibi ayıplarımızla da yaşamalıyız bunu inkar edemeyiz aynen şimdi de hiç bir şey fark etmiyor etmiyecekte aynen bencede seven diniyle beraber yaşasın bende kimse için dinimi değiştirmem ama mücadele etmek için bazen insan mecbur kalıyor aşk ne kralıklar ne tahtlar bıraktırmıştır tugçe kazaz o manken Yunanlı oyuncu Yorgos Seitaridis evlendi onun için hristiyan oldu bende onu pek sevmem çok antipadik çok soguk nevale görüyorum pek haz aldıgım manken deyil dogru söyledin bilmiyorum ramiz'e ne olucak artık her şey olabilir evet

biraz karışık yazmışsın cessi anlamadım biraz :soorry bende doğrularımı söylerim isterlerse başımı kessinler karşıda gelirim doğrularım için savaşırımcessi riyayı kime dedin bana dememeişsindir umarım :soorry(alınganım biraz) :) kağramanların ne ayıpları vardıki :hm analamadım tabiki mücade edilir ama ben sevdiğim için dinimi deyiştirmem beni sevdiğimin beni olduğum gibi sevmesini isterim neyse
bende sevmiyorum o kadını herzaman banada soğuk gelmiştir berrak tüzün ağacı bile severim ama o kadın banadada soğuk geliyor(gerçeği berrakta çok sıcak deyil ama) :) o soğuk nefaliden dağa iyidir
bu arada dizimiz eylülde başlıyacakmış mustafa ve vağide kavuşakmış :ol6 :ol6 daldan üç elma düşmüş birisi hatice ve hasanın başına diğeri mustafa ve vağidenin başına diğeri alexsle zarifenin başına (bu böylemidi bilmiyorum ama neyse) :hyste :gl1

мαzσѕιѕт
12.06.2008, 22:22
biraz karışık yazmışsın cessi anlamadım biraz :soorry bende doğrularımı söylerim isterlerse başımı kessinler karşıda gelirim doğrularım için savaşırımcessi riyayı kime dedin bana dememeişsindir umarım :soorry(alınganım biraz) :) kağramanların ne ayıpları vardıki :hm analamadım tabiki mücade edilir ama ben sevdiğim için dinimi deyiştirmem beni sevdiğimin beni olduğum gibi sevmesini isterim neyse
bende sevmiyorum o kadını herzaman banada soğuk gelmiştir berrak tüzün ağacı bile severim ama o kadın banadada soğuk geliyor(gerçeği berrakta çok sıcak deyil ama) :) o soğuk nefaliden dağa iyidir
bu arada dizimiz eylülde başlıyacakmış mustafa ve vağide kavuşakmış :ol6 :ol6 daldan üç elma düşmüş birisi hatice ve hasanın başına diğeri mustafa ve vağidenin başına diğeri alexsle zarifenin başına (bu böylemidi bilmiyorum ama neyse) :hyste :gl1

hee helal olsun bende başımı kessinler karşısına geçer dogrularım için savaşırım kimseye demedim canım haşa sana demedim dememde alınma lütfen estağfurllah sana demedim hiç kahramanların ayıpları yoktu ben demek istedim ki kahramanlıklarımızla övündügümüz gibi ayıplarımızla da yaşamalıyız ben kahramların bi ayıbı vardı demedim haklısın bende beni oldugum gibi sevmesini isterim ben çünki bu derten muhtelibimim yani bu derdi biliyorum ben sevdigimin beni olgum gibi kabul etmedigi için sevgilimden ayrıldım dini degiştimege kalkmadım haklısın tugce kazaz konusunda hee

*cicekbenizlim
13.06.2008, 14:50
Elveda değil, şimdilik hoşçakal

Bana göre bu sezonun "olay" dizisi Elveda Rumeli'dir. Bugüne kadar ihmal edilmiş bir coğrafyada, unutulmuş bir tarihin ve her nedense hak ettikleri kadar dikkate değer bulunmamış, hatta "muhacir" denilip, duyguları örselenmiş insanların hikayesini "tarih dersine" dönüştürdükleri, üstelik bunu yaparken de ucuz ve ağdalı hamaset yerine, nahifliği, doğallığı ve doğruluğu tercih ettikleri için... Tarkan Karlıdağ ve Serdar Akar aslında iyi mi yaptılar, kötü mü bilemiyorum. Zira çıtayı öyle bir yere koydular ki, bir daha altından geçmemek için çok daha fazla ter dökmek zorunda kalacaklar.

Elveda Rumeli eskiyi anlatırmış gibi yapsa da aslında bugünün politikacıları ve diplomatları için bir "tarih laboratuvarı" kurdu. Bugün Makedonya ve Kosova'nın bağımsızlığı, bölgede yeni bir doğum sancısı yarattı. Türkiye, 120 yıl sonra Kosova'da bayrağını gösterirken, dini ve etnik rahatsızlıklar arttı. Bölgedeki fitnecileri, ayrımcıları, istismarcıları, Pürsıçan'ın köy kahvesinde papaz ile imam, Sırp ile Türk, Hıristiyan ile Müslüman arasında geçen o sıcak ve "insana yaraşır" sohbetleri yeniden izlemeye davet ediyorum. Keşke imkan olsa da çatlakları birleştirecek bu zamkı tüm o coğrafyaya boca edebilsek... Elveda Rumeli, sıra ailesini ve sevdiklerini korumaya geldiğinde alelâde bir sütçünün bile nasıl "halk kahramanına" dönüştüğünü sezon finalinde anlattı. Ne mutlu bize ki, Anadolu ve Rumeli toprakları hâlâ "kahraman yaratacak kadar" bereketli...

sweet girl
17.06.2008, 10:16
çok güzel ve kaliteli bir dizi

oyuncu kadrosu baya geniş şiveleri çok güzel yapıyorlar :ddu

мαzσѕιѕт
17.06.2008, 12:55
çok güzel ve kaliteli bir dizi

oyuncu kadrosu baya geniş şiveleri çok güzel yapıyorlar :ddu

dogru aynen katılıyorum sana

TEFNUT
18.06.2008, 16:28
hee helal olsun bende başımı kessinler karşısına geçer dogrularım için savaşırım kimseye demedim canım haşa sana demedim dememde alınma lütfen estağfurllah sana demedim hiç kahramanların ayıpları yoktu ben demek istedim ki kahramanlıklarımızla övündügümüz gibi ayıplarımızla da yaşamalıyız ben kahramların bi ayıbı vardı demedim haklısın bende beni oldugum gibi sevmesini isterim ben çünki bu derten muhtelibimim yani bu derdi biliyorum ben sevdigimin beni olgum gibi kabul etmedigi için sevgilimden ayrıldım dini degiştimege kalkmadım haklısın tugce kazaz konusunda hee

bana demediğini biliyorum zaten :) bencede yoktu ki birbirini sevmek suş deyildir farklı dinlere mensup olsa daği birbirlerini sevmek suç olamaz saten

мαzσѕιѕт
18.06.2008, 21:01
bana demediğini biliyorum zaten :) bencede yoktu ki birbirini sevmek suş deyildir farklı dinlere mensup olsa daği birbirlerini sevmek suç olamaz saten

he hiç sana dermiyim zati sen benim en iyi arkadaşlarımdan birisin bu sitede ne kaa tartışsak bile dogru söyledin ama anlayana

TEFNUT
18.06.2008, 22:05
he hiç sana dermiyim zati sen benim en iyi arkadaşlarımdan birisin bu sitede ne kaa tartışsak bile dogru söyledin ama anlayana

benimde eniyi arkadaşlarımdan biri sen oldun(zati başkada yok fazlakonuştuğum) :soorry olsun oka kadı kızında bile olurmuş ikimizde aynı dizileri seviyoruz
bu arada vağideyle mustafa ve zarifeyle kavuşsun isteyim artık kavuşsunlar mustafa gelince dimitri ve adamları iyice korkar artık ramisi görünce mustafa sanmışlardı artık dimitriyi gmörmek gerek :gl1 :hyste

мαzσѕιѕт
18.06.2008, 22:10
benimde eniyi arkadaşlarımdan biri sen oldun olsun oka kadı kızında bile olurmuş ikimizde aynı dizileri seviyoruz
bu arada vağideyle mustafa ve zarifeyle kavuşsun isteyim artık kavuşsunlar mustafa gelince dimitri ve adamları iyice korkar artık ramisi görünce mustafa sanmışlardı artık dimitriyi gmörmek gerek :gl1 :hyste

sagolasın canım bilirim demi herkez her zaman aynı fikirde olmak zorunda deyil demokrasilerde çare tükenmez tartışsak bile en nihayetinde bir fikir birliginde bir ortak payda buluşuruz evet bende dogri süledin çok haklısın valla :gl1 :hyste

TEFNUT
19.06.2008, 21:28
sagolasın canım bilirim demi herkez her zaman aynı fikirde olmak zorunda deyil demokrasilerde çare tükenmez tartışsak bile en nihayetinde bir fikir birliginde bir ortak payda buluşuruz evet bende dogri süledin çok haklısın valla :gl1 :hyste

ama bazı şeylerde hemfikiriz mesala dimitri ve adamları hakkında :gl1 mustafa gelince dimitri kadar abdüşünde yüzünü görmek gerek renkten renge girecek :hyste :gl1 ama tabi abdül dağa önce a.ekrem tarafınadan vurulmamışsa(ben sanmıyorum) abdül a.ekremi vurup vağideyi kaçırabilirmi acaba gerçeği kolay kolay asker vağideyi kaçaramaz ama :hyste :gl1 onu da düşünmek gerek :cr

мαzσѕιѕт
19.06.2008, 21:43
ama bazı şeylerde hemfikiriz mesala dimitri ve adamları hakkında :gl1 mustafa gelince dimitri kadar abdüşünde yüzünü görmek gerek renkten renge girecek :hyste :gl1 ama tabi abdül dağa önce a.ekrem tarafınadan vurulmamışsa(ben sanmıyorum) abdül a.ekremi vurup vağideyi kaçırabilirmi acaba gerçeği kolay kolay asker vağideyi kaçaramaz ama :hyste :gl1 onu da düşünmek gerek :cr

dogru bencede mustafa gelince o sırtlan sürüsünün bir yüzünü görmek gerek bencede renkten renge giricekler inşallah bende sanmıyorum o abdül kedi gibi dokuz canlı mubarek inşallah vağideye bişey yapamaz o abdül denen herif